Jehovini svedoci!

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Za Jureta
Dragi moj Jure
Meni je sin imao operaciju bez transfuzije krvi,Proslo je bez ikakvih problema.,nije umro.Evo ga ziv i zdrav,a operacija je bila pre nekih 10 godina.Poenta je samo u fer razgovoru sa doktorima i trazenje beskrvnog tretmana.Mislis li da su nasi doktori neuki za besktvnu hirurgiju?
Svako bira doktora i nacin lecenja.Najzad je to i u nasoj Srbiji dozvoljeno,i ima vec nekih desetak godina.
Ima masa slucajeva beskrvne hirurgije,samo se treba rspitati...
Sto se tice 100 ak godina transfuzije krvi,moras znati da su prve transfuzije bile bez krvi,i to veoma uspesne,ali se zbog komercijalizacije i slicnih stvarcica preslo na transfuziju krvi.
Nesto slicno se desilo i sa automobilima.Prvi automobili su bili na struju,pa se preslo na naftu i benzin...
Zablude se polako,ali sigurno odklanjaju.
Ti koji si se mnogo puta pozivao na razum,valjda i uvidjas....
Ako ne volis Bibliju,mozda ce ti se svideti filmovi Zeitgeist i Ko je ubio elektricni automobil?
Pitaj sta te konkretno spotice...Uzivaj
Ljudi, ne pravite se naivni. Niko ne tvrdi da ne postoje operacije bez transvuzije krvi, niti da je ona uvijek neophodna. Govorimo o operacijama, ili drugim slučajevima gubitka vlastite krvi, kada je transvuzija neophodna da bi se spasio život. Srečom, tvome sinu nije trebala transvuzija i to je u redu. Ali, nije uvijek tako. Ima slučajeva kada je neophodna upravo tuđa krv, a ne nekakav supstituitet.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Dragi moj Jurivako ti nisi samo bezbožnik nego uz to i ograničeno ti svatanje kada je u pitanju vera u živoga Boga. Ja sam ti u više navrata citirao bibliju da ti dam na znanje da čovek Božiji ne živi samo za sebe već se uzda u Božiji zaklon i njegovu zaštitu. Drugo, božiji čovek nikada ne kuša Boga, već se drzi njegovih uputa i izbezava "AKTIVNOSTI GDE SE BACA KOCKA I IDE NA SREĆU" šta to znači? pokušaću da ti obijasnim dragai moj Jurivako a ti obrati pažnju.

Dragi moj Jurivako kada padobranac skače iz aviona nada se da će ga sreća služiti, e vidiš to se zove rizična aktivnost a posledica nezgoda i telesna povreda gde su hitno potrebne lekarske intervencije sa transfuzijama.

Isto ako se redovno ide po lokalnim kafanama postoji i veći rizik da posle pijančenja dolazi do nezgodnih slučajeva sa telesnim povredama gde opet hitni slučaj i nemanje vremena za razmišljanje pa sledi transfuzija.

