Jehovini svedoci!

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pošto niko nesvaća osim vas , hajde tisi na potezu

To bi svaki Hriscanin trebao da zna.

Cetvrta zapovest zapoveda slavljenje zivota, i Boga kao darodavca zivota.
Subota je posvecena stvaranju i Bogu kao tvorcu.

Planeta zemlja je tako divno mesto za zivot ( ne ukljucujuci greh i posledice greha vec Bozji prvobitni plan sa zemljom ).

Planeta zemlja u svom sjaju, divna priroda, sunce, zvezdano nebo, zivotinje razlicitih vrsta, pa i sam covek - daju nam dovoljno razloga da slavimo Boga kao stvoritelja, posvecujuci mu jedan dan koji je on odredio za tu namenu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo sto si izneo je upravo obelezje Pravoslavne crkve, jer pravoslavna crkva uci da izvan nje nema spasenja, i da se Sveti Duh prima jedino na liturgiji od Pravoslavnog episkopa.

Crkva je pre svega nevidljiva duhovna pa tek onda zemaljska! Tako da neko moze biti njen clan a da mi to i ne znamo i da on zivi na pustom ostrvu postujuci Boga!

Sto znaci, jeste niko se ziv nece spasiti ako nije clan Pravoslavme crkve, ali to ne znaci da on mora biti i clan 'vidljive crkve na zemlji'! Ni astrolozi nisu bili clanovi jevrejske crkve pa su prvi docekali Hrista!

Sve ti se pomesalo, jer ti ne znas ni sta je crkva!

Jednako ucimo i mi i vi! Dakle, ti moras biti clan crkve na neki nacin! A onaj paganin je cak i bolji sluga Bozji nego sto ti mislis da si!

Jehovini svedoci propovedaju svoje istine iz svog licnog prevoda biblije novi svet, i kule strazara koju kreira njihova organizacija koju zovu "rab dobri i vjerni" koja je za njih nepogresiva.

Zar nije i vama ucenje vase crkve nepogresivo odnosno jednako bibliji, kao i ucenje EGW koje je citiram 'nepogresivi tumac'?

Nije lepo da nekog optuzijes a sam imas isto!

Za Jehovine svedoke niko se nece spasiti osim njih - pripadnika Jehovinog naroda.

Gde si ti to procitao?

Rekoh ja da vi optuzujete Jehovine Svedoke a ne znate o njima nista! Kao sto optuzujete i nas bez razloga! Vi ste tako sami sebi sudije, jer vam je sud nepravedan!

Jehovini Svedoci uce da ce se spasiti i oni koji nisu znali nista o religiji i nisu pripadali cak nijednoj crkvi ili njihovoj organizaciji, njima ce biti pruzena druga sansa! Dok onima koji su znali istinu a namerno je odbacili, njima nece biti oprosteno ako nisu postali Jehovini Svedoci a mogli su..

JS se drze celog Bozjeg Zakona
Pavle rece da pagani srcem drze ono sto je po zakonu, a on zapeo za subotu! Dokaz da on ne zna sta je zakon po bibliji! To svi znaju i Jehovini Svedoci znaju, i svi ostali samo oni ne. Ne vredi da im objasnjavas..
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Onda ne bi negirali 4. zapov.

A vi negirate. Kažete da nije potrebno držati 4. zapov.



Znam ja da je vama nebitan zakon.
Zasto pises lazi?
To nije lepo to ti je greh pred Bogom

Kao sto sam vec rekla ponovicu
Jehovini Svedoci su poznati po tome u svetu sto se drze celog Bozjeg Zakona.
I to svakodnevno, stalno uvek...

Pavle rece da pagani srcem drze ono sto je po zakonu, a on zapeo za subotu! Dokaz da on ne zna sta je zakon po bibliji! To svi znaju i Jehovini Svedoci znaju, i svi ostali samo oni ne. Ne vredi da im objasnjavas..
Da tako je.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nema veze uvjerenje sa motivom. Znači da je ok kada oni kidaju glave u Iraku jer su i oni uvereni da je to ok.

