Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Jehovini svedoci!

• Začetnik teme Malecki I
  • Datum pokretanja
mire000

mire000

Član
Vama je bitno da li je Isus Bog, a ne da li ste njemu predani i dopustili da on deluje u vama i da vas promeni.

Po vama bi uslov spasenja bio i verovati da su Isusove carape bile bele, a ne drap, i sav zivot bi potrosili da to dokazete.
Sigurno je vaznije od subote na koju ste vi potrosili ceo svoj zivot i vreme da je dokazete! Sta ima vaznije od prve Bozje zapovesti?

Laodikeja

Laodikeja

VIP
Lako je vama kad imate "božicu Jelenu". Nama je Isus jedini Spas.
Hriscani, a iznose neistine.

A istinu o nacinu spasenja koji propagiraju njihove crkve da se spasavamo verovanjem u Mariju, svetog Savu, svetu Petku, svetog Antuna i svece kao posrednike pred Bogom - nece da iznesu.

Njima je Isus jedini spas, a Isusa i ne spominju, vec se mole Mariji, svetom Savi, svetoj Petki, svetom Antunu, i ostalim svecima i od njih traze spas, ako se uopste mole.

Mi Adventisti Ellen White ne smatramo nicim vise od osobe pozvane na sluzbu vesnika i proroka Bozje crkve.

Ona nema za Adventiste ni status svetice, ni posrednika pred Bogom, vec je jednostavno postuju kao svoju sestru i jednog od pionira Adventne crkve kroz koju je Bog govorio u nadahnucu, i ostavio mnoga divna pisana dela kroz koja su se obratili milioni Hriscana.

tripo 41

tripo 41

Član
> Iako se ime Jehova pojavljuje u raznim biblijskim prijevodima, neki radije upotrebljavaju ime Jahve umjesto Jehova. Koje je ime ispravno?

ODGOVOR

Potpuno nebitno. Time skrećeš pažnju sa onoga što je bitno, poznanja Božjeg karaktera.

Reci mi iskreno, jel tebe zaista više uzbudjuje pravo Božje ime od pravog Božjeg karaktera?

S

stvarnoslap

> Iako se ime Jehova pojavljuje u raznim biblijskim prijevodima, neki radije upotrebljavaju ime Jahve umjesto Jehova. Koje je ime ispravno?

ODGOVOR

Potpuno nebitno. Time skrećeš pažnju sa onoga što je bitno, poznanja Božjeg karaktera.

Reci mi iskreno, jel tebe zaista više uzbudjuje pravo Božje ime od pravog Božjeg karaktera?
Ovde se vidi da sam Džordž Najt ne shvata da je razumno razumevanje dovoljno za izbor Boga.
Kada čovek razumom spozna Boga (kroz Njegov karakter), tada voljom može izabrati Boga,što
prirodno rezultuje novorođenim srcem
. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)

DarthShone

DarthShone

Ovde se vidi da sam Džordž Najt ne shvata da je razumno razumevanje dovoljno za izbor Boga.
Kada čovek razumom spozna Boga (kroz Njegov karakter), tada voljom može izabrati Boga,što
prirodno rezultuje novorođenim srcem
. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)
Hmm, razumom spoznati Boga, veoma interesantna "teologija", veoma interesantna, ali na žalost potpuno netačna. Boga je naime nemoguće ljudskim razumom spoznati, i svako ko to tvrdi je ili arogantni blefer, ili mu je operativni sistem malko pobrljaveo, tj ima virus.

tripo 41

tripo 41

Član
> U PRVOM stoljeću naše ere svi su kršćani imali važnu odgovornost — bili su obavezni propovijedati dobru vijest.

Oni su propovedali Hrista, i zato su nazvani hršćanima. Jehovini svedoci propovedaju Jehovu i zato se zovu Jehovistima. Kada kažem da oni propovedaju Jehovu, neistinu govorim. Oni propovedaju sebe, i grade poverenje ljudi u sebe, a ne u Boga.

Prava Crkva ne propoveda sebe, već misli grešnika uzdiže ka Hristu:

"Jer mi ne propovedamo sebe, nego propovedamo Isusa Hrista, Gospoda našega, i kažemo da smo vaše sluge, Isusa radi. " (2.Korinćanima 4,5)

Ako Hristos nije Bog, onda apostol greši, jer propoveda nekoga ko nije Bog i time navodi ljude da se na njega oslone a ne na Boga.