Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakva ti konstatacija Božijeg porijekla? Odakle ti to. Ajd objasni taj izraz.

Vi JS smatrate da je Isus stvoren, tako da vi ne smatrate da je Isus Bog, jer Bog ne može biti stvoren.

Isaija Ga naziva Ocem vječnim i svi apostoli i pobožni ljudi su Isusa smatrali za Boga.

I Isus jeste bio u Ocu, kao i Otac u Njemu. Naravno da je Isus izašao iz Oca i sada jesu duhovno jedinstveni na tjelesno niko i ne misli jer Bog je duh.

Naravno za ovo iz vavilonske religije nemaš nijedan dokaz. Paganski bogovi iz mitologija su prikazani nesavršeni i imali su veliko rivalstvo međusobom. Sušta suprotnost Ocu, Sinu i Duhu Svetom tako da ti se pozivanje na Vavilon ne isplati.


http://www.youtube.com/watch?v=uRb65twth0U&feature=related
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Tripko
JS ne smatraju da je Isus Bog.
JS tvrde da je u Bibliji zapisano da Je Isus Bog Silni (ali ne i Svemoguci),Otac Vecni (postao nam je vecni otac kada je dao svoj zivot za nas),Knez mira(nije car mira).Dakle Isus jeste bozanskog porekla.Mislis li da andjeli nisu bozanskog porekla?
Sto se tice Isusovog duhovnog jedinstva sa ocem i svojim ucenicima to je poodavno poznato,ali
zasto neki od vas tvrde da su i u telesnom jedinstvu?Da su jednaki u svemu???To nije tacno ,jer se razlikuju u mnogim stvarima.Pre svega po starosti,a zatim po hijerarhiji.Jehova je iznad Isusa Hriista.
1.Korincanima 11:3
Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu
.Otkud to da je sin jednak ocu???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa kako onda možeš da kažeš da je Bog. Ako je Isus Bog onda je i svemoguć. Stvorenja ne mogu biti božanskog porijekla. I jesu jednaki u svemu. Po starosti možeš samo da maštaš.

Čudi me da nisi primjetio da je Isus "prije svega..." a onda ti se lijepo u stihu sve to prije je čega Isus lijepo nabroji.

Izrazi otac i sin su antropomorfizmi i njima je predstavljen njihov odnos, a ne bukvalno da Jahve ima sina.

copy p.
Pavle objašnjava da je Melhisedek Starozavetna predslika Hrista.

I onda u Jev. 7.3 kaže: “Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a ispoređen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka.” Melhisedek je čovek, prema tome imao je i oca i majku, a samim tim i rod, i početak i svršetak danima. To je zato, jer je on trebalo da ukaže na sliku koja je trebalo da dođe, to jest na Isusa Hrista koji nema oca, ni majke, ni roda, ni početka, ni svršetka danima, a sveštenik je doveka.
Isus dolazi

copy p.
“Sve je kroz njega [= kroz reč = kroz Isusa]
postalo, i bez njega ništa nije postalo što je postalo”
(Jovan 1,3).
Isus Hrist je Stvoritelj
O Isusovom stvaralačkom delovanju možemo nadalje čitati
i u Kološanima 1,16-17: “jer kroz njega [= Isusа Hristа]
bi stvoreno sve što je na nebu i na zemlji, što se vidi i
što se ne vidi, prestoli, gospodstva, poglavarstva, vlasti.
Sve je kroz njega i za njega stvoreno. I on je pre svega,
i sve je u njemu.


Izvor:Werner Gitt

I bez Riječi (Isusa) nije ništa postalo. Valjda znaš da bez Boga nije ništa postalo.

Kažete Isus je posrednik u stvaranju. Ali Jahve kaže da je sam razapeo nebesa i zemlju.


[FONT=&quot]Isaija 45,12

12[/FONT]
[FONT=&quot] Ja sam načinio zemlju [/FONT][FONT=&quot]i čovjeka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovijest.

[/FONT]



[FONT=&quot]I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka.[/FONT][FONT=&quot] Otkrivenje 5,13

Nigdje ne piše da je Isus stvoren.

[/FONT] FILIPLJANIMA 2,7


7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek.



Vidiš da se ponizio i postao čovjek. Neko ko je stvorenje za njega nije poniženje da postane na oči stvorenje.



Ali Isus je Bog koji se ponizio. Tako da stih u Filib. jasno dokazuje da je Isus Bog.

copy p.

