JEVANĐELJE

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Danas potoji zaista mnogo zajednica koje se temelje na nekom stihu ili proroštvu a ono što bi trebao biti temelj svima jeste jevanđelje ali na žalost to nije tako.
Da se zna šta je jevanđelje znalo bi se i kako se čovek spasava.
Jedna ne poznanica uzrokuje drugu i tako lančano dobijamo današnju situaciju u kojoj skoro niko ne propoveda spasenje već svi nude razne poslastice od kojih staje stomak i čovek propada.

Kad bi danas rimski tamničar pitao šta mu treba da bi se spasio čuo bi sve i svašta.
U crkvama se uči mnogo sporadičnih stvari a životno važna pitanja se izostavljaju.
Ono što je specifično za Hrišćanina je propovedanje Isusa i samo oni što tako rade mogu se tako oslovljavati jer zbog službe i propovedanja Isusa i dobiše taj naziv.
Od početka je bilo imitatora i prevaranata i biće ih do kraja.

Drsko je nositi drugo jevanđelje i reći da si Hrišćanin. Isto tako je drsko propovedati i krštavati u nekog drugog. Da bi se radosna vest koja znači jevanđelje shvatila prvo se treba poznati ko nas je spasio oni što ne znaju ko nas spasi nude drugog jevanđelje kao obreži se ili pazi na hranu ili drži zakon...ništa od toga ne uzima greh niti može i samim tim nije poruka jevanđelja.
Postoje takođe izjave kako pripadnost nekom naslovu osobu čini opravdanom to je neozbiljno.

Nema spasenja po pripadnosti, nema spasenja zbog boljeg poznavanja Biblije,nema spasenja kroz trbuh, nema spasenja kroz zakon, nema spasenja kroz naša dobra dela,nema spasenja ni kroz jedno naše delo jer smo svi u grehu i iz nečistog ne izlazi čisto.
Samo prečisto isveto može očistiti nečisto tako što će uzeti našu nečistoću.
Ko od ljudi nije potomak Adamov tj. nije nasledio greh?
SVI ljudski potomci su pod grehom i zato mora doći Onaj što je čist a On nije Adamov potomak već Bog u telu koji se pokaza i uze naše grehe da nebi ostali u večnoj smrti ako Ga prihvatimo.

Kako se dakle spasavamo?
2:8 Jer ste blagodaću spaseni kroz veru; i to nije od vas, dar je Božji,
2:9 Ne od dela, da se niko ne pohvali.

Ko vam ne propoveda taj nečin spasenja lažni je učitelj i sad će se kroz ovu temu prepoznati sve.

Da bi mogli VERU izreći trebamo čuti U KOGA SE TRAŽI VERA?

I ja došavši k vama, braćo, ne dođoh s visokom reči ili premudrosti da vam javljam svedočanstvo Božije. 2:2 Jer nisam mislio da znam šta među vama osim Isusa Hrista, i to raspetog (I Kor. 2.2)

3:23 I ovo je zapovest Njegova da verujemo u ime Sina Njegovog Isusa Hrista, i da ljubimo jedan drugog.... (I Petrova 3)

2:6 Jer u pismu stoji napisano: Evo mećem u Sionu kamen kraje ugalan izbrani, i skupoceni; i ko Njega veruje neće se postideti (I Petrova 2)

1:8 Kog ne videvši ljubite i kog sad ne gledajući no verujući Ga radujete se radošću neiskazanom i proslavljenom. 1:9 Primajući kraj svoje vere, spasenje dušama.( I Petr.1)

3:22 Ali pismo zatvori sve pod greh, da se obećanje dade kroz veru Isusa Hrista onima koji veruju. (Galatima 3)

16:30 I izvedavši ih napolje reče: Gospodo! Šta mi treba činiti da se spasem? 16:31 A oni rekoše: Veruj Gospoda Isusa Hrista i spašćeš se ti i sav dom tvoj.

