Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Po tvom tumačenju neće niko, jer su oni uvereni da je to ok. To je tvoje merilo moralnosti.

Nece stradati niko ko ne zna da gresi! Samo oni koji znaju da grese ce po istom zakonu biti osudjeni!

Pavle kaze: "kad dodje zapovest onda greh ozivlje u meni.. jer ne bih znao za zelju da zakon ne kaza, ne zazeli.."

Ja biblijom dokazujem, a cime ti, svojom filozofijom?

Cak ni po ljudskom zakonu ne mozes osuditi dete pre navrsene 18. godine zbog krivicnog dela, jer ono nema svest da gresi, i ne mozes mu suditi!

Ne mozes osuditi ni odraslu osobu ako je "neuracunljiva' tj.- ako nije svesna da je pocinila zlocin!

Dakle, svi takvi 'neuracunljivi' ne podlezu zakonu, bolesni takodje ne podlezu zakonu!

Ali po tebi, ce Bog osuditi sve, i one koji su bili svesni svojih prestupa i one koji nisu!

To niti je biblijski, vidimo po stihu gore koji sam dao, a niti je zdravorazumski! Jos manje je u skladu sa miloscu i ljubavlju kojoj biblija uci!

I to si jasno rekao nije greh oni su uvereni je ok. A sada se izvlačiš.

To tvrdim i sada, odnosno ne ja nego biblija, da "nista nije greh osim kad ko misli da je greh"!

Tako je po ljudskom i po Bozanskom zakonu! Ne mozes suditi neuracunljivima, niti ce im Bog suditi, jer koji nemaju svest da su pogresili, oni ne mogu ni biti osudjeni!

Kakve veze ima rađanje sa motivom?

Ima velike veze!

Tebi je motiv sam po sebi zao ili dobar, a sta uzrokuje motiv to ne mozes ni navesti!

To bi onda znacilo da se covek radja dobar ili zao! Jer su mu motivi zli ili dobri sami po sebi!

Gde to stoji u Bibliji? Nigde, dakle pravdaš zločine onih u Siriji.

Evo naveo sam ti samo dva stiha a ima ih jos koliko hoces koji pokazuju da covek koji je nesvestan da je pocinio zlocin nece ni odgovarati!

Ni Pavle nije odgovarao za ubijanje Hriscana, jer tekst kaze nije znao da je pocinio greh!

A sta ti navodis iz biblije kao dokaz da ce oni koji su neuracunljivi u pogledu zakona ipak odgovarati?

Cak i Isus pokazuje razliku:

"Koji nije znao volju Gospodara, pa nije ucinio, bice malo bijen, a koji je znao volju Gospodara, pa opet nije ucinio, bice mnogo bijen!"

Razlika dakle postoji u skladu sa covekovim shvatanjem ispravnog i pogresnog, od njegovog uverenja, a ne od nekih maglovitih 'motiva', za koje ti i ne znas da objasnis sta su, ni sta ih pokrece!

Nije isto ubeđenje samo po sebi, eto ja tako mislim i ubeđenje na osnovu dokaza

Ne postoji ubedjenje bez dokaza!
Ili su te ljudi ubedili ili si sam sebe ubedio! Kakav si ti to psihoanaliticar? Ocigledno nikakav!

Objasni nam sta je motiv, kako nastaje motiv? Ako to nisi u stanju, onda ti pojma nemas sta je motiv i kako se radja!

Ne moze covek da se rodi sa zlim motivima, niti moze da se rodi sa dobrim, osim ako je to nesto genetski uslovljeno!

A ne moze ni motiv da se prebaci iz dobrog u los, osim ako nesto ne utice na njega!

Dakle, cime je motiv uslovljen osim ubedjenjem?

Ti covece blage veze nemas sa onim o ceku pricas!

Naravno jer su namerno napadali istinu, biće mučeni , a onda uništeni.

Kako moze 'namerno da napada istinu' ako ne veruje da je ono sto on napada istina?

Covece, jer ti slusas sebe sta pricas???

Ti misliš da je uverenje motiv, a ne ja. Ti dokazuješ da ne znaš šta je motiv.

Nisam ja rekao da je 'uverenje motiv' vec da je 'motiv uslovljen uverenjem' a to je nesto sasvim razlicito!

Ti u nesto verujes, u nesto si ubedjen, ili od neceg strahujes, i to te pokrece na akciju. Motivisan si necim, sama rec kaze 'motivacija'!

Motivacija dolazi od uverenja u nesto, a tvoje uverenje je posledica spoljasnjeg okruzenja, naucenih socijalnih i drustvenih normi!

Ako je drustvo u globalu sebicno, bices naucen da tako i postupas, ako je drustvo dobro bices uveren da je ciniti dobro ispravno i cinices dobro..

