Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Ti ne moras ako neces, ali meni je zao sto ljudi trose svoju energiju u nesto od cega koristi nemaju, a steta je skoro nenadoknadiva... >> Boze budi milostiv i prema nama gresnima i prema njima koji odstupise od istine i lutaju u tami i daj im izbavljenje od greha kojem robuju, U ime Oca i Sina i Svetoga Duha, AMIN.>>

Pozdrav Milose! Nema potrebe da nas žališ jer mi radimo isto ono što je radio i zapovedio Isus Hrist-propovedamo dobru vest o Božjem Kraljevstvu, Božjem uređenju (Matej 6:9,10 gde čitamo:Molite se, dakle, ovako:‘Oče naš, koji jesi na nebesima, neka se sveti ime tvoje! 10 Neka dođe kraljevstvo tvoje! Neka bude volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji!) koje će rešiti sve probleme na zemlji i omogućiti onima koji žive po zakonima Božjeg Kraljevstva i da budu stanovnici tog istog i uživaju u večnom savršenom životu u raju na zemlji. Dakle mi znamo da poslušno čovečanstvo očekuje prelepa budućnost po obećanju našeg Stvoritelja tako da to nije za žaljenje. Razmisli gde i na kakvom temelju je tvoja vera u budućnost!
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Ne Malecki ti lazes i to konstantno jer NE ISPUNJAVATE Hristov nalog koji dan u Mateju,da budemo iskreni
 
Član
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruka
21


A zbog cega takvo pitanje?

Mozda sam bio malo bukvalan, al hajde da malo prosirim i pojasnim pitanje.

Da li se zbog bilo cega u verovanju medju jehovinim svedocima desava da kazu "... samo se Boga bojim ..."

Cesto sam slusao da ljudi kazu da se "samo Boga boje".

Nema veze pitanje sa sektama, veroanjima ili drugacijem verovanju u Boga ... vec me zanima prema verskom ucenju da li se jehovini svedoci boje Boga iz bilo kog razloga?
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Aha, pa to sada ima drugaciji kontekst. To ne bih znao. Mozda Malecki ce nam pojasniti.

Dodato posle 27 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Vidim da je bilo ovde malo turbolencija, nadam se da su se stvari malo prizemljile i smirile. I ako dozvolite, postavio bih jedno pitanje. Ako znate, i ako zelite da ga pojasnite. Kako glasi Izlazak (2.Mojsijeva) 3.14. Sta za vas on predstavlja ili (kako vi dozivljavate)?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535




Mozda sam bio malo bukvalan, al hajde da malo prosirim i pojasnim pitanje.

Da li se zbog bilo cega u verovanju medju jehovinim svedocima desava da kazu "... samo se Boga bojim ..."

Cesto sam slusao da ljudi kazu da se "samo Boga boje".

Nema veze pitanje sa sektama, veroanjima ili drugacijem verovanju u Boga ... vec me zanima prema verskom ucenju da li se jehovini svedoci boje Boga iz bilo kog razloga?

Da li se ja bojim Boga mogu lično ja da ti odgovorim. Ali pre nego ti odgovorim reci mi o kakvom se strahu radi, na koji si strah mislio?
 
Član
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruka
21
Bilo uopsteno strah od Boga, ili strah da si nesto ucinio pa ces biti kaznjen od Boga ( za zivota ili poslije ...), jednostavno neki strah iz bilo kog razloga.

Bojati se Boga jer je On Bog?

Da li se treba Boga bojati?
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
@malecki... Ne sumnjam ja da ti imas dobru nameru, ali ipak mislim da si na krivom putu (da ne kazem da znam). Meni narocito zao bude kad vidim mnostvo dobrih i postenih ljudi koji su u pogresnom pravcu krenuli. Ti si naravno ubedjen da si na pravom... Svako ima svoje ciljeve i ubedjenje i na kraju slobodnu volju...

Licno nemam nista protiv tebe, ali protiv JS imam...
 
Natrag
Top