Biblija kaze:

"Znam i uveren sam u Gospodu Isusu, da nista nije greh osim kad ko misli da je greh, njemu je greh!" (rimljanima 14:14)

To ne znaci da je u redu ubijati, ali ces ti biti sudjen po uverenju! Nista nije greh osim kad si uveren da je greh!

Tako da nece svi dzihadisti biti osudjeni!

Kakav bre motiv, ne radja se covek dobar ili zao, vec to postaje vaspitanjem!

Bitno je razumevanje, odnosno uverenje - misljenje!

I ti mene ovde napadas jer si ubedjen da sam ja zao (ili da su pravoslavci zli) , pa sto mislis to i radis. Zar ti stvarno mislis da je pravedno da te Bog przi na vatri zbog tvog pogresnog uverenja?

Uverenje, motiv? Pa ti manipulises tim pojmovima, ili stvarno nemas pojma o cemu govoris!

Ne mozes ti znati sta je nekom u srcu i koji je njegov motiv, to je prvo i osnovno! A drugo je da te motive pokrece tvoje misljenje odnosno uverenje! Sve to nastaje kao posledica vaspitanja!

Tako su turci decu ucili da idu protiv sopstvenog naroda, i zbog te indoktrinacije su ubijali svoje oceve i majke! Jer su verovali da su oni zli. Istu indoktrinaciju provode i religije, i ti si indoktriniran mrznjom prema nama, i mislis da je pravedno da nas progonis jer to Bog od tebe trazi..

Dakle, iz tvog pogresnog uverenja proizlaze i dela, a ne iz motiva. Inace bi morali tvrditi da si zao po prirodi?

Jesi li?

Ne postoje zli ljudi! Postoje samo 'poremeceni ljudi', bolesni! To su oni koji uzivaju da ubijaju!

Nije iz sebičnog, ali jeste idolopoklonstvo obožavanje pravila, dakle bitnije im je pravilo od ljudi.

Pa Bozje pravilo je uvek vaznije od ljudskog osecaja!

Ako mi Bog kaze 'ubij i ne stedi', osecao bi se grozno, ali bi uradio kako mi je naredio!

Isto tako i Jehovini Svedoci zbog pravila uskracuju deci krv!

Ali to nije pogresno! Jer oni to ne rade da bi deci naudili! Zapravo to oni nerado cine!

I sta sad hoces reci, da im je motiv sebican? Da oni namerno zele da im deca pate i umru? To si prosli put tvrdio i pravio ih decoubicama!

Koliko je to samo pokvareno!

Znači da može kidanje glava ako je osoba shvatila da je to ok. Dakle opet stavljaš uverenje da je motiv.

Naravno da moze!

Zar nisi ti rekao da su 'vasi motivi u tom pitanju ispravni'? Da vi decu ubijate iz ispravnog motiva?

Sam sebe pobijas!

Sta hoces sad reci, da je motiv Svedoka sebican a da vas nije?

Tvrdio si da oni pustaju da im deca umru da bi time sebe spasili!

Tvoje izjave su totalno bolesne!

Tu se ne radi o motivu nego je Avram dobio to iskušenje jer nije verovao u Boga kada je legao sa sluškinjom, a nije tu testirana njegova motivacija, nego vera

Ajde ne lupetaj! Ono sto je Avram uradio je bila slika zrtvovanja Hrista! Vidi se da ne poznajes bibliju!

I sta hoces sad reci, da je motivacija Svedoka pri uskracivanju krvi sebicna? A tvoja je dobra kad podrzavas kidanje glave deci?

A šta ćemo sa Isusom Navinom koji je pobio sve , pa čak i decu?

Nista, to sluzi tebi kao izgovor da ti mozes deci da komadas glave!

Avram nije napravio pravilo od toga, samo on je bio sa tim iskušan. Dakle JS su napravili idola od pravila.

Avram je dobio pravilo od Boga!
I nije sumnjao u njega vec je poslusao, jer je verovao Bogu, i verovao je u vaskrsenje!

Isto i Jehovini Svedoci smatraju da su dobili naredbu od Boga u bibliji, i oni je izvrsavaju verno, verujuci da ce Bog njihovu decu vaskrsnuti i ako umru!