Oni pak koji i pored dobrog odgoja, pocnu odstupati od drustvenih normi i cine zlo, nisu pravilo vec izuzetak, a rec je o devijaciji tj. psihickoj bolesti!

Ti o psihologiji pojma nemas, a pricas nesto, a ni o sociologiji!

Naravno da mogu iz dela koja čine. Ako ne čine ništa onda ne mogu znati.

Znaci ti iz dela vidis kakvi su neciji motivi?
Znaci ja tebe vidim gde ti branis deci da jedu, rec je o svinjskoj hrani, a posto nisam adventista ja ne znam tvoj motiv, i stavim u novine naslov 'adventisti izgladnjuju i maltretiraju decu'!

Ti covece nisi u stanju tudje motive da znas, neki su ocigledni spolja a neki i nisu odmah! Po spoljasnjem se ne moze suditi!

Deca mogu da se uče ispravnim motivima, ali je to opet stvar duhovnosti, dakle biranja. Volje.

Hoces reci da je dete sposobno odabrati zlo i dobro? Koji si ti psiholog, strava :)

A ako ih ucis, i utices na njihove motive, cime to utices, zar ne izgradjujes ono na cemu se motiv i zasniva, tj. njihovo uverenje?

Dete moze biti uvereno da je zlo dobro i obrnuto!

Opet dokaz da ne znas sta je motiv!

Ti tvrdiš da je motiv uverenje samo po sebi.

Gore sam objasnio da to ne tvrdim!

Pravila su radi ljudi, a ne ljudi radi pravila kao po tebi i JS.

A to onda znaci da se mogu krsiti jel?

Ti nista ne shvatas!

Postoje pravila koja su vaznija od drugih! Na primer vaznije je odrzati i spasiti neciji zivot nego odrzati zapovest 'ne lazi', i zato ces pre slagati da bi nekoga spasao od smrti!

Bitan je smisao zakona!

A to sto ga neko ne shvata po smislu, ne znaci da je on pokvaren, ili da su mu motivi zli vec prosto ne razume smisao!

To se moze korigovati.

Što se nije tako osećao Isus Navin? Ili Avram?

Znaci Avram je jedva cekao da ubije svog sina?

Auuu, a ja sam mislio da jos ima u tebi razuma! Pa ti bi znaci ubio i svog sina i tudju decu bez milosti!

Nebitno da li oni svesno ili nesvesno to rade, oni to rade.

Kako je nebitno?

Znaci po tebi, nije bitno ni sto je Pavle nesvesno proganjao Hriscane i ubijao ih, treba da ga Bog muci u paklenoj vatri zbog toga sto nije znao?

I one koji su Hrista razapeli, treba sve da ih Bog sazeze ognjem, jer nije bitno da li su oni znali ili ne, moraju biti kaznjeni?

Pa zasto je onda Hristos molio za njih - 'Oprosti im oce JER NE ZNAJU sta cine'?

A tebi nema veze, znali ili ne znali???

Covece, imas li ti milosti uopste???

I sada to tvrdim.

Znaci Jehovini Svedoci su decoubice?
Svaka ti cast, samo nemoj da se iznenadis kad ti Bog istim merilom bude sudio!

Uverenje imaju svi ispravno, svi misle da je u redu to što rade

Ako imaju pogresno uverenje, nece biti krivi, bice im oprosteno, a ako to rade svesno, onda su prekrsioci zakona i za to ce odgovarati!

"Gde nema zakona, nema ni prestupa"! - pa kako onda mogu biti krivi?

"Bog ne gleda vise na vremena neznanja, nego zapoveda ljudima da se svi svuda pokaju"!

Zar ne uci i tvoja crkva tako?
Cime se ti ovde sam uznosis?

To sto ucis nije biblija, to je tvoja lazna filozofija, i to 'versko huskacka'!

Više idolopoklonička i u manjem delu sebična.

Oni su sebicni, a tvoji nisu kada decu abortiraju? I to cine da izbegnu drustvenu osudu! A ti podrzavas vase ubijanje dece, a njihovo osudjujes?

E ne moze tako!

Bog ce ti presuditi istim sudom kojim si druge osudjivao!

Ni ne znaš šta je abortus? Gde abort. kidanje glave? Opet na pokv. način rasp.

Kakve veze ima kidanje glave ili udova?
U nekim slucajevima se kida i glava!
Dete se kasapi i komada na delove!

I ti ovo podrzavas i nazivas 'nesebicnim' a Jehovine Svedoke optuzujes da su 'sebicni'?

"KOJIM SUDOM SUDIS, SUDICE TI SE!"