U koga verujemo u Boga ili čoveka?

Bog se javu U TELU zato čitamo najavu da stiže Sin a Sin je Otac večni i Bog silni.
Prvo ide POZNANJE ko je Bog i onda ide VERA u Boga da bi potom Boga u telu propovedali kao radosnu vest aona glasi da je Bog dao svog jedinorodnog Sina da svi koji Ga VERUJU žive. A ko je Sin čuli smo iz Biblije. Tako apostoli shvativši da se Bog kroz službe i imena objavljuje i zato slobodno kažu da je Sin Otac večni i Bog silni i da se isti Bog pokaza u telu.

Jovan u opisu reče da REČ telom postade a pre toga da REČ beše Bog i tako imamo Boga u telu.Ko ne poznaje ko je Sin taj luta i Boga nudi u smešnim kombinacijama kao troglavog,trojednog,podeljenog....i onda ne mogunositi jevanđelje već nude crkvene dogme kao nadomeštaj za Duha Svetoga i čovek uči čoveka umesto Duh Sveti.

Oni što VERUJU oni ZNAJU da su spaseni a kone veruje on nezna ni da li ima spasenje niti zna ko ga spasi.
5:13 Ovo pisah vama koji verujete u ime Sina Božijeg, da znate da imate život večni i da verujete u ime Sina Božijeg

Evo jedan sasvim korektan prikaz jevanđelja.



Kompletna poruka je da je Isus Hristos došao da uzme naše grehe i da jerazapet na krstu i umro i pogreben te treći dan ustao iz mrtvih i uzneo se uslavu koju je imao i pre nego je sišao da nas spasi.
Zato nema drugog imena za spasenje i u to IME se krštava kao što i apostoli krstiše.

U daljem tekstu želeo bih govoriti o zakonu i borbi kroz život kao sastavnom delu spasenja.


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Čitajući Pavla mnogi kažu ukinut je zakona Isus reče da neće nestati ni titla.
Petar upozorava naveliku opasnostgde ne naučeni Božjoj reči izvrću pisma na svoju pogibao.
Pavle je najviše govorio o zakonu i spasenju. Pre Pavla postojalo jeono što Petar pominje da iz toga nije neučen onaj što izvrće smisao reči a to je zakon i proroci.

Oni zakon brišu jer čitaju kako je zamenjena služba te i zakon mora se promeniti.
Ko menja zakon?
Zakon može menjati samo onaj ko ga je dao a čitamo dokle nebo i zemlja stoje da će važiti.
Isus nije ukinuo Pavle nije ukinuo jer isti kaže da je zapovest sveta i dobra. Čitamo u Otk.14. 12 kako će na kraju SVETItrpiti zbog zapovesti što znači da važe ida će biti predmet spora sa čovekom BEZAKONJAjer će on menjati Božje reči.

I šta ćemo sad da li držati zakon iline?
U Jerusalimu dogovoriše da se ne meće zakon na pagane jer ga ni Jevreji ne mogoše održati.
Zakon je kao ogledalo da se vidimo kako izgledamo po merilu i onaj koji odbacuje zakon on navalice greši dok onaj koji drži ne sme držati kao sredstvo koje ga čini opravdanim jer zakon nikog ne opravdava već žrtva.
Pa zašto će onda zakon?
Pavle reče zašto,da vidimo koliko smo grešnii da se ispravljamo po meri zakona ali opet nam treba krv za očišćenje od prestupa.

A krv čisti i daje pravdu. Tako imajući Isusa mi imamo pokriće za prestupe ali ne kao paravan iza kojeg smemo grešiti već da menjamo svoj život a ta borba traje do kraja.Kako god držali zakon mi smo opet za pravdu krivi i zato je Isus podneopravednu kaznu kako bi mi imali čist račun.Pošto je pravda izvršena ali ne na krivcu već na pravedniku to je smrt pobeđena jer plata za greh je smr a pošto su mrtvi u Isusu oni su u pravdi zaštićeni već plaćenom kaznom.

