Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jehovisti trgovca i mešetara Rasela nisu izbegli da ih okarakterišu kao kult. Adventisti jesu i to samo zahvaljujući veštom balansiranju, manjoj agresivnosti, i naravno uvođenjem Triplošovog "omega otpada" u svoje fundamentale 1980-e godine. No i dalje postoji veliki broj nezavisnih boraca protiv kultova, koji ih i te kako stavljaju pod definiciju kulta, pre svega zbog Ellen Gould Harnom White i drugim kultističkim praksama i verovanjima.

Zao mi je ali mora da jasno kazem Darth neprestano iznosi lazi:
Hriscanska Adventisticka Crkva priznata je u svetu ravna Katolickoji i drugim crkvama.
Istina je da to muci Dartha, ali moje mu suze ne mogu pomoci.
Drugo, on neprestano ponavlja laz da Adventisti veruju u Trojstvo od 1980.
Nebrojeno putanja sam to dokazao da nije istina, ali Darth ni nema istinu da objavljuje, zat objavljuje obmane!


Ovako Adventisti veruju:

11. Crkva
Crkva je zajednica vernika koji priznaju Isusa Hrista za Gospoda i Spasitelja. Kao nastavak Božijeg naroda iz starozavetnog doba, mi smo pozvani iz sveta; i sakupljamo se radi bogosluženja, bratske zajednice, proucavanja Božje reci, proslavljanja Vecere Gospodnje, službe celom ljudskom rodu i objavljivanja Jevandelja celom svetu. Crkva dobija svoje ovlašcenje od Hrista koji je utelovljena Rec iz Svetoga pisma koje je pisana rec. Crkva je Božija porodica. Usvojeni od Njega, njeni clanovi žive utemeljeni na Novom zavetu. Crkva je Hristovo telo, zajednica vere cija je glava sam Hristos. Crkva je nevesta za koju je Hristos umro da bi mogao da je posveti i ocisti. Prilikom svog pobedonosnog dolaska On ce staviti preda se slavnu Crkvu, verne svih vekova, otkupljenu Njegovom krvlju; bez mane ili mrštine, svetu i bez mrlje.

(1. Mojsijeva 12,3; Dela 7,38; Efescima 4,11-15; 3,8-11; Matej 28,19.20; 16,13-20; 18,18; Efescima 2,19-22; 1,22.23; 5,23-27; Kološanima 1,17.18)