Sigurno ne cine ovo da bi sebe spasili ili iz bilo kog drugog sebicnog motiva, ali si tvrdio da to rade i da na smrti svoje dece grade spasenje!

Ono sto ti pises je bolesno! I to ne kazem samo ja, nego svi koji slusaju tvoja predavanja!

To je dokaz da decu žrtvuju sotoni na oltar.

Evo, opet si Jehovine Svedoke optuzio da su decoubice!

Pomisliću da se zezaš sa mnom.

Ne zezam se ja sa tobom, vec se ti zezas sa sobom! I sam sebe kompromitujes!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa Bozje pravilo je uvek vaznije od ljudskog osecaja!

Ako mi Bog kaze 'ubij i ne stedi', osecao bi se grozno, ali bi uradio kako mi je naredio!

Pod uslovom da zaista dolazi od Boga.

Nebrojeno mnoštvo je onih koji su tako verovali da im od "Boga" dolazi pravilo, pa su nevini stradali. Upravo tako rade i sledbenici pedofila, secikese i krvoloka Muhameda. Poznata je činjenica da su ljudi oduvek bili spremni da svoja dela na koja ih je naveo sam Satana, opravdavaju "naredbom" odozgo.

Ne zaboravi da ovi nasrtljivci istim načinom pravdaju svoje ubijanje nerođene dece.


Isto tako i Jehovini Svedoci zbog pravila uskracuju deci krv!

Ali to nije pogresno! Jer oni to ne rade da bi deci naudili! Zapravo to oni nerado cine!

I sta sad hoces reci, da im je motiv sebican? Da oni namerno zele da im deca pate i umru? To si prosli put tvrdio i pravio ih decoubicama!

Koliko je to samo pokvareno!

Ne zbog pravila, nego zbog Sataninog izvrtanja tumačenja, Sataninog zloupotrebljavanja Pisama.

Da li je ili nije pogrešno deci uskraćivati mogućnost preživljavanja time što se sledi nakaradno protumačen tekst, pitanje je, No to što oni u svojoj posednutosti, (a koja je ne smemo zaboraviti plod Sola Scriptura i davanja autoriteta mrtvim slovima) nehotice i izazivaju smrt, nije identično sa za novac namernim prinošenjem nerođenih na oltar Molohu, i pravdanja toga Pismima uz napade na druge da su "pagani" koji se klanjaju "fetusima"

Sta hoces sad reci, da je motiv Svedoka sebican a da vas nije?

Tvrdio si da oni pustaju da im deca umru da bi time sebe spasili!

Motiv i jednih i drugih je sebičan, duboko sebičan. I jedni i drugi veruju da "ispunjavanjem" naredbi "odozgo", sebe prikazuju "vernim" i "pravednim", dostojnim "rekonstrukcije" i materijalnog "raja" na zemlji.

S tim da je EGWistički motiv još sebičniji, jer oni decu komadaju za novac, a to pravdaju PIsmima.


Isto i Jehovini Svedoci smatraju da su dobili naredbu od Boga u bibliji, i oni je izvrsavaju verno, verujuci da ce Bog njihovu decu vaskrsnuti i ako umru!

Ako nisi znao, i Jehovisti i EGWisti ne veruju u vaskrsenje, nego u Rekonstrukciju. I jedni i drugi su mortalisti, ne zaboravi.


PS. O spasenju, ne odlučuje ni Kula Stražara, ni Generalni Koven (Konferencija) bilo koje od ove dve Mileritske kćeri, nego samo Bog, a On je instrument spasenja ustanovio pre 2000 godina, ne na "prorocima" i "datumima", ne na Mojsiju (nakrivo tumačenom), nego na žrtvi Svog Sina, Svojeg Ja, Svog Uma, koji je telom postao.

Ne zaboravi da je On rekao, da je On, Spasenje, i ko uzveruje u Njega, spasiće se. Pod ovim uzveruje, ne podrazumevaju se ljudske umotvorine začinjenbe satanskim šaputanjima u "vizijama" i datumima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pod uslovom da zaista dolazi od Boga.

