Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Vama je bitno da li je Isus Bog, a ne da li ste njemu predani i dopustili da on deluje u vama i da vas promeni.

Po vama bi uslov spasenja bio i verovati da su Isusove carape bile bele, a ne drap, i sav zivot bi potrosili da to dokazete.
Sigurno je vaznije od subote na koju ste vi potrosili ceo svoj zivot i vreme da je dokazete! Sta ima vaznije od prve Bozje zapovesti?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lako je vama kad imate "božicu Jelenu". Nama je Isus jedini Spas.

Hriscani, a iznose neistine.

A istinu o nacinu spasenja koji propagiraju njihove crkve da se spasavamo verovanjem u Mariju, svetog Savu, svetu Petku, svetog Antuna i svece kao posrednike pred Bogom - nece da iznesu.

Njima je Isus jedini spas, a Isusa i ne spominju, vec se mole Mariji, svetom Savi, svetoj Petki, svetom Antunu, i ostalim svecima i od njih traze spas, ako se uopste mole.

Mi Adventisti Ellen White ne smatramo nicim vise od osobe pozvane na sluzbu vesnika i proroka Bozje crkve.

Ona nema za Adventiste ni status svetice, ni posrednika pred Bogom, vec je jednostavno postuju kao svoju sestru i jednog od pionira Adventne crkve kroz koju je Bog govorio u nadahnucu, i ostavio mnoga divna pisana dela kroz koja su se obratili milioni Hriscana.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
> Iako se ime Jehova pojavljuje u raznim biblijskim prijevodima, neki radije upotrebljavaju ime Jahve umjesto Jehova. Koje je ime ispravno?

ODGOVOR

Potpuno nebitno. Time skrećeš pažnju sa onoga što je bitno, poznanja Božjeg karaktera.



Reci mi iskreno, jel tebe zaista više uzbudjuje pravo Božje ime od pravog Božjeg karaktera?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
> Iako se ime Jehova pojavljuje u raznim biblijskim prijevodima, neki radije upotrebljavaju ime Jahve umjesto Jehova. Koje je ime ispravno?

ODGOVOR

Potpuno nebitno. Time skrećeš pažnju sa onoga što je bitno, poznanja Božjeg karaktera.

Reci mi iskreno, jel tebe zaista više uzbudjuje pravo Božje ime od pravog Božjeg karaktera?

Ovde se vidi da sam Džordž Najt ne shvata da je razumno razumevanje dovoljno za izbor Boga.
Kada čovek razumom spozna Boga (kroz Njegov karakter), tada voljom može izabrati Boga,što
prirodno rezultuje novorođenim srcem
. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)


 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovde se vidi da sam Džordž Najt ne shvata da je razumno razumevanje dovoljno za izbor Boga.
Kada čovek razumom spozna Boga (kroz Njegov karakter), tada voljom može izabrati Boga,što
prirodno rezultuje novorođenim srcem
. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)

Hmm, razumom spoznati Boga, veoma interesantna "teologija", veoma interesantna, ali na žalost potpuno netačna. Boga je naime nemoguće ljudskim razumom spoznati, i svako ko to tvrdi je ili arogantni blefer, ili mu je operativni sistem malko pobrljaveo, tj ima virus.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
> U PRVOM stoljeću naše ere svi su kršćani imali važnu odgovornost — bili su obavezni propovijedati dobru vijest.



Oni su propovedali Hrista, i zato su nazvani hršćanima. Jehovini svedoci propovedaju Jehovu i zato se zovu Jehovistima. Kada kažem da oni propovedaju Jehovu, neistinu govorim. Oni propovedaju sebe, i grade poverenje ljudi u sebe, a ne u Boga.



Prava Crkva ne propoveda sebe, već misli grešnika uzdiže ka Hristu:



"Jer mi ne propovedamo sebe, nego propovedamo Isusa Hrista, Gospoda našega, i kažemo da smo vaše sluge, Isusa radi. " (2.Korinćanima 4,5)



Ako Hristos nije Bog, onda apostol greši, jer propoveda nekoga ko nije Bog i time navodi ljude da se na njega oslone a ne na Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tripo ne bi bio Tripo da ne izvrne.

Naziv Jehovini Svedoci ne znaci da oni nisu svedoci za Hrista, vec su se tako nazvali jer su smatrali vaznim da vrate Bozje ime u uporebu.

Ako ime zaista znaci nesto, onda bi i subotari bili svedoci za subotu a ne za Boga!

Dakle, besmislena primedba!

I jos izmislja kako J.S. 'propovedaju sebe', a adventisti kao ne propovedju sebe.

Ovaj covek je neverovatan, uvek svojim tvrdnjama sam sebe pobedi, uvek!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Naziv Jehovini Svedoci ne znaci da oni nisu svedoci za Hrista, vec su se tako nazvali jer su smatrali vaznim da vrate Bozje ime u uporebu.

Pa ja nisam ni rekao da je to razlog da oni ne propovedaju Hrista.

Vidiš koliko si nepošten da si me spomenuo, a nisi citirao moje navode.

A to znači da si izvrnuo ono što sam napisao. Dakle oni propovedaju sebe, a ne Boga.

Ako ime zaista znaci nesto, onda bi i subotari bili svedoci za subotu a ne za Boga!

Dakle, besmislena primedba!

I sada ubacuješ formu jer si sam u tom načinu razmišljanja, pa svoje zablude drugima pripisuješ.

I jos izmislja kako J.S. 'propovedaju sebe', a adventisti kao ne propovedju sebe.

Opet formalno iznošenje stavova. Ja sam dao delove iz svoje rasp. sa JS na FB.

Tako da je tvoja primedba potpuno besmislena.

Ja kopiram odavno vaše stavove kao dokaz da niste u pravu.

Ovaj covek je neverovatan, uvek svojim tvrdnjama sam sebe pobedi, uvek!

zato ja kopiram, a ti ne smeš. Kada si tako siguran da si osporio mene ili nekoga od nas, što ti nisi to radio?
 
Natrag
Top