Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bolje da si šutio jer nijednim svojim objašnejnjem nisi dao odbranu u prilog Zoranu J. koje je grubo i nečasno izvrnuo stih koji je spoemuo u svom pamfletu.



Da, tačno lažnu nauku ću da napadam ako Bog da dok sam živ.

Nije izvrnuo, covek verovatno nije razumeo.

Cak i da jeste izvrnuo, ti si kao bolji???
Pa ti izvrces sve moguce i nemoguce!
...

Borices se dok si ziv, jer si fanatik.
Fanatici idu u smrt zbog vere!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nije izvrnuo, covek verovatno nije razumeo.

Pa svejedno on je izvrnuo, šta je bitno njegovo ubjeđenje i da li je svijesno to uradio ili nije.

Cak i da jeste izvrnuo, ti si kao bolji???

Ti si isfrutriran sa mnom, nauka koju ja zagovaram istina je. I ti je ne možeš oboriti.

Pa ti izvrces sve moguce i nemoguce!

glupo je i besmisleno da nešto tvrdiš a da nisi u stanju da dokažeš i da obajsniš svoje tvrdnje na osnovu razuma i smisla.

Dakle samo pričaš "izvrnuo si".

Borices se dok si ziv, jer si fanatik.
Fanatici idu u smrt zbog vere!

Znači po tebi je i Pavle fanatik.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa svejedno on je izvrnuo, šta je bitno njegovo ubjeđenje i da li je svijesno to uradio ili nije.

Bitno je, jer si osudio coveka da namerno izmislja a time si osudio i crkvu! To radis namerno! Nimalo postenja nemas.
glupo je i besmisleno da nešto tvrdiš a da nisi u stanju da dokažeš i da obajsniš svoje tvrdnje na osnovu razuma i smisla.

Tesko je nerazumnom objasniti.


Znači po tebi je i Pavle fanatik.

Tebi su i dzihadisti fanatici!
Iskoristio sam tvoj primer, fanatici idu u smrt zbog uverenja ali to ne znaci da su u pravu, kao sto dzihadisti nisu!

Tako i ti nisi u pravu sto gines!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Bitno je, jer si osudio coveka da namerno izmislja a time si osudio i crkvu! To radis namerno! Nimalo postenja nemas.

Pa vjerovatno jeste namjerno. Baš me briga što ti je crkva postala idol. :)

Tesko je nerazumnom objasniti.

A vidim da si objasnio, kao i on što je izvukao stih iz konteksta.

Tebi su i dzihadisti fanatici!

Moj komentar je vezan za tvoj i oborio ga je. To što sam spomnuo Pavla.

Iskoristio sam tvoj primer, fanatici idu u smrt zbog uverenja ali to ne znaci da su u pravu, kao sto dzihadisti nisu!

Pa zato sam njih spominjao da oborim tvoj arg. koji spominješ da si u pravu.

Tako i ti nisi u pravu sto gines!

Pa ginuli su i apostoli.

Još jedan primjer načasnog izvrtanja Biblije.

Што даље од гатара и врачара “ – (5Мој. 18.10-11). “ Нека се не нађе у тебе … ни бајач, ни који се договара са злим дусима, ни опсјенар, ни који пита мртве „. Овај цитат је јасан да јаснији не може бити. Св. Писмо очигледно разликује зле духове од оних који су мртви телом, а живи духом (душом). Јер како другачије објаснити чињеницу да жив човек може разговарати са мртвим човеком !?

------------------------------------------------------

Kakvo nečasno i na pokvaren način izvrtanje stihova.

Pa zli duhovi samo mogu da dođu, a spominjanje mrtvih je zbog onih koji smatraju da zovu mrtve, a ne da je to dokaz da stvarno postoje mrtvi.

Zli duhovi su za one koji stvarno zovu demone, a spominjanje "ni koji pita mrtve" je za one koji smatraju da zovu mrtve, oni msile da su to duhovi mrtvih.

Dakle u tome je razlika, u shvatanju ljudi kod ovih pojava,a ne razlika kako kaže Zoran da imaju i mrtvi duhovi mrtvih i demoni.

E pa ovo je crna žalost od objašnjenja Zorana J.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa vjerovatno jeste namjerno. Baš me briga što ti je crkva postala idol. :)

Ah evo ga, priznao da je bezobrazan!
Ko prizna pola mu se placa :)

A vidim da si objasnio, kao i on što je izvukao stih iz konteksta.

Pa on nije znao jadan, priznao si da si ga namerno napao!
Moj komentar je vezan za tvoj i oborio ga je. To što sam spomnuo Pavla.

Ma,sta si oborio?
Jesi to ustao na levu nogu? :)
Pa zato sam njih spominjao da oborim tvoj arg. koji spominješ da si u pravu.

Aaa, spomenuo si moj primer koji si ti spominjao, pa ga sad opet spominjes, da oboris da sam u pravu?

Idi spavaj, nisi se ti rasanio :)
Pa ginuli su i apostoli.

