Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dakle oni propovedaju sebe, a ne Boga.

A dokaza za to nigde!

Oni propovedaju Jehovu Boga i njegovog Sina Isusa Hrista. Ma kako da ga shvataju!

A govoriti da neko propoveda 'sebe' ili 'organizaciju' je van pameti, jer to mozemo reci bas za svaku zajednicu! I vama je ucenje crkve jednako biblija, a crkva vam je Hristovo telo! Tako i vi sebe promovisete i propovedate umesto Hrista!

A ti neprestano svojim izjavama sam sebe osporavas!

Bolje se prvo konsultuj sa svojom grupom sta ces odgovarati, jer ti nisi u stanju ni voditi diskusiju profesore!

Vidiš koliko si nepošten da si me spomenuo, a nisi citirao moje navode.

Ja neposten nisam!

Ti nikakve navode nisi ni dao, samo optuzujes Jehovine Svedoke bez ikakve osnove! Napadas ih licno, predstavljas ih decoubicama i kojekakvima jer ne prihvataju transfuziju krvi, a ovamo tvoja crkva vrsi abortuse, koja kida neduznoj deci glave!

Odvratno!

Zasto nisi rekao da je tvoja crkva 'zla' jer vrsi abortuse nego Jehovine Svedoke nazivas zlikovcima zbog krvi?

A to radis, samo zato sto njihova poboznost (ma koliko da je neistinama podrzana) osudjuje tvoje licemerje, i licemerje tvoje crkve u globalu!

Nekad su verniji Bogu oni koji ga ne poznaju i ne obozavaju pravilno (kao Jehovini Svedoci), nego oni koji ga poznaju! Zato ce vam oni i biti sudije!

Opet formalno iznošenje stavova. Ja sam dao delove iz svoje rasp. sa JS na FB.

Tvoja rasprava sa bilo kim je nemerodavna! Cilj tvoje rasprave nije pomoci coveku, vec ga izludeti i dovesti do pucanja da bi njega i njegovu crkvu prikazao zlom, a sebe i svoju prikazao savrsenom!

To trebaju znati svi koji sa tobom diskutuju! Ti vodis 'cyber rat' i to je osnovni cilj tvoje grupe!

Ja kopiram odavno vaše stavove kao dokaz da niste u pravu.

Ti kopiras nase postove i dajes svojim saradnicima da na njih odgovaraju, jer iza tebe stoji ceo tim! Ti licno, nisi u stanju da odgovoris ni na sta! A vidi se totalna nekompetentnost i onih iza tebe..

zato ja kopiram, a ti ne smeš. Kada si tako siguran da si osporio mene ili nekoga od nas, što ti nisi to radio?

Zasto bi ja tvoje gluposti sakupljao na hard disk? Da te ismejavam?

To moze ciniti samo jadnik!

Tvoje skupljanje naseg smeca je dvojako. Time sebe uveravas da je tvoja crkva bolja od drugih, da kod vas ima manje smeca, a drugi je razlog koordinacija, prosledjujes nase postove i dajes drugima da na njih odgovaraju kad ti ne stizes, dok u slobodno vreme se ismejvate, i likujete misleci da ste nas pobedili kad neko od nas odustane, sto je jako jako, bedno..

Znaci, ti si jedan obicni trol i spamer! I to trebaju svi znati..

Necu dati da ovde napadas Jehovine Svedoke bez razloga i pravis ih zlim ljudima! Jer oni to nisu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti nikakve navode nisi ni dao, samo optuzujes Jehovine Svedoke bez ikakve osnove! Napadas ih licno, predstavljas ih decoubicama i kojekakvima jer ne prihvataju transfuziju krvi, a ovamo tvoja crkva vrsi abortuse, koja kida neduznoj deci glave!

Nije isti motiv ne pomoći detetu a treba i isti motiv kada je abortus.

Zasto nisi rekao da je tvoja crkva 'zla' jer vrsi abortuse nego Jehovine Svedoke nazivas zlikovcima zbog krvi?

Zato što se u njoj radi sve iz ispravnih motiva, najčešće.

Opet dokazuješ da ti nisu bitni motivi, a to je glavno.

Zasto nisi rekao da je tvoja crkva 'zla' jer vrsi abortuse nego Jehovine Svedoke nazivas zlikovcima zbog krvi?