Zašto onda držimo zakon?
Zato što je prekršaj zakona uzrokovao smrt. Čitamo u Mateju 7gl. kako verni pitaju Gospoda zašto ih odbacuje a oni susve u Njegovo ime činili i On im kaže:
7:22 Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
7:23 I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje.
7:24 Svaki dakle koji sluša ove moje reči i izvršuje ih, kazaću da je kao mudar čovek koji sazida kuću svoju na kamenu:

Nisu slušali ni izvršavali reči.Šta nisu radili?

7:21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.

Koja dela i koji zakon da vršimo da bi živeli?
Otvorimo Matej 25 na kraju čitamo primanje plate PO DELIMA...ne po veri zamislite već po delima.
Kako sad to kad smo spašni verom?
Vera ima dobra dela i ko nosi Isusa raspetog i vaskrslog taj čini dela po ljubavi kao što i sam primi milost iz ljubavi.
Ko primi milost-oprost dužan je živeti po milosti a to znači ževeti po ljubavi a gde se tako živi tu je ispunjen zakon jer zakon na ljubav nema.
Zašto će se opet pokazati kovčeg zaveta?
Zato da bi se videla trajnost Božje reči.Koje zapovesti drže oni sveti što stradaju od bezakonika?


Drže ispravno veru u Isusa i Božju reč. Čitamo kako će u milenijumu dolaziti sveti od subote do subote na poklonjenje.
Pavle nije ukinuo zakon već je rekao da to nije uzrok za spasenje jer Duh Sveti dođepo veri a ne po delima jerda je podelima niko ga nebi primio.
Oni što biraju subotu i obrezanje i paze na hranu biraju bolji put i o tome Pavle takođe govori i to ne znači da ostali nisu spaseni već da primiše ono što po veri stiže. Dok ono što po znanju reči stiže je vrsniji put.
Sad je pitanje da li čovek primivši dar spasenja ima trajno sigurnost spasenjama kako živeo? NE,nema.Ako ode u greh i ostane tamo izgubio je dar života.Pavle kaže da ako čvrsto održimo i istrčimo trku onda imamo venac a on sam svaki dan se borio sa raznim iskušenjima kako reče da sam nebi bio odvojen od života.

Ko živi po ljubavi on nije pod udarom zakona i ne žalosti Duha.A svako sagrešenje terba ponovo moliti za oprost i tako se borimo da ne ostanemo u blatu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jako me raduje ova tema, ne znam kako sam je propustio..
Ovde bi trebali svi Hriscani da se okupe, tu bi trebale da stanu sve nase prepirke.
Jer Jevandjelje je 'dobra vest o Hristu'.
Tu se ne propoveda 'institucija' 'crkva' ili 'organizacija', ovde je samo Isus Hristos , jedan i jedini koji je dao svoj zivot za grehe nase, Bog koji je 'toliko voleo svet, da je i Sina Svojega Jedinorodnoga dao, da ko god veruje u njega ne pogine , nego da ima zivot vecni'' .
Kada bi ljudi imali zivu zajednicu sa Hristom, nikada im ne bi palo na pamet da prave podele, da vicu i optuzuju, da napadaju druge crkve i time grade svoju boljom, jer crkva to nije 'institucija' to je Hristos, to smo mi ljudi.
I svaki covek iz bilo koje crkve je njegovo dete.
Jevandjelje dakle nije 'ruzna vest' kao sto je neki ovde predstavismo, ona je zaista 'dobra vest', gde je 'milost' , 'prastanje' 'ljubav' i 'zajednica' nasega Boga sa svima nama.
Zato upitajmo sebe, predstavljam li ja Hrista, svoga Boga?
Ili sam 'predstavnik crkve'?

