Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
A da li je Isus Bog ili ne, to nas nece spasti.
Jer biblija ne insistira na tome.

Prva stvar na kojoj Bog inzistira jeste Njegova zapovijed da se klanjamo samo Njemu kao pravom Bogu. A ti ovdje tvrdiš da je nebitno tko je pravi Bog, je li Isus pravi Bog, znamo li tko je pravi Bog. Ovo je strašno, ovo je isto kao da netko tvrdi da je samo važno uzeti lijek, nebitno koji, nebitno je li taj lijek pravi lijek koji nam spašava život.

Strahota.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija uci "da je Bog Jahwe stvoritelj.
Da je Isus mesija spasitelj koji je dosao od Boga da se zrtvuje za ljudske grehe.
I da je Sveti Duh utesitelj"

To je bitno da znamo, i da se ovo troje ukljucujuci i andjele - zajednicki zalazu za nase spasenje.

Uslovi su da prihvatimo njihovu spasonosnu ruku, da se obratimo, predamo Bogu, kako bi nas Isus opravda od greha, i svojim Duhom izvrsio u nama promenu putem nanovorodjenja, i poveo u posvecenje iz trenutka u trenutak.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije mi bitno.

Za coveka je bitno je da je on Mesija spasitelj koji je dosao od Boga da umre za ljudske grehe, i da danas posreduje u nebeskoj Svetinji radi naseg opravdanja.

To spasava.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Nije mi bitno.

Za coveka je bitno je da je on Mesija spasitelj koji je dosao od Boga da umre za ljudske grehe, i da danas posreduje u nebeskoj Svetinji radi naseg opravdanja.

To spasava.

Netočno. Piše da se spašavaju klanjaoci pravog Boga? Ako ne znamo tko je pravi Bog, pa se onda klanjamo krivom bogu, izgubit ćemo vječni život. Na primjer, ako Isus Krist jest pravi Bog, a mi mu se ne klanjamo jer ne znamo da je pravi Bog, ili mu se kao ti ne klanjamo tvrdeći da to nije bitno, nema spasenja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Filozofiras.

Klanjamo se i molimo Bogu stvoritelju Jahvi u ime Isusa Hrista.
To je biblijsko ucenje.

A Isus jeste Bozanske prirode jer je jednak njemu.

Ali, stvar je u tome sto si ti potpuno promasio sistem spasenja.

A ja sam ga objasnio.

To je tvoja licna stvar i licna odgovornost pred Bogom.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
To je istina Laodikeja sam apostol Pavao piše ako ljubavi (milosrđa) nemam ništa sam, iako zapravo anti-trinitarci barem u tim pokretima raznim inzistiraju na tome da je trojstvo pogansko, kako je to omega, kako oni imaju više svjetlosti, oni su Božji ostatak, da ljudi koji vjeruju u osobnost Svetog Duha štuju sotonu, da je vjerovanje da je Duh Sveti osoba glupost, apsurd te napad na zdravi razum i sl. mnogima od njih nedostaje milosrđa i ne izgleda baš da su ispunjeni Kristovim Duhom o kojem toliko pričaju, samo pričaju a rodovima ne pokazuju to, čak nekima od njih nije strano ni biti spreman na zlo djelo, a to već piše u sotonskoj bibliji a ne našoj, dok Kristov duh je oprostiv, milostiv i na kazni spor, pun milosrđa i ljubavi i ljudi ispunjeni Svetim Duhom su onakvi kako je i pisano u Bibliji spremni na svako dobro djelo a osvetu ostavljaju Bogu, njih i nema mnogo iako mnogi ispovjedaju da vjeruju u Krista ali više ustima to govore.
Kad su Isusovi učenici tražili osvetu za neke koji ih nisu htjeli slijediti Isus im je samo rekao ne znate kojim ste duhom vođeni to dosta govori o tome tko je Isus Krist i njegovoj prirodi.
Iako se ne slažem s tvojom definicijom, jer mi jednostavno zvuči kao politeizam ja vjerujem da postoji biblijsko trojstvo te da Biblija govori o Ocu i Sinu i Duhu Svetome te da Bog nije sebične prirode već ljubav pa tako i oni dijele isto ime, kao što Sin ima isto prezime kao njegov Otac i potpisuje se s velikim slovom, u suštini vjerujem do nam to nije posve dato da u potpunosti razumijemo zbog naše pale prirode, ne mislim da je to komplicirano kao što neki filozofiraju, bilo da su trinitarci ili anti-trinitarci, ako sotona imitira Boga trebala bi postojati i ispravna definicija trojstva, ja recimo ne vjerujem u modalističko trojstvo i ne vjerujem da postoji jedna definicija trojstva iako ću ostati u svojoj vjeri katoličkoj radi nekih neugodnosti koje sam doživjela, uvijek ću vjerovati u definiciju trojstva koju sam pročitala kod Ellen White a to je Nebeski trio jer to je biblijski, barem za mene. ne treba biti za druge.

Lijep pozdrav svima!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I ja verujem u tri licnosti koje se zalazu za ljudsko spasenje, ne preudicirajuci prirodu Isusa Hrista i Duha Svetoga.

Za Duha se govori u novom zavetu da on "POUCAVA, IMA MOC GOVORA, SLUHA, VLAST DA UPRAVLJA, UKORAVA, DA POSREDUJE UZDISAJIMA PRED OCEM, I DA JE HULA NA NJEGA GREG A NA BOGA NIJE..."

Dakle, Duh Sveti je osobena licnost.

Da li je Isus Bog nestvoreni vecni, mi to necemo znati potpuno.

Ja verijem da je Isus jednak Ocu po telu i Duhu.

Da li je po trajanju, to necemo saznati dok smo ovde na zemlji.

Sve drugo u vezi toga mogu biti spekulacije.

Ucenje o trojstvo postoji u paganizmu, ali ne mora iskljucivo da znaci da je ono preneseno u Hriscanstvo.

Vec suprotno, da je sotona svojim padom stvorio svoje trojstvo, i sve ostalo - kao pandan Bozanskoj istini.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Moguće je znam da u knjizi Benjamina Wilkinsona on kaže da su pravi kršćani bili pod napadom striktnih trinitaraca i arijanaca i bježali od njihovih napada koristeći Ponovljeni zakon 29,29
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prva Hristova crkva je u svakom slucaju bila pod napadom onih koji su napravili kompromis sa mnogobozackim Rimom od polovine 2 veka pa dalje.
 U vreme nakon ustanka Jevreja pod vodstvom Barkohbe.
Da bi izbegle progonstvo Jevreja od strane Rimske vlasti koje je zahvatilo i Hriscansku crkvu, crkva u Rimu i Aleksandriji prave kompromis sa Rimom, i odricu se pojedinih tacaka istine koje bi ih povezale sa Jevrejima.

Od tada se u crkvu pojavljuju mnoga mnogobozacka ucenja, pa moguce i elementi paganskog trojstva.
A u svakom slucaju idolatrija, praznovanje nedelje, crkvene odezde, primat Rimske crkve i Rimskog biskupa, crkveno pojanje, postovanje Marije...itd...
 
Natrag
Top