Opet popljuvavanje sagovo. kako ne zavisi abortus od motiva ako je zavisio kod Isusa Navina.

Kako se pozivas na dobre motive kad ste vi u pitanju, a kada su drugi u pitanju onda su 'uvek zli motivi'!

Sudice ti se istom merom kojom druge osudjujes!

To nije pravilo nego iskušenje.

A ovo nije iskusenje?
Oni nece krv, a ti bi pojeo svinju?

Pa pre bi umro, nego da pojedes svinju!

Isti je motiv, ali ti sudis nepravedno! I zato ce ti se nepravedno i suditi!

mnogi smatraju je tačno ono što govorim.

Jako bitno sta 100-200 ljudi na fb. kaze o tebi, velika vecina se zgrozava, kako na tvoje propovedanje i teologiju, tako i na tvoju neljudskost!

Od kada si ti merilo istine?

A od kada si ti?

Ovo sto ti ucis ni tvoja crkva ne uci!
Tvoja teologija je ne samo antibiblijska, vec je i protiv ucenja tvoje crkve!

Jesi rekao svojoj sledbi da ih ucis nauci koja je protivna adventizmu??? Ili si ih slagao?

Na veliku žalost mnogih, okolnosti čine samo jedan delić uticaja.

Veliku vecinu uticaja cine okolnosti! Zato djavo i stvara okolnosti koje negativno deluju na coveka, prvenstveno na njegov um, jer telo je vec pokvareno, ali um je u dobrom stanju! Zato je atak pre svega na misli, on vrsi psiholoski uticaj na coveka!

Nisam rekao da ne postoji 'pala priroda', ali ona se odnosi na telo ne na um. Um nije podlozan tome, odnosno duh.

Ne kaze li poslovica - "u zdravom telu, zdrav duh (um)"?

Dakle, covek nije u potpunosti zdrav, vec relativno zdrav! Kada kazem da se radja dobar mislim 'relativno dobar' s tim da naginje vise ka dobru nego ka zlu!

Pavle kaze da se telesno i duhovno suprotstavljaju jedno drugome, da ga telesna zelja vuce i mami, a ne suprotstavlja se duhovno duhovnom.

Odnosno um se ne suprptstavlja samom sebi. Ljudi po pravilu imaju teznju ka dobrom i radjaju se skoro pa potpuno dobri, ali zbog uticaja okoline i palog tela koje ih vuce i mami, na kraju vremenom postaju sve losiji!

E sad ovo je tema o kojoj se moze nadugacko i nasiroko..

Ne postoji zemaljska i nebeska crkva.

A ma sta mi naprica?

A jesi li obavestio adventiste da crkva nije duhovna vec samo zemaljska???

Slobodno uci da se niko ko nije clan Pravoslavne crkve nece spasiti.

Naravno da se nece spasiti niko ko nije clan Hristove crkve!

I astrolozi su u bibliji veci judaisti od judaista! Dakle, clanovi crkve!

Isto je i danas!

Znam sve o svedocima.
Proucavao sam njihovo ucenje u kompletu, i imao diskusije sa njima.

Ma jel? A vidim o njima znas isto koliko i o nama. Jednu knjigu procitao.. :)

Cudno je da ti kao Pravoslavac branis Jehovine svedoke, a na sva zvona napadas Adventiste.

A kad sam branio vas, onda ti nije smetalo? Vise uopste ne zasluzujete da vas branim, zbog svog ponasanja. Branio bi Jovana, vas ne!

Mi smo vec videli vase znanje o zakonu, jer vi otvoreno propagirate krsenje Bozjih zapovesti, i da ce covek gresiti kroz ceo zivot i kao takav gresnik uci u Bozje carstvo.

Niko ne uci da covek treba gresiti kroz ceo zivot, niti da ce gresiti! Izmisljas po obicaju!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nece stradati niko ko ne zna da gresi!

Ja nisam rekao da ne zna, nego da je uveren da je to ispravno. A to nije isto.

U ala si ti baš formalista.
Pavle kaze: "kad dodje zapovest onda greh ozivlje u meni.. jer ne bih znao za zelju da zakon ne kaza, ne zazeli.."

Ja biblijom dokazujem, a cime ti, svojom filozofijom?

To nikako ne dokazuje da je uverenje samo po sebi dokaz ispravnosti nekom dela.

U baš si me osporio. Zaboravio si i da je kušač citirao Bibliju.

Cak ni po ljudskom zakonu ne mozes osuditi dete pre navrsene 18. godine zbog krivicnog dela,

Kako ne mogu svi od 15. godine mogu biti osuđeni po krivič- zakonu za maloletnike i oni su osuđeni za krivično delo ali su kazne mnogo manje za period od 15.-17. god.