Mislim da svi sagresismo, jel ne objavismo na ovom forumu svakom coveku da se spasava Hristom, vec mu nudimo 'crkve' , i nudimo 'dogme' , a on hoce da se spase od greha, ne trebaju njemu 'crkve' i 'dogme' vec Mir nas Isus Hristos licno.
On koji nosi sav teret greha, tako da covek bude slobodan..
Hrista moze objaviti samo onaj koji ga i poznaje, a crkve moze svako!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ovo što si napisao mi malo naginje na ekumenski stav po principu "da se ističe vera u Hrista kao jedinstveno obeležje svih Hrišćana i da ništa drugo nije bitno za spasenje" odnosno - da se ističe vera u Hrista kao svojstvo zajednice i jedinstva, a da se ne ističu druge pojedinosti koje razdvajaju.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Jevanđelje jeste radosna vest a to nikako nije drži ovo pazi ono već VERUJ.
Temelj je Isus i ko ne nosi jevanđelje taj nudi drugi način spasenja.
Fariseji su hteli zakon nabaciti ali Pavle kaže kao i Petar da niko ne održa i kako im je onda mguće kroz zakon se spasiti...nikako,jer dalje zaključuju da im zakon bi na smrt i osudu a krv Jagnjetova na život.

Mire je dobro zaključio i to je čisto i svetlo dok govorimo o spasenju a ako govorimo o životu to je već drugo poluvreme i nije tema.Čuvala nas je žrtva (kaže zakon bi čuvar,jeste jer se po zakonu prinosila žrtva) zato treba naša pravda biti VEĆA od zakonika ato je Isus.
Jeste jevanđelje osnova za sve Hrišćane i Pavle nije svetu nudio zakon već Hrista raspetog a kad su prihvatili VEROM spasenje pokazao im je koji je dobar put a koji loš i to nije pitanje primanja spasenja već ostajanjau njemu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ovo što si napisao mi malo naginje na ekumenski stav po principu "da se ističe vera u Hrista kao jedinstveno obeležje svih Hrišćana i da ništa drugo nije bitno za spasenje" odnosno - da se ističe vera u Hrista kao svojstvo zajednice i jedinstva, a da se ne ističu druge pojedinosti koje razdvajaju.

Kada bi danas pitao Hrista, sta je istina?
On bi odgovorio? ''Ja sam Put Istina i Zivot'' , sta znace ove reci?
Svako ko zivi kako je Hristos ziveo, svako ko sledi njegov put, a njegov put je Istina, on ce biti spasen.
Postoje stvari koje nama nisu jasne, ali kada bi danas malo dete citalo bibliju, ili kada sam je ja prvi put citao, znao sam sta treba da radim, i kako treba da zivim, ugledajuci se na Hrista.

Nikome nije tesko razumeti kakav nacin zivota treba da vodi, i nema tu ova ili ona crkva, vec Hristos i njegov nacin zivota.
Ko tako zivi bice svet, i nasledice zivot vecni.
Ne rece li Hristos da se trebamo 'povratiti i postati kao mala deca' , to je upravo to, u razumevanju moramo postati deca, da bismo shvatili jednostavnost Evandjelja.
Malo dete kada cita, razume sve, ono shvata da treba biti: samilostan, dobar, posten, da treba da voli svoje bliznje , roditelje i Boga.. NISTA SE VISE NE TRAZI!

Svestenici i propovednici, su od Hristovog evandjelja napravili neshvatljivu celinu i teret, u kojoj uopste nije akcenat na nacinu zivota, vec na sporednim stvarima. Tako ljudi ostaju i dalje u ropstvu greha.
Misle da ce drzanjem dana, praznika, prizivanjem imena, verovanjem ili ne u besmrtnost duse, isticanjem svoje crkve naslediti zivot vecni. NE! To je sve zemaljsko i nistavno, to su ljudske dogme i izmisljotine, a ne ono sto Hristos kaze.

