Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovaj forum opet malo proradio. Da postavim pitanje Jehovinim svedocima i Adventistima pa i ostalim. Ko je vama dao ovlašćenje da se predstavljate u Božije ime ? Ako se neko predstavlja u moje ime bez mog odobrenje onda ja imam pravo da ga tužim za to delo. Mislite da je drugačije kad se predstavljate da ste Božiji zastupnici a u stvari niste. Kakvo ste svedočanstvo vi primili od Boga da ste njegovo zastupnici i čije stavove vi branite ? Jeremije 14.14. Laž prorokuju ti proroci u moje ime . Ja ih nisam poslao nisam im ništa zapovedio niti sam im išta rekao . Sve što vam prorokuju to su lažne vizije, gatanje ,isprazne reči i prevare njihovog srca.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Crvenom bojom sam obeležio tvoju primedbu na Gerin post.
Plavom bojom sam obeležio tekst koji si kopirao sa WTLIB-a.

Kada bi se prebrojalo sve što si pisao iz (valjda)svoje glave ne bi iznelo ni deset posto od onog što si ukupno postovao.
I ti imaš obraza da Geri prebaciš što se potrudio da povadi citate iz Biblije koja je osnova za raspravu dok sam nemilice postuješ kopirane tekstove Kule stražare?

Sad obrati malo pažnju na tvoje reči koje si u ovom jednom postu sam smislio:

1 Ma nemas ti pojma covece
2 jer ne znas drugo nista
3 jesi li ti pismen uopste
4
jesi li ti normalan uopste
5 Zagrej stolicu malo pa nauci

To su tvoje misli,toliko podcenjuješ i vređaš sagovornike bez imalo obzira.

Da li je to duhovni raj u kome žive Jehovini svedoci?
Pa sta si ti rekao iz svoje glave , osim kopy knjiga od Jehovinih svedoka , i par reci optuzbe koje jedino i znas jer drugo i ne znas nista , u tebi jedino postoji mrznja prema JS i to se jasno vidi
iz tvog naslovnog topica gde pise POELBUSTER ZLOGLASNI PROGONITELJ KULE STRAZARA pa po ovim se recima vidi tvoja mrznja prema nama JS to bi i malo dete videlo , sta si ti uopste naveo iz svoje glave osim tuzbe i samo tuzbe , jer si nalik na sotonu koji je i dan i noc optuzivao , ti si nalik njemu , da li se moze kod tebe moze nesto videti pametno , ti si idolista na sta Jehova jasno stavlja naglasak da mrzi a ti to postujes ti si Lazarista sam si to izjavio to je tvoj idol i ti to slavis , kako ti mozez dalje postovati Boga , po nekoliko puta samo znas da stavljas kopi iz svezaka i knjiga gede s u braca pogresila , pa sta onda i da jesu i oni su ljudi bas kao i Apostoli koji su gresili i priznali sami da grese , i vise puta je istaknuto da svako moze pogresiti ali ti si se uhvatio kao nezdrav za te stvari i stalno prebacijes krivicu , kao da je to vecito , gledas trn u oko drugoga a ne vidis panj u tvoje oko, napomenuli smo i to da Jehova donosu pravo svetlo u pravo vreme cak smo ti i stavak izvukli pa ti opet ne vredi uvek te isto samo jedno iznosis jer drugo i ne znas , dodas po koju rec uz sliku koju postavljas i to je sve i trazis neke dokaze , vec si i ptici na grani postao dosadan , vrati se na greske koju ste cinili kroz istoriju prvi drugi svetski rat koliko ste krvi prolili , a nemoj suditi drugima jer nemas prava na to i sam znas taj stavak , ima ko da sudi .Drugo ma koliko da ja napisem svojim recima vi ce te to opet poreci , mnogo mi je lakse a i brze da vam odmah odgovorim na pitanja sa vec postavljenim stavcima iz Biblije , jer mislim da ce vas vise to uveriti ali vama ne vredi kazem ni andjeoskim jezikom da se govori,


pogledaj samo tvoj prijatelj Gero koliko je izneo celu Bibliju napisanu i sto treba i sto ne treba , o tome nista ne pricas , ali ja to vise i necitam
jer je monotono averujem i drugima.