Da li ovo ucenje dolazi od Boga ili ne, to sad nije vazno. Vec ono sto uci pismo, naime, da ce nam biti sudjeno prema nasem uverenju!

Cak i Pavle je ubijao Hriscane, i verovao da je to Bozja volja, ali nije zbog toga stradao, jer je bio prevaren, odnosno 'ubedili' su ga da je to ispravno!

Manipulisali su njegov um!

Ovaj se pravi pametan, a hoce reci, da svaki koji tako radi, koji ubija u ime Bozje, jeste zla osoba!

Mogu ti navesti i citate gde je to tvrdio!

Tako je on optuzio citavu jednu zajednicu da je zla!

Bradonje u Siriji ne moraju biti zle zato sto ubijaju u ime Bozje, vec im je mozak ispran! Kao i Jehovinim Svedocima. A nisu zli!

Ako je nekom ubijanje zadovoljstvo, onda je vec rec o bolesnoj osobi! Psihicki poremecenom coveku. A to je sasvim nesto drugo od onoga o cemu mi ovde pricamo!

Mi govorimo o razumom obdarenom coveku! Zdrav covek nije zao covek. I ne postoji zao covek po prirodi! (mislim tu na zdravlje uma, a ne na palu covekovu prirodu - telo). Ljudi se ne radjaju zli vec dobri, zato Isus kaze da budemo kao deca, jer deca su nevina po prirodi!

Bolest tj. zlo uma, nastaje zbog traume, npr. kada maltretiras zivotinju, ona na kraju postane agresivna, i pocinje da ujeda! Medjutim zdrava se nece ponasati agresivno! I zelece cak da pomogne drugoj zivotinji koja je povredjena, ili je gladna. To je u prirodi svakoj zivotinji!

Isto je i kada maltretiras coveka ili mu prikazujes krvave scene, plasis ga smrcu i slicno.. On poludi!

A bolesnih ima, to je mozda nekih 5% populacije! Ostali su jos uvek koliko toliko sacuvali zdravlje!

I sad on prica o 'motivima', a ne shvata da ne postoje zli ljudi! Postoje samo ljudi koje su okolnosti natrale da budu zli!

Tako je svaki motiv iz uverenja, npr. ti verujes da su ti uskracena odredjena prava, smatras da je drustvo nepravedno prema tebi, i zato pocinjes da krades!

A ovaj se bavi psihologijom, dok veze sa psihologijom nema, niti se skolovao, ni iskustvo nema, drugi mu pisu knjige!

I to je najgore od svega! Ljudi se krste slusajuci njegova predavanja!

Motiv i jednih i drugih je sebičan, duboko sebičan. I jedni i drugi veruju da "ispunjavanjem" naredbi "odozgo", sebe prikazuju "vernim" i "pravednim", dostojnim "rekonstrukcije" i materijalnog "raja" na zemlji.

To da li je nekome motiv sebican ili nije, mi ne mozemo znati!

Ali ja Jehovine Svedoke znam, i zato kazem, da oni deci ne uskracuju krv jer su zli, ili zbog nagrade vecnog zivota, vec zato sto vole Boga isto kao i Avram.. A kad dodje do toga, to je za njih isto toliko strasno koliko je i Avramu bilo!

Inace, motivi nastaju iz uverenja, zatim iz straha od smrti (prirodno je usadjeno u coveka i satana time manipulise) , iz osecaja da je drustvo nepravedno prema tebi. Kakvo god da ti je uverenje i misljenje o svetu, to uzrokuje motiv kod tebe!

Ako nesto nije iz uverenja, nego ti osecas strast za ubijanjem, ti si onda vec psihicki obolela osoba!

Na ljude koji jos uvek imaju razum mozes uticati da se poprave, isto kao sto i preplasenu zivotinju mozes pripitomiti (zato postoje zakoni da nas pripitome), ali ko je skroz poludeo ne mozes mu nikako pomoci.

Psihicka tortura je posledica svega, neosetljivost i sebicnost je posledica svakodnevnog silovanja naseg uma, gledamo ubistva i krvave scene na tv-u i slicno pa nam zato sve to postane normalno.