Ako si mudar dragi moj Jurivako kako se ovde prikazuješ da jesi onda ćeš i sam svojom glavom skontati još po primer ili dva isto takvih rizičnih i na kocku kao na sreću aktivnosti koje same po sebi jesi veoma rizične a tako i štetne po tvom zdravlju što je opet hitan slučaj i potreba za transfuziju.
Jurivako ti još nisi čuo za "čuvaj se i Bog te čuva" e vidiš tu je velika razlika među Jehovinih svedoka i ostalih bezbožnika kao što si i ti.
E zato Jehovini svedoci su već u startu mudriji od ostalih bezbožnika, opet neću reći da bezbožnik svesno srlja na svoju štetu tražeći transfuziju ili dve, dakle postoji i ono da nesvesno srlja jer je bezbožnik nema straha ni za šta kao takvav on je još i kušač. Vidi ja tebi u temperama dragi moj a ti si edukovan čovek pa sam izvući zaključake zašto vam trebaju tako hitno te tranzfuzije a i zašto tako često.
Kada bezbožnici ne bi ignnorisali Boga i njegove mudre upute 99.9% tih hitnih transfuzija ne bi ni bilo. Tako da za ostale lekarske intervencije svi biste vi imali itekako podosta vremena da se naokolo konsultirate ko to a i gde se vrši to bezkrvno lečenje. Kako vidiš dragi moj Jurivako vaš je problem što nemate vremena već potreba za hitnu transfuziju, baš zato vam i preporučujemo da malo slušate pa još i da tražite ne bi li našli Boga. Onda i da mu se približite pa će biti dobro i vašoj duši uz to sigurno nećete toliko mrzeti te Jehovine svedoke.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ova tvoja "objašnjenja" bi mogla proći kod male djece, i to one ne starije od sedam godina! Najgore je što ti misliš da si stvarno nešto objasnio. A još je gore što misliš da će ova tvoja "objašnjenja" progutati razumni ljudi. Zar stvarno ne uviđaš kako je sve to naivno što pokušavaš da zakukuljiš i nešto "objasniš"?
Dakle, Jehovini svjedoci ne skaču padobranom, ne idu u kafane, ne idu u rat, jednom riječju, ne izlažu se opasnosti koja može dovesti do ozlede i gubitka krvi, pa bi to trebalo, u tvojoj interpetaciji, da posluži kao dokaz da je vaša dogma ispravna. A odgovori mi da li se Jehovini svjedoci voze autom, da li vaše žene rađaju djecu, da li se vaši mladi bave sportom, da li Jehovinog svjedoka može udariti auto na ulici, da li se djeca Jehovinih svjedoka igraju..., sve su to situacije ( a ima ih još mnogo) u kojima može doći do ozbiljnih ozleda i gubitka krvi.
I kakve procente od 99,9% navodiš? Kako si to izračunao? Daj, druže, ako nemaš neko ozbiljno objašenje, za moju tvrdnju da je vaša dogma o zabrani primanja tuđe krvi nazadna i nehumana, nemoj pokušavati ni ovako naivnim pričama da odbraniš nešto što se odbraniti ne može. Time samo pokazuješ, do koje je mjere tvoja misao okovana slijepom vjerom, da ne vidiš ni ono što je očigledno.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Dragi moj Jurivako ti nisi samo bezbožnik nego uz to i ograničeno ti svatanje kada je u pitanju vera u živoga Boga. Ja sam ti u više navrata citirao bibliju da ti dam na znanje da čovek Božiji ne živi samo za sebe već se uzda u Božiji zaklon i njegovu zaštitu.

Oprosti, ali i ti si onda ogranicen. Na bibliju. Postoje i druge svete knjige. Zasto negirati druge.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Meni izgleda da AApocketz nije,kao ni ostali shvatio poentu oko medicinskih intervencija, a ona je sledeća: to što matora konjina neće da primi tudju krv, to je stvar izbora i njegove vere i uzdanja u Božiji zaklon. Nije malo ljudi odbilo medicinsku pomoć a da nisu Jehovini svedoci, i o tome se ne govori. To je, zaista, stvar izbora i slobodne volje. Ovde je sve počelo pričom o roditeljima koji nisu dozvolili da njihovo dete primi transfuziju. Pitanje glasi: ko si ti da osporavaš drugom da primi neophodnu pomoć i da li time sebi daješ božanske prerogative?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Jehovini svjedoci ne skaču padobranom, ne idu u kafane, ne idu u rat, jednom riječju, ne izlažu se opasnosti koja može dovesti do ozlede i gubitka krvi, pa bi to trebalo, u tvojoj interpetaciji, da posluži kao dokaz da je vaša dogma ispravna. A odgovori mi da li se Jehovini svjedoci voze autom, da li vaše žene rađaju djecu, da li se vaši mladi bave sportom, da li Jehovinog svjedoka može udariti auto na ulici, da li se djeca Jehovinih svjedoka igraju..., sve su to situacije ( a ima ih još mnogo) u kojima može doći do ozbiljnih ozleda i gubitka krvi.

