Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
24
pozivam sve osobe koje su Jehovini svedoci interesenti i sve koji zele da diskutuju u vezi ozbiljnih postova koje cu postavljati
u Hrvatskoj nasa braca i sestre imaju sajt od skoro 500 stranica i zbog glomaznog pisanja administrtor je otvorio (odobrio) sledeci na istu temu, u Austriji sajt preko hiljadu stranica, u US preko 5000 stranica gde diskutuju osobe iz celog sveta na engleskom jeziku
zbog cega se onda i mi u Srbiji ne bi slobodno druzili upoznavali pozivali jedni druge u goste iz razlicitih gradova
ne namecemo se ko zeli da bude sa nama zeli ko ne ne
ukoliko je nasa religija priznata od strane medjunarodnog suda i dobila zvanican status religiozne organizacije pa nemamo razloga da se krijemo i da slobodno ne komuniciramo saljemo jedni drugima meilove i upoznajemo se
ja znam da neko koji drze govore cim spomenu internet odmah u istoj recenici ubace i nemoral ili blud ali bila sam na zadnjem kongresu u Beogradu koji se tokom leta odrzao u hali pionir i staresine tj. jedan od njih je u vezi interneta rekao da ga i oni upotrebljavaju i da tim putem uglavnom kontaktiraju sa vodecim telom i da se samo treba pridrzavati biblije. Na facebooku sam nasla Jehovine svedoke iz preko 100 zemalja i sve vise osoba salju zahtev za prijateljstvo. Zalosno je sto u manjim sredinama neki iz nase organizacije imaju misljenje o internetu kao o necemu nemoralnom i sigurna sam da su nezadovoljni svojim zivotima i to nema veze sa pravim Jehovinim svedocima.
JEHOVINI SVEDOCI IMAJU I SVOJE MEDJUNARODNE SAJTOVE, JEDAN OD NJIH JE JW forum
JEHOVINI SVEDOCI IMAJU I SVOJ LICNI SAJT NA KOME SU SE PREDSTAVILI NA INTERNETU
ZBOG CEGA SE ONDA MI JEHOVINI SVEDOCI NE BI SLOBODNO DRUZILI OVDE U SRBIJI JER NA KONGRESIMA MNOGIMA JE NELAGODNO DA SKLAPAJU PRIJATELJSTVA
i nije nista opasno svako u druzenju moze da se izjasni iz kog je grada iz koje skupstine i da se raspitamo ukoliko zelimo da pozovemo nekog u goste koga pozivamo ili ukoliko se aktivno cujemo s kim se zapravo cujemo
pozivam sve kojima se prihvatljiva moja ideja o sklapanju poznanstava iz raznih gradova da se pridruze ovom sajtu
nemamo razloga da se drzimo po strani i sigurno bi mnogi upoznali zanimljive osobe i imali fantasticna prijateljstva

Pratim ovu diskusiju neko vreme i bila sam se obradovala kad sam videla i dve devojke ali one izgleda kao i ja sramežljivo samo čitaju :)
Volela bih da se češće javljate devojke!

Vidim da se ovde puno priča ali mi nije jasno ko koga ovde predstavlja :)
Da li su ovo zvanični stavovi Jehovinih svedoka ili samo izjave pojedinih članova?
Da li je moguće da se svaki put citira i zvanični stav Jehovinih svedoka?Ne citati iz Biblije nego iz zvaničnih glasila Jehovinih svedoka.
Verujem da bi time bile raščišćene mnoge nedoumice :)
Ajde devojke javite se !
Postavljajte postove ako je moguće na srpskom pošto se u Srbiji o Jehovinim svedocima vrlo malo zna.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Pratim ovu diskusiju neko vreme i bila sam se obradovala kad sam videla i dve devojke ali one izgleda kao i ja sramežljivo samo čitaju :)
Volela bih da se češće javljate devojke!

Baš si me obradovala tvojom izjavom da pratiš ovu diskusiju!

Vidim da se ovde puno priča ali mi nije jasno ko koga ovde predstavlja :)
Da li su ovo zvanični stavovi Jehovinih svedoka ili samo izjave pojedinih članova?
Da li je moguće da se svaki put citira i zvanični stav Jehovinih svedoka?Ne citati iz Biblije nego iz zvaničnih glasila Jehovinih svedoka.
Verujem da bi time bile raščišćene mnoge nedoumice :)
Ajde devojke javite se !
Postavljajte postove ako je moguće na srpskom pošto se u Srbiji o Jehovinim svedocima vrlo malo zna.

