Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zaboravio je šta si ga pitao. :)
Zaokret, pitao je o euharistiji,, tj. tražio je od tebe podatak koliko je njih prošle godine uzelo simbole?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaboravio je šta si ga pitao. :)
Zaokret, pitao je o euharistiji,, tj. tražio je od tebe podatak koliko je njih prošle godine uzelo simbole?
Hvala Mire,
zaista sam zaboravio to njegovo pitanje,a njemu je bilo tesko da ga ponovo postavi.
Simbole je prosle godine uzelo nekoliko hiljada Jehovinih svedoka,ne znam tacan broj,a i ne ne zanima me preterano.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
intresantno da te ne zanima preterano,ili te ne zanima uopste a u tome je jedan od sustinskih problema.Naime oni koji su "dostojni" da uzmu simbole oni su u 144000.i logicno je da se taj broj vremenom povecava.Posto kazes da je prosle godine uzelo nekoliko hiljada a recimo 1925.godine( kada ste izgradili kucu princeva za patrijarhe sz koji tada vaskrsavaju) simbole uzelo oko 65000.sta cemo sa time?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
intresantno da te ne zanima preterano,ili te ne zanima uopste a u tome je jedan od sustinskih problema.Naime oni koji su "dostojni" da uzmu simbole oni su u 144000.i logicno je da se taj broj vremenom povecava.Posto kazes da je prosle godine uzelo nekoliko hiljada a recimo 1925.godine( kada ste izgradili kucu princeva za patrijarhe sz koji tada vaskrsavaju) simbole uzelo oko 65000.sta cemo sa time?
Ako sam dobro razumeo ti tvrdis da se taj broj popunio?
I ja se slazem da je odavno popunjen, ako pogledamo koliko ih je do sada bilo sa "nebeskom nadom ".
Šta više generacije koja je videla događaje od 1914. odavno nema, a oni su tvrdili da ce ta generacija docekati armagedon, te generacije odavno nema, a ni armagedona koji su time navescivali..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
intresantno da te ne zanima preterano,ili te ne zanima uopste a u tome je jedan od sustinskih problema.Naime oni koji su "dostojni" da uzmu simbole oni su u 144000.i logicno je da se taj broj vremenom povecava.Posto kazes da je prosle godine uzelo nekoliko hiljada a recimo 1925.godine( kada ste izgradili kucu princeva za patrijarhe sz koji tada vaskrsavaju) simbole uzelo oko 65000.sta cemo sa time?

Sto se mene tice mene to apsolutno ne zanima iz najmanje dva razloga.
Prvi je taj da Jehova odlucuje ko su ti koji pripadaju 144.000 pomazanih hriscana,
Drugi je da su se neki folirali da im pripadaju pa su na kraju iskljuceni,
I treci je da ja sigurno nisam medju njima.
Koliki je bio njihov broj na zadnjem memorijalu nisam upamtio,a pogotovo kolko ih je bilo 1925???
Cinjenica je samo da je tih 144000 na trecem mestu po nebeskoj hijerarhiji,odmah ispod Jehove i Isusa ,a iznad andjela,heruvima,serafima.....,pise da ce cak i andjelima suditi...., pa je zato veoma ruzno da se omalovazavaju jer su oni Hristova braca,sucarevi i susvestenici!!!
1.Kor 6:3
3 Ne znate li da ćemo anđelima suditi, a kamoli stvarima ovog sveta?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sto se mene tice mene to apsolutno ne zanima iz najmanje dva razloga.
Prvi je taj da Jehova odlucuje ko su ti koji pripadaju 144.000 pomazanih hriscana,
Drugi je da su se neki folirali da im pripadaju pa su na kraju iskljuceni,
I treci je da ja sigurno nisam medju njima.
Koliki je bio njihov broj na zadnjem memorijalu nisam upamtio,a pogotovo kolko ih je bilo 1925???
Cinjenica je samo da je tih 144000 na trecem mestu po nebeskoj hijerarhiji,odmah ispod Jehove i Isusa ,a iznad andjela,heruvima,serafima.....,pise da ce cak i andjelima suditi...., pa je zato veoma ruzno da se omalovazavaju jer su oni Hristova braca,sucarevi i susvestenici!!!
1.Kor 6:3
3 Ne znate li da ćemo anđelima suditi, a kamoli stvarima ovog sveta?

E moj zaokret, kada bi ti stvarno citao bibliju kao sto pise, razumeo bi ko je ''malo stado'' a ko su ''druge ovce''.
Ali ne vredi ti hoces da verujes njima, a Isus lepo kaze i apostoli, obe grupe su postojale jos u 1. veku...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A u cemu je tu problem?
Pa neka su postojale obe grupe jos i u I veku nase ere.
A kako su se razlikovale?
U kojoj su grupi bili fariseji i sadukeji?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
KO JEDE TELO IMA ŽIVOT KO NE JEDE NEMA ŽIVOT.

Što se tiče 144000 Jakovljevih potomaka pečaćenje tog broja kreće onako kako je napisano po redosledu a ne po masonskoj hipotezi.
Otvorite 6 gl.Otk. i ČUJTE od 12-ogstiha kad se otvara 6-ti pečat šta se dešava ionda ćete reći TO SE JOŠ NA ZEMLJI NIJE DESILO i ja ću potvrditi tu izjavu a onda vi to lepo zapišite VEIKIM SLOVIMA i čitamo šta ide posle tog događajaa to je početak pečaćenja 144000 Jevrejskih devstvenika.Sad, ne treba više od jedne krivuljeda bise shvatilo da nema pečaćenja 144000pre otvaranja 6-og pečataali ako čovek nema ni tu jednu krivulju onda postaje Js i rob ga žonglira raznim lažima i datumima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne govori se o bukvalnom jedenju tela i krvi jer je to bogohulno i najstroze zabranjeno.
Nadalje ,uzimanje simbola beskvasnog hleba i vina takodje nista ne pomaze nikome( u smislu koristoljublja),a narocito licemerima.
Juda iskariotski cak i da je uzeo simbole,a NIJE,za greh izdaje Isusa nema nikakvog i ni od kog nikakvog oprostaja,
a kamoli vecnog zivota.....,ili ti ipak mislis da je isus oprostio Judi Iskariotskom i da je ovaj sada sa njime na nebu???
Sta ti mislis o tome?Gde je sada Juda Iskariotski?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Šta god ja rekao neće vredeti, već sam se i umorio :) ... Nego odem ti ja na memorijal jednom, i sedim ja tamo lepo, kad ono jedna žena počne da se smeje, i smeje...
Posle su je pitali zašto se smejala, što je tako nekulturna, a ona kaže pa niko nije uzeo hleb...
Meni to nije bilo smešno, ipak...

A po čemu J.S. odlučuju da li pripadaju nebu? Jel po osećaju?
Evo i ja osećam da mi je mesto tamo, vidis Zaokret, onda mene moraš da slušaš, ja sam "pomazanik" :)
 
Natrag
Top