Naravno jer je njima bitnije pravilo od ljudskog života. Slepo slede pravila kao fariseji, a isto i vi.

Tvoja rasprava sa bilo kim je nemerodavna!

Naravno da jeste jer dokazuje ono što ja tvrdim.

Cilj tvoje rasprave nije pomoci coveku,

Ja imam više ciljeva, da nije onda ne bi pomogao drugim ljudima. Već sam nekoliko ljudi obratio. Među njima ima JS-ka i pravoslavaca.

Ti licno, nisi u stanju da odgovoris ni na sta! A vidi se totalna nekompetentnost i onih iza tebe..

Ne samo da nisam, nego drugi kopiraju moje komentare. To sam već video na FB.

Ti kopiras nase postove i dajes svojim saradnicima da na njih odgovaraju, jer iza tebe stoji ceo tim! Ti licno, nisi u stanju da odgovoris ni na sta! A vidi se totalna nekompetentnost i onih iza tebe..

Ne stoji tim iza mene kod mojih odg. nego kod stručnih stvari.

Što i nije loše, naprotiv odlično.

Zasto bi ja tvoje gluposti sakupljao na hard disk? Da te ismejavam?

Ti bi i stavio da ismevaš, ali ne možeš jer su moji arg. osporili tvoje. Uskoro ću javno na FB da sve dam, da svi vide.

Tvoje skupljanje naseg smeca je dvojako.

Pa jeste smeće.

Ali i to smeće nešto dokazuje. Svakako ne istinu.

Time sebe uveravas da je tvoja crkva bolja od drugih, da kod vas ima manje smeca, a drugi je razlog koordinacija, prosledjujes nase postove i dajes drugima da na njih odgovaraju kad ti ne stizes, dok u slobodno vreme se ismejvate, i likujete misleci da ste nas pobedili kad neko od nas odustane, sto je jako jako, bedno..

jeste bolja jer za razliku od tvoje ne navodi ljude na zlo, što znači da su ljudi sami odg. za svoje stanje.

Znaci, ti si jedan obicni trol i spamer! I to trebaju svi znati..

Naravno da ćeš da popljuvaš sagovornika i to je sve što radiš na ovom forumu.

Necu dati da ovde napadas Jehovine Svedoke bez razloga i pravis ih zlim ljudima! Jer oni to nisu!

Nećeš jer ne možeš osporiti moje navode.

Što nisi osporio moje komentare vezane za njih.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije isti motiv ne pomoći detetu a treba i isti motiv kada je abortus.

Dakako da nije isti motiv uciniti nesto iz religioznog uverenja za Boga i uciniti nesto iz zlobe i sebicnog motiva!

Niko od Jehovinih Svedoka iz sebicnog motiva ne ubija svoje dete, a ti si tvrdio da to rade!

To izlazi iz dubine tvoje duse! Jer si sam takav, sebican!

Pa tvoja crkva vrsi abortuse (ubija decu) iz sebicnog motiva, zena odluci da ju je sramota sto je zacela u bludu a vi ubijete dete da bi je spasili osude okoline, da podrzite njenu sebicnu odluku, ili da bi spasili majku od smrti, vi ubijete dete, opet iz sebicnosti! Ili ako je zena silovana ubijete dete da bi majku spasili traume, opet iz sebicnosti!

A svoju crkvu ne osudjujes za to?

Pa ti ovim pokazujes kakav si covek! Ti ces o motivima? Ti nisi dostojan o motivima ni da govoris, a kamo li da pises knjige, sramota!

Zato što se u njoj radi sve iz ispravnih motiva, najčešće.

Znaci iz ispravnih motiva ubijate i abortirate decu? Zar ovo pise u bibliji da treba da se radi? Sta je sa zapovescu 'ne ubij', to vise ne vazi?

Naravno jer je njima bitnije pravilo od ljudskog života. Slepo slede pravila kao fariseji, a isto i vi.

Pravilo nije bitno! Pobude su bitne, kako si to pravilo shvatio, tako postupas! I Avram je isao da ubije (zrtvuje) Isaka, i ubio bi ga, da ga Bog nije zaustavio, jer je mislio da je to Bozja volja! I Bog ga je cak zbog toga nagradio, jer je imao ispravan motiv!

