Jehovini svedoci!

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Gera, nemoj postavljati uzastopne postove! To nije dozvoljeno Prtavilnikom foruma, zar si zaboravio?:ludd/::)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kao prvo hocu da pozdravim Jurivaku jer je jedini na forumu koji je iskren i ne laze za razliku od drugih.Pozdravljam i tebe tripo,laodikeju i ostale jer se davno nismo dopisivali na forumu.Izasao sam s foruma onda kada sam procitao bibliju(Nag Hadami,knjigu Enoha)tada sam shvatio u kojoj sam zablui bio bas kao i vi,zato vam savetujem da uradite ISTO za sada toliko od mene pozdrav svima.
Pozdrav brate moj. Sta si tamo procitao pa te je povuklo sa foruma? Dobro nam dosao..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Kao prvo hocu da pozdravim Jurivaku jer je jedini na forumu koji je iskren i ne laze za razliku od drugih.Pozdravljam i tebe tripo,laodikeju i ostale jer se davno nismo dopisivali na forumu.Izasao sam s foruma onda kada sam procitao bibliju(Nag Hadami,knjigu Enoha)tada sam shvatio u kojoj sam zablui bio bas kao i vi,zato vam savetujem da uradite ISTO za sada toliko od mene pozdrav svima.
Pridružujem se pozdravu ,i istosam znatiželjna
1549258607688.png
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
On bi trebao da odgovori, ali posto se on ne javlja pokusacu ja da odgovorim umesto njega:

Procitao je ono sto smo ti i jas pisali, pa pobegao glavom bez obzira!

Sve najbolje!
Nema veze s nasim pisanjem vec sa knjigom koju je on procitao. I ja sam citao Enoha, ali ne znam sta je on tamo procitao sto ga je toliko sablaznilo. I nije samo Enoh u pitanju, vec i ostale apokrifne knjige.

Znas li Marko da Pavle pominje jednu Hristovu izjavu - "blazenije je davati nego li primati"? A znas li da te izjave nema nigde u nasim evandjeljima? Ona postoji jedino u ovim tkz. "gnostickim" evandjeljima.

I ne samo ona, nego postoje i brojni citati za koje se mi pitamo odakle su, jer iz Starog Zaveta nisu, a gle cuda, sve ih nalazimo u ovim gnostickim spisima. Tako i onaj Judin citat - "ide Gospod sa mirijadama andjela svojih da ucini sud svima" koja je iz Enoha.

Ovo navodi na pomisao, da su ovi pisci ili bili autenticni a nasa je biblija lazna, ili su oni zapisali jos i neke dodatne stvari koje mi nismo zapisali.

A zasto nismo zapisali, i zasto bi na primer Enoh bio van biblije? Ako je "Sola Scriptura" tacna jel, a to te vidis i obara :)

Nego, jasno je da ovi gnosticki pisci nisu bili neupuceni u tematiku i sigurno nisu lupali gluposti! Radi se o paralelnom Hriscanstvu koje je postojalo u doba apostola..

svaka cast brate ako si procitao,prostudirao postujem to, sve zavisi kako si ti to shvatio a kako ja.
Meni je 50godina a koliko je onda tebi?Cisto onako pitam radi reda.

Veliki pozdrav od Gere.
Gero daj mi link od tih knjiga, da vidim sta si procitao, ako ima u pdf. Mozda ja nesto propustam. Pozdrav i hvala.

Inace Marka znas, ima sigurno preko 70, Bog ga poziveo!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, nemoj da me vredjas. Ti mene svrstavas sa tinejdzerima, pa ce ljudi pomisliti da sam jos i dete!!!!
Ako dodas brojki koju si naveo jos makar 17 mozda ces biti u pravu.


Pozdrav

Jeste li se ispozdravljali? Jeste.

Imali nekih novih vesti od Raselovih datumara? Ili su se ućutali do nove krize, rata, šta već pa da opet krenu sa svojom WatchTower i prevodom Biblije u skladu sa sinkretizmom Arijanizma, Islama, nakrivo shvaćenog Judaizma i tako toga.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Imali nekih novih vesti od Raselovih datumara? Ili su se ućutali do nove krize, rata, šta već pa da opet krenu sa svojom WatchTower i prevodom Biblije u skladu sa sinkretizmom Arijanizma, Islama, nakrivo shvaćenog Judaizma i tako toga.

Nije kod vas bolje stanje. Isto, ako nije i gore.
 
Natrag
Top