Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako sta si lagao, optuzivao si ih za 'glumu', i to u globalu! Znaci oni po tebi formalno sluze Bogu glumeci!

Glavno da tvoji adventisti ne glume!

Zašto te to uopšte čudi? Pa za EGWiste svi ostali, kako glume, tako i "formalno" služe Bogu, a samo oni sledbenici "duha proroštva" poznaju "božiji" karakter i "pravedno" služe...

Uostalom zar si bolje komentare i mišljenje mogao da očekuješ od nekoga ko ubice Hrišćana naziva "boljim hrišćanima" od ostalih....

A zasto ti nisi gore izneo samo bibliju govoreci o Jehovinim Svedocima, vec ih opadas i izmisljas kako su oni glumci?

Napadas ih licno! I to lazima!

E onda ti posle smeta kada neko napadne vase licemerje i uzvrati vam istom merom!

Ti si totalno nerealan!

Mire, kako ne shvataš da je to njihovo pozivanje na "Bibliju" i traženje da im sagovornik "da biblijske dokaze", bla, bla... samo paravan, samo maska. Jer šta mi ovde radimo nego iznosimo delove Pisama koji njih, EGWiste pobijaju,

A na to dobijamo odgovor u vidu toga da smo mi formalisti.

Dakle, njima, bezobraznim i oholim sledbenicima "duha proroštva" iz Mejna, ni Sveto PIsmo, na koje se u svojoj bezobrazoj oholosti i lukavosti pozivaju ne predstavlja autoritet ukoliko ne potvrđuje zaumne blasfemije Ellen Harmon Gould White (duha proroštva).

Da li ti je sada jasnije sa kakvim umovima imamo posla? Da li ti je sada jasnije zašto se sa Raselovim Svedocima može razgovarati, a sa EGWistima ne?


Sa Raselovcima se može razgovarati jer ih njihova "zajednica" ne uči da su apsolutno u pravu, ne nameće ih kao "verni ostatak" koji mora da "obrati" ceo svet. Upravo zbog toga ih i uče da saslušaju sagovornike i da budu ljubazni.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako sta si lagao, optuzivao si ih za 'glumu', i to u globalu! Znaci oni po tebi formalno sluze Bogu glumeci!

U crkvi koju je podigao sam Bog kao svoj narod, i gde deluje sila koja menja coveka ne postoji gluma medju onima koji se predaju Bogu.

U svim drugim crkvama koje nije podigao je ili gluma, ili opste svesno tavorenje u stanju mrtvila.

Ako smatras da je Jehovine svedoke podigao Bog, onda razumem tvoj stav.

U suprotnom ne.

Glavno da tvoji adventisti ne glume!

Ima kod pojedinaca glume i kod Adventista, kao i otvorenog bezakonja.

A zasto ti nisi gore izneo samo bibliju govoreci o Jehovinim Svedocima, vec ih opadas i izmisljas kako su oni glumci?

Stalno iznosim bibliju kada su u pitanju ne samo Svedoci, vec i drugi.

Ali iznosim i druge pojedinosti.

Napadas ih licno! I to lazima!

Prvo treba pocistiti u svom dvoristu pa druge optuzivati za nacvodne lazi koje ne postoje.

E onda ti posle smeta kada neko napadne vase licemerje i uzvrati vam istom merom!

Ti si totalno nerealan!

To je upravo slucaj kod tebe.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Lepo sam rekao da bi ti njih izbacio i kroz zatvorena vrata, znam te!

Naravno kada su agresivni.

Pa sta ako su te vise puta pozvali?

To je dokaz nasilja na ljudskom savešću.

Sta su strasno ucinili pozivajuci te na njihov skup?

Nije u tome problem već sam rekao ali ti namerno izvrćeš moje reči i pravdaš bezakonje njihovo jer mrziš iz dba duše advent.

Najmanje 5-6 puta su me pitali šta je bezobrazluk. Dakle farisejstvo, samo spolja su dobri.