Ja sam jedan od Jehovinih svedoka i govorim lično u moje ime. Ovo nisu zvanične izjave organizacije Jehovinih svedoka, ove izjave koje čitaš su isključivo na temelju Biblije jer je jedini autoritet Jehovinog naroda Jehovina reč-Biblija. Sve što izjavljujem je na temelju Biblije. Što se tiče drugih stvari koje nisu vezane za Bibliju i za principe Biblije o tome možemo da razgovaramo i u tom slučaju bi to bilo moje lično mišljenje. Pitaj sve što te zanima. Ako ti je neprijatno da pitaš pred ovoliki brojem ljudi pošalji pitanje na PP, biće mi zadovoljstvo da odgovorim!

Ako želiš nešto više da saznaš o stavovima organizacije Jehovinih svedoka evo nekoliko sajtova:

1. www.watchtower.org
2. www.jw.org
3. Jehovah's Witnesses Official Media Web Site

Na ovim sajtovima možeš da se informišeš o mnogim stvarima. Postoje članci i na srpskom, hrvatskom i ostalim jezicima bivše Jugoslavije.

:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
24
Hvala vam na brzom odgovoru!

Mislim da ovde malo ko poznaje Jehovine svedoke lično kao ja i da nema pojma kakvi su to ljudi.
Meni su Jehovini svedoci pomogli kada niko drugi nije.

Pošto ste vi kako vidim ovde dežurni :) molila bih vas da u nekoliko rečenica opišete Jehovine svedoke.
Šta im je važno u životu i kojih se principa drže.

Mene najviše zanimaju zvanični stavovi jer su lična tumačenja često opasna,nadam se da me razumete i da se ne ljutite.
Svi smo mi ljudi i možemo da pogrešimo ali moramo da imamo jasno definisane stavove kojih ćemo se pridržavati.
Volela bih kada bi bilo moguće da se uvek svaka tvrdnja podrži zvaničnim stavom a ne privatnim tumečenjem Biblije pošto koliko mi je poznato uvek postoji opasnost ako se neko upusti samostalno u istraživanje Biblije da nešto pogrešno protumači.
I da pozdravim i devojke i da ih ohrabrim da nam se i one pridruže.Violeta je obećala da će postavljati ozbiljne postove pa se nadam da će obećanje i održati.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
S' vremena na vreme, bacim pogled na ovu temu, jer se ponekad nađe na listi "novih postova", čisto da se utešim malo, jer ponekad je potrebno pročitati raznorazne nebuloze u ovim teškim vremenima, te shvatiti da nije ipak problem do vas, ima i grđih muka..
da.. ... i verovali ili ne,
odlučio sam da i ja osnujem novu sektu.
Naziv sekte bi bio jednostavan - Jehovini Advokati.
Razlike ne bi bilo puno u odnosu na ostale sekte, recimo, kada bi se vodio neki opšti grupnjak na dan velikog "Svetog Obmanjija",
ne bi se obavljalo u mraku, već bi to bilo pod dnevnim svetlom, itd...

Šta kažete na ideju?
Jel' ima zvučan naziv? :)

Članarina bi bila sića. Nekih 100 evra mesečno.
Onaj ko dovede novog člana, narednog meseca plaća 5 eura manje, ali samo narednog meseca.
Ako dovede 2, onda ide 10 eura manje i tako. Dakle, članovi bi imali povoda da se pomuče malo i aktiviraju zbog veće dobiti,
jer ako uštediš 5 evara (a 5 evra nije malo danas, da se razumemo) ti si faktički zaradeo, pa da.. :p

Prikupljen novac se ne bi nigde trošio. Bio bi prikupljan reda radi. Ono, trendovi itd..

Btw, da me nije neko već pretekao sa nazivom? Ima li i advokata ili samo svedoka i porote? cesces
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Hvala vam na brzom odgovoru!

Mislim da ovde malo ko poznaje Jehovine svedoke lično kao ja i da nema pojma kakvi su to ljudi.
Meni su Jehovini svedoci pomogli kada niko drugi nije.

Jehovini svedoci vole Boga i slušaju Boga, tako da je u skladu sa tim i ljubav prema svom bližnjem.

Pošto ste vi kako vidim ovde dežurni :) molila bih vas da u nekoliko rečenica opišete Jehovine svedoke.
Šta im je važno u životu i kojih se principa drže.

Jehovini svedoci se u potpunosti drže principa iz Biblije. U Mateju 6:9 i 10 se opisuje šta su naši prioriteti :
Molite se, dakle, ovako:
‘Oče naš, koji jesi na nebesima, 1. neka se sveti ime tvoje!(Jehova)
2.Neka dođe kraljevstvo tvoje! Božje kraljevstvo je stvarna vladavina koja će upravljati nad zemaljskim stanovnicima koji budu preživeli veliku nevolju!
3.Neka bude volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji

Božje kraljevstvo je uspostavljeno 1914. godine i podanici te vladavine već žive na temelju zakona Božjeg kraljevstva koji je zapisan u Bibliji i tih podanika je ttrenutno više od 7,5 miliona u čitavom svetu "od raznih plemena i naroda i jezika" i broj tih podanika je sve veći u svakom momentu!

Dakle jedini principi po kojima živi Božji narod jeste zakon Božjeg kraljevstva-Biblija!​

Mene najviše zanimaju zvanični stavovi jer su lična tumačenja često opasna,nadam se da me razumete i da se ne ljutite.
Svi smo mi ljudi i možemo da pogrešimo ali moramo da imamo jasno definisane stavove kojih ćemo se pridržavati.
Volela bih kada bi bilo moguće da se uvek svaka tvrdnja podrži zvaničnim stavom a ne privatnim tumečenjem Biblije pošto koliko mi je poznato uvek postoji opasnost ako se neko upusti samostalno u istraživanje Biblije da nešto pogrešno protumači.
I da pozdravim i devojke i da ih ohrabrim da nam se i one pridruže.Violeta je obećala da će postavljati ozbiljne postove pa se nadam da će obećanje i održati.

Naravno da te razumem i nemam razloga za ljutnju, naprotiv ispravno je biti oprezan i pažljivo ispitati sagovornike. Jedini način da se uveriš u ono što sam naveo jeste da proučavaš Bibliju, ne postoji prečica ili neki drugi izvor da se sazna istina koja vodi do večnog života u raju na zemlji! Obzirom da su ti Jehovini svedoci pomogli kad niko drugi nije, zašto ne iskoristiš mogoćnost da temeljito ispitaš Bibliju uz pomoć nekoga od njih i to besplatno u vreme kada tebi to odgovara. Nemaš šta da izgubiš, naprotiv dobićeš nešto za čim svaka osoba na zemlji traga čitav svoj život!

:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
24
Naravno da te razumem i nemam razloga za ljutnju, naprotiv ispravno je biti oprezan i pažljivo ispitati sagovornike. Jedini način da se uveriš u ono što sam naveo jeste da proučavaš Bibliju, ne postoji prečica ili neki drugi izvor da se sazna istina koja vodi do večnog života u raju na zemlji! Obzirom da su ti Jehovini svedoci pomogli kad niko drugi nije, zašto ne iskoristiš mogoćnost da temeljito ispitaš Bibliju uz pomoć nekoga od njih i to besplatno u vreme kada tebi to odgovara. Nemaš šta da izgubiš, naprotiv dobićeš nešto za čim svaka osoba na zemlji traga čitav svoj život!
Hvala vam najlepše na brizi :)
Tu istu ponudu sam dobila pre dvanaest godina kada sam upoznala Jehovine svedoke.Nepune dve godine kasnije sam i krštena :)
To je bio najsrećniji period u mom životu,zato i kažem da na ovom forumu niko ne poznaje Jehovine svedoke tako dobro kao ja.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Hvala vam najlepše na brizi :)
Tu istu ponudu sam dobila pre dvanaest godina kada sam upoznala Jehovine svedoke.Nepune dve godine kasnije sam i krštena :)
To je bio najsrećniji period u mom životu,zato i kažem da na ovom forumu niko ne poznaje Jehovine svedoke tako dobro kao ja.

Odlično! To je, dakle bila najmudrija odluka u tvom životu koju si mogla da doneseš!

:)
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Jehovini svedoci vole Boga i slušaju Boga, tako da je u skladu sa tim i ljubav prema svom bližnjem.



Jehovini svedoci se u potpunosti drže principa iz Biblije. U Mateju 6:9 i 10 se opisuje šta su naši prioriteti :
Molite se, dakle, ovako:
‘Oče naš, koji jesi na nebesima, 1. neka se sveti ime tvoje!(Jehova)
2.Neka dođe kraljevstvo tvoje! Božje kraljevstvo je stvarna vladavina koja će upravljati nad zemaljskim stanovnicima koji budu preživeli veliku nevolju!
3.Neka bude volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji

Božje kraljevstvo je uspostavljeno 1914. godine i podanici te vladavine već žive na temelju zakona Božjeg kraljevstva koji je zapisan u Bibliji i tih podanika je ttrenutno više od 7,5 miliona u čitavom svetu "od raznih plemena i naroda i jezika" i broj tih podanika je sve veći u svakom momentu!

Dakle jedini principi po kojima živi Božji narod jeste zakon Božjeg kraljevstva-Biblija!​



Naravno da te razumem i nemam razloga za ljutnju, naprotiv ispravno je biti oprezan i pažljivo ispitati sagovornike. Jedini način da se uveriš u ono što sam naveo jeste da proučavaš Bibliju, ne postoji prečica ili neki drugi izvor da se sazna istina koja vodi do večnog života u raju na zemlji! Obzirom da su ti Jehovini svedoci pomogli kad niko drugi nije, zašto ne iskoristiš mogoćnost da temeljito ispitaš Bibliju uz pomoć nekoga od njih i to besplatno u vreme kada tebi to odgovara. Nemaš šta da izgubiš, naprotiv dobićeš nešto za čim svaka osoba na zemlji traga čitav svoj život!

:)

Dragi prijatelju,vidim da se polako skupljaju Jehovini svedoci na ovom sajtu i baš mi je drago .Što vas je više to bolje :)

Baš danas sam čitao zanimljiv tekst o Bogu.
Bog je istina.
Jednostavno zar ne?
Zamisli kako u našem jeziku razumljivo .Istina dolazi od reči isto.
To smo naučili od Boga.On je isti,ne menja se.
Svi oni koji se često menjaju...znaš valjda i sam ,ne govore istinu.

Kao i organizacija Jehovinih svedoka i ti si spreman da preokrećeš po potrebi,kako to lepo kažu "cik-cak" taktika :)
Koliko je organizacija puta menjala istinu?

Ali evo primera tvoje istine-baci pogled na tvoj post na podebljan deo.
A sad pogledaj ovaj citat iz tvog posta http://serbianforum.org/religija/67090-jehovini-svedoci-19.html#post342078
Naravno da je za veliku pohvalu to sto brojimo, ne 8 nego skoro vise od 20 miliona osoba koje iskreno vole i obozavaju jedinog i istinitog Boga Jehovu bez obzira na nacionalnost, rasu i bilo koje druge predrasude koje danas razdvajaju ljude!

I ti si mene optužio da lažem,ali od tvojih optužba i tvoje braće nema ničega.
Pročešljaj sve ovo što smo pisali i nađi samo jedno mesto gde sam slagao...a tvojih laži...ne zna se broj.
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
24
Odlično! To je, dakle bila najmudrija odluka u tvom životu koju si mogla da doneseš!

:)

U pravu ste :)
Sve je bilo predivno dok nisam došla u situaciju da se udam.
Čovek koga sam zavolela nije hteo da postane Jehovin svedok.Činila sam sve što je u mojoj moći.
Počela sam zbog pritiska starešina i skupštine da zanemarujem dolaske i svoje obaveze.
Otrežnjenje je došlo onog momenta kada su me izbacili.Pre toga sam bila na razgovoru sa starešinama,bilo je strašno.Poneli su se prema meni kao da sam prostitutka i da mi je od seksualne želje pomračen um.
Niko više nije imao razumevanja niti lepe reči za mene.
Svi oni divni ljudi oko mene su okretali glavu i ignorisali me kad me vide na ulici.
Nisam mogla da poverujem šta mi se dešava.Bila sam sva kao izgubljena.
Pokušavala sam svima da objasnim ali niko nije želeo da me sasluša.
Usledio je najteži period u mom životu.Svi dragi mi prijatelji odjednom to više nisu bili.
Ljubav o kojoj su ranije pričali nije više postojala,baram ne za mene.
Tada sam se često gorko kajala što sam dozvolila da ceo moj život bude upravljan.
Ona najmudrija odluka koju sam donela je postala odraz surove realnosti osobe izbačene iz Jehovinih svedoka.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U pravu ste :)
Sve je bilo predivno dok nisam došla u situaciju da se udam.
Čovek koga sam zavolela nije hteo da postane Jehovin svedok.Činila sam sve što je u mojoj moći.
Počela sam zbog pritiska starešina i skupštine da zanemarujem dolaske i svoje obaveze.
Otrežnjenje je došlo onog momenta kada su me izbacili.Pre toga sam bila na razgovoru sa starešinama,bilo je strašno.Poneli su se prema meni kao da sam prostitutka i da mi je od seksualne želje pomračen um.
Niko više nije imao razumevanja niti lepe reči za mene.
Svi oni divni ljudi oko mene su okretali glavu i ignorisali me kad me vide na ulici.
Nisam mogla da poverujem šta mi se dešava.Bila sam sva kao izgubljena.
Pokušavala sam svima da objasnim ali niko nije želeo da me sasluša.
Usledio je najteži period u mom životu.Svi dragi mi prijatelji odjednom to više nisu bili.
Ljubav o kojoj su ranije pričali nije više postojala,baram ne za mene.
Tada sam se često gorko kajala što sam dozvolila da ceo moj život bude upravljan.
Ona najmudrija odluka koju sam donela je postala odraz surove realnosti osobe izbačene iz Jehovinih svedoka.
Tvoja priča najbolje pokazuje o kakvoj je božijoj ljubavi tu riječ, i kakav se Bog tu slijedi!? Sva "filozofiranja" i sve "slatke riječi", padaju u vodu, pred ovim primjerom surovosti i netoleranacije.
 
Natrag
Top