A mladi ispod 15 god. se ne kažnjavaju nego se kažnjavaju roditelji novčano. Eto koliko znaš pravo.

Ne mozes osuditi ni odraslu osobu ako je "neuracunljiva' tj.- ako nije svesna da je pocinila zlocin!

Zar su JS neuračunjivi? Ne bih rekao. I to sam znao pre nego što si mi rekao.

Dakle, svi takvi 'neuracunljivi' ne podlezu zakonu, bolesni takodje ne podlezu zakonu!

A u koju kategoriju onda idu JS? Od te dve? Pa vidiš da samog sebe osporavaš.

Ali po tebi, ce Bog osuditi sve, i one koji su bili svesni svojih prestupa i one koji nisu!

Evo kako lažeš, ajd budi pošten pa me citiraj gde sam rekao da će svakog osuditi. I to si me kopirao da neće.

To niti je biblijski, vidimo po stihu gore koji sam dao, a niti je zdravorazumski! Jos manje je u skladu sa miloscu i ljubavlju kojoj biblija uci!

Tvoja predstava o Bogu koji je lažan svakako nije nimalo milostiva, tvoj bog je okrutni ubica koji će da muči ljude beskonačno za grehe počinjene u ograničenom periodu.

To tvrdim i sada, odnosno ne ja nego biblija, da "nista nije greh osim kad ko misli da je greh"!

Znači ti si sam sebi bog, ono što smatraš da je ok je ok, što nije ok nije.

Sam si sebi merilo. Naravno da si stih citirao izvan konteksta.

Tako je po ljudskom i po Bozanskom zakonu! Ne mozes suditi neuracunljivima, niti ce im Bog suditi, jer koji nemaju svest da su pogresili, oni ne mogu ni biti osudjeni!

Znači da si JS proglasio neuračunjivima.

Ima velike veze!

Pa objasni kako ima? Što samo formalno govoriš?

Tebi je motiv sam po sebi zao ili dobar, a sta uzrokuje motiv to ne mozes ni navesti!

Pa sve zavisi od motiva, opet nisi objasnio kako ima veze rađanje sa motivima?

To bi onda znacilo da se covek radja dobar ili zao! Jer su mu motivi zli ili dobri sami po sebi!

Ajd objasni kakav se čovek rađa.

Evo naveo sam ti samo dva stiha

Naveo je kušač 3 stiha Isusu.

a ima ih jos koliko hoces koji pokazuju da covek koji je nesvestan da je pocinio zlocin nece ni odgovarati!

Ko je rekao da su JS nesvesni. U stvarno si formalista, pa ti misliš da je neko ko je uveren da je ok to što radi nesvestan svog čina.

Ni Pavle nije odgovarao za ubijanje Hriscana, jer tekst kaze nije znao da je pocinio greh!

On je bio uveren da je ok, kako nije znao da je greh ako je bio osvedočen da jeste, a znao je i pre.

"Koji nije znao volju Gospodara, pa nije ucinio, bice malo bijen,

Ali će ipak biti bijen.

Razlika dakle postoji u skladu sa covekovim shvatanjem ispravnog i pogresnog, od njegovog uverenja, a ne od nekih maglovitih 'motiva', za koje ti i ne znas da objasnis sta su, ni sta ih pokrece!

Ali taj stih ne oslobađa nikoga krivice. Pa neverovatno samog sebe si osporio, a rekao si da JS nemaju krivice zbog uverenja.

Na ono što je ostalo ću naravno da odg.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako moze 'namerno da napada istinu' ako ne veruje da je ono sto on napada istina?

Covece, jer ti slusas sebe sta pricas???

Ne radi se o tome da ja ne verujem da je ono što oni (EGWisti, Raselovci, ovi ili oni) "propovedaju" istina. Ja znam da to što oni propovedaju nije istina nego laž.

Oni su sebicni, a tvoji nisu kada decu abortiraju? I to cine da izbegnu drustvenu osudu! A ti podrzavas vase ubijanje dece, a njihovo osudjujes?

E ne moze tako!

Bog ce ti presuditi istim sudom kojim si druge osudjivao!

Hahahaha. O sebičnosti govori neko ko je slobodnom voljom prihvatio laž kao istinu, samo zato što mu je hranila ego i "milovala uši". Da nije žalosno bilo bi smešno, jer adventisti se ponašaju prema svojoj braći po Mileru kao šerpa prema loncu, rugaju im se, a isti su.

Bog će mu presuditi?? Ne brate, On mu je već presudio. I njemu i svima onima koji su u punom znanju odbacili NJegovu poruku i "pristali na milovanje ušiju" manipulatora od iskona.