Njih tako uce, da trebaju vise puta doci, zato sto se okolnosti i misljenja menjaju, kao i stanari! Pa ne zivi covek sam, mozda ima zenu koja je zainteresovana, pa ce doci nekoliko puta da provere, da cuju i drugi ukucani..

Šta me briga šta ih uče, oni sprovode nasilje.

A to sto ti ovde nasilno nameces svoju veru, i nakon vise puta ponovljenog da nas ne zanima? I dalje ne odustajes od vrbovanja! ?

Opet projektuješ duh PC, vi ste nasilni što vidimo svaki dan u CG samo što niste zaratili. Jad i beda od morala, žalosno.

Ja kazem covek mi nudio pomoc, a ti kazes 'ujedinjeni ste u mrznji protiv HAC'? Pa da su oni mrzeli Adventiste, zar bi ja sa njima diskutovao!

I jeste, što se vidi po destrukciji prema drugima, a onda i prema sebi, međusobno.

Sve sto je nama razumno tebi je nerazumno! Tebi je droga izgleda bas napravila haos! I pored toga si jos bezobrazan.

Vama izgleda fali droge, idola pa ste nervozni, bijete se međusobno.

Znaci Pavle nije trebalo lepo da razgovara sa Atinjanima, vec je trebalo da ih zestoko napadne za idolopoklonstvo!

opet na pokvaren način izvrćeš moje reči. Ti bi voleo da sam jha to rekao, jer ste vi nasilni. Eto se raspadate od podela.

Trebalo je da im napadne "motive" i da vice kako su "zli", kao i ti sto radis!

Pavle uopšte nije govorio o motivima, nego o Bogu.

To je tvoje ucenje!
Strasno!

Vaše učenje je tako jadno, da sada već pokazujete koliko ste truli iznutra. Šta će biti pred dolazak.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
KULA NIJE UCENJE JS VEC CASOPIS.
BIBLIJA JE UCENJE JEHOVINIH SVEDOKA
[/QUOTE]

Izvini Mistery, vise puta bio sam prisutan na vasim bogosluzenjima, gde umesto Biblije proucavate Kulu strazaro.

KULA NIJE NIKADA OBJAVILA DA JE ARMAGEDON 1975 GODINE
NITI JE IKADA OBJAVLJENA GODINA.
NITI POSTOJI GODINA ARMAGEDONA
[/QUOTE]


Mistery, pa koliko puta sam ti pokazao izjave Kule strazare u kojima su odredjene mnoge godine a posebno 1914, i 1975.

Nisi u pravu casopis je propratna literatura i to nije Zakon JS.
Zakon je u Bibliji.
Samo na temelju Biblije mozemo razgovarati.
[/QUOTE]


Sve verske hriscanske zajednice imaju ucenje iz Biblije.
Mene zanima dali ti citas moje komentare? Pa toliko izjava sam ti podneo, a ti uvek trubis isto.
Pokazi mi gde u Bibliji pise da vernik sam sebe moze da ubroji u 144,000? A vi to radite.
Dokazi nam Biblijom da ce Isus doci NEVIDLJIVO? To u Bibliji ne pise, a eto vi to ipak verujete.

Sve ono u cemu ste promasili, nije iz Biblije, nego iz Kule strazare.

Nebitna su iskustva ljudi bila istinita ili neistinita
.[/QUOTE]

Pogresno! Bitno je ono sto je neko licno doziveo, jer samo pricanje da neko zivi u skladu sa Biblijom nije uvek dovoljno, jer iskustvo pokazuje stvarni zivot a ne samo price.

Ja se bavim izucavanjem Biblije a ne rekla kazala pricama.
Takodje to pises o svojoj percepciji kako si ti shvatio ono sto ti je receno.
Dakle mogao si i pogresno da razumes
.[/QUOTE]

Slazem se, svako moze da pogresi, ali iskustvo gospoddje Vajzer je jasno i tu nema nikakve zagonetke. Zena prica sta je dozivela. Licno sam razgovarao sa njom i potpuno sam uveren da je zena iskrena i da gobvori istinu.