Pa oni ginuli za Hrista a ti iz inata! :)

Zato vam i treba odati priznanje za junastvo zaista! Kad vas udaris vi se podizete opet. :)
Još jedan primjer načasnog izvrtanja Biblije.

Што даље од гатара и врачара “ – (5Мој. 18.10-11). “ Нека се не нађе у тебе … ни бајач, ни који се договара са злим дусима, ни опсјенар, ни који пита мртве „. Овај цитат је јасан да јаснији не може бити. Св. Писмо очигледно разликује зле духове од оних који су мртви телом, а живи духом (душом). Јер како другачије објаснити чињеницу да жив човек може разговарати са мртвим човеком !?

------------------------------------------------------

Kakvo nečasno i na pokvaren način izvrtanje stihova.

Pa zli duhovi samo mogu da dođu, a spominjanje mrtvih je zbog onih koji smatraju da zovu mrtve, a ne da je to dokaz da stvarno postoje mrtvi.

Zli duhovi su za one koji stvarno zovu demone, a spominjanje "ni koji pita mrtve" je za one koji smatraju da zovu mrtve, oni msile da su to duhovi mrtvih.

Dakle u tome je razlika, u shvatanju ljudi kod ovih pojava,a ne razlika kako kaže Zoran da imaju i mrtvi duhovi mrtvih i demoni.

E pa ovo je crna žalost od objašnjenja Zorana J.

Pa to i jeste zalost od teksta, jedino i mozes ovakve smejurije obarati! :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ah evo ga, priznao da je bezobrazan!
Ko prizna pola mu se placa

Ajd odrasti molim te. :)

Pa to i jeste zalost od teksta, ti jedino i mozes ovakve smejurije pobijati, kojima pobijanje i ne treba! :)

Žalosno je njegovo tumačenje teksta,a ne tekst.

tebi treba tumačenje tvojih duhovnika i Adrijana, a ne Biblije.

Marko
7:19 Jer mu ne ulazi u srce nego u trbuh; i izlazi napolje čisteći sva jela.
7:20 Još reče: Šta izlazi iz čoveka ono pogani čoveka;
7:21 Jer iznutra, iz srca ljudskog, izlaze misli zle, preljube, kurvarstva, ubistva,
7:22 Krađe, lakomstva, pakosti, zloće, lukavstvo, sramote, zlo oko, huljenje na Boga, ponos, bezumlje.
7:23 Sva ova zla iznutra izlaze, i pogane čoveka.


-----------------------------------------------------------------------

Ovo je za svinju.


slijedi da prije Isusa grijeh nije izlazio iz srca. No, to shvatanje je u sukobu sa ovim koje zatim autor tog besmislenog teksta dalje navodi:

"Bog je apostolu Petru dao viziju u kojoj mu je rekao da sve životinje koje su do tada bile nečiste sada mogu da se jedu: "

Pa ako je Isus već očisto nečistu hranu, zašto bi se sada Petar sablaznio na taj zahtjev da pojede ponudjene bube kao nečiste?

To znači da Isusova poruka da grijeh izlazi iz srca nikada nije imala za svoj smisao da je ukinuta podjela hrane na čistu i nečistu, inače apostol Peter ne bi izjavio tri i po godine posle Isusovog raspeća:

Dela
10:14 A Petar reče: Nipošto, Gospode! Jer nikad ne jedoh šta pogano ili nečisto.

No, apostol sam objašnjava da ta poruka nije poruka da treba da se jede nečista hrana, već da ne treba Jevreji da imaju predrasude prema neznabošcima kao nečistima. Apostol Petar sam to obnjašnjava kao zaključak pomenute vizije:

Dela
10:28 I reče im: Vi znate kako je neprilično čoveku Jevrejinu družiti se ili dolaziti k tuđinu; ali Bog meni pokaza da nijednog čoveka ne zovem poganim ili nečistim;
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ajd odrasti molim te. :)



Žalosno je njegovo tumačenje teksta,a ne tekst.

tebi treba tumačenje tvojih duhovnika i Adrijana, a ne Biblije.

Marko
7:19 Jer mu ne ulazi u srce nego u trbuh; i izlazi napolje čisteći sva jela.
7:20 Još reče: Šta izlazi iz čoveka ono pogani čoveka;
7:21 Jer iznutra, iz srca ljudskog, izlaze misli zle, preljube, kurvarstva, ubistva,
7:22 Krađe, lakomstva, pakosti, zloće, lukavstvo, sramote, zlo oko, huljenje na Boga, ponos, bezumlje.
7:23 Sva ova zla iznutra izlaze, i pogane čoveka.


-----------------------------------------------------------------------

Ovo je za svinju.


slijedi da prije Isusa grijeh nije izlazio iz srca. No, to shvatanje je u sukobu sa ovim koje zatim autor tog besmislenog teksta dalje navodi:

"Bog je apostolu Petru dao viziju u kojoj mu je rekao da sve životinje koje su do tada bile nečiste sada mogu da se jedu: "

Pa ako je Isus već očisto nečistu hranu, zašto bi se sada Petar sablaznio na taj zahtjev da pojede ponudjene bube kao nečiste?

