Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Meni jedino što se sviđa kod Jehovinih svedoka jeste druga reč, svedok. Samo ona kod mene ima totalno drugačije značenje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za Jureta
Potrudicu se da postavim temu o transfuziji i Jehovinim svedocima ,koja bi se bavila sledecim pitanjima.
1.istorijat transfuzije
2.razlozi za i protiv,nauka i biblija
3.......
Shvatam zabrinutost, i tvoju i mnogih drugih kad se govori o HITNOSTI transfuzije.,kad je veliki gubitak krvi.
Naravno da je zivot u pitanju i da je svaka briga na mestu,narocito za zivot deteta.
Verovatno si od onih koji ne vole laz,niti da ga neko laze.
Pre nego sto ti dam odgovor na tvoje pitanje,zeleo bi da napravim jednu paralelu,koja ce ti se mozda dopasti,a mozda i ne.
Radi se o elektricnom automobilu.Taj elektricni automobil je napravljen pre nekih 100 godina.Bio je relativno jeftin i nije zagadjivao okolinu.
Onda se desilo nesto neocekivano.Zamenjen je sa pogonom na naftu i benzin,i pri tome nagrdjen kao velika glupost.
Mozes pogledati film o tome "Who killed electric car".Pre nekih 10-ak godina se ponovo vratilo na njega,pa se ponovo odbacio kao glupost.
Naftni lobi je veoma jak i njima se ne ostaje tako lako bez para....
Nesto slicno se desilo odprilike u isto vreme.
Krajem 19 veka napravljena je "Vestacka krv-ili Zamena za krv".Bio je to relativno jeftin fizioloski rastvor ,koji se lako pravio,i nije imao u sebi nikakve viruse ni bakterije,mogao se lako skladistiti,bio je funkcionalan i to za sve ljude na svetu.,ALI.....
nekom je to smetalo .......
Jos sa tim fizioloskim rastvarom od kraja 19 veka vrsene se HITNE transfuzije....Eto to je najmanje sto JS zele .Danas su ti fizioloski rastvori mnogo vise usavrseni i operacije se vrse bez problema.To je ono najkrace sto se moze reci o HITNIM transfuzijama "Vestackom Krvi"
Sve najbolje
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nažalost, zamjena za krv još nije izmišljena. Ovo što ti pominješ nije zamjena za krv. Postoje fziološki rastvori koji se koriste u nekim slučajevima hipovolemije ili ozbiljnog poremećaja ravnoteže elektrolita, pa kog hiruških intervencija, ali to nisu zamjene za krv, niti mogu biti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Postavljena je tema Transfuzija i Jehovini svedoci,pa pisite na njoj sve sto hocete .
Poenta teme jeste da se razotkriju Lazi i obmane danasnjeg svetskog poredka.
Isto kao sto su nas lagali po pitanju elektricnih automobila da su odvratni ,skupi ,i gadni,isti slucaj je i sa transfuzijama.
Transfuzije fizioloskim rastvorom (vestacka krv)bile su efikasne kao i elektricni automobil.
kao sto se elektricni automobili vracaju na scenu u punom sjaju ,isto je i sa transfuzijama fizioloskim rastvorima u HITNIM slucajevima.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Tvoja priča najbolje pokazuje o kakvoj je božijoj ljubavi tu riječ, i kakav se Bog tu slijedi!? Sva "filozofiranja" i sve "slatke riječi", padaju u vodu, pred ovim primjerom surovosti i netoleranacije.

Uredniče nema nikakvog filozofiranja niti slatkih reči, radi se o principima Biblije! Da ti dočaram: Alfred Nobel je slavljen i cenjen naučnik jer je otkrio eksploziv! Vidimo šta se danas dešava zahvaljujući tom otkriću, ipak nije Nobel kriv zbog toga već mi, ljudi. Jehova je rekao prvom savršenom paru da je potrebno da slušaju svog nebeskog Oca i Stvoritelja ako žele da imaju srećan, savršen, smisaon i lep život koji će trajati zauvek u savršenim uslovima na zemlji koju su imali za zadatak da pretvore u raj sa svojim savršenim potomcima! Biblija nam kaže da se to nije desilo već da su ljudi, zloupotrebili svoju volju i odbili da slušaju Jehovu i, naravno, napravili grešku što je dovelo do gubitka prijateljstva sa Jehovom i gubitka svih privilegija koje su uživali i na kraju su izgubili i život. Dakle usledila je posledica zbog neposlušnosti koju su sami izabrali!