Nemojte da se pravite nijedni ovde cvece niti andjelima pa ni ti, i nemoj da ti izvucem brdo ko je sta vredjao i kave reci ste pisali prema JS,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2011
Poruka
2
Prije svega fini ljudi, koji zele da se vrate istinskom ucenju, jer u samom krscanstvu ili pravoslavstvu ima mnogo stvari koje su ljudi uveli. Mnogo toga nije od Boga, kao da pop moze da oprosti grijehe itd
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ovaj forum opet malo proradio. Da postavim pitanje Jehovinim svedocima i Adventistima pa i ostalim. Ko je vama dao ovlašćenje da se predstavljate u Božije ime ? Ako se neko predstavlja u moje ime bez mog odobrenje onda ja imam pravo da ga tužim za to delo. Mislite da je drugačije kad se predstavljate da ste Božiji zastupnici a u stvari niste. Kakvo ste svedočanstvo vi primili od Boga da ste njegovo zastupnici i čije stavove vi branite ? Jeremije 14.14. Laž prorokuju ti proroci u moje ime . Ja ih nisam poslao nisam im ništa zapovedio niti sam im išta rekao . Sve što vam prorokuju to su lažne vizije, gatanje ,isprazne reči i prevare njihovog srca.

Pozdrav brate peko pa gde si ti? Odmah da ti odgovorim da ja licno nikada nisam prorokovao a ni drugi osim JS-ka.

Diskutujem jer saa biblja kaze da je sva knjiga za izucavanje ,karanje,itd.

I da je blago onom koji cita reci ove.Ja nikad ne prorokujem a iznosim samo ono sto su vec proroci bozji kazali kroz prorocanstva.

Nikad ne prorokujem za razliku od JS-ka,koji su dokazali da se nista nije ispunilo od onog sto su prorokovali.

Ja se ne predstavljam Bozjim imeno taman posla to cine JS-ci,ja se predstavljam imenom sin Bozjeg,. jer on je to dozvolio da se obracamo imenom njegovim i da se krstimo tako.Jer to je njegovo zemaljsko ime a nebesko niko nezna sam je to rekao.

Sam Isus ni apostoli ga nisu izgovarali iz postovanja,a ne kao KS-re stampa ime Bozje po zurnalima i knizicama podele a kad odu,ljudi psuju i bacaju u kante.

Isus rece ko prizove ime moje ucinicu mu i docicemo ja i otac.

A ko je njima dao to pravo ja neznam meni je biblija i crkva.

Pozdrav tebi brate.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Prije svega fini ljudi, koji zele da se vrate istinskom ucenju, jer u samom krscanstvu ili pravoslavstvu ima mnogo stvari koje su ljudi uveli. Mnogo toga nije od Boga, kao da pop moze da oprosti grijehe itd

Dobro dosao brate!! Ima u pravu si svi mi gresimo,zato smo i dobili otkup od Gospoda koji plati krvlju svojom.

Covek nemoze da oprosti grehe osim samoga Boga sto ga Isus rece onom hendikepu,idi vera tvoja te je iscelila idi gresi su ti oprosteni,a takodje i zeni koju htese da kamenuju zbog preljube!!! pa rece neka prvi baci kamen koji je bez greha i niko nebaci,a on rece dali vidis tvoje sudije? ona mu rece ne! eto i ja te ne osudjujem idi kuci svojoj i ne gresi vise gresi su ti oprosteni.
A marija magdalena takodje je oprostena,znaci samo Bog ima to pravo da prasta a i Isus Hrist.

Pozdrav brate.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Ovaj forum opet malo proradio. Da postavim pitanje Jehovinim svedocima i Adventistima pa i ostalim. Ko je vama dao ovlašćenje da se predstavljate u Božije ime
Ako mene pitas ja cu ti odgovoriti i stavcima : Izaija 43:10.“Vi ste moji svjedoci”, kaže Jehova, “i sluga moj kojeg sam izabrao, da biste znali i vjerovali mi i razumjeli da sam ja onaj isti. Prije mene nijedan bog nije bio načinjen i poslije mene neće biti nijednoga. 11 Ja, ja sam Jehova, i osim mene nema spasitelja.”
12 “Ja sam prorekao, spasio i objavio, kad među vama nije bilo nijednoga tuđeg boga. Stoga ste vi moji svjedoci”, kaže Jehova, “a ja sam Bog. 13 I za sva vremena ja sam isti, i nema nikoga tko može izbaviti iz moje ruke. Izvršit ću naum svoj — tko to može spriječiti?”