A kad sam branio vas, onda ti nije smetalo? Vise uopste ne zasluzujete da vas branim, zbog svog ponasanja. Branio bi Jovana, vas ne!

Čovek se treba braniti, ideologija u koju "veruje" i koju nameće, ne.

U skladu sa time, svako je vredan odbrane, i otkupljenja. Ali od osobe zavisi da li to želi, jer ukoliko i pomisli da neko braneći je brani "ideologiju" sa kojom se poistovetila, od odbrane i otkupljenja nema ništa. Ne zaboravi da je i sam Bog, Isus rekao da neće svi koji mu govore "Gospode, Gospode" biti spašeni.


Marko, ne laže Darth, nego ti neistinu iznosiš.

Da je samo iznosi, nego i veruje u nju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
U baš si me osporio. Zaboravio si i da je kušač citirao Bibliju.

Znam ja da tebi ne vredi citirati ni bibliju niti bilo sta!
Zato vise i necu odgovarati na tvoje gluposti..


Na ono što je ostalo ću naravno da odg.

Neces ti odgovoriti nista, ti samo odgovaras da bi odgovorio bilo sta!
Tvoj post je sam po sebi bezvredan!

Zasto nisi dao definiciju sta je tebi motiv?
Zato sto nemas pojma sta je motiv a pises o njemu!



Evo proverio sam dodatno, i wikipedija se slaze sa mojom definicijom:

"Motiv je pojam iz psihologije koji predstavljaju činioce koji podstiču na pokretanje aktivnosti jedinke; izazivaju određeno ponašanje, održavaju ga i usmeravaju ka nekom cilju.[1] Postoje različite teorije motivacije. Psihoanaliza insistira na biološkim i nesvesnim, ali spoljašnjim dražima izazvanim, a humanistička psihologija na svesnim motivima.
[2]"


Dakle, motiv nastaje "spoljasnjim drazima izazvanim" podsticajima ili "svesnim motivima" jedinke!
Dakle, motiv nastaje IZ UVERENJA! Ili je PODSTAKNUT SPOLJASNJIM UTICAJEM!

Ko tebi dade da pises knjigu Milose Bogdanovicu, i ko te jos podrzava u tome, ti ni osnovno iz psihologije ne znas! Strasno!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ko tebi dade da pises knjigu Milose Bogdanovicu, i ko te jos podrzava u tome, ti ni osnovno iz psihologije ne znas! Strasno!

Sam je sebi dao nakon "primanja" "duha proroštva". U tome ga podržava Generalni koven...

Uostalom, kakve sve stvari EGWistički "akademici" piskaraju i "propovedaju", ovo njegovo uopšte i nije začuđujuće.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A ma sta mi naprica?
A jesi li obavestio adventiste da crkva nije duhovna vec samo zemaljska???

Nisam ni napisao da je ZEMALJSKA, ma sta mislis tim izrazom, jer si ga ti pomenuo a ne ja.

Ja sam apisao da postoji CRKVA NA ZEMLJI.

Evo ponovo:


"""Postoji crkva na zemlji sa pripadnicima onih cija su imena napisana na nebesima.
To su pripadnici nekadasnjeg Izrailja i novozavetne crkve koji su u grobovima i cekaju vaskrsenje, i zivih - koji su ovde na zemlji ziveli u potpunoj zajednici sa Bogom"""


Dakle, postoji crkva na zemlji kojoj pripadaju oni cija su imena napisana u nebeskim knjigama.

U toj crkvi postoje i verni i neverni, i zito i kukolj
.
Ali su samo imena vernih zapisana na nebesima.

Na nebu ne postoji crkva u smislu ustanove ili zgrade, i ljudi koji posecuju tu crkvu na nebu.
Postoje samo clanovi Bozje crkve na zemlji, cija su imena u nebeskim knjigama, i oni u proslosti i danas.
Mrtvi koji su nekada bili clanovi crkve na zemlji ce prilikom Hristovog drugog dolaska biti vaskrsnuti, i sa zivim pripadnicima crkve biti uzeti u oblake.

Naravno da se nece spasiti niko ko nije clan Hristove crkve!

Niko se nece spasiti ko nije Pravoslavac, jel tako?

Na ovo sam vec odgovorio.

Clanstvo u crkvi nije izriciti uslov spasenja.

Evo mog predhodnog odgovora:

Postoje drugi van Bozje crkve koji zbog razlicitih okolnosti koje su dovele da oni nisu imali mogucnost da cuju i spoznaju puninu istine, ali zive krajnje posteno po svetlosti koja im je data, njima ce Bog suditi po srcu.
To se ne odnosi na one koji su culi puninu istne pa nisu spremni da je prihvate i ispune kriterijume spasenja, vec biraju neki drugi laksi put.
Takve Bog ne moze primiti.