Isti slučaj je i sa današnjim Jehovinim svedocima kao i sa svedocima od pre 2000, 3000, 5000 i 6000 godina, Jehova se ne menja a takođe ni njegovi standardi, naime usled neposlušnosti slede i posledice u mnogim slučajevima katastrofalne, ali nemojmo nikada zaboraviti činjenicu da smo uzrok tih posledica uvek mi sami jer ne slušamo savete pune ljubavi koje nam naš Stvoritelj upućuje!

Evo procedure isključenja iz Jehovine organizacije (mnogi iznose laži i neistinu o tome da su Jehovini svedoci sekta, kult i kada jednom "uđeš" više ti nema izlaska):


Zašto
se neke isključuje iz skupštine

3 Božji sluge proučavaju Bibliju i kršćanske publikacije. Isto tako, o Jehovinim mjerilima uče na skupštinskim i pokrajinskim sastancima te na kongresima. Prema tome, kršćani znaju što Jehova traži od njih. Iz skupštine se isključuje samo onoga tko čini neki težak grijeh, a ne kaje se. ( Ne zaboravi ove tri reči)
4 Razmotrimo jedan biblijski primjer isključenja. Skupština u Korintu podnosila je ‘blud kakvog nije bilo ni među neznabošcima: jedan od njih imao je ženu očevu’. Pavao je tražio od Korinćana da ‘takvoga predaju Sotoni da se odstrani tjelesni utjecaj, kako bi duh skupštine bio spašen u Gospodinov dan’ (1. Korinćanima 5:1-5). Kad se tog grešnika isključilo, ‘predalo’ ga se Sotoni Ðavlu tako da je ponovno bio dio njegovog svijeta (1. Ivanova 5:19). Isključivanjem takve osobe odstranio se zli, tjelesni utjecaj iz skupštine, a sačuvao se bogobojazni “duh” koji je u njoj vladao (2. Timoteju 4:22; 1. Korinćanima 5:11-13).
5 Nedugo nakon toga, Pavao je potaknuo kršćane u Korintu da tog prijestupnika ponovno prime u skupštinu. Zašto? Zato da ih “Sotona ne bi prevario”, kako je to rekao apostol Pavao. Taj se prijestupnik očito pokajao i ponovno je vodio čestit život (2. Korinćanima 2:8-11). Da ga Korinćani nisu primili u skupštinu, Sotona Ðavo bi ih prevario u tom smislu što bi bili upravo onakvi kakvima on želi da postanu — bešćutni i neskloni opraštanju. No oni su tom pokajniku najvjerojatnije ubrzo ‘oprostili i utješili ga’ (2. Korinćanima 2:5-7).
6 Što se postiže isključenjem? Štiti se Jehovino sveto ime kako mu se ne bi nanijela sramota, a njegov narod ostaje na dobrom glasu (1. Petrova 1:14-16). Kad se grešnika koji se ne kaje isključi iz skupštine, time se podržavaju Božja mjerila i čuva se duhovna čistoća skupštine. Isto tako, to ga možda potakne da se urazumi.
Pokajanje


je presudno

7 Većina osoba koje učine kakav težak grijeh istinski se pokaje i ne bude isključena iz skupštine. Istina, nekima nije lako iskreno se pokajati. Prisjeti se izraelskog kralja Davida, koji je skladao 32. psalam. Ta pjesma otkriva da on neko vrijeme nije želio priznati svoje teške grijehe, vjerojatno one povezane s Bat-Šebom. Bol koju je osjećao zbog skrivenih grijeha oduzimala mu je snagu, kao što ljetna žega crpi sok iz drveta. David je patio u fizičkom i psihičkom pogledu, no kad je ‘priznao svoje prijestupe, Jehova mu je oprostio’ (Psalam 32:3-5). Tada je u pjesmi rekao: “Sretan je čovjek kojemu Jehova ne uračunava krivnju” (Psalam 32:1, 2). Kako li mu je laknulo kad je osjetio Božje milosrđe!
8 Dakle, grešnik se mora pokajati da bi mu bilo ukazano milosrđe. Međutim, pokajati se ne znači naprosto osjećati sram ili strah da će grijeh biti otkriven. Izraz “pokajanje” doslovno znači “promjena uma”, a ukazuje na to da osoba mijenja svoj način razmišljanja jer osjeća žalost zbog učinjenih pogrešaka. Osoba koja se kaje ima “srce slomljeno i satrveno” i želi ‘ispraviti ono što je krivo’, ukoliko je to moguće (Psalam 51:17; 2. Korinćanima 7:11).
9 Pokajanje igra vrlo važnu ulogu kad se donosi odluka može li se osoba ponovno primiti u kršćansku skupštinu. Isključena osoba ne prima se u skupštinu automatski nakon što prođe određeni period. Prije nego što bude primljena njeno srce mora doživjeti veliku promjenu. Ona mora postati svjesna težine svog grijeha i sramote koju je nanijela Jehovi i skupštini. Grešnik se mora pokajati, usrdno se moliti Bogu za oproštenje i udovoljiti njegovim pravednim zahtjevima. Kad zatraži da ga se ponovno primi u skupštinu, mora pružiti dokaz svog pokajanja i činiti “djela koja dolikuju pokajanju” (Djela apostolska 26:20).