Nije mu rekao - "sram te bilo, zar bi ubio sina zbog mog pravila, zar ti nije bio vazniji njegov zivot"?

I Jehovini Svedoci iz ispravnog motiva uskracuju svojoj deci krv, jer misle da Bog to trazi od njih, i ne mozes ih ti osuditi sve dok oni to iskreno misle!

Covece nerazumni! Pa ko ti dade pravo da pises knjige o motivima kad ne razumes ljudsku prirodu?

A kako ti uopste i mozes razumeti kad si pun jeda i mrznje!? Nikako!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A govoriti da neko propoveda 'sebe' ili 'organizaciju' je van pameti, jer to mozemo reci bas za svaku zajednicu! I vama je ucenje crkve jednako biblija, a crkva vam je Hristovo telo! Tako i vi sebe promovisete i propovedate umesto Hrista!

Ovo sto si izneo je upravo obelezje Pravoslavne crkve, jer pravoslavna crkva uci da izvan nje nema spasenja, i da se Sveti Duh prima jedino na liturgiji od Pravoslavnog episkopa.

Jehovini svedoci propovedaju svoje istine iz svog licnog prevoda biblije novi svet, i kule strazara koju kreira njihova organizacija koju zovu "rab dobri i vjerni" koja je za njih nepogresiva.
Za Jehovine svedoke niko se nece spasiti osim njih - pripadnika Jehovinog naroda.

Adventisti propovedaju cisto Jevandjelje o spasenju u Gospodu Isusu, i veruju da ce se spasiti i neadventisti, ali samo oni koji nisu imali mogucnost iz razlicitih okolnosti da spoznaju vecu svetlost, a zive krajnje iskreno i posteno po svetlosti koja im je data.

Adventisti pozivaju ljude da prvenstveno prihvate spasonosnu biblijsku istinu, a potom i da postanu pripadnici Bozjeg naroda koje je Bozje stado na zemlji, jer su i Hristos i apostoli pozivali da ljudi postanu deo Bozje crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dakako da nije isti motiv uciniti nesto iz religioznog uverenja za Boga i uciniti nesto iz zlobe i sebicnog motiva!

Nema veze uvjerenje sa motivom. Znači da je ok kada oni kidaju glave u Iraku jer su i oni uvereni da je to ok.

Kako lako osporavam tvoju nauku.

Dokaz da ti ne znaš šta je motiv, misliš da je motiv uverenje samo po sebi.

E pa nevereovatno.

Niko od Jehovinih Svedoka iz sebicnog motiva ne ubija svoje dete, a ti si tvrdio da to rade!

Nije iz sebičnog, ali jeste idolopoklonstvo obožavanje pravila, dakle bitnije im je pravilo od ljudi.

Pravila su radi ljudi, a ne obrnuto.

Niko od Jehovinih Svedoka iz sebicnog motiva ne ubija svoje dete, a ti si tvrdio da to rade!

Šta je bitno šta je njihovo uverenje, oni to rade.

To izlazi iz dubine tvoje duse! Jer si sam takav, sebican!

pošto ne možeš da osporiš moje navode.

Opet si me citirao samo delimično i to samo formalno. Uopšte se nisi osvrnuo na moje reči, nego si samo dao svoje.

Pa tvoja crkva vrsi abortuse (ubija decu) iz sebicnog motiva, zena odluci da ju je sramota sto je zacela u bludu a vi ubijete dete da bi je spasili osude okoline, da podrzite njenu sebicnu odluku, ili da bi spasili majku od smrti, vi ubijete dete, opet iz sebicnosti! Ili ako je zena silovana ubijete dete da bi majku spasili traume, opet iz sebicnosti!

Iz ispravnih motiva da.

Pa ti ovim pokazujes kakav si covek! Ti ces o motivima? Ti nisi dostojan o motivima ni da govoris, a kamo li da pises knjige, sramota!

Ti ne znaš šta su motivi.

Znaci iz ispravnih motiva ubijate i abortirate decu? Zar ovo pise u bibliji da treba da se radi? Sta je sa zapovescu 'ne ubij', to vise ne vazi?

O tome sam već davao komentare. Ovo obavezno kopiram.