Plitako i ograničeno! da dragi moj Jurivako sve to rade i Jehovini svedoci osim što im transfuzija po savesti utemeljena na Božiju reč (to je već rečeno) ako to nisi kadar skontati ja odustajem i neću se ponavljati. A ako je dogma ne primati tuđe krvi i spašavati se transfuzijom koji od vas će netu pobliže obijasniti od kada moda uzimati tuđu krv i naravano "KO je osnuje i kako je ta moda da ne kažem dogma zbog potre počela?"
Jurivako i Jehovini svedoci žive na ovom svetu tako da nisu isključeni od povreda i može doći do gubitka krvi niko to ne poriče, no dragi moj ti još nisi svatio da onaj ko kuša Boga i igra na sreću kao bezbožnici što rade kada im niko i ništa apsolutno da nešto znači i naravno zbog tog vašeg bezbožnog načina kojim živite često dolazite u hitnim situacijama za transfuzije.
Poenta je da bezbožnik odobrava transfuziju a razlog je očigledan.


Oprosti, ali i ti si onda ogranicen. Na bibliju. Postoje i druge svete knjige. Zasto negirati druge.

Ako misliš da nastojim slediti Božije upute iz biblije da! O postojanju kakvih i kojim to drugim svetim knjigama govoriš? još manje razumem koga i šta ja to negiram? Naprotiv ne osporavam vam dogmu što se spašavate mimo Boga, blagosiljam jer vaše je da birate a nije moje da sudim.

Ovde je sve počelo pričom o roditeljima koji nisu dozvolili da njihovo dete primi transfuziju. Pitanje glasi: ko si ti da osporavaš drugom da primi neophodnu pomoć i da li time sebi daješ božanske prerogative?

Pričam ti priču, bilo jednom Jehovin svedok otac detetu kome zabranio transfuziju...tako uvek počinju priče.
Mit ili šta? ko je i zašto je neko počeo tu priču? šta mu meta i koji cilj?

Kome sam ja ovde osporavao transfuziju kao hitnu neophodnu pomoć?
Ovo je dokaz vaše uljudnosti kao bezbožnici, balgosiljam.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Plitako i ograničeno! da dragi moj Jurivako sve to rade i Jehovini svedoci osim što im transfuzija po savesti utemeljena na Božiju reč (to je već rečeno) ako to nisi kadar skontati ja odustajem i neću se ponavljati. A ako je dogma ne primati tuđe krvi i spašavati se transfuzijom koji od vas će netu pobliže obijasniti od kada moda uzimati tuđu krv i naravano "KO je osnuje i kako je ta moda da ne kažem dogma zbog potre počela?"
Osobina plitikih i ograničenih i jeste u tome da plitkost i ograničenost vide svuda osim kod sebe! Osobina plitkih i ograničenih je takođe, da svoje zablude vide kao vrline. A osobina totalno plitkih je da transfuziju krvi, nazivaju modom. I konačno, osobina totalno ograničenih je da jedan uspješni medicinski tretman nazivaju dogmom!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ja još uvek čekam da neko od vas napiše nešto o: "Od kada, Ko je uveo u modi ili kako je počela upotreba spašavanjem transfuzijom" pa ćemo onda diskutirati šta je moda ili dogma, blagosiljam.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja još uvek čekam da neko od vas napiše nešto o: "Od kada, Ko je uveo u modi ili kako je počela upotreba spašavanjem transfuzijom" pa ćemo onda diskutirati šta je moda ili dogma, blagosiljam.

Pitanjem se ne odovara na pitanje. Ne samo ja, mnogi, koji ovo čitaju, čekaju da konačeno odgovriš na ptanja koja su ti već postavljena. Da te podsjetim, jer si očito zaboravan: Prvo pitanje je glasilo: Da li bi zabranio da tvoje dijete primi transfuziju krvi, ukoliko bi mu od toga zavisio život? Drugo pitanje je glasilo: Kako se može nazvati onaj ko zbog nazadne i nehumane dogme, zabrani da mu dijete primi transfuziju, i dijete zbog toga umre?
Ovo nisu nikakav hipotetička pitanja, kako želite da ih predstavite, nego prava životna pitanja, čiji se primjeri dešavaju svakodnevno, svuda oko nas.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Ako misliš da nastojim slediti Božije upute iz biblije da! O postojanju kakvih i kojim to drugim svetim knjigama govoriš? još manje razumem koga i šta ja to negiram? Naprotiv ne osporavam vam dogmu što se spašavate mimo Boga, blagosiljam jer vaše je da birate a nije moje da sudim.

Mimo Boga??? Oprosti, nisam znao da je Bog samo u Bibliji.
 
Natrag
Top