Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I jeste za tebe, vidi se po temama o kojima govoriš da si na mlijeku, pogotovo JS samo pogledaj tvoje i njihove teme koje ste otvorili dokaz da bježite od teških tema.
Uh, jeste, ja sam na mleku a ti si na pivu!
Vidimo ti bi samo nesto da "obaras", poceo si da se saplices, gadna je ta alkoholna zavisnost.

Teska tema, ma evo sam se ukakio od muke koliko je teska! :)
Drugo mi nije ostalo.

Ave preosveceni, Blazeni! Osmeh ti na licu, sta ces ti drugo nego da se cerekas! Piva te udarila u glavu :)

A da promijenila se svinja, nisu to iste svinje kao prije.

Ma jesi u pravu si, ove su nesto pametnije, grokcu i odazivaju se na ime kad ih pozoves! :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svinja nigde nije zabranjena u NZ? NEMA!!!

Jeste u starom zavetu, a određeno je za SVA vremena do kraja istorije sveta, i dato je proročanstvo - da će kada Isus dođe po drugi put, oni koji nisu poštovali zdravstvene principe izginuti od slave Hristovog drugog dolaska.

"Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod" ( Isaija 66. 15 - 17 )

U otkrivenju se pominju NEČISTE ptice, što znači - da je pojam nečistog prisutan u novom zavetu.

Po tvom rezonovanju - SVE što ne piše u novom zavetu, to možemo činiti.

Onda se moj Mire možemo i drogirati, i činiti bilo šta drugo što novi zavet ne osuđuje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jeste u starom zavetu, a određeno je za SVA vremena do kraja istorije sveta, i dato je proročanstvo - da će kada Isus dođe po drugi put, oni koji nisu poštovali zdravstvene principe izginuti od slave Hristovog drugog dolaska.

"Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod" ( Isaija 66. 15 - 17 )

U otkrivenju se pominju NEČISTE ptice, što znači - da je pojam nečistog prisutan u novom zavetu.

Po tvom rezonovanju - SVE što ne piše u novom zavetu, to možemo činiti.

Onda se moj Mire možemo i drogirati, i činiti bilo šta drugo što novi zavet ne osuđuje.

Zato je Laodik. Bog dozvolio onima koji ne znaju Isusa, da gaze ove koji kažu da znaju, a ne znaju, i ti koji ne znaju ne jedu svinjetinu, oni su ipak bolji u Božjim očima nego ovi moderni fariseji koji samo mantraju "Crkva Gospodnja ovo je".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jeste u starom zavetu, a određeno je za SVA vremena do kraja istorije sveta, i dato je proročanstvo - da će kada Isus dođe po drugi put, oni koji nisu poštovali zdravstvene principe izginuti od slave Hristovog drugog dolaska.

"Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod" ( Isaija 66. 15 - 17 )

U otkrivenju se pominju NEČISTE ptice, što znači - da je pojam nečistog prisutan u novom zavetu.

Po tvom rezonovanju - SVE što ne piše u novom zavetu, to možemo činiti.

Onda se moj Mire možemo i drogirati, i činiti bilo šta drugo što novi zavet ne osuđuje.
Glupost, uzeo si uslovno prorocanstvo koje se trebalo doslovno ispuniti na Izrailju, a nije se ispunilo. Tu se pominje meso svinjsko. Pa normalno je da spominje meso, kad je izrael trebao obaviti delo evangeliziranja sveta a propustio je to. Ovo prorocanstvo se dakle simbolicno ostvaruje na Hriscanima, a tu mesta svinjskom mesu nigde nema. Delovi se samo ispunjavaju , a ne sve!
_______________________________________

Haha, moz misliti pomenute neciste ptice u otkrivenju a citat iz starog zaveta, pa normalno je da ce pomenuti ptice kad je to citat iz SZ :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zato je Laodik. Bog dozvolio onima koji ne znaju Isusa, da gaze ove koji kažu da znaju, a ne znaju, i ti koji ne znaju ne jedu svinjetinu, oni su ipak bolji u Božjim očima nego ovi moderni fariseji koji samo mantraju "Crkva Gospodnja ovo je".
I ti koji ne znas Isusa si bolji od ovih koji kazu da znaju a ne znaju, jer ne jedes svinjsko meso, zato ti znas da si poznat!
:roll::roll::roll:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, iznosiš SVOJA mišljenja.

Ne postoji uslovno proročanstvo u odnosu na ovaj tekst koji sam postavio, jer se tu jasno pokazuje univerzalnost ove Božje zapovesti, i sud koji dolazi prilikom Hristovog drugog dolaska na one koji je ne poštuju.

"Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod"
( Isaija 66. 15 - 17 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, iznosiš SVOJA mišljenja.

Ne postoji uslovno proročanstvo u odnosu na ovaj tekst koji sam postavio, jer se tu jasno pokazuje univerzalnost ove Božje zapovesti, i sud koji dolazi prilikom Hristovog drugog dolaska na one koji je ne poštuju.

"Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.

Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod" ( Isaija 66. 15 - 17 )
Sve ovo je uslovno jer tekst govori o Izrailju, nisi postavio kontekst a mene mrzi. Ovo mi apsolutno nista ne znaci, niti ce znaciti drugima koji citaju.

Tekst govori o ljudima koji se ociscuju, koji posecuju hram, pominje jerusalim, i da ce one koji se spasu poslati u Tarsis i u Lud, medju ljude koji natezu luk i strelu da im propovedaju evandjelje, i kaze kako ce ih oni dovesti u Jerusalim, te da ce izmedju njih uzeti svestenike Levite za hram itd..

Lupas gluposti, ovo je uslovno prorocanstvo koje se nije ispunilo na Izrailju. A ispunjava se simbolicki na duhovnom Izrailju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I ti koji ne znas Isusa si bolji od ovih koji kazu da znaju a ne znaju, jer ne jedes svinjsko meso, zato ti znas da si poznat!

Pa ni apostoli nisu jeli, kao ni Isus, po tbi ispada da su apsotoli uzeli vjeru pagana. Zato su vas gazili Albanci koji ne jedu svinjetinu, vas koji jedete.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoja izjava je licemerna, jer si ti ranije tvrdio - da nista u vezi Izrailja nije uslovno.

Mozes se izvlaciti koliko hoces, ja sam osnovnu istinu izneo.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa ni apostoli nisu jeli, kao ni Isus, po tbi ispada da su apsotoli uzeli vjeru pagana. Zato su vas gazili Albanci koji ne jedu svinjetinu, vas koji jedete.
:roll:

Tvoja izjava je licemerna, jer si ti ranije tvrdio - da nista u vezi Izrailja nije uslovno.

Mozes se izvlaciti koliko hoces, ja sam osnovnu istinu izneo.

Pozdrav.
Nisi ti izneo nista! Prorocanstvo se simbolicki ostvaruje!

Gde sam ja tvrdio da je sve u vezi izrailja doslovno? Ja sam rekao da je istina da ce se oni obratiti u poslednje dane, a ne da je svaki deo prorocanstva doslovan..

Ovde se govori o "ljudima koji natezu luk i strelu" i mestima koja ne postoje vise, izgleda ce se to ostvariti, mhm.. :dance2:
 
Natrag
Top