Ako kao JS TVRDIM DA NIKADA NIJE BILO ZVANICNO UCENJE JS U VEZI 1975 KAO GODINE ARMAGEDONA
ONDA JE TO TAKO.[/QUOTE]

Zao mi je, tvoja izjava se ne slaze sa izjavamo vase literature.

TO STO SU NEKI POJEDINCI TADA OCEKIVALI DA CE SE NESTO DESITI TO NIJE ZVANICNO UCENJE JS
SAMA SAM TO PROVERILA U BIBLIOTECI JS
[/QUOTE]


Hvala ti na toj izjavi. To je opravdanje Betela, da su pojednini vernici prenaglili i uvelicali pojedine izjave, ali to nije tacno. Ja sam u ono preme posecivao zajednicu i bio u vezi sa vernicima i staresinama. Oni su sa propovedaonica grmeli tvrdeci samo jos toliko godina nasa rasatavlja od ....? To se tako prica, cula rekla kazala, ali u ono vreme nije bilo tako. Ja sam zivi svedok!

Imam oparvo da izucavajuci Bibliju sami tumacimo prorocanstva
ali je to onda samo nase subjektivno a ne zvanicno ucenje.
[/QUOTE]

Sve ono sto je objavljeno u vasoj literaturi i propovedano sa propovedaonica, je zvanicno ucenje.Necete valjda dozbvoliti da vam neko truje vernike laznim ucenjem. Upravo zbog te zastite, svi clanci izlaze iz Centra u Brooklynu, a nepisu u njima bilo kakvi prolaznici. Moras da shvaris, da sam ja to godinama proucavao i istrazivao.

U Bibliji nam je sve sto je bitno za spasenje, a ne da se bavimo tim marginalnim stvarima.
[/QUOTE]


Pa ako je tako, sbog cega ste godinama svi zajedno propovedali ono sto se najzad samo po sebi dokazalo laznim?


Dakle sluzim Bogu a ne ljudima.[/QUOTE]

To je divno i tako bi i trebalo da bude, ali tako su hiljade vernika verovali, a kada se nije ispunilo ono u sta su iskreno verovali, koliko stitina hiljada su napustili to ucenje?

Niko od ljudi ne kontrolise moj zivot osim sto Bog zna.
Niti iko moze ista da nam brani.
Imamo duhovnu slobodu.
dakle da li te zanima kako je sada u Organizaciji JS a ne u proslom veku.
[/QUOTE]

Odlicno Miostery! Kroz dugogodisnje iskustvo i licna istrazivanja, ja znam kako ste nekad a verovali u propovedali. Sam sam se uverio objavama koje su do danas zapisani, a mnoge jos uvek cuvam u mojoj arhivi. Verujem ti da je sada malo drugacije, jer vas su iskustva primorala da menjate ucenja i verovanja. Kad kazes: Da li te zanima kako je sada, a ne u proslosti". Time priznajes da se vase ucenje neprestano menja a to je upravo i moje iskustvo. Mmedjutim, upravu si u poslednih nekoliko godina nemam licne kontakte koje sam ranije imao.

A i nebitno je kako je u Organizaciji.
[/QUOTE]


Pa kako moze biti nebitno, ako je glava bolesna bice bolesno celo telo. Tako bitno je sta zajednica uci.


GLAVNA UCENJA SE NIKADA NISU MENJALA.

DA JE VERA U USKRSENJE TEMELJNA NAUKA
DA JE ISUS VAKRSAO KAO DUHOVNO BICE NA NEBO
Da 14400 vaskrsavaju na nebo a svi ostali na Zemlju.
[/QUOTE]

Glavna ucenja jesu se menjala. Koliko puta ste menjali ucenje o Hristovom dolasku?

I DA JE OD 1914 GOD KRALJ BOZJEG KRALJVSTVA NA NEB
[/QUOTE]

Mozes li nam to dokazati Biblijom?