Gde je Hristos ucio da je za spasenje vazno - ''verovanje u besmrtnost duse''???
Gde je ucio da je za spasenje vazno - ''izgovarane imena Jehova''
NIGDE!

Oni koji insistiraju na ovakvim ucenjima i TO SMATRAJU EVANDJELJEM, ce propasti zajedno sa onima koje tako uce!
Evandjelje Hristovo je Hristos! To je nacin zivota, gde covek treba da se oslobodi uticaja greha.
To je dobra vest, da je Sin Bozji dosao i preuzeo na sebe nase grehe, platio kaznu za prestupe, i gde mi mozemo miloscu Bozjom biti proglaseni decom Bozjom, jer smo preko Hrista to postali.
Nema vece privilegije i radosti nego biti dete Bozje.
Evandjelje je najveca radost i oslobodjenje!
Ko danas tako propoveda? NIKO!

Crkve uce sporedne, nevazne i nepotrebne stvari, ostavljajuci tako ljude da lutaju ne znajuci ni kuda idu.
Ljudi su izgubljeni!
U moru crkava i zajednica , covek se pita ''kuda ici''? A jedan je put: ''Hristos''!
Atmosfera je takva , zato sto ljudi ''ne propovedaju Hrista'', i njegovo Evandjelje, vec propovedaju ''svoje zajednice'' i nauku coveka!

Gledam bas neki dan, prosjak stoji ispred crkve i prosi, a vernici ga gledaju gde lezi, prosto covek da zaplace.
Zasto mu neko ne pomogne, zasto ga ne podigne, obuce, zaposli, nahrani i uvede u normalan tok zivota?
Prolazi i Svestenik i posmatra ga sa visine..
Hristos, bi tog coveka podigao, ali ne i Hriscani. To je zalost ovoga drustva i ovoga sveta.
Svi su pravedni i dobri, ali takvo licemerje je pred Bogom odvratno.

Ovakve stvari Bog kaznjava, i protiv ovakvih stvari govori Evandjelje.
POSTANIMO BOLJI LJUDI!
POSTANIMO KAO ISUS HRISTOS, ZIVIMO NJEGOVIM NACINOM ZIVOTA I USVOJIMO NJEGOV NACIN RAZMISLJANJA!
''Ko ne uzme Krst svoj na sebe i ne ide za mnom, ne moze biti moj ucenik''(Lk 14,26-27)

*PS: Nema ovde ni govora o nekakvom ekumenizmu, nego cista ljubav Hristova i Evandjelje na delu...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana.
Isus nije krsio ni jednu zapovest, i on kao jedan od glavnih uslova spasenja postavlja drzanje zapovesti.
Zapovesti su na smrt i osudu onima koji ih krse, a onima koji dopuste da ih Bog promeni - oni ih savrseno ispunjavaju stalnim gledanjem u Hrista i zajednicom sa njim.

Mire.
Ti kazes: "Svako ko zivi kako je Hristos ziveo, svako ko sledi njegov put, a njegov put je Istina, on ce biti spasen"

Ovo je apsolutna istina, ali moramo uzeti u obzir da danas svaka crkva, svaki pojedinac drugacije tumaci Hristov put i istinu.

Ja smatram na osnovu jevandjelja da je Hristos ziveo savrseno bezgresno u celom svom zemaljskom zivotu, da je savrseno odrzao svaku zapovest i da je time dao primer poslusnosti.

Za razliku od toga - mnogi smatraju da je Isus krsio neke od zapovesti - sto znaci da on nije bio savrseno bice, vec gresnik i licemer koji je jedno govorio a drugo cinio.
Ne verujes valjda da je Isus bio gresnik i licemer?

Ja verujem da je bio savrseno dosledan i da svaka njegovo delo i izjava ima svoje mesto i smisao u davanju primera i stvaranja novog zaveta u kome ce ljudi ziveti po primeru njegovog zivota i reci koje je govorio.

