Jehovini svedoci!

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Katolici, i svi pravi kršćani, ne praznuju dane, kao vi, nego slave Krista.

Adventisti ne slave dane, vec Boga stvoritelja u danu koji je odvojio za tu svrhu.

Stvarnoslap, koliko ima praznika u Rimokatolickoj crkvi sa danima blagdana.

Ja znam oko 60, a koliko znam ima ih toliko, da ne mogu popuniti godinu od 360 dana.

Koliko znam, Jehovini svedoci obelezavaju veceru Gospodnju kao poseban praznik..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
POSTOJI VELIKA SLICNOPST IZMEDJU JEHOVINIH SVEDOKA I KATOLIKA

Slape neprestano nastoji da nas uveri da on veruje samo ono sto njegova crkva uci.
Ona je za nega jemac, garand i potpuni oslonac. Isus, Biblija, i sve ostalo njega ne privlaci, jer on ima onoga na koga se oslanja.
Vekovima su ucili vernike da ne citaju Bibliju.

Tako upravo ce reci i svaki Jehovin svedok. Za nejga je Kula strazara vrhovni autoritet. Niko nema pravo da napise knjigu i da je izda pod svojim imenom, sve mora da odobri Verni Sloga iz Brooklyna. Vernicoma se cak i ne preporucuje da sami istrazuju Sveto Pismo, osim da sllusaju sta Kula strazara tvrdi.

Zar nisu to dve velike slicnosti obeju zajednica?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slično je i s adventistima ovdje, a i općenito. Njima su izlizane stranice Biblije na Danijelu i Otkrivenju, a ostale dijelove Biblije "proučavaju" uz spise Ellen White, za koje tvrde da su "jedini i nepogrešivi tumač biblijskih principa".

Slape, zasto jednako obmanjujes ljude i dajes im lazne informacije kao na primer obva: "spise Ellen White, za koje tvrde da su "jedini i nepogrešivi tumač biblijskih principa."


Ajde Slape pokusaj i ti nesto da naucis da ne budet uvek totalna neznalica.

Evo ti zvanicnog ucenja Adventistiske crkve u kakvom odnosu stoje spisi Elene Vajt sa Biblijom:

"Duh prorostva i Biblija. SPISI ELEN VAJT NISU ZAMENA ZA SVETO PISMO. ONI NE MOGU BITI STAVLJENI U ISTU RAVAN.
SVETO PISMO STOJI SAMO, KAO JEDINSTVENO MERILO POMOCU KOGA SE NJENI I SVI OSTALI SPISI MORJU PROCENITI I KOME MORAJU BITI POTCINJENI."
(Advventisticki hriscsani veruju, str. 288)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jesu. I Adventisti sedmog dana i Jehovini svjedoci uz Biblije imaju i spise svojih osnivača, Russella i Ellen White. I jedni i drugi tvrde da su ti spisi istog nadahnuća kao i Biblija.

Tačno tako, uostalom, da nije zar bi se delile Kule Stražare, i ostale publikacije? Zar bi se delile gomile knjiga ilustrovanih ljudskim figurama sa sardonskim osmesima? Oni su Sola Scriptura samo u toliko jer se klanjaju svom tumačenju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jesu. I Adventisti sedmog dana i Jehovini svjedoci uz Biblije imaju i spise svojih osnivača, Russella i Ellen White. I jedni i drugi tvrde da su ti spisi istog nadahnuća kao i Biblija.

Ko o čemu, Stvarnoslap o Adventistima.

Stvarnoslap, imaš li ti neku drugu temu osim Adventista.

Ja nikada nisam od tebe pročitao neki rad o moralu, o Gospodu Isusu i spasenju, o ljubavi Božjoj..itd..

Neistina, jer JS to ne tvrde.

Adventisti imaju taj stav jer je sam Bog nadahnjivao spise Ellen White.

Nemaš lično iskustvo u čitanju ovih spisa, pa govoriš sam od sebe.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jesu. I Adventisti sedmog dana i Jehovini svjedoci uz Biblije imaju i spise svojih osnivača, Russella i Ellen White. I jedni i drugi tvrde da su ti spisi istog nadahnuća kao i Biblija.

Znamo mi dobro da bi ti to prebacio na nekoga drugoga, ali slab ti je argumenat. Ponovo si promasio.

Vama je zajednicko ucenje da ni jedni ni drugi ne zelite da ljudi samostalno proucavaju Bibliju, nego samo da slusaju Vatikan i Kuklu strazaru. Kazi nam zar nije tako? Svakako da jeste!

PS. Slape, a zar vi nemate i svoje knjizevnike koji pisu isto kao i Russell?

Drugo, a zar nemate svoje svece i crkkvene Oce koje uzdizete?
Ja cak mislim da su dela Tome Aqvinskoga i Franje Asiskog, jako dobra i volim da ih citam.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape izjavio:
Sve te "desetine tisusaca" su se odvojile od tvje crkve, to su plodovi krivoverja koje cuvate.
Netočno. Desetine tisuća vas je iznjedrio protubožji Lutherov Sola Scriptura.


Slape, mnogo ti hvala sto si spomenuo Lutera.
Pa lutara nisu uzdigli i skolovali protestanti, nego on je produkt vase teologije.
Zar nije bio monah u vasem samosatanu? Zar nije isao pesice na popklonicki put u Rim. Zar nije se penjao na klenima us tzv Pilatove stepenice?
Zar nije od vas dobio Doktorata iz teologije?

Posto svi znamo da je teko, kako je bilo moguce da tako uceni katolik uoci zabludu i javno ustane protiv nje?

Eto Slape, vidis odakle poticu te mnoge hriscanske zajednice, iz krila tvoje crkve?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Slape izjavio:
Sve te "desetine tisusaca" su se odvojile od tvje crkve, to su plodovi krivoverja koje cuvate.
Netočno. Desetine tisuća vas je iznjedrio protubožji Lutherov Sola Scriptura.


Slape, mnogo ti hvala sto si spomenuo Lutera.
Pa lutara nisu uzdigli i skolovali protestanti, nego on je produkt vase teologije.
Zar nije bio monah u vasem samosatanu? Zar nije isao pesice na popklonicki put u Rim. Zar nije se penjao na klenima us tzv Pilatove stepenice?
Zar nije od vas dobio Doktorata iz teologije?


Posto svi znamo da je teko, kako je bilo moguce da tako uceni katolik uoci zabludu i javno ustane protiv nje?

Eto Slape, vidis odakle poticu te mnoge hriscanske zajednice, iz krila tvoje crkve?

Marko, ne znam samo zašto se toliko nerviraš i braniš Lutera, grešnik kao i svaki drugi. Bio je i ostao zaljubeljn u sebe. I nije ga Pismo nateralo da se pobuni. Inače, badava mu teološko obrazovanje, kada je odbacivao Crkveno učenje. Jer, jedno je da se "ponosno" osetiš pozvanim da kritikuješ zloupotrebu deljenja oprosta i korišenje istih za skupljanje para za arhitektonske projekte, a sasvim je drugo kada počneš da napadaš Sakramente. A Luter je baš to uradio, Cvingli i Kalvin nastavili, budeći Arijanizam i ostale jeresi.
Džehovisti su samo produkt samovoljnog tumačenja Pisma, i nisu crkva, oni to za sebe i ne tvrde.
 
Natrag
Top