Kada budeš čitao ovo objašnjenje, bilo bi dobro da potvrdiš i biblijske stavke koji su navedeni!

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Malecki, podsjećam te, nisi odgovorio na neka pitanja! Zaista imaš debeo obraz! Ne komentarišeš odnos vaše sekte prema budnici. To je za tebe noramlno?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Malecki, podsjećam te, nisi odgovorio na neka pitanja! Zaista imaš debeo obraz! Ne komentarišeš odnos vaše sekte prema budnici. To je za tebe noramlno?

Uredniče post broj 645 je više nego jasan. Potrudi se da ga pročitaš i proanaliziraš biće ti sve jasno!
Drugo, nije lepo da Jehovine svedoke nazivaš sektom jer bi trebao da znaš kao urednik ovog foruma da je još februara 2010. Ministarstvo vera u Srbiji priznalo Jehovine svedoke kao zvaničnu religiju i u skladu s tim vlada države u kojoj živiš ili se vodiš kao državljanin očekuje od tebe i svih državljana Srbije da poštujete i sprovodite tu odluku kao dobri i primerni građani jer Ustav Srbije garantuje versku slobodu svih ljudi koji žive na ovim prostorima, zar ne?

Evo i dokaza za to:

http://www.naslovi.net/2010-02-26/rtv/jehovini-svedoci-priznati-i-u-srbiji/1569645
:)

P.S. Obzirom da znaš zašto su prvi, savršeni ljudi izgubili odnos sa svojim Nebeskim Ocem dobićeš i odgovor na tvoje pitanje!

;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Dragi moj Jurivako tvoj odgovor je u skladu sa tvojim duhom što je opet u redu jer i ti imaš slobodu a kao tako i pravo izneti tvoje stavove, što nije u redu je da ti očigledno ne svariš pa proganjaš sve one koji drugačije od tebe misle.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Uredniče post broj 645 je više nego jasan. Potrudi se da ga pročitaš i proanaliziraš biće ti sve jasno!

:)
Malecki, već sam ti jednom rekao i ponavaljam: ja ovdje ne vodim raspravu s tvojom Biblijom nego sa tobom. Za mene odgovori koje poturaš citirajući Bibliju, nisu nikakvi odgovori, niti me oni zanimaju. Zbog toga ih i ne čitam. Mene zanima tvoje mišljenje i do koje mjere si ti zaslijepljen svojom dogmom, i da li si toliko zaslijepljen da bi rađe dozvolio da ti rođeno dijete umre, nego da primi transfuziju krvi, ako bi mu od toga zavisio život. Vaši odgovori da postoji zamjena za krv, su nevješti pokušaji da eskivirate odgovor na ovo nezgodno pitanje. Zamjena za krv postoji, ali samo u nekim slučajevima. Ne u svim i ne uvijek.

Dragi moj Jurivako tvoj odgovor je u skladu sa tvojim duhom što je opet u redu jer i ti imaš slobodu a kao tako i pravo izneti tvoje stavove, što nije u redu je da ti očigledno ne svariš pa proganjaš sve one koji drugačije od tebe misle.

Ne dao Bog da smo svi istomišljenici! Kao i mnoge druge tvoje izmišljotine i ovo je jedna od njih. Uglavnom, svi koji pišu na ovome PF (Religija) su moji neistomišljenici! Po tvojoj izmišljotini, sve ih proganjam, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Malecki, podsjećam te, nisi odgovorio na neka pitanja! Zaista imaš debeo obraz! Ne komentarišeš odnos vaše sekte prema budnici. To je za tebe noramlno?


E Jurivako,pregledaj malo postove s početka.
Malecki opet jedno priča,a drugo radi.
Pisao je kako nije istina da ne ignoriše bivše Jehovine svedoke a evo očiglednog primera.
Samo je naveo osnove Jehovinih svedoka a ovoj jadnoj ženi se više ne obraća.Time je samo potvrdio ovo što je ona napisala o ljudskosti koju šire Jehovini svedoci.
E Malecki Malecki koliko puta si slagao,a mene optužuješ za laž?
Ali meni je drago što sve to tako ide jer svim tim dokazuješ ko vama upravlja i najbolje svedočiš vaše učenje.
Opet te molim da pregledaš sve moje postove i da pronađeš jednu jedinu laž.
 
Natrag
Top