Mistery, iako se ne slazemo u svemu, ima toga dosta u cmu se i slazemo, zato pravo je zadovaoljstvo diskutovati sa tobom.
Zelim ti srecnu Novu 2020. godinu.










Obavestenje: Od nove godine menjamo ime EGWajtisi nezabludivoga, u njegovo novo ime EGWista zabludivi!
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Izvini Mistery, vise puta bio sam prisutan na vasim bogosluzenjima, gde umesto Biblije proucavate Kulu strazaro.

KULA NIJE NIKADA OBJAVILA DA JE ARMAGEDON 1975 GODINE
NITI JE IKADA OBJAVLJENA GODINA.
NITI POSTOJI GODINA ARMAGEDONA


Mistery, pa koliko puta sam ti pokazao izjave Kule strazare u kojima su odredjene mnoge godine a posebno 1914, i 1975.

Nisi u pravu casopis je propratna literatura i to nije Zakon JS.
Zakon je u Bibliji.
Samo na temelju Biblije mozemo razgovarati.


Sve verske hriscanske zajednice imaju ucenje iz Biblije.
Mene zanima dali ti citas moje komentare? Pa toliko izjava sam ti podneo, a ti uvek trubis isto.
Pokazi mi gde u Bibliji pise da vernik sam sebe moze da ubroji u 144,000? A vi to radite.
Dokazi nam Biblijom da ce Isus doci NEVIDLJIVO? To u Bibliji ne pise, a eto vi to ipak verujete.

Sve ono u cemu ste promasili, nije iz Biblije, nego iz Kule strazare.

Nebitna su iskustva ljudi bila istinita ili neistinita
.

Pogresno! Bitno je ono sto je neko licno doziveo, jer samo pricanje da neko zivi u skladu sa Biblijom nije uvek dovoljno, jer iskustvo pokazuje stvarni zivot a ne samo price.

Ja se bavim izucavanjem Biblije a ne rekla kazala pricama.
Takodje to pises o svojoj percepciji kako si ti shvatio ono sto ti je receno.
Dakle mogao si i pogresno da razumes


Slazem se, svako moze da pogresi, ali iskustvo gospoddje Vajzer je jasno i tu nema nikakve zagonetke. Zena prica sta je dozivela. Licno sam razgovarao sa njom i potpuno sam uveren da je zena iskrena i da gobvori istinu.

Ako kao JS TVRDIM DA NIKADA NIJE BILO ZVANICNO UCENJE JS U VEZI 1975 KAO GODINE ARMAGEDONA
ONDA JE TO TAKO.


Zao mi je, tvoja izjava se ne slaze sa izjavamo vase literature.

TO STO SU NEKI POJEDINCI TADA OCEKIVALI DA CE SE NESTO DESITI TO NIJE ZVANICNO UCENJE JS
SAMA SAM TO PROVERILA U BIBLIOTECI JS


Hvala ti na toj izjavi. To je opravdanje Betela, da su pojednini vernici prenaglili i uvelicali pojedine izjave, ali to nije tacno. Ja sam u ono preme posecivao zajednicu i bio u vezi sa vernicima i staresinama. Oni su sa propovedaonica grmeli tvrdeci samo jos toliko godina nasa rasatavlja od ....? To se tako prica, cula rekla kazala, ali u ono vreme nije bilo tako. Ja sam zivi svedok!

Imam oparvo da izucavajuci Bibliju sami tumacimo prorocanstva
ali je to onda samo nase subjektivno a ne zvanicno ucenje.


Sve ono sto je objavljeno u vasoj literaturi i propovedano sa propovedaonica, je zvanicno ucenje.Necete valjda dozbvoliti da vam neko truje vernike laznim ucenjem. Upravo zbog te zastite, svi clanci izlaze iz Centra u Brooklynu, a nepisu u njima bilo kakvi prolaznici. Moras da shvaris, da sam ja to godinama proucavao i istrazivao.