Jos nesto.
Isus nije SAMO nas spasitelj koji je umro na krstu za ljudske grehe preuzevsi ih na sebe, vec je on i nas zastupnik u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama - gde prinosi zasluge svoje prolivene krvi na krstu u svojstvu naseg opravdanja, koje se sprovodi nasom slobodnom voljom da verom dodjemo njemu i da mu se potpuno predamo i dopustimo da nas on posveti svojom preporadjajucom silom i da nas promeni, da nas obuce u haljine svoje pravednosti i da u toj uracunatoj i datoj pravednosti mozemo u potpunosti odrazavati njegov lik i ziveti zivotom kakvim je on ziveo.

Vera u jevandjelje je u tom smislu mnogo vise od samog deklarativnog priznanja onoga sto se u njemu nalazi.
Jevandjelje je ziva zajednica sa Hristom u kojoj se istina spoznaje u potpunosti - jer je jedino tako i moguce.

Na kraju - Bog ima na zemlji svoju crkvu koja ima istinu datu od Boga i silu da tu istinu objavljuje ovom svetu.

Neka Gospod pomogne da ovu istinu upoznamo i da je kroz zajednicu sa Hristom primenimo u licnom zivotu..Amin!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Taramana.
Isus nije krsio ni jednu zapovest, i on kao jedan od glavnih uslova spasenja postavlja drzanje zapovesti.
Zapovesti su na smrt i osudu onima koji ih krse, a onima koji dopuste da ih Bog promeni - oni ih savrseno ispunjavaju stalnim gledanjem u Hrista i zajednicom sa njim.

Mire.
Ti kazes: "Svako ko zivi kako je Hristos ziveo, svako ko sledi njegov put, a njegov put je Istina, on ce biti spasen"

Ovo je apsolutna istina, ali moramo uzeti u obzir da danas svaka crkva, svaki pojedinac drugacije tumaci Hristov put i istinu.

Ja smatram na osnovu jevandjelja da je Hristos ziveo savrseno bezgresno u celom svom zemaljskom zivotu, da je savrseno odrzao svaku zapovest i da je time dao primer poslusnosti.

Za razliku od toga - mnogi smatraju da je Isus krsio neke od zapovesti - sto znaci da on nije bio savrseno bice, vec gresnik i licemer koji je jedno govorio a drugo cinio.
Ne verujes valjda da je Isus bio gresnik i licemer?

Ja verujem da je bio savrseno dosledan i da svaka njegovo delo i izjava ima svoje mesto i smisao u davanju primera i stvaranja novog zaveta u kome ce ljudi ziveti po primeru njegovog zivota i reci koje je govorio.

Jos nesto.
Isus nije SAMO nas spasitelj koji je umro na krstu za ljudske grehe preuzevsi ih na sebe, vec je on i nas zastupnik u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama - gde prinosi zasluge svoje prolivene krvi na krstu u svojstvu naseg opravdanja, koje se sprovodi nasom slobodnom voljom da verom dodjemo njemu i da mu se potpuno predamo i dopustimo da nas on posveti svojom preporadjajucom silom i da nas promeni, da nas obuce u haljine svoje pravednosti i da u toj uracunatoj i datoj pravednosti mozemo u potpunosti odrazavati njegov lik i ziveti zivotom kakvim je on ziveo.

Vera u jevandjelje je u tom smislu mnogo vise od samog deklarativnog priznanja onoga sto se u njemu nalazi.
Jevandjelje je ziva zajednica sa Hristom u kojoj se istina spoznaje u potpunosti - jer je jedino tako i moguce.

Na kraju - Bog ima na zemlji svoju crkvu koja ima istinu datu od Boga i silu da tu istinu objavljuje ovom svetu.

Neka Gospod pomogne da ovu istinu upoznamo i da je kroz zajednicu sa Hristom primenimo u licnom zivotu..Amin!