I astrolozi su u bibliji veci judaisti od judaista! Dakle, clanovi crkve!
Isto je i danas!


Vidi se da pises sam od sebe.

O kakvim astrolozima govoris.


Za bavljenje astrologijom je u bibliji data osuda vecnom smrcu.
Pa kako po tebi astrolozi mogu biti verni clanovi Bozje crkve?

Ma jel? A vidim o njima znas isto koliko i o nama. Jednu knjigu procitao.. :)

Spreman si sve da izvrnes vadeci moje reci iz konteksta.

Dakle, nisam ni napisao da sam procitao jednu knjigu Jehovinih svedoka, vec da:
""Posedujem knjigu - sta biblija zaista naucava, u kojoj ima svega osim biblije'''

Ali sam i napisao: ""Proucavao sam njihovo ucenje u kompletu, i imao diskusije sa njima"" sto znaci da sam proucavao njihovu literaturu, tumacenje otkrivenja, Danila, prorocanstava, doktrine, istorijat..

A kad sam branio vas, onda ti nije smetalo? Vise uopste ne zasluzujete da vas branim, zbog svog ponasanja. Branio bi Jovana, vas ne!

Kada nekog branis onda budi posten, a ne da kao Pravoslavac branis jedne a druge napadas.

Ja taj broblem neman, jer sam cak i hvalio TomuD, i ako je Pravoslavne vere.

Moje ponasanje je sasvim primereno, ali ti bi zeleo da mi na sve vase napade, lazi, i izvrtanja ne odgovaramo, pa bi onda bilo sve u redu.

Niko ne uci da covek treba gresiti kroz ceo zivot, niti da ce gresiti! Izmisljas po obicaju!

Ne izmisljam, to ste pisali i ucili, a mene osudjivali kako tvrdim da se moze postici stanje svetosti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne postoji ubedjenje bez dokaza!

To ti kažeš , postoji i sa dokazima i bez dokaza.

Razlika dakle postoji u skladu sa covekovim shvatanjem ispravnog i pogresnog, od njegovog uverenja, a ne od nekih maglovitih 'motiva',

Evo dokaza da ne ne znaš šta su motivi, pa kroz svoje zablude govoriš da to nije glavno.

Objasni nam sta je motiv, kako nastaje motiv? Ako to nisi u stanju, onda ti pojma nemas sta je motiv i kako se radja!

Naravno da mogu aliu neću, jer svejedno ne bi verovao. A ti ne znaš šta su motivi i da od toga sve zavisi.

Ne moze covek da se rodi sa zlim motivima, niti moze da se rodi sa dobrim, osim ako je to nesto genetski uslovljeno!

A ko je rekao da se rađa?

Nisam ja rekao da je 'uverenje motiv' vec da je 'motiv uslovljen uverenjem' a to je nesto sasvim razlicito!

Pa to je za tebe isto, ovo si samo formalno izneo jer si video na guglu da je tako. I vdieo si da nije uverenje motiv, pa sada sebe pravdaš formom.

A ne moze ni motiv da se prebaci iz dobrog u los, osim ako nesto ne utice na njega!

Znači da može.

Dakle, cime je motiv uslovljen osim ubedjenjem?

Po toj besmislici ispada je svaki motiv ispravan. Ovo je neverovatno.

Ti u nesto verujes, u nesto si ubedjen, ili od neceg strahujes, i to te pokrece na akciju.


A motiv može biti strah ali loš motiv u duhovnim stvarima. Poslušnost Bogu iz straha od kazne.


Na primer vaznije je odrzati i spasiti neciji zivot nego odrzati zapovest 'ne lazi', i zato ces pre slagati da bi nekoga spasao od smrti!

To nikako ne osporava moje navode.

Ako je drustvo u globalu sebicno,

Od kada je merilo da se ja ponašam zato što se većina ponaša. Ovo govoriš da opravdaš bezakonje ljudi pa eto krivo je društvo, kriva je država, krivi su roditelji itd.

Oni pak koji i pored dobrog odgoja, pocnu odstupati od drustvenih normi i cine zlo, nisu pravilo vec izuzetak, a rec je o devijaciji tj. psihickoj bolesti!

I ne znaš šta je boslest, bolest je samo ono na šta čovek ne može da utiče kada se radi o psihološkim stanjima, a pokvarenost nije bolest, nego stanje srca tj. duha.

Ti o psihologiji pojma nemas, a pricas nesto, a ni o sociologiji!

Vidiš da ti lupaš gluposti.

Znaci ti iz dela vidis kakvi su neciji motivi?

Naravno.