U Bibliji nam je sve sto je bitno za spasenje, a ne da se bavimo tim marginalnim stvarima.

Pa ako je tako, sbog cega ste godinama svi zajedno propovedali ono sto se najzad samo po sebi dokazalo laznim?

Dakle sluzim Bogu a ne ljudima.

To je divno i tako bi i trebalo da bude, ali tako su hiljade vernika verovali, a kada se nije ispunilo ono u sta su iskreno verovali, koliko stitina hiljada su napustili to ucenje?

Niko od ljudi ne kontrolise moj zivot osim sto Bog zna.
Niti iko moze ista da nam brani.
Imamo duhovnu slobodu.
dakle da li te zanima kako je sada u Organizaciji JS a ne u proslom veku


Odlicno Miostery! Kroz dugogodisnje iskustvo i licna istrazivanja, ja znam kako ste nekad a verovali u propovedali. Sam sam se uverio objavama koje su do danas zapisani, a mnoge jos uvek cuvam u mojoj arhivi. Verujem ti da je sada malo drugacije, jer vas su iskustva primorala da menjate ucenja i verovanja. Kad kazes: Da li te zanima kako je sada, a ne u proslosti". Time priznajes da se vase ucenje neprestano menja a to je upravo i moje iskustvo. Mmedjutim, upravu si u poslednih nekoliko godina nemam licne kontakte koje sam ranije imao.

A i nebitno je kako je u Organizaciji.


Pa kako moze biti nebitno, ako je glava bolesna bice bolesno celo telo. Tako bitno je sta zajednica uci.

GLAVNA UCENJA SE NIKADA NISU MENJALA.

DA JE VERA U USKRSENJE TEMELJNA NAUKA
DA JE ISUS VAKRSAO KAO DUHOVNO BICE NA NEBO
Da 14400 vaskrsavaju na nebo a svi ostali na Zemlju.

Glavna ucenja jesu se menjala. Koliko puta ste menjali ucenje o Hristovom dolasku?

I DA JE OD 1914 GOD KRALJ BOZJEG KRALJVSTVA NA NEB
Mozes li nam to dokazati Biblijom?

Mistery, iako se ne slazemo u svemu, ima toga dosta u cmu se i slazemo, zato pravo je zadovaoljstvo diskutovati sa tobom.
Zelim ti srecnu Novu 2020. godinu.










Obavestenje: Od nove godine menjamo ime EGWajtisi nezabludivoga, u njegovo novo ime EGWista zabludivi!
Jedno su sastanci za javnost a drugo je licno proucavanje Biblije.

Da bi neko postao JS mora da prouci Bibliju - to je Biblijski studij.
Znaci proucava se ucenje iz Biblije.

I to je ucenje JS - Biblijsko ucenje, Ucenje Boga Jehove JHVH.

A sto se tice sastanaka postoje dva puta nedeljno
i proucava se Biblija i plus neke publikacije - knjige i casopis
gde se i komentarise.
A kao sto znas u casopisima i knjigama su Biblijsk icitati koji se tumace.

Dakle Biblija se tumaci i proucava.



Ja sam u Betelu proverila literaturu koja je govorila o 1975 godini i nigde ne pise da je to datum Armagedona.
Dakle proverila sam literaturu a ne da su mi rekli u Betelu.
Sve sto pitas vec sam objasnila na ovim temama i o dolasku Hrista
koji je nevidljiv
i o 144000 imas u Bibliji stihove kako neko zna da je u 144000


Ovaj duh svedoči našem duhu da smo deca Božija. (Rimljanima 8:16)

ili ceo kontekst

Rimljanima 8
14 Jer svi koje vodi Božji duh sinovi su Božji.
15 Jer niste primili duh ropstva da se opet bojite, nego ste primili duh posinjenja, koji nas potiče da vičemo: “Ava, Oče!”
16 Taj duh svedoči našem duhu da smo deca Božja.
17 A ako smo deca, onda smo i nasednici — nasednici Božji, a sunasednici Hristovi, ako trpimo zajedno s njim da bismo zajedno s njim bili i proslavljeni.

aj stih govori o tome kako pomazani hriscani znaju da su oni izabrani od Boga...