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Koja su obilježja kultova?
1. Striktna pravila koja se ispunjavaju bez ikakvog smisla, niti usmjeravaju ljude ka Bogu. Niti su zbog čovjeka. Npr. zabrana transfuzije krvi.
2. Ne čitanje arg.(ili literature koja drugačije govori) koje daje onaj ko drugačije msili ili pak samo djelimično čitanje.
3. Izvlačenje stihova iz konteksta. Npr. cijelog stiha, dio stiha ili pak samo izvlačenje jedne riječi iz stiha. Zato imamo milion sekti koje se baziraju na Bibliji.
4. Lažna i licemjerna pobožnost. Navodno ljubazni i fini a kada dođe do nekog većeg iskušenja onda se iskaže mržnja pa čak i uvrede.
5. Baziranje nauke svoje religije na jedan, eventualno dva ili 3 stiha iz Biblije od kojih su svi izvučeni iz konteksta ili nisu potpuno jasni. A 100 drugih stihova govore drugačije. Kao da u Pismu ima kontradikcija. Biblija nema dvije suprotne nauke ili o tome govori to ili drugačije. Ne može i jedno i drugo.
6. Nametljiv sektaški duh. To znam iz ličnog iskustva. a vjerujem i mnogo vas.
7. Ako pažljivo čitate Bibliju vidjećete da apostoli nisu išli ko prosjaci od vrata do vrata nego su se raspitivali koja je kuća dostojna, a koja nije u kom kraju. Naravno desilo se da su negdje ušli gdje nije dostojna.
8. Kada ih neko vrijeđa oni misle da je to zbog toga što su oni crkva Božja, a ne znaju da ih ljudi mrze i vrijeđaju zbog svog nametljivog sektaškog duha.
9. Gledaju po naciji, a ako ne gledaju ljude po naciji onda gledaju da li ta osoba pripada njihovom kultu ili ne. Dakle uslovna ljubav. Ljude ljube ako ih smatraju da su potencijalni članovi njihovog kulta.
10. Ne poznaju šta je motiv srca. Npr. msile ako ne nose oružje da su pravedni. Kao da je pobožnost pitanje nekih striktnih pravila. Pobožnost se prvo nalazi u srcu, kod kultova je samo vanjska pobožnost. To je farisejska pobožnost.
11. Mrze Isusa, svi kultovi redom mrze Isusa, da li umanjivanjem Njegove Božanske prirode ili kroz mržnju prema Zakonu.
12. Imaju okultna učenja da li paganska ili učenja New age-a.
13. Razaraju porodice. Fizički se odvajaju od članova prekidaju svaki kontakt ili se razvode.
14. Imaju puno lažnih proročanstava. Ajde jednom bi im se i oprostilo. Ali čitav niz besmislenih proročanstava koja se naravno nisu ostvarila.
15. Da bi propovijedali laž oni koriste i istinu. Laž umotanu u istinu propovijedaju. Što znači da imaju neka učenja tačna, a većinu ne. Kada trebaju da proture laž obavezno uključe još neke teme u kojima govore i istinu. I tako se lakše progura laž.
16. Promocija religije, umejsto Isusa Hrista. Apostoli kažu da ne propovijedaju sebe. Obićno kultovi propovijedaju samo sebe. To vidimo ovdje na grupi.
17. Ako ne dođete kod nas nećete biti spašeni. Kao da spasenje zavisi od toga, a ne od ličnog odnosa sa Bogom. Naravno da je lakše biti pripadnik crkve koja naravno uči istinu. Čovjek čuje mnoge pouke. Ali nije to iznad ličnog odnosa sa Bogom. Kod kultova jeste iznad.
18. Imaju veći kult nego kod nekih drugih čiji kult stalno napadaju.
19. Samo oni znaju istinu o sebi. Kao da drugi ništa ne znaju i nije bitno šta kažu. Bitno je šta ko kaže i to ako taj ima dokaze.
20. Kada nemaju dokaza za svoje tvrdnje svode rasp. na lični nivo ili mijenjaju temu.
21. Pripadnici kultova ne znaju šta koji stih dokazuje. uopšte ne znaju šta je dokaz neka tvrdnja u Bibliji, a šta ne dokazuje.
22. Ne mogu da obore tuđe arg. nego samo ponavljaju svoje kao papagaji. Ili ako daju odg. na tuđe arg. onda je to potpuno besmisleno.
Ti kao da si ovim opisao adventiste a ne Jehovine Svedoke! Apsolutno svaka tacka osim tri (1,13,17) se na vas primenjuje!

Jehovni svedoci su za tebe male mace , ne velim Adventisti već velim za tebe
Jehovini Svedoci su Antonija bolji ljudi od Adventista i verniji su Bogu. Samo da znas (ovi na forumu uopste nisu njihovi vernici, jer Jehovinim Svedocima je zabranjen internet). A ovaj ih pravi pokvarenjacima, jedino zato sto oni svojim dobrim rodovima pokazuju svo licemerstvo adventista! Zato ih Tripo mrzi, i ne moze da ih podnese, pa izmislja protiv njih!

Iako se sa njihovom teologijom ne mozemo sloziti, svakako da oni nisu zli i pokvareni ljudi kao sto ih ovaj ovde predstavlja!

U odnosu na Adventiste, dobro si rekla oni su "male mace"! Kao ljudi su bezazleni i nemaju razgranat lobi ni upola kao adventisti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ti kao da si ovim opisao adventiste a ne Jehovine Svedoke! Apsolutno svaka tacka osim tri (1,13,17) se na vas primenjuje!


Jehovini Svedoci su Antonija bolji ljudi od Adventista i verniji su Bogu. Samo da znas (ovi Svedoci na forumu uopste nisu njihovi, jer Jehovinim Svedocima je zabranjen internet). A ovaj ih pravi pokvarenjacima, jedino zato sto oni svojim dobrim rodovima pokazuju svo licemerstvo adventista! Zato ih on i mrzi, i ne moze da ih podnese, pa izmislja protiv njih!