PRIMEDBE:
Neki kažu: ako je Isus Bog, onda ne bi mogao biti iskušan. Po Bibliji, Isus je uzeo telo čoveka, svoje Božanstvo je zaogrnuo ljudskom prirodom, pa svoje božanske osobine nije koristio. Tako je mogao da se služi samo onim što je dostupno svim ljudima, a to je Božja milost. Zato dok je god na Zemlji, Isus se Ocu obraća kao niži višem, kao što mi kao stvorenja treba da mu se obraćamo. Isus stalno govori da ima iste moći kao i Otac (ima život, sveznanje, sveprisutnost, i slično).

Isus je pre svega pokazao koliko poverenje treba da imamo u svog nebeskog Oca. Pokazao je da ako se oslonimo na Boga možemo da živimo bez greha, po Božjem zakonu. Zato Isus dok je na Zemlji stalno poziva Oca da deluje, to jest koristi ono što je nama ljudima na raspolaganju. Hijerarhija Otac, Sin, Sveti Duh postoji zbog različitih uloga u planu spasenja.

Da li postoji neki citat gde je Isus Hristos u podređenom položaju u odnosu na Oca pre Njegovog utelovljenja, ili pre pada u greh? Naravno, nema ga jer Isus samo dok je na zemlji kaže: "Otac moj je veći od mene" (Jn. 14.28), ali na nebu rade zajedno.


Za Hrista neki ljudi kažu da je bio neka vrsta anđela, pa je postao čovek, pa po vaskrsenju opet anđeo. Ako je po njima stvorenje bilo u stanju da bude u dva oblika (anđeo - čovek - anđeo), zašto Bog ne bi mogao da se utelovi u čoveka? Da li je stvorenje moćnije od svog Stvoritelja, pa može da uradi ono što Stvoritelj ne može?

Neki na osnovu 1.Kor. 8.4-6 kažu da Hristos jeste Gospod i Bog (Elohim), ali nije Jahve i nije svemoguć. Već smo čitali u Isaija 44.6 i 45.5 da je Jahve jedini Elohim, i da nema drugog Elohima osim Njega. Pošto za Isusa znamo da jeste Elohim, jasno je da je i Bog. Ako bi na osnovu ovog stiha rekli da Isus nije Bog, jer piše za Oca da je Bog, to bi bilo isto kao kad bi tvrdili da Otac nije Gospod jer je Isus Gospod, što naravno nije tačno. đavo i demoni sebe nazivaju bogovima i gospodima. To je njihova trajna želja (Is. 14.13,14). Svako za sebe može kazati da je Jahve, Gospod ili Bog, ali on to ne postaje samo zato što se tako nazvao. Ovde je istaknuto jedinstvo Oca i Hrista: postoje lažni bogovi i gospodi, ali mi imamo samo jednog Oca i samo jednog Gospoda Isusa Hrista. Kao što Isus kaže: "Ja i Otac jedno smo (Jn. 10.30).



Neki ljudi kažu da pošto je Isus Hristos posrednik između Boga i ljudi (1.Tim. 2.5), onda nije Bog, jer ne može istovremeno da bude i posrednik i jedan od dve strane između kojih posreduje. Ova primedba je apsurdna, jer u istom stihu piše: "Jer je jedan Bog i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Isus Hristos." Ako Hristos može da bude čovek a u isto vreme da bude posrednik između čoveka i Boga, onda mora da bude i Bog, jer posrednik između Boga i ljudi je očigledno i Bog i čovek - Bog u telu čoveka.


Marko 13.32 kod nas je prevedeno kao da Isus ne zna dan i čas svog povratka na Zemlju.

Ovaj grčki glagol ima više mogućnosti za prevođenje, a najprikladnija bi u skladu sa sadržajem bila ova: "A o danu tome i času niko neće objavljivati (predavati znanje, a ne znati) ni anđeli, ...ni Sin, do Otac." Sin koji je poistovećen sa mudrošću, koji je zajedno sa Ocem stvarao svet, koji je zajedno sa Ocem pravio plan spasenja uključujući i Hristov drugi dolazak i koji je izrekao veoma precizna proročanstva o ovom događaju sigurno zna kada će doći da uništi greh, ali će taj dan i čas objaviti Otac.

Isus dolazi
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Istina

Tripko
JS ne smatraju da je Isus Bog.
JS tvrde da je u Bibliji zapisano da Je Isus Bog Silni (ali ne i Svemoguci),Otac Vecni (postao nam je vecni otac kada je dao svoj zivot za nas),Knez mira(nije car mira).Dakle Isus jeste bozanskog porekla.....
Pusti ti njih brate Risko. Ja te potpuno razumem.
JS tvrde da je u Bibliji zapisano da je Isus - Bog - ali vi to ne prihvatate!
I vi na to imate pravo jer imate Slobodnu volju. Pa mnogo šta piše u Biblija - a ljudi to ne prihvataju već prihvataju crkvena učenja!
Tako da se u potpunosti ispunjava amosov proročki stih iz 8-me glave. A i mogi drugi. Pozdrav

[FONT=&quot]Амос 8[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT][FONT=&quot]12[/FONT][FONT=&quot] И потуцаће се од мора до мора, и од севера до истока трчаће тражећи реч Господњу, и неће је наћи.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Baš me Risko zabavlja sa svojim postovima.

Napisao RIS Beogradski

To mesto je kljucno,jer to mesto pokazuje da je NEKO KOD,(U) NEKOGA!!!
[FONT=&amp]Kad Jovan pise da je u pocetku bila REC,on misli da je ta REC,ili Isus Hrist imao svoj pocetak,za razliku od njegovog OCA BOGA koji nema pocetka,jer je oduvek postojao.[/FONT]
U nastavku pise 2. Ona beše u početku u Boga.

ODG

Risko se zeznuo, zaboravio je na Melhisedeka i Pavla


Pavle objašnjava da je Melhisedek Starozavetna predslika Hrista.

I onda u Jev. 7.3 kaže: “Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a ispoređen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka.”

Melhisedek je čovek, prema tome imao je i oca i majku, a samim tim i rod, i početak i svršetak danima. To je zato, jer je on trebalo da ukaže na sliku koja je trebalo da dođe,
to jest na Isusa Hrista koji nema oca, ni majke, ni roda, ni početka, ni svršetka danima, a sveštenik je doveka.

Isus dolazi


Eto vidiš Risko da Isus nema početka. A samo Bog nema početak.

Ajd Risko ćao!!!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj Tripko
slatko si me nasmejao za ono o Melhisedeku "bez oca,bez majke"
Ispasce sad da je Melhisedek veci od Isusa Hrista?
Sta time hoces da kazes?Da je Melhisedek bio Isus Hrist,ili pak Bog,ne razumem pitanje,ali evo ti jednog odgovora.
Jovan Krstitelj je bio najveci od svih ljudi,ali najmanji u carstvu nebeskom je veci od njega.
Dakle je bio veci i od Melhisedeka.
Ali posto je ovo o Jovanu 1:1,a ti si zapeo o "Pocetku",prva i jedina osoba koju je Bog licno sam stvorio bio je njegov jedinorodjeni i prvorodjeni sin.Sve ostalo sto se vidi i sto se ne vidi Jehova Bog je stvorio uz pomoc svoga jedinorodjenoga SINA!!!Kako je sinu ime,znas li?
ps 30:4
[SUP]4[/SUP] Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mora da ti je gorak osmijeh.

Kada nemaš adekvatan odgovor onda uvodiš svoje lažne dogme. Samo ti možeš da zamisliš da ispada Melhisedek veći od Isusa. Od Boga niko nije veći. A po tebi ispada da su neka stvorenja veća od drugih. Netačno ni anđeli nisu veći od ljudi, to je dokazano kada je anđeo ukorio Jovana u Otkrivenju.

Očito nisi znao da Melhisedek ukazuje na Isusa koji treba da dođe i koji nema ni matere, ni oca, ni početka danima, ni svršetka a sveštenik je dovijeka.

Ali pošto je tema Jovan 1,1 i tu da ti razbijem iluzije.

1 U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

Ne piše da je Riječ postala, jasno piše bijaše. Ako JS kažu da Isus ima početak i da je stvoren, onda bi ovdje trebalo da piše postala. Zapazimo da je Riječ postala tek u tijelu, kada Bog Isus postaje čovjek. Dakle tek tada Riječ nešto postaje, konkretno čovjek.

Pazite ta Riječ se nalazi u Bogu, ono što je u Bogu je Bog, što izlazi od Boga je Bog. Isus je rekao da izlazi od Boga, naravno On je Riječ Božija. I Jovan jasno kaže da je ta Riječ bijaše Bog, dakle Riječ je Bog. Jovan koristi riječ "bijaše Bog" zato što govori o prošlom vremenu, a ne da ta Riječ više nije Bog.