GLAVNA UCENJA SE NIKADA NISU MENJALA.

toliko pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
U svim drugim crkvama koje nije podigao je ili gluma, ili opste svesno tavorenje u stanju mrtvila.

Ako smatras da je Jehovine svedoke podigao Bog, onda razumem tvoj stav

Kakve veze sa glumom ima to da li je neku zajednicu podigao Bog ili ne?

I hinduse Bog nije podigao pa nisu zato glumci, nego iskreno veruju, i bolji su ljudi od vas i od nas zajedno! Hristos rece da su pravednije kurve i carinici od onih (vas) koji misle da su bolji!

Toliko o tvom nepoznavanju biblije!

Ti i Tripo namecete Jehovinim Svedocima (i ostalima..) da su gori od vas, zato sto mislite da ce vas to opravdati, da crkva mora biti 'sveta' da bi bila Bozja, najobicnije gluposti!

Crkva uopste nije sveta, Hristos je to pokazao u svojoj prici o kukolju!

onda ti posle smeta kada neko napadne vase licemerje i uzvrati vam istom merom!

Uopste mi ne smeta! Hristos rece da ce crkva zakazati u svojoj prici o mudrim i ludim devicama, jer i mudre su zaspale. Zatim u svojoj prici o kukolju, da ce rasti zajedno sa zitom! Dakle pravednici i gresni ce rasti zajedno u crkvi!

To sto vi mislite da crkva 'mora biti 100% sveta' i da u njoj mogu biti samo pravedni, da je to znak raspoznavanja, to je posledica vaseg nepoznavanja biblije! U crkvi ce na posletku biti vise gresnika nego pravednika!

To je upravo slucaj kod tebe.

Kod tebe je to slucaj i kod Tripa, jer vi mislite da cete isticanjem tudjeg djubreta sebe prikazati Bozjim, i jos mislite da je to po bibliji tako. Naime sve sekte to i misle, fariseji su to umisljali. Ali nije tako!

A to sto branim, to je zato da vam ne dam satisfakciju, da pomislite kako ste vi bolji, jer niste nimalo! Isti ste kao i fariseji koji su sebe nazivali 'svecima' , i trebace vam mnogo vise da udjete u carstvo Bozje, jer ste sebi digli kriterijume koje ne mozete doseci!

Vama izgleda fali droge, idola pa ste nervozni, bijete se međusobno

Ti si bivsi narkoman, droga ti je pomutila razum. To sam rekao i to je tacno, udruzeno sa ostalim sto umisljas da si izabran..

Vasi se tuku medjusobno, i sta sve ne rade, postavljao sam video o tome, i kako izvodite satanisticki ritual Hary Potera u crkvi! Kako se mesate u politiku i dozvoljavate da vam kandidat za predsednika amerike drzi politicki govor u crkvi. Kacite zastavu u istoj a onda nas nazivate 'bludnicom', dok se vi kurvate sa carevima zemaljskim.

Jaka vam crkva, i ti to znas pa moras drugima da podmeces da bi sebe opravdao!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kakve veze sa glumom ima to da li je neku zajednicu podigao Bog ili ne?

I hinduse Bog nije podigao pa nisu zato glumci, nego iskreno veruju, i bolji su ljudi od vas i od nas zajedno! Hristos rece da su pravednije kurve i carinici od onih (vas) koji misle da su bolji!

Toliko o tvom nepoznavanju biblije!

Ti i Tripo namecete Jehovinim Svedocima (i ostalima..) da su gori od vas, zato sto mislite da ce vas to opravdati, da crkva mora biti 'sveta' da bi bila Bozja, najobicnije gluposti!