Znaci ja tebe vidim gde ti branis deci da jedu, rec je o svinjskoj hrani, a posto nisam adventista ja ne znam tvoj motiv, i stavim u novine naslov 'adventisti izgladnjuju i maltretiraju decu'!

Sam naslov dokazuje da onaj koga je postavio je u zabludi. Šta bi ti dao svojoj deci lošu hranu da ti ne dosađuju i da budu zadovoljna, time bi dokazao svoju sebičnost.

Daj mu čokoladu, samo nek je on meni miran. Dokazao bi i nedostatak ljubavi prema detetu.

A to što ga truješ to nije bitno, samo nek je on meni miran i zadovoljan, onda bi mu mogao tako dati droge samo nek on leži na krevetu miram.

Dakle otkrivaš sebičnost i nedostatak ljubavi.

Ti covece nisi u stanju tudje motive da znas, neki su ocigledni spolja a neki i nisu odmah! Po spoljasnjem se ne moze suditi!

ne da znam, nego pišem knjige o tome.

Hoces reci da je dete sposobno odabrati zlo i dobro? Koji si ti psiholog, strava

Što pitaš, a tvrdiš da sam rekao, pojma nemaš o ovome deca se uče da rade iz ispravnih motiva.

A ako ih ucis, i utices na njihove motive, cime to utices, zar ne izgradjujes ono na cemu se motiv i zasniva, tj. njihovo uverenje?

Vidiš da blage veze nemaš o ovome, nije motiv uverenje. Mani tu priču koju si naučio dok si guglao o ovome, a vidim da jesi.

Pošto si rekao da je uverenje motiv jer su oni uvereni da je to ispravno, pa sada formalno ispravljaš da je osnov uverenje, a nije motiv.

Pa sada samo formalno kažeš da nije motiv uverenje, ali je ipak najbitnije uverenje.

Zato što si sam uvideo da nije motiv uverenje.

Dete moze biti uvereno da je zlo dobro i obrnuto!

Opet dokaz da ne znas sta je motiv!

Šta je bitno uverenje samo po sebi. Zato ti pišeš knjige i držiš predavanja.

A to onda znaci da se mogu krsiti jel?

Misliš na decu? Oni ne mogu.

Znaci Avram je jedva cekao da ubije svog sina?

Naravno da jeste jer je to činio iz ljubavi prema Bogu. Bez oklevanje je otišao da ubije sina.

A to sto ga neko ne shvata po smislu, ne znaci da je on pokvaren, ili da su mu motivi zli vec prosto ne razume smisao!

Ko ne shvata smisao zakona ne može ni da ga drži.

Auuu, a ja sam mislio da jos ima u tebi razuma! Pa ti bi znaci ubio i svog sina i tudju decu bez milosti!

Vidiš koliko je pokvaren tvoj način razg. da svoje zablude neshvatanja smisla Avramovog kušanja pripisuješ meni.

Zato što ti nisi shvatio smisao onoga što je Avram dobio da uradi.

Kako je nebitno?

Naravno jer su svi ubeđeni da je ono što rade ispravno.

Znaci po tebi, nije bitno ni sto je Pavle nesvesno proganjao Hriscane i ubijao ih, treba da ga Bog muci u paklenoj vatri zbog toga sto nije znao?

Da se nije pokajao svakako da bi dobio kaznu.

Pa ti si sam sebi bog, nije bitno šta kaže Bog, bitno je da sam ja ubeđen da je to ok.

Obavezno ovo širim dalje.

I one koji su Hrista razapeli, treba sve da ih Bog sazeze ognjem, jer nije bitno da li su oni znali ili ne, moraju biti kaznjeni?

Naravno da će biti . U moram sve da kopiram.

Pa zasto je onda Hristos molio za njih - 'Oprosti im oce JER NE ZNAJU sta cine'?

Zato što je imao ljubav i prema njima. Ako se oni ne pokaju onda im nema spasenja.

U kakvo ludilo od arg. ovo obavezno kopiram.

A tebi nema veze, znali ili ne znali???

Covece, imas li ti milosti uopste???

Naravno ako se nisu pokajali. Ko kaže da nisu znali?

Dakle ti bi da se spasu i oni koji se na kaju, zato što se ti ne kaješ.

Znaci Jehovini Svedoci su decoubice?
Svaka ti cast, samo nemoj da se iznenadis kad ti Bog istim merilom bude sudio!

100%

Ako imaju pogresno uverenje, nece biti krivi, bice im oprosteno, a ako to rade svesno, onda su prekrsioci zakona i za to ce odgovarati!

"Gde nema zakona, nema ni prestupa"! - pa kako onda mogu biti krivi?

Ko kaže da za njih nema zakona? Ajd reci na koga se odnosi ovaj stih?

"Bog ne gleda vise na vremena neznanja, nego zapoveda ljudima da se svi svuda pokaju"!