To znači da Isusova poruka da grijeh izlazi iz srca nikada nije imala za svoj smisao da je ukinuta podjela hrane na čistu i nečistu, inače apostol Peter ne bi izjavio tri i po godine posle Isusovog raspeća:

Dela
10:14 A Petar reče: Nipošto, Gospode! Jer nikad ne jedoh šta pogano ili nečisto.

No, apostol sam objašnjava da ta poruka nije poruka da treba da se jede nečista hrana, već da ne treba Jevreji da imaju predrasude prema neznabošcima kao nečistima. Apostol Petar sam to obnjašnjava kao zaključak pomenute vizije:

Dela
10:28 I reče im: Vi znate kako je neprilično čoveku Jevrejinu družiti se ili dolaziti k tuđinu; ali Bog meni pokaza da nijednog čoveka ne zovem poganim ili nečistim;
Ko o cemu Tripo o svinji :)

Sem toga kopirao si tekst koji sam citao bar milion puta. Sve pripremljene materijale stavljate. Vi uopste ne razmisljate.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sem toga kopirao si tekst koji sam citao bar milion puta. Sve pripremljene materijale stavljate. Vi uopste ne razmisljate.

Mire, upravo je suprotno, da ti gajiš SVOJE LIČNE teorije kao nekakve šarene raspinjujuće oblake.

Ja isključivo citiram samo bibliju, i njom dokazujem.


 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Mire, upravo je suprotno, da ti gajiš SVOJE LIČNE teorije kao nekakve šarene raspinjujuće oblake.

Ja isključivo citiram samo bibliju, i njom dokazujem.

Oni nas klevetom, a mi njih Biblijom.


Isusovom žrtvom sabatni zakon je prestao da važi
Zašto sabatni zakon ne važi za hrišćane?
Zakon o sabatu važio je samo za one koji su bili pod Mojsijevim zakonom (Ponovljeni zakoni 5:2, 3; Jezekilj 20:10-12). Bog nikada nije zahtevao od drugih ljudi da drže sabatni počinak.
----------------------------------------------------------------------------

Netačno u Isaiji stoji da svako treba da drži subotu, piše Blago ČOVJEKU koji u subotni dan.

Ako je Isusovom žrtvom ukinuta subota, onda su se žene prevarile i otišle da drže subotu nakon smrti.



Osim toga, čak su i Jevreji putem žrtve Isusa Hrista „oslobođeni [Mojsijevog] Zakona“, koji obuhvata i Deset zapovesti--------------------------------------------------------------------------------------------------Po JS to znači da možemo da ubijamo da pljačkamo jer je ukinut Zakon.

KOje su ovo besmislice, reći ukinut zakon,a to onda važi samo za subotu, po njima mi trebalo da važi za sve zapov. ako stoji ZAKON.



Hrišćani ne žive po Mojsijevom zakonu, već po uzvišenom zakonu ljubavi (Rimljanima 13:9, 10; Jevrejima 8:13).
--------------------------------------------------------------------------------------------------A šta se prije zakon nije držao iz ljubavi?


Zablude u vezi sa sabatom

Zabluda: Bog je uveo sabat kada je počinuo sedmog dana.

Činjenica: Biblija kaže: „Bog je blagoslovio sedmi dan i posvetio ga, jer je tog dana počinuo od svih svojih dela. Tako je Bog stvorio sve što je nameravao da načini“ (Postanak 2:3). U ovom stihu nije navedena zapovest, već ono što je Bog radio sedmog stvaralačkog dana. U Bibliji se nigde ne spominje držanje sabatnog počinka pre Mojsijevog vremena.
-----------------------------------------------------------------------

Koji formalizam, pa navedena je subota. Kako onda nije prije Sinaja.


Zabluda: Izraelci su bili pod sabatnim zakonom pre nego što su dobili Mojsijev zakon.

Činjenica: Mojsije je rekao Izraelcima: „Jehova, naš Bog, sklopio je s nama savez na Horivu“, to jest na području gore Sinaj. Ovaj savez je obuhvatao i sabatni zakon (Ponovljeni zakoni 5:2, 12). Sabat je za Izraelce bio nešto novo. Bog im je rekao da će ih sabat podsećati da su oslobođeni iz Egipta.
--------------------------------------------------------

Pa i u 1. zapov. je spomenut izlazak iz ropstva, pa po JS ispada da je i 1. zapov. od Sinaja.



Zabluda: Hrišćani treba da drže sabat, zato što je to činio i Isus.

Činjenica: Isus je držao sabat zato što je bio Judejac, pa je rođenjem bio obavezan da se drži Mojsijevog zakona (Galatima 4:4). Nakon njegove smrti, Savez zakona, koji obuhvata i sabat, prestao je da važi (Kološanima 2:13, 14).
----------------------------------------------------------------------------

A što je onda rekao da je subota za čovjeka ako je samo za Jevreje po JS.
 
Natrag
Top