Svi smo mi do odredjene mere zlostavljani, i pitanje je samo do koje je mere to otislo! Kod nekoga to preraste u bolest a kod nekoga opstane razum!

sotona zeli da nas razboli, jer jedino bolesnom coveku nema vise pomoci, jer je poludeo! Postao je potpuno sebican, ubica, silovatelj.. Poludeo je ..

Rec je dakle o bolesti, jer i greh (kvarenje) je bolest! To je zarazna bolest!

Zli ljudi se ne radjaju, oni to postaju vremenom!

A zlom coveku mozes pomoci, jedino utoliko koliko je kod njega jos uvek ocuvan razum i koliko je on spreman da prihvati pomoc!

Ako nisi znao, i Jehovisti i EGWisti ne veruju u vaskrsenje, nego u Rekonstrukciju. I jedni i drugi su mortalisti, ne zaboravi.

To nije sad bitno brate, naravno da znam..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zli ljudi se ne radjaju, oni to postaju vremenom!

MIre, interesantno je da su mnogi pali na levičarima i progresivistima tako dragu priču o tome kako je je čovek inherentno dobar i da ga "okolnosti" ćčine zlim. Na veliku žalost mnogih, okolnosti čine samo jedan delić uticaja.

Drugo, iako nisam citirao ceo tvoj post, odgovoriću ti i na ono o Raselovcima. Pre svega ja nisam rekao da su oni "zli", nego da su doslovno izmanipulisani. A ko je u ovom slučaju manipuilator? Ko? Pa onaj kome je palo na pamet da prekrši zapovest o neuzimanju Ha Shem uzalud u usta svoja. Onaj kome je palo na pamet da suluda pravila, nastala u svom umu nametne drugima, i predstavi ih kao "božija".

Ne zaboravimo da je samo jednom stalo do toga da Boga predstavi mentalnim bolesnikom, samo jednom je stalo do toga da u ime "Boga" ljudi čine zlo. Samo jednom, onom koji je doslovno ubica od iskona.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva je pre svega nevidljiva duhovna pa tek onda zemaljska! Tako da neko moze biti njen clan a da mi to i ne znamo i da on zivi na pustom ostrvu postujuci Boga!

Ne postoji zemaljska i nebeska crkva.

Postoji crkva na zemlji sa pripadnicima onih cija su imena napisana na nebesima.
To su pripadnici nekadasnjeg Izrailja i novozavetne crkve koji su u grobovima i cekaju vaskrsenje, i zivih - koji su ovde na zemlji ziveli u potpunoj zajednici sa Bogom.

Sto znaci, jeste niko se ziv nece spasiti ako nije clan Pravoslavme crkve, ali to ne znaci da on mora biti i clan 'vidljive crkve na zemlji'! Ni astrolozi nisu bili clanovi jevrejske crkve pa su prvi docekali Hrista!

Slobodno uci da se niko ko nije clan Pravoslavne crkve nece spasiti.
To je obmana od strane Pravoslavnog svestenstva da ne bi izgubili stado pa time i novac, jer sve vise ljudi napusta Pravoslavlje i trazi istinu na drugim mestima.

Sve ti se pomesalo, jer ti ne znas ni sta je crkva!

Ne Mire.
Ti ne znas biblijsko ucenje o crkvi, vec ovde propagiras ljudske dogme.

Jednako ucimo i mi i vi! Dakle, ti moras biti clan crkve na neki nacin! A onaj paganin je cak i bolji sluga Bozji nego sto ti mislis da si!

Ovde si izneo kontradikciju.

Kao prvo, pitanje koje si postavio je pitanje MORANJA.

Kod iskrenog Hriscanina koji je spoznao istinu ne postoji MORANJE.
Taj Hriscanin ZELI da bude pripadnik Bozjeg naroda jer ga je Bog licno osvedocio i pozvao na taj korak.

Dakle. postoje oni koji su spoznali puninu istine, i oni su se svojevoljno poridruzili Bozjoj crkvi koja tu istinu ima.

Postoje drugi van Bozje crkve koji zbog razlicitih okolnosti koje su dovele da oni nisu imali mogucnost da cuju i spoznaju puninu istine, ali zive krajnje posteno po svetlosti koja im je data, njima ce Bog suditi po srcu.