Iako se sa njihovom teologijom ne mozemo sloziti, svakako da oni nisu zli i pokvareni ljudi kao sto ih ovaj ovde predstavlja!

Mire, drago mi je sto si toliko darezljiv pa bi se sto nevalja poklonio nam, nego, iamli ista od toga sto se na tebe odnosti?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, drago mi je sto si toliko darezljiv pa bi se sto nevalja poklonio nam, nego, iamli ista od toga sto se na tebe odnosti?

Sve najbolje
Na moju crkvu se nista od ovoga sto je on pobrojao ne odnosi, osim da ima licemerja i kod nas, sto niko ne spori. A to nije dokaz pogresne nauke!

I sad Marko, sve ovo sto on naziva "obelezjima kulta", i sam znas da je vrlo malo toga pobrojano stvarno obelezje kulta! I zar zelis onda da vas jedna takva neobrazivana i ohola osoba kao on predstavlja? On sebe naziva "naucnikom" "strucnjakom" i "adventistickim profesorom"! Tripo je zapravo Milos Bogdanovic! I ako ti ovo jos nisi shvatio ili jesi, treba da znas ko vam ovde mrsi konce i "pravi igranku"!

Nije njega briga za vas! Skocice na vas prvom prilikom!

Zato mu odgovaram i odgovoricu! Jer i sam znas da ovo sto je napisao o JS nije istina! Nije moj odgovor usmeren protiv vas, i ne shvataj to licno na ovoj temi!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jehovini Svedoci su Antonija bolji ljudi od Adventista i verniji su Bogu. Samo da znas (ovi na forumu uopste nisu njihovi vernici, jer Jehovinim Svedocima je zabranjen internet). A ovaj ih pravi pokvarenjacima, jedino zato sto oni svojim dobrim rodovima pokazuju svo licemerstvo adventista! Zato ih Tripo mrzi, i ne moze da ih podnese, pa izmislja protiv njih!

Iako se sa njihovom teologijom ne mozemo sloziti, svakako da oni nisu zli i pokvareni ljudi kao sto ih ovaj ovde predstavlja!

U odnosu na Adventiste, dobro si rekla oni su "male mace"! Kao ljudi su bezazleni i nemaju razgranat lobi ni upola kao adventisti.

Ne bih se složio da su jehovisti bolji od adventista. Verniji Bogu? Mire, nemoj da živiš u zabludi.

Isto tako, ne zaboravi da se ove dve kćeri gurua Milera (jehovisti i čekaoci sedmoga dana) mrze međusobno, i to ne zbog "plodova i rodova", nego upravo zbog toga što su i jedni i drugi ubeđeni da je istina kod njih.

Raselovci su male mace jedino zato što ne "misionare" na isti način kao Ellenini čekaoci sedmog dana, ne koriste se prikrivanjem i sakrivanjem iza "naučnih predavanja".

Ps. i jedni i drugi su kult.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Drugo, on neprestano ponavlja laz da Adventisti veruju u Trojstvo od 1980.
Nebrojeno putanja sam to dokazao da nije istina, ali Darth ni nema istinu da objavljuje, zat objavljuje obmane!

(Jerry A. Moon, Ph.D., Andrews University, 'The Adventist Trinity Debate. Part 1: Historical Overview', Andrews University Seminary Studies, vol. 41, no. 1, pp 113-129.)

Razvoj nauke o Božanstvu (Bogu) u Adventizmu sedmog dana može se podijeliti u šest razdoblja:

1. Antitrinitarna dominacija, 1846-1888;

2. Nezadovoljstvo antitrinitarizmom, 1888-1898;

3. Smjena paradigme, 1898-1913;

4. Pad antitrinitarizma, 1913-1946;

5. Trinitarna dominacija, 1946-1980;

6. Obnovljene tenzije, 1980. do danas.

Antitrinitarna dominacija, 1846-1888

Otprilike od 1846. do 1888. godine, većina adventista odbacila je koncept Trojstva - barem onako kako su ga razumjeli. Svi vodeći pisci bili su antitrinitarni, iako literatura sadrži povremene reference na članove koji su imali trinitarna stajališta. Ambrose C. Spicer, otac predsjednika Generalne konferencije Williama Ambrosea Spicer-a, bio je baptistički ministar prije obraćenja na adventizam 1874. Očito je ostao trinitaran, jer je W. A. Spicer rekao A.W. Spaldingu da je njegov otac "bio toliko pogođen antintrinitarnom atmosferom u Battle Creeku da je prestao propovijedati.“ S.B. Whitney je bila trinitarka, ali je indoktrinacijom prilikom pristupanja adventistima 1861. postala uvjerena antitrinitarka.

Rani adventisti iznijeli su najmanje šest razloga za svoje odbacivanje izraza "Trojstvo".

Prvi razlog je bio da oni nisu vidjeli biblijske dokaze za tri osobe u jednom Božanstvu.

Drugi razlog koji su rani adventisti naveli za odbacivanje Trojstva bila je zabluda zbog koje su Otac i Sin identični. Već smo primijetili Batesovo svjedočanstvo: "Poštujući trojstvo, zaključio sam da mi je nemoguće vjerovati da je Gospodin Isus Krist, Sin Očev, također Svemogući Bog, Otac, jedno i isto biće".

Treći prigovor nauci o Trojstvu temeljio se na zabludi da Trojstvo poučava o postojanju tri Boga. "Ako su Otac, Sin i Sveti Duh svaki Bog, to bi onda bila tri Boga", napisao je Loughborough 1861. godine.

Četvrto gledište bilo je da će vjerovanje u Trojstvo umanjiti značaj iskupljenja. Budući da "vječni, samopostojeći Bog" ne može umrijeti, ako je Krist bio Bog, ne bi mogao umrijeti na Kalvariji, zaključili su. Ako je samo njegovo čovještvo umrlo, onda je njegova žrtva bila samo ljudska, nedovoljna za iskupljenje.

Peto, činjenica da je Krist nazvan "Sin Božji" i "početak Božijeg stvaranja" (Otk 3,14) smatralo se kako to dokazuje da on mora biti novijeg podrijetla od Boga Oca.

Šesto, argumentiralo se da "postoje različiti izrazi koji se odnose na Duha Svetoga, ali ništa ne ukazuje da ga se može smatrati osobom."

P.S. Marko, kao što gore vidimo, laži i obmane o "Adventističkom Trojstvu" ne objavljuje Darth, a ni ja, nego ti. Evo ti profesor s Andrews University-a, Jerry A. Moon, sve lijepo pokazao i objasnio.



 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Marko, kao što gore vidimo, laži i obmane o "Adventističkom Trojstvu" ne objavljuje Darth, a ni ja, nego ti. Evo ti profesor s Andrews University-a, Jerry A. Moon, sve lijepo pokazao i objasnio.

Ne vredi, na kraju će i Jerry A Moon biti proglašen "jezuitskim" agentom ubačenim da ruši "čekalizam sedmog dana".

Uzgred, čak ni da svi oni veruju u Trojstvo na identičan način kao što veruje Crkva Kristova, postoje i te kakve prepreke da ih se smatra Hrišćanima. Ne smemo zaboraviti "Investigative judgement", shabatarizam, propise o ishrani, kultističko ponašanje, iskrivljavanje Božije poruke, propovedanje anti evanđelja...i naravno držanje Ellen Gould Harmon White "prorokom" i nezabludnom iako se zna da je ona imala najmanje 50 kontradikcija sa Svetim Pismom,

Što se tiče onih koji su tema, dakle Raselovaca, koji sebe nazivaju Jehovinim Svedocima (iako ime Boga nije Jehova) stvar je još gora, oni su otvoreno antitrinitarci, otvoreno heretici i kult.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vama je bitno da li je Isus Bog, a ne da li ste njemu predani i dopustili da on deluje u vama i da vas promeni.

Po vama bi uslov spasenja bio i verovati da su Isusove carape bile bele, a ne drap, i sav zivot bi potrosili da to dokazete.
 
Natrag
Top