Crkva uopste nije sveta, Hristos je to pokazao u svojoj prici o kukolju!

Khm, khm. ni adventiste ni raselovce nije podigao Bog, nego su plod uma ljudskoga. A čovek je ne samo sklon glumatanju, nego i licemerstvu. Upravo zato se njima (EGWistima i u manjoj meri Raselovcima) Isusov "karakter" ne sviđa, pa su izmislili svoju verziju.

Nepoznavanju Biblije? Pa brate oni da je iole poznaju ne bi prihvatili Milerovo laganje kao "evanđelje", niti bi posle toga nasrtljivu ženu, blefera prihvatili kao "duha proroštva".

On i Tripo? Hahahahaha, pa to nasrtljivo nametanje drugima da su gori, a oni da su "pravednici" i "perfecti" je osnova EGWističke "teologije". Na taj način oni love one koji su zbog ljudske grešnosti "nezadovoljni" svojim zajednicama, čak narodima, porodicama.

To sto vi mislite da crkva 'mora biti 100% sveta' i da u njoj mogu biti samo pravedni, da je to znak raspoznavanja, to je posledica vaseg nepoznavanja biblije! U crkvi ce na posletku biti vise gresnika nego pravednika!

Ne Mire, to je posledica nepoznavanja i jezika, pisama, misli, i samog Boga. Biblija i nepoznavanje iste je tu tek na poslednjem mestu liste onoga što sektaški nasrtljivci ne poznaju.

Kod tebe je to slucaj i kod Tripa, jer vi mislite da cete isticanjem tudjeg djubreta sebe prikazati Bozjim, i jos mislite da je to po bibliji tako. Naime sve sekte to i misle, fariseji su to umisljali. Ali nije tako!

Ne samo kod njih dvojice, to je slučaj kod svih koji su primili "krštenje" u "duha proroštva" - Ellen Gould Harmon White. Ova dvojica samo pokazuju simptome njene "teologije", ništa drugo.

Naravno da nije tako kako oni misle, aii dokaži ti to oholima...

A to sto branim, to je zato da vam ne dam satisfakciju, da pomislite kako ste vi bolji, jer niste nimalo! Isti ste kao i fariseji koji su sebe nazivali 'svecima' , i trebace vam mnogo vise da udjete u carstvo Bozje, jer ste sebi digli kriterijume koje ne mozete doseci!

Zaboravio si da su Fariseji za razliku od ovih verovali u postojanje Pakla, u besmrtnost duše i u Uskrsnuće. Ovi su bliži Sadukejima, usukanim "pismoznancima"

Gde da uđu? Zar ne znaš da je njima Carstvo od ovoga sveta, te da im ulazak u pravo Carstvo nije ni na pameti?

Jaka vam crkva, i ti to znas pa moras drugima da podmeces da bi sebe opravdao!

Crkva??? Ono crkva nije. Uostalom, gde si video da se crkvenost doslovno kupuje od svetovnih vlasti? A upravo su to Adventisti Sedmog Dana i uradili. Raselovci, kakvi god da su barem za sebe ne tvrde da su crkva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti si bivsi narkoman, droga ti je pomutila razum. To sam rekao i to je tacno, udruzeno sa ostalim sto umisljas da si izabran..

Ko popljuva druge dokazuje da nema arg. kojima bi odbranio svoje stavove.

Vasi se tuku medjusobno, i sta sve ne rade, postavljao sam video o tome,

Naguravanje nije tuča, vi se samo tučete.

Kako se mesate u politiku i dozvoljavate da vam kandidat za predsednika amerike drzi politicki govor u crkvi. Kacite zastavu u istoj a onda nas nazivate 'bludnicom', dok se vi kurvate sa carevima zemaljskim.

Vi zastavu obožavate.

Jaka vam crkva, i ti to znas pa moras drugima da podmeces da bi sebe opravdao!

Perfomans religija se raspada, što vidimo svaki dan.

Nacionalne crkve su osuđene na propast.
 
Natrag
Top