1Koricanima 9:16-18. A ako objavljujem dobru vijest, to nije razlog da se hvalim, jer to mi je dužnost. Doista, teško meni ako ne objavljujem dobru vijest! 17 Ako to činim dragovoljno, imam nagradu, a ako to činim preko volje, ipak mi je povjeren zadatak. 18 Što mi je dakle nagrada? Da propovijedajući prenosim besplatno dobru vijest, ne zloupotrebljavajući pravo koje imam kao propovjednik dobre vijesti.



Ako se neko predstavlja u moje ime bez mog odobrenje onda ja imam pravo da ga tužim za to delo. Mislite da je drugačije kad se predstavljate da ste Božiji zastupnici a u stvari niste. Kakvo ste svedočanstvo vi primili od Boga da ste njegovo zastupnici i čije stavove vi branite ? Jeremije 14.14. Laž prorokuju ti proroci u moje ime . Ja ih nisam poslao nisam im ništa zapovedio niti sam im išta rekao . Sve što vam prorokuju to su lažne vizije, gatanje ,isprazne reči i prevare njihovog srca.[/QUOTE]
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
...tvrdim da Jehova nije u pocetku namenio subotu za ljude jer nije ni bilo potrebno, kao sto stojim iza mojih reci

Odgovor:
Znaci ti neprestano ponavljas neistinu i to nazivas istinom. Prijatelju umesto fantaziranja, uzmi Bibliju. Ona kaze:

"I POCINU (BOG) U SEDMI DAN OD SVIH DELA SVOJIH I BLAGOSLOVI BOG SEDMI DAN I POSVETI GA." 1. Mojsijeva 2,2.3.

Zar ne vidis dragi moj brate, da se stvoja izjava suprotstavlaj Biblijskoj izjavi. Shvati koliko je tvoja izjava proizvoljna i biblijski neosnovana: ".tvrdim da Jehova nije u pocetku namenio subotu za ljude jer nije ni bilo potrebno". Kako to znas? Samo tako sto ti kazes da je tako?
----------------

EVO TI ODGOVORA KOGA SAM MALOPRE DAO TVOME BRATU NA DRUGOM FORUMU:

On pita:
Jesu li kršćani obavezni držati tjedni dan počinka ?

ZASTO TO PITAS NAS, PITAJ JEHOVU U KOGA TVRDIS DA VERU8JES. EVO STA ON KAZE:
"SEST DANA RADU... A SEDMI JE DAN SUBITNI." 2. Mojsijeva 20,9.10.

JEHOVINI SVEDOCI SU JEDINI OD HRISCANSKIH ZAJEDNICA KOJI NE PRIZNAJU NI JEDAN DAN ODMORA U SEDMICI.
DAKLE, NE POSTUJU JEHOIVINU ZAPOVESTI NITI JEHOVU.
-----------------

2. Mojs. 31:16, 17: “Sinovi Izraelovi neka drže dan počinka, svetkujući ga iz naraštaja u naraštaj, kao savez trajan [“vječni savez”, JB]. To neka bude trajan znak između mene i sinova Izraelovih.”

Zapazi da je držanje dana počinka bio ZNAK IZMEĐU JEHOVE I IZRAELA, a to ne bi bilo tako da su i drugi narodi bili obavezni držati ga.

To je samo pretpostavka Kule strazare. kad govoris o danu odmora, zasto si poceo od Izrailjaca, zasto nisi poceo od Adama, onako kako je Jehova poceo?
Tacno je da je Bog sa Izrailjcima napravio zavet u kom su oni obecali da ce mu sluziti i da ce drzate Njegove zapovesti, a Bog je obecao da ce im biti Bog.
To nema veze sa Suboitom koju je Bog uspostavio u Edemu.

Hristos je jasno rekao da covek nije stvoren za subotu nego subota za coveka.
Dakle za coveka, a ne za Jevrejina.

Isus je rekao i to "da je Sin coveciji gospodar i od subote". Dakle, On je goospodar a nije Kula strazara, a taj gospodar nikad nije dao nijednu zaposvest o bilo kojoj promeni dana odmora.
------------------------------
Rim. 10:4: “Krist je svršetak Zakona, da bi svatko tko vjeruje stekao pravednost.”

Da Hristos je bio savrseno poslusan Zakonu, svaku subotu je provodio u bogomolje.
On je jasno izjavio: "NE MISLITE DA SAM JA DOSAO DA POKVARIM ZAKON ILI PROROKE." Matej 5,17.
--------------------------

Držanje dana počinka bilo je sastavni dio Mojsijevog zakona.

NIJE ISTINA! DAN POCINKA JE SATAVNI DEO BOZJEG, A NE MOJSIJEVOG ZAKONA.