JS kažu da je Jahve stvarao uz pomoć Isusa. Naravno to je netačno. Prvo Isus je Bog Jahve. A Jahve jasno kaže u Bibliji da je sam razapeo nebesa.

24 Ovako govori Gospod, izbavitelj tvoj, koji te je sazdao od utrobe materine: ja Gospod načinih sve: razapeh nebo sam, rasprostrijeh zemlju sam sobom; Isaija 44,24

12 Ja sam načinio zemlju i čovjeka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovijest. Isaija 45,12

Dakle Jahve je sam stvarao sve.

Riječ nije stvorena, Riječ je stvarala. Jov kaže da ga je Riječ stvorila.

Pazite šta JS ubacuju da bi naivne ljude prevarili. A to je da je Bog lično sam stvorio Isusa, a sve ostalo uz pomoć Isusa i sa Isusom. Riječ "kroz" ne znači posrednika u stvaranju. U Isaiji jasno vidimo da je Bog sve sam stvorio, to znači da je On lično sve stvorio i da nema nikakvog pomoćnika u stvaranju.

Isusovo ime je Riječ Božija.

13 I bješe obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se njegovo zove: riječ Božija Otkrivenje 19,13

Psalam 30,1-4


  • 1 Uzvišivaću te, Gospode, jer si me oteo, i nijesi dao neprijateljima mojim da mi se svete.
  • 2 Gospode, Bože moj! zavikah k tebi, i iscijelio si me.
  • 3 Gospode! izveo si iz pakla dušu moju, i oživio si me da ne siđem u grob.
  • 4 Pojte Gospodu, sveci njegovi, i slavite sveto ime njegovo.
Hoćeš da kažeš da se ovdje govori o Isusu?

Stihovi ne govore o Isusu. Ovdje car David govori o tome da ga Bog nije dao ljudima da mu se svete. Isus je predan bezbožnicima na osvetu. Isus je sišao u grob. Jasno je da David ne govori bukvalno (jer David je sada u grobu) nego da ga je Bog spasio smrti, ali vječne. izveo je njegovu dušu iz pakla, dakle spasio ga je od satane.

Na nebo je izašao Onaj koji je i sišao sa neba. A ti Risko dok ne shvatiš šta znače izrazi Otac i Sin, onda ćeš uvijek misliti da Bog Jahve ima bukvalno sina. I nikad nećeš shvatiti da je Isus Bog Jahve, ali tako je kad se Biblija tumači bez Duha Svetog.



Zapazite da Isus nije stvorenje. Njemu se stvorenja klanjaju. Nigdje, ama baš nigdje u Bibliji ne piše da je Isus stvoren.

[FONT=&quot]I svako stvorenje, [/FONT][FONT=&quot]što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na [/FONT][FONT=&quot]prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka.[/FONT][FONT=&quot] Otkrivenje 5,13






[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dragi moj Tripko
slatko si me nasmejao za ono o Melhisedeku "bez oca,bez majke"
Ispasce sad da je Melhisedek veci od Isusa Hrista?
Sta time hoces da kazes?Da je Melhisedek bio Isus Hrist,ili pak Bog,ne razumem pitanje,ali evo ti jednog odgovora.
Jovan Krstitelj je bio najveci od svih ljudi,ali najmanji u carstvu nebeskom je veci od njega.
Dakle je bio veci i od Melhisedeka.
Ali posto je ovo o Jovanu 1:1,a ti si zapeo o "Pocetku",prva i jedina osoba koju je Bog licno sam stvorio bio je njegov jedinorodjeni i prvorodjeni sin.Sve ostalo sto se vidi i sto se ne vidi Jehova Bog je stvorio uz pomoc svoga jedinorodjenoga SINA!!!Kako je sinu ime,znas li?
ps 30:4
[SUP]4[/SUP] Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?

Pa to pise u otkrivenju (IME MU JE REC) a takodje u jovanu (1:1-4)

Risko nemo da ga tupis bre!!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Трипо, брате, узалуд се мучиш да некоме докажеш тако једноставну истину за сваког ко постане хришћанин. Видиш ли да многи верују да је Исус био Михаило, а говоре да им Дух то говори. Бојим се да помислим који је то дух који их тако криво учи, али знам да Дух Свети сигурно није, зато Га и оспоравају. И то је још један једноставан показатељ, јер Дух сведочи нашем духу о истини, а они то никада неће схватити док не затраже помоћ и опроштај. Овако остају убеђени да су "изабрани" и да само они знају истину, а ми смо у заблуди.
 
Natrag
Top