Pravilo nije bitno!

JS dokazuju da njima jeste.

Pobude su bitne, kako si to pravilo shvatio, tako postupas!

Znači da može kidanje glava ako je osoba shvatila da je to ok. Dakle opet stavljaš uverenje da je motiv.

Avram je isao da ubije (zrtvuje) Isaka, i ubio bi ga, da ga Bog nije zaustavio, jer je mislio da je to Bozja volja! I Bog ga je cak zbog toga nagradio, jer je imao ispravan motiv!

Tu se ne radi o motivu nego je Avram dobio to iskušenje jer nije verovao u Boga kada je legao sa sluškinjom, a nije tu testirana njegova motivacija, nego vera.

Ni tu nisi shvatio smisao. Dobio je veliku svetlost i nije postupio dobro po njoj zato je dobio što nije dobio niko.

A šta ćemo sa Isusom Navinom koji je pobio sve , pa čak i decu?

Bog ga je cak zbog toga nagradio, jer je imao ispravan motiv!

Nije tu bilo pitanje motiva, nego vere.

Nije mu rekao - "sram te bilo, zar bi ubio sina zbog mog pravila, zar ti nije bio vazniji njegov zivot"?

Avram nije napravio pravilo od toga, samo on je bio sa tim iskušan. Dakle JS su napravili idola od pravila.

Znači da nisu poznali kako Bog deluje.

To je dokaz da decu žrtvuju sotoni na oltar.

I Jehovini Svedoci iz ispravnog motiva uskracuju svojoj deci krv,

Nije ispravan motiv nego veoma kvaran, a uverenje imaju ispravno (sami za sebe), a imaju ga i džihadisti isto. Dakle ne može biti uverenje motiv.

i ne mozes ih ti osuditi sve dok oni to iskreno misle!

Obavezno kopiram. Dakle nema osude ni onima što kidaju glave u Iraku.

Covece nerazumni! Pa ko ti dade pravo da pises knjige o motivima kad ne razumes ljudsku prirodu?

Pomisliću da se zezaš sa mnom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije isti motiv ne pomoći detetu a treba i isti motiv kada je abortus.

Opet dokazuješ da ti nisu bitni motivi, a to je glavno.

Naravno da jeste jer dokazuje ono što ja tvrdim.

Ja imam više ciljeva, da nije onda ne bi pomogao drugim ljudima. Već sam nekoliko ljudi obratio. Među njima ima JS-ka i pravoslavaca.

Ne samo da nisam, nego drugi kopiraju moje komentare. To sam već video na FB.

Ne stoji tim iza mene kod mojih odg. nego kod stručnih stvari.

Ti bi i stavio da ismevaš, ali ne možeš jer su moji arg. osporili tvoje. Uskoro ću javno na FB da sve dam, da svi vide.

Naravno da ćeš da popljuvaš sagovornika i to je sve što radiš na ovom forumu.

Nećeš jer ne možeš osporiti moje navode.

Kako lako osporavam tvoju nauku.

Dokaz da ti ne znaš šta je motiv, misliš da je motiv uverenje samo po sebi.

pošto ne možeš da osporiš moje navode.

Opet si me citirao samo delimično i to samo formalno. Uopšte se nisi osvrnuo na moje reči, nego si samo dao svoje.

Ti ne znaš šta su motivi.

O tome sam već davao komentare. Ovo obavezno kopiram.

Znači da može kidanje glava ako je osoba shvatila da je to ok. Dakle opet stavljaš uverenje da je motiv.

A šta ćemo sa Isusom Navinom koji je pobio sve , pa čak i decu?

Nije tu bilo pitanje motiva, nego vere.

Znači da nisu poznali kako Bog deluje.

Obavezno kopiram.

Ovo je dokaz da je čovjek patološki zaljubljen u svoju "mudrost". I klanja joj se. Njegov Bog nije Otac Isusa Krista, nego njegova mudrost koja nikom drugom nije dostupna. Nitko ne zna što je motiv, nitko ne zna kakav je Božji karakter, nitko ne zna što je pravi smisao. To jedino zna "njegova mudrost", zato klanjanje i ne pripada nikomu i ničemu drugom, osim "njezinom veličansvu" = "tripinoj mudrosti".
 
Natrag
Top