To se ne odnosi na one koji su culi puninu istne pa nisu spremni da je prihvate i ispune kriterijume spasenja, vec biraju neki drugi laksi put.
Takve Bog ne moze primiti.

Zar nije i vama ucenje vase crkve nepogresivo odnosno jednako bibliji, kao i ucenje EGW koje je citiram 'nepogresivi tumac'?
Nije lepo da nekog optuzijes a sam imas isto!

U Adventizmu ne postoji crkveno ucenje, vec biblijsko koje crkva poseduje.
I Ellen White je imala to ucenje i drzala ga, i na osnovu njega pisala.

Gde si ti to procitao?

Pitaj ih.

Rekoh ja da vi optuzujete Jehovine Svedoke a ne znate o njima nista! Kao sto optuzujete i nas bez razloga! Vi ste tako sami sebi sudije, jer vam je sud nepravedan!

Znam sve o svedocima.
Proucavao sam njihovo ucenje u kompletu, i imao diskusije sa njima.
Posedujem knjigu "sta biblija zaista naucava" u kojoj ima svega osim biblije.

Cudno je da ti kao Pravoslavac branis Jehovine svedoke, a na sva zvona napadas Adventiste.

Jehovini Svedoci uce da ce se spasiti i oni koji nisu znali nista o religiji i nisu pripadali cak nijednoj crkvi ili njihovoj organizaciji, njima ce biti pruzena druga sansa! Dok onima koji su znali istinu a namerno je odbacili, njima nece biti oprosteno ako nisu postali Jehovini Svedoci a mogli su..

Ovo je istina sto si napisao sa malim ispravkama, da vidis da nisam neznalica u pogledu JS.

Dakle, svima koji u onom zivotu nisu bili pripadnici Svedoka ili nisu znali za Boga - bice pruzena druga prilika, s tim da ce oni Jehovini svedoci licno nakon Armagedona uciti svet istinama njihove organizacije.
Ostalo si sam napisao.

JPavle rece da pagani srcem drze ono sto je po zakonu, a on zapeo za subotu! Dokaz da on ne zna sta je zakon po bibliji! To svi znaju i Jehovini Svedoci znaju, i svi ostali samo oni ne. Ne vredi da im objasnjavas..

Mi smo vec videli vase znanje o zakonu, jer vi otvoreno propagirate krsenje Bozjih zapovesti, i da ce covek gresiti kroz ceo zivot i kao takav gresnik uci u Bozje carstvo.

Biblija upucuje na drzanje SVIH deset zapovesti:

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona" ( Jakov 2. 9 - 10 )

Sto se tice neznabozaca u Pavlovom govoru, on je uputio na to, da pagani imaju predstavu o moralu i da se ponasaju po savesti, i ako nemaju puninu istine i puninu nacela zakona.

Ti kazes "pagani drzali zakon a ja zapeo za subotu"

Onda ti propagiras da je mnogobostvo u skladu sa Bozjom voljom, i da mi trebamo da postanemo mnogobosci, jer moras priznati da pagani uz subotu nisu drzali ni prvu ni drugu zapovest, posebno prvu koja zabranje klanjanje i postovanje drugih Bogova.

Po tebi to bi znacilo "hajde da krsimo subotu, ali i prvu i drugu zapovest i da se klanjamo drugim Bogovima"

Ipak, biblija razotkriva ovakve pokusaje razvodnjavanja istine.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth:

Motiv i jednih i drugih je sebičan, duboko sebičan. I jedni i drugi veruju da "ispunjavanjem" naredbi "odozgo", sebe prikazuju "vernim" i "pravednim", dostojnim "rekonstrukcije" i materijalnog "raja" na zemlji.

S tim da je EGWistički motiv još sebičniji, jer oni decu komadaju za novac, a to pravdaju PIsmima.

Egewajtista zabljudivi, da li ces se ti iakad urazumiti da makar pokusas da govoris istinu ili ces do smrti ponavljati lazi?

Dokle ce taj nevernik klevetati pripadnike drugih verskih zajednica?
Koliko puta ja treba da objasnim da bi i zabludeli EGWajtista shvatio cinjenice?