Jehovini svedoci ne znaju za razliku sta je Bozji zakona, a sta Mojsijev pa zato lutalu po mraku.
--------------

Taj je Zakon Bog UKINUO POSREDSTVOM KRISTA.

Ohhho! Da li je moguce da se ovakva glupost cuje od jednog coveka koji tvrdi da je Jehovin svedok?

BOG NIKADA NIJE NITI CE IKADA U BUDUCNOSTI UKINUTI SVOJ ZAKON KOJI JE MERILO NJEGOVE PRAVDE I IZRAZ NJEGOVOG KARAKTERE.

Pazi logicaru, nije Jehova Kula strazara da danas isjavljuje neku glupost i tvrdi da je istina a sutra se ustanovi da je to bila prevara.
Jehova je Samrseni Bog i Njegov zakon je temelj njegove vladavine koji je vecan kao i Zakonodavac.
----------------------------

Bog će nas smatrati pravednima ako vjerujemo u Krista, a ne ako držimo tjedni dan počinka.

Ljudi ovo je za neverovati! Pa da li te je to Jehova naucio ili prevrtljiva Kula strazara?

Da vidimo kako se ovo bezumlje slaze sa Biblijom:

"Zakon je svet, i zapovest sveta, pravedna i dobra." Rimljanima 7,12.

"Delo je ruku Njegovih ISTINA I PRAVDA, verne su SVE ZAPOVESTI NJEGOVE. TVRDE SU ZA VAVEK VEKA, OSNOVANE NA ISTINI I PRAVDI." Psalam 111,7.8.
Moze li se pravedni i savrseni Bog odreci toga?


"GLAVNO JE SVEMU STO SI CUO; BOGA SE BOJ I ZAPOVESTI NJEGOVE DRZI." Propovednik 12,13.
Kako se JS slazu s aovom jasnom izjavom?


Isus je rekao: "Aklo zapovesti moje uzdrzite osta cete u ljubavi mojoj, KAI JA STO ODRZAH ZAOVESTI OCA SVOJEGA." Jovan 15,10

Sta ce JS na ovo reci: "KOJI GOVORI POZNAJEM GA A ZAPOVESTI NJEGOVE NE DRZI, LAZA JE I U NJEMU ISTINE NEMA." 1. Jovanova 2,4.
Ko liko onda vredi sto ste se nazvali Jehovinim svedocima?

Kavi ste vi hriscani da izjavite "Bog ce nas spasiti iako prestupamo Bozji zakon"?

Isus je rekao: "Nece svaki koji mi govori Gospode! Gospode! uci u carstvo nebesko, no koji cini po volji Oca mojega koji je na nebesima." Matej 7,21.
Volja Bozja izrazena je u Njegovom zakonu.
Kome ce Isus reci: "IDEITE OD MENE!" Bezakonicima tj prestupnicima zakona, a ne onima koji ga tvore. Matej 7,23

Jovan je to najbolje objasnio: "JER JE OVO VOLJE BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO, I ZAPOVESTI NJEGOVE NISU TESKE." 1. Jovanova 2,4.

Pa onda kako je JS slazu sa ovim mnogobrojnim izjavam Bozje reci?

U zajednici Jehoivinih svedoka skupila se grupa lajika, nijedan od njih nije studirao nijednu treolosku skolu, nego sednu tamo i nagadjaju kao babe na selu pa zato i imaju takve rezultate, sve sto su objavili kao istinu utvrdi lo se da je promasaj.

Jedno do obelezja Bozjih sledbenike je: "OVDE JE TREPLJENJE SVETIH, KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU." Otkrivenje 14,12.

"BLAGO ONIMA KOJI DRZE ZAPOVESTI NJEGOVE, DA IM BUDE VLAST NA DRVO ZIVOOTA I D AUDJU NA VRATA U GRAD." Otkrivenje 22,14
A Jehovini svedoci na ovo kazid anije istina..

Posto je dve krajnosti a obe su neispravne:

Prva je da se bez vere, samo drzanjem Zakona mozemo spasti. To je laglizam i pogresno je.
Svojim delima ne mozemo se spasti, nego se spasavamo veromu u Goospoda Isusa Hruista, a pold te vere je poslusnost Bozjem zakonu.

Drogo pogresno ucenje je gore od prvoga, da nas vera u Hrista spasava ako i ostanemo u bezaklonju.
Bozj milost koja nas spasava, ne spasava nas u gregu niti sa grehom, nego nas oslobadja od greha i bezakonja.
Oni koji dizu glas svoj protiv Bozjeg zakona koji je izraz Bozjeg karaktera i temelj Njegoive vladavine, jos nisu upoznali veru koja spasava.

