Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nemamo iaste sakramente? Sakramenti su isti.

1. Krštenje (krst)
2. Pomirenje (sakrament ispovijedi, ispovijed, pokora)
3. Euharistija (sveta Pričest)
4. Potvrda (krizma)
5. Ženidba
6. Sveti red
7. Bolesničko pomazanje

Šta vrijedi kada su dvije oragniz. i kada ljudi prave od bilo čega magiju pa i od svega toga što si nabrojao.

Što se tiče JS oni si napustili PC ili KC samo na osnovu toga što su vidjeli da njihova nauka odstupa od Biblije, a nisi uopšte shvatili smisao istina u Bibliji, i zašto su lažne nauke pogubne.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Šta vrijedi kada su dvije oragniz. i kada ljudi prave od bilo čega magiju pa i od svega toga što si nabrojao.

Što se tiče JS oni si napustili PC ili KC samo na osnovu toga što su vidjeli da njihova nauka odstupa od Biblije, a nisi uopšte shvatili smisao istina u Bibliji, i zašto su lažne nauke pogubne.

Ovo o magiji i praznoverju je već milijardama puta opovrgnuto ovde na forumu tako da neću trošiti reči na to. Što se tiče JS, oni nmisu napustili Crkvu, nego su napustili Adventizam. Zašto i kako to je pitanje za njih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JS nisu mogli napustiti Adventizam, kad nikad nisu bili deo njega.

Adventisti nisu postojali pre Milera i u vreme Milera.
Oni koji su dolazili na Milerova predavanja bili su pripadnici različitih crkava, koji nisu napustili svoje crkve u vreme kada su posećivali ta Milerova predavanja.

Nakon velikog razočarenja, većina je nastavila da posećuje svoje matične crkve kao i do tada.

Jedna grupa od onih koji su posećivali Milerova predavanja je ostala zajedno, i od te grupe je Bog podiga Adventni pokret, kasnije Hrišćansku Adventističku crkvu

Tu nema nigde Jehovinih svedoka.

Oni su nastali nezavisno i od Adventista i od Milera, pa i od drugih crkava, i nisu se odvojili od ovih pomenutih.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo o magiji i praznoverju je već milijardama puta opovrgnuto ovde na forumu tako da neću trošiti reči na to.

Šta si opovrgnuo, što kažeš da nema magije. A ljudi misle da su postali bolji kada se prekrste, kada krste dijete, da su bolji kada popiju svetu vodu i da im je bolje.

Što se tiče JS, oni nmisu napustili Crkvu, nego su napustili Adventizam.

JS su napustili katoličku, pravosl. i druge crkve, a oni su nastavak Milera.

Zašto i kako to je pitanje za njih.

Opet svojom riječju dokazuješ nešto, bez činjenica.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
KRIVO u naučavanju JS:
======================

Nespašenici će biti zauvijek uništeni
------------------------------------------------
Nespašenici neće biti uskrsnuti
-----------------------------------------
Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti
------------------------------------------------------------
Nema vječne muke za nespašenike
------------------------------------------------
Samo 144.000 ide na nebo
------------------------------------
144.000 osoba uskrsavaju kao duhovna bića
-----------------------------------------------------------
Ostali spašenici uskrsavaju na drugi uskrs kao tjelesna bića
-------------------------------------------------------------------------------
Ti drugo uskrsli u tijelima ostaju na zemlji – ne idu na nebo
------------------------------------------------------------------------------
Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni
----------------------------------------------------------------------------
Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Isus je duhovno biće
----------------------------
Isus je Mihael
------------------
Isus je Logos
-----------------
Isus je mali bog
---------------------
Isus je SU stvoritelj
-------------------------
NE konzumacija Gospodnje Večere
------------------------------------------------
Jehoshua SIN je već došao 1.914. god. kao duhovno biće
-----------------------------------------------------------------------------
Sljedeći Isusov dolazak će biti u nevidljivom obliku
-------------------------------------------------------------------
Prvo Uskrsnuće je već počelo
---------------------------------------
.....
...
..
.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Kao prvo hocu da pozdravim Jurivaku jer je jedini na forumu koji je iskren i ne laze za razliku od drugih.Pozdravljam i tebe tripo,laodikeju i ostale jer se davno nismo dopisivali na forumu.Izasao sam s foruma onda kada sam procitao bibliju(Nag Hadami,knjigu Enoha)tada sam shvatio u kojoj sam zablui bio bas kao i vi,zato vam savetujem da uradite ISTO za sada toliko od mene pozdrav svima.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kao prvo hocu da pozdravim Jurivaku jer je jedini na forumu koji je iskren i ne laze za razliku od drugih.Pozdravljam i tebe tripo,laodikeju i ostale jer se davno nismo dopisivali na forumu.Izasao sam s foruma onda kada sam procitao bibliju(Nag Hadami,knjigu Enoha)tada sam shvatio u kojoj sam zablui bio bas kao i vi,zato vam savetujem da uradite ISTO za sada toliko od mene pozdrav svima.
Hvala na pozdravu, Gera! Nadam se da si dobro. Dugo te nije bilo i pretpostavljam da si za to vrijeme stekao mnogo novih iskustava i saznanja, pa.... ne budi sebičan, podijeli ih sa nama.:)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kao prvo hocu da pozdravim Jurivaku jer je jedini na forumu koji je iskren i ne laze za razliku od drugih.Pozdravljam i tebe tripo,laodikeju i ostale jer se davno nismo dopisivali na forumu.Izasao sam s foruma onda kada sam procitao bibliju(Nag Hadami,knjigu Enoha)tada sam shvatio u kojoj sam zablui bio bas kao i vi,zato vam savetujem da uradite ISTO za sada toliko od mene pozdrav svima.

Postovanje Gero,
Hvala na savetu, ali ja sam to, ne samo procitao, nego i prostudirao mnogo pre nego sto si ti rodjen.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Hvala na pozdravu, Gera! Nadam se da si dobro. Dugo te nije bilo i pretpostavljam da si za to vrijeme stekao mnogo novih iskustava i saznanja, pa.... ne budi sebičan, podijeli ih sa nama.


Naravno Jurka podelicu se,dobro sam hvala bogu naravno da sam stekao nova iskustva budi pozdravljen.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Postovanje Gero,
Hvala na savetu, ali ja sam to, ne samo procitao, nego i prostudirao mnogo pre nego sto si ti rodjen.

Sve najbolje


Svaka cast brate ako si procitao,prostudirao postujem to, sve zavisi kako si ti to shvatio a kako ja.
Meni je 50godina a koliko je onda tebi?Cisto onako pitam radi reda.

Veliki pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top