Pa oni se ne kaju za to.

Oni su sebicni, a tvoji nisu kada decu abortiraju? I to cine da izbegnu drustvenu osudu! A ti podrzavas vase ubijanje dece, a njihovo osudjujes?

Naravno da jesu i gori je to što rade od svih abortusa i onih sa ispravnim motivom i sa pokvarenim. Jer se ubija osoba koja je rođena već.

Bog ce ti presuditi istim sudom kojim si druge osudjivao!

Ti si bog sebi tebi je bitno da tebe neće.

Kakve veze ima kidanje glave ili udova?
U nekim slucajevima se kida i glava!
Dete se kasapi i komada na delove!

I ti ovo podrzavas i nazivas 'nesebicnim' a Jehovine Svedoke optuzujes da su 'sebicni'?

"KOJIM SUDOM SUDIS, SUDICE TI SE!"

I to je manje zlo od ne davanja krvi.

Kako se pozivas na dobre motive kad ste vi u pitanju, a kada su drugi u pitanju onda su 'uvek zli motivi'!

Sudice ti se istom merom kojom druge osudjujes!

zato što znam šta su motivi kod koga.

A ovo nije iskusenje?
Oni nece krv, a ti bi pojeo svinju?

Pa pre bi umro, nego da pojedes svinju!

Isti je motiv, ali ti sudis nepravedno! I zato ce ti se nepravedno i suditi!

Besmislica. Jer ja znam da neću biti kušan time, a JS nisu ni kušani, a opet krše zakon.

Jako bitno sta 100-200 ljudi na fb. kaze o tebi, velika vecina se zgrozava, kako na tvoje propovedanje i teologiju, tako i na tvoju neljudskost!

Zar nisi rekao da je manjina iskrenih vernika, a sada je bitna većina šta kaže. Vidimo zato u kkavom je stanju Srbija i ove druge države.

A od kada si ti?

Ovo sto ti ucis ni tvoja crkva ne uci!
Tvoja teologija je ne samo antibiblijska, vec je i protiv ucenja tvoje crkve!

Jesi rekao svojoj sledbi da ih ucis nauci koja je protivna adventizmu??? Ili si ih slagao?

Ja kada kažem od kada si ti merilo istine ja to kažem jer ima smisla, ti si rekao da je bitno uverenje samo po sebi.

Ja to njisam rekao zato je besmisleno da ti mene pitaš.

Veliku vecinu uticaja cine okolnosti! Zato djavo i stvara okolnosti koje negativno deluju na coveka, prvenstveno na njegov um, jer telo je vec pokvareno, ali um je u dobrom stanju! Zato je atak pre svega na misli, on vrsi psiholoski uticaj na coveka!

Ovo govoriš da opravdaš JS i svoje ponašanje i većine pravoslavaca. Nije bitno šta Bog kaže u Bibliji nego šta radi većina oko mene.

Nisam rekao da ne postoji 'pala priroda', ali ona se odnosi na telo ne na um. Um nije podlozan tome, odnosno duh.

Odnosi se i na um.

Dakle, covek nije u potpunosti zdrav, vec relativno zdrav! Kada kazem da se radja dobar mislim 'relativno dobar' s tim da naginje vise ka dobru nego ka zlu!

Opet grešiš iznosiš neistine. Nisi ništa naučio od Pavla. Imam stih o tome, ali neću da ga dam jer svejedno ne bi verovao.

Pavle kaze da se telesno i duhovno suprotstavljaju jedno drugome, da ga telesna zelja vuce i mami, a ne suprotstavlja se duhovno duhovnom.

I to si izvrnuo, ne suprostavlja se njegov um, nego duh Božji koji se nalazi u umu.

Njegov um ne može ništa bez Božjeg. Niti bi se mogao suprostaviti. On kaže njegov um zato što on sporovodi Božju volju.

Dakle, motiv nastaje "spoljasnjim drazima izazvanim" podsticajima ili "svesnim motivima" jedinke!
Dakle, motiv nastaje IZ UVERENJA! Ili je PODSTAKNUT SPOLJASNJIM UTICAJEM!

Ti si morao da guglaš, a ja sam to znao i bez toga. Džabe što si to dao, kada ti stavljaš uverenje da je motiv, jer si rekao da je samo to bitno.

a ovde samo formalno iznosiš to, što sam ja znao odavno, da bi sebi dao kakav takav autoriotet i da bi ovde pokazao da si govorio istinu.

A kada vidimo šta si govorio onda znamo da nisi. Dakle samo formalno si ovo iznio.

A zna se da ti je motiv uverenje. Ja nisam ni rekao da ne proizilazi iz uverenja.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top