Ja govorim o stvarima koje nisu bitne za spasenje a ne o moralnom zakonu.
Svaki Hriscanin zna sta je moralni zakon, i bez njega nema zivota, i isto tako sve Hriscanske zajednice manje-vise uce taj zakon, ako izuzmemo subotu.
Ako hocemo da budemo iskljucivi mi cemo reci da se covek nece spasiti ako ne drzi subotu.
Ali ako smo posteni u srcu znamo da ce Bog prihvatiti i onog koji nije znao da je treba drzati.
Dakle ne mozemo biti iskljucivi , jer ni Hristos nije bio iskljuciv. Cak je prihvatao i fariseje, samaricane, sadukeje i knjizevnike, a svi su oni imali razlicite verske poglede. Sadukeji nisu verovali u vaskrsenje. Ipak, hoce li zato propasti?
Nee! Hristos nije tako ucio, nije ih terao da promene verovanje o ''vaskrsenju'' na primer, vec ih je ucio ljubavi prema Bogu i Bliznjem. To je prvo! To su najvece zapovesti u zakonu, i Hristos ih je tako rangirao. Postoje vaznije i manje vazne zapovesti. A subota je jedna od manje vaznih. Zbog koje niko nece poginuti ako je ne drzi..
Ili cemo reci da ce svi ljudi proteklih vekova pomreti jer nisu drzali. Ne!

Hristos nije posmatrao stvari crno belo kao mi, on nije iskljucivao druge.
Nece nikoga spasiti drzanje subote, kao sto nece nikoga odvesti u smrt ni njeno krsenje..
Nego ce milost, ljubav, istina i pravda, i posten nacin zivota, spasiti coveka..
Hristos bi zeleo o tome da govorimo danas, jer je to preko potrebno, i ljudi su vise nego zli.
Subota nikakve veze sa moralnoscu ovde nema, sem sto se njom proslavlja Bog i stvaranje sveta.
To je poslednja stvar, koja se uci..

Pustimo Boga da svakom pojedincu otkrije svoj zakon pa i subotu.
Upucujmo sada na vaznije stvari..
Pricajmo o Hristu konacno!

Jer Evandjelje je ''zajednica sa Ocem i sa Sinom'' , nije li nas Pavle lepo ucio?
Mi reba da pomognemo ljudima da razviju zajednicu sa Bogom, a on ce ih dalje voditi..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slazem se "Mi reba da pomognemo ljudima da razviju zajednicu sa Bogom, a on ce ih dalje voditi.."

Treba govoriti o Hristu naravno, a ako je čovek iskren - Bog će ga osvedočiti koja je služba njemu najugodnija.

Subota se ne može isključiti iz zapovesti i ona ne predstavlja manju zapovest od ostalih - već isto tako bitnu za spasenje, jer plan spasenja se upravo sastoji u tome - da nas poslušnošću izgradi karakterno za carstvo nebesko.

Bog neće odbaciti onoga ko ne zna za subotu a služi Bogu iskreno po svetlosti koju ima u tom trenutku i nema mogućnosti da čuje istinu o suboti.
Ovo je malo verovatno u savremenom svetu informacionih tehnologija, literature..itd, tako da se ovo odnosi samo na ljude koji žive u ekstremno posebnim okolnostima i okruženju gde nemaju mogućnosti da upoznaju ovu istinu, ali pitanje je da li je i tada moguće ako imaju bibliju - jer je u njoj jasno otkrivena subota kao jedna od zapovesti.

Moj stav je taj - da iskrenog čoveka Bog neće držati u tami u pogledu istine makar taj čovek živeo sam u prašumi sa samo biblijom u svom posedu, već će mu dati otkrivenje u pogledu istine.
Ne znam kakva bi bila vera koja ne dovede do toga da sam Bog progovori čoveku i otkrije mu istinu, ali kada se ovo i ne bi desilo - taj iskreni čovek neće biti izgubljen ako iskreno traži Boga i želi da mu služi.

Toliko od mene na ovoj temi.
 
Natrag
Top