Darth laze da Adventisti komadaje decu za novac.
Tako vam je to, posto Darth nema istinu, niti nam je ikad ista rekao o svojoj veri, jer izgleda da je ni nerma, zato je primoran da ponavlja lazi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301

A ti izvrćeš.

"Znam i uveren sam u Gospodu Isusu, da nista nije greh osim kad ko misli da je greh, njemu je greh!" (rimljanima 14:14)

Znači po tvom tumačenju stiha nije greh kada oni kidaju glave jer su oni uvereni da je to ok.

To ne znaci da je u redu ubijati, ali ces ti biti sudjen po uverenju! Nista nije greh osim kad si uveren da je greh!

A sada je ipak greh i ako je neko uveren da je ispravno to što radi. Znači stih sada važi sada ne važi.

Tako da nece svi dzihadisti biti osudjeni!

Po tvom tumačenju neće niko, jer su oni uvereni da je to ok. To je tvoje merilo moralnosti.

I to si jasno rekao nije greh oni su uvereni je ok. A sada se izvlačiš.

Kao sto sam vec rekla ponovicu
Jehovini Svedoci su poznati po tome u svetu sto se drze celog Bozjeg Zakona.
I to svakodnevno, stalno uvek...

Kako da drže zakon ako negiraju jednu od 10 zapov.

Kakav bre motiv, ne radja se covek dobar ili zao, vec to postaje vaspitanjem!

Kakve veze ima rađanje sa motivom?

Bitno je razumevanje, odnosno uverenje - misljenje!

Gde to stoji u Bibliji? Nigde, dakle pravdaš zločine onih u Siriji.

I ti mene ovde napadas jer si ubedjen da sam ja zao (ili da su pravoslavci zli) , pa sto mislis to i radis. Zar ti stvarno mislis da je pravedno da te Bog przi na vatri zbog tvog pogresnog uverenja?

Nije isto ubeđenje samo po sebi, eto ja tako mislim i ubeđenje na osnovu dokaza.

Zar ti stvarno mislis da je pravedno da te Bog przi na vatri zbog tvog pogresnog uverenja?

Naravno jer su namerno napadali istinu, biće mučeni , a onda uništeni.

Ko huli na istinu huli na Boga.

Uverenje, motiv? Pa ti manipulises tim pojmovima, ili stvarno nemas pojma o cemu govoris!

Ti misliš da je uverenje motiv, a ne ja. Ti dokazuješ da ne znaš šta je motiv.

Ne mozes ti znati sta je nekom u srcu i koji je njegov motiv, to je prvo i osnovno! A drugo je da te motive pokrece tvoje misljenje odnosno uverenje! Sve to nastaje kao posledica vaspitanja!

Naravno da mogu iz dela koja čine. Ako ne čine ništa onda ne mogu znati.

A drugo je da te motive pokrece tvoje misljenje odnosno uverenje!

Pa to je moj arg. za tebe i JS dakle opet me kopiraš.

Sve to nastaje kao posledica vaspitanja!

Deca mogu da se uče ispravnim motivima, ali je to opet stvar duhovnosti, dakle biranja. Volje.

Tako su turci decu ucili da idu protiv sopstvenog naroda, i zbog te indoktrinacije su ubijali svoje oceve i majke! Jer su verovali da su oni zli. Istu indoktrinaciju provode i religije, i ti si indoktriniran mrznjom prema nama, i mislis da je pravedno da nas progonis jer to Bog od tebe trazi..

Sada baš pričaš besmislice i to potpune.

kle, iz tvog pogresnog uverenja proizlaze i dela, a ne iz motiva. Inace bi morali tvrditi da si zao po prirodi?

Opet me kopiraš, bilo bi smešno da nije žalosno. Ti tvrdiš da je motiv uverenje samo po sebi.

Jesi li?

Ne postoje zli ljudi! Postoje samo 'poremeceni ljudi', bolesni! To su oni koji uzivaju da ubijaju!

Nisi čitao Pavla ili još gore jesi, a nisi shvatio smisao.


Pa Bozje pravilo je uvek vaznije od ljudskog osecaja!

A ko je spomenuo osećanja? Pravila su radi ljudi, a ne ljudi radi pravila kao po tebi i JS.

Ako mi Bog kaze 'ubij i ne stedi', osecao bi se grozno,

Što se nije tako osećao Isus Navin? Ili Avram?

Isto tako i Jehovini Svedoci zbog pravila uskracuju deci krv!

Dakle žrtvuju ih sotoni. Jer ne postoji takvo pravilo.

Ali to nije pogresno! Jer oni to ne rade da bi deci naudili!

Kako nije pogrešno ako su im naudili. E sada stvarno ovo dajem odmah na FB.

Zapravo to oni nerado cine!

Još gore po njih. Za veću osudu.

I sta sad hoces reci, da im je motiv sebican?

idolopoklonički prema pravilu. Koje postoji ali nema veze sa transfuzijom.

Da oni namerno zele da im deca pate i umru?

Nebitno da li oni svesno ili nesvesno to rade, oni to rade.

To si prosli put tvrdio i pravio ih decoubicama!

I sada to tvrdim.

Naravno da moze!

Zar nisi ti rekao da su 'vasi motivi u tom pitanju ispravni'? Da vi decu ubijate iz ispravnog motiva?

Naravno da jesu ispravni, barem kod većine.

Može ako je iz ispravnog motiva, ali JS pokreće idolopoklonstvo prema pravilu, a ne uverenje.

Uverenje imaju svi ispravno, svi misle da je u redu to što rade.

Ali nije isti motiv.

Sta hoces sad reci, da je motiv Svedoka sebican a da vas nije?

Tvrdio si da oni pustaju da im deca umru da bi time sebe spasili!

Pa više je idolopoklonički, nego sebičan. Šta je bitno što oni misle za svoje spasenje, i isilovci žele spasenje.

I ateisti žele večni život i hedonisti.

Ajde ne lupetaj! Ono sto je Avram uradio je bila slika zrtvovanja Hrista!

A jesam ja rekao da nije.

Vidi se da ne poznajes bibliju!

Nađi gde sam rekao da to nije preslika Isusa.

Vidiš koliko si nepošten u rasp.

I sta hoces sad reci, da je motivacija Svedoka pri uskracivanju krvi sebicna?

Više idolopoklonička i u manjem delu sebična.

A tvoja je dobra kad podrzavas kidanje glave deci?

Ni ne znaš šta je abortus? Gde abort. kidanje glave? Opet na pokv. način rasp.

Nista, to sluzi tebi kao izgovor da ti mozes deci da komadas glave!

Opet popljuvavanje sagovo. kako ne zavisi abortus od motiva ako je zavisio kod Isusa Navina.

Avram je dobio pravilo od Boga!

To nije pravilo nego iskušenje.

I nije sumnjao u njega vec je poslusao, jer je verovao Bogu, i verovao je u vaskrsenje!

I kako to osporava moje navode. Da on je verovao a Solomon nije po tebi.

Isto i Jehovini Svedoci smatraju da su dobili naredbu od Boga u bibliji,

To misle i džihadisti samo iz Kurana.

i oni je izvrsavaju verno,

Kao i bradonje.

verujuci da ce Bog njihovu decu vaskrsnuti i ako umru!

Decu i hoće, ali njih neće.

Sigurno ne cine ovo da bi sebe spasili ili iz bilo kog drugog sebicnog motiva, ali si tvrdio da to rade i da na smrti svoje dece grade spasenje!

Vrlo važno šta ti misliš, a dokazati ne možeš.

Ono sto ti pises je bolesno! I to ne kazem samo ja, nego svi koji slusaju tvoja predavanja!

A ne mogu da ospore ono što navodim i to je netačno mnogi smatraju je tačno ono što govorim.

Ono sto ti pises je bolesno! I to ne kazem samo ja,

Od kada si ti merilo istine?

Evo, opet si Jehovine Svedoke optuzio da su decoubice!

I sada opet.

Ne zezam se ja sa tobom, vec se ti zezas sa sobom! I sam sebe kompromitujes!

Meni je drago da se kompromitujem kod tebe i kod JS.
 
Natrag
Top