Oni mogu biti religiozni, izvrsavati pravila svoje zajednice, (ici od varata do vrata i siriti literaturu), ali jos nisu povezani za Hristom nego srljaju u svojoj sili i bice izgubljeni.

Zato dragi moj prijatelju Logicaru, ja te ozbiljno pozima, da se manes tih fantazije, nego da ozbiljno preispitas ccenje Biblije i da se upoznas sa onim sto je Bozja volja, a ona je izrazena u Njegovom zakonu, a bvezi od onih koji pozivaju ljude da se suprotstave bozjem zakonu koji je izraz Bozjeg karaktera, temelj pravde i osnova Njegove vladavine..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Dobro dosao brate!! Ima u pravu si svi mi gresimo,zato smo i dobili otkup od Gospoda koji plati krvlju svojom.

Covek nemoze da oprosti grehe osim samoga Boga sto ga Isus rece onom hendikepu,idi vera tvoja te je iscelila idi gresi su ti oprosteni,a takodje i zeni koju htese da kamenuju zbog preljube!!! pa rece neka prvi baci kamen koji je bez greha i niko nebaci,a on rece dali vidis tvoje sudije? ona mu rece ne! eto i ja te ne osudjujem idi kuci svojoj i ne gresi vise gresi su ti oprosteni.
A marija magdalena takodje je oprostena,znaci samo Bog ima to pravo da prasta a i Isus Hrist.

Pozdrav brate.
Molbe za pokajanje gresnika su uvek upucene preko Isusa koje dolaze do Jehove , naravno da Jehova prasta grehe mozda sam se ja pogresno izrazio ,
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Znas li ti koliko samo vasih dolaze kod nas i koliko vas napustaju svaki dan uopste nemas pojma sve vas je manje svaki dan i ljudi gube poverenja u vas pitaj tvoje pretpostavljene zasto besne na nas i zasto zagovaraju javnost da mrze na nas , bas iz tih razloga sto su ljudi nezadovoljni , i nemaju poverenja u vas tek sada im mi otvaramo oci, kod nas ima pojedinaca i to ne tako cesto i mi ih ne izbacujemo onako kako ti ovde izjavljujes , oni sami odlaze priznajuci svoju gresku i na taj nacin Jehova sam cisti svoj dom, nakon duzeg vremena ako osoba ne pokaze pokajanje i ne vrati se u Skupstini onda se ispisuje da nije JS prema tome sve regularno ne znam sta nije jasno , , na kraju krajeva uvek mogu da se vrate to nije definitvno moze uvek da im se oprosti ako pokazu pokajanje kao sto sam napisao.

Riječi iz Izaije 60:22 ispunile su se u Gruziji: “Od maloga će postati tisuća i od neznatnoga silan narod. Ja, Jehova, ubrzat ću to kad bude vrijeme.” Za manje od 20 godina broj objavitelja Kraljevstva u Gruziji porastao je s manje od 100 na otprilike 16 000. Ti revni propovjednici Božje Riječi svaki tjedan vode gotovo 8 000 biblijskih tečajeva — a to je odličan potencijal za daljnji rast u toj zemlji.





Jaooo pa kako si ti divan covek samo na reci , ti bi za mene dao 5 litara krvi da ostanem na zivotu :bgfdeye: znas to mozes samo ovde da preterujes a u privatnom zivotu si nesto drugo , vec sam istako sta bi ti uradio u jednom od ibrisanih postova, okaci tvoju llubav macki o rep.




Dobro sada me nazivas'' Brate '' i tvrdis da imas najvecu ljubav prema bratu a do juce si tvrdio kako bi ubio za Srpskoga cara i kralja svakoga pa onda racunam i mene (taj post je izbrisan ali ako si posten sam reci), jer to tvoja prikrivena ljubav, izvini ali ja nemam poverenja u takvog brata hvala ti puno na bratstvo :arrow:

U Drugom svjetskom ratu na području bivše Jugoslavije sukobili su se Hrvati i Srbi — dakle, rimokatolici i pravoslavci. I jedni i drugi tvrdili su da slijede Isusa, koji je svoje sljedbenike poučio da ljube bližnje. Ipak, njihov je sukob doveo do ”jednog od najužasnijih pokolja civila u povijesti“, kako se izrazio jedan pisac. Svijet je bio užasnut brojkom od, prema nekim izvorima, preko 500 000 ubijenih muškaraca, žena i djece.







pozdrav BRATE gedon.
Vec smo videli , koliko si velikodusan prema JS, hvala:fool:[/QUOTE]Napisao gedon:
Znas li ti koliko samo vasih dolaze kod nas i koliko vas napustaju svaki dan uopste nemas pojma sve vas je manje svaki dan i ljudi gube poverenja u vas pitaj tvoje pretpostavljene zasto besne na nas i zasto zagovaraju javnost da mrze na nas , bas iz tih razloga sto su ljudi nezadovoljni , i nemaju poverenja u vas tek sada im mi otvaramo oci, kod nas ima pojedinaca i to ne tako cesto i mi ih ne izbacujemo onako kako ti ovde izjavljujes , oni sami odlaze priznajuci svoju gresku i na taj nacin Jehova sam cisti svoj dom, nakon duzeg vremena ako osoba ne pokaze pokajanje i ne vrati se u Skupstini onda se ispisuje da nije JS prema tome sve regularno ne znam sta nije jasno , , na kraju krajeva uvek mogu da se vrate to nije definitvno moze uvek da im se oprosti ako pokazu pokajanje kao sto sam napisao.

Riječi iz Izaije 60:22 ispunile su se u Gruziji: “Od maloga će postati tisuća i od neznatnoga silan narod. Ja, Jehova, ubrzat ću to kad bude vrijeme.” Za manje od 20 godina broj objavitelja Kraljevstva u Gruziji porastao je s manje od 100 na otprilike 16 000. Ti revni propovjednici Božje Riječi svaki tjedan vode gotovo 8 000 biblijskih tečajeva — a to je odličan potencijal za daljnji rast u toj zemlji.

Pise gera:
Kojih to nasih? Ja sam sam u mojoj veri!! religije me neinteresuju jer su sve pod vlasti zloga i izokrenute,niko nesluzi bogu a Novcu.
Ja sam ortodox ona je najstarija Hriscanska religija i najpravilnija.A to sto su je neki tamo bezmozgovi popovi iskvarili to nije razlog da ja nebudem i dalje ortodox,nemoram ja da radim sve sto rade oni.
Ovde u svedskoj su u galavnom katulici,protestanti,i veoma mali broj nasih kako ti kazes,a najveci broj su starci u KD-ni ,JS-ka.U glavnom nepoznavaoci pisma.
Kazes Jehova cisti svoj dom ko ti je to rekao da je to Bozji dom???Kako si ti siguran u to???Ja videh da su to staresine koji ciste a ne Jehova!!!

Dzaba i da se vrati video sam potpuna ignoracija.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaooo pa kako si ti divan covek samo na reci , ti bi za mene dao 5 litara krvi da ostanem na zivotu znas to mozes samo ovde da preterujes a u privatnom zivotu si nesto drugo , vec sam istako sta bi ti uradio u jednom od ibrisanih postova, okaci tvoju llubav macki o rep.

Kako mozes da znas sta bi ja uradio kad me i ne poznajes,zasto mislis da nebih dao onoliko koliko to transfuzija dozvoljava da bi ti preziveo do bolnice itd.
Sta ti znas o mom privatnom zivotu? Nista ko ti daje pravo da komentarises moj zivot u tom smislu koji si naveo.
Ja ono sto sam rekao ucinicu Bog mi je svedok a ti ako neverujes to je tvoja licna stvar.Budi siguran da necu gledati kako moj bliznji umire na moje oci, a ja da mu nedam malo krvi ako mu je potrebna.
Okani se tih izbrisanih postova diskutuj o bibliji ako imas sta.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pise gedon:
Dobro sada me nazivas'' Brate '' i tvrdis da imas najvecu ljubav prema bratu a do juce si tvrdio kako bi ubio za Srpskoga cara i kralja svakoga pa onda racunam i mene (taj post je izbrisan ali ako si posten sam reci), jer to tvoja prikrivena ljubav, izvini ali ja nemam poverenja u takvog brata

Jesi mi brat rodjen si na planeti zemlji nisi na marsu!!!!

Tvrdim i danas da bih ubio za cara srpskog,po ocu i majci to je moj car car je od Boga i Saul je bio car,david takodje itd, pa su Jahveovi vernici ubijali za svoje carstvo i careve.U ratu bih ubijao jer drugog izbora ne bih imao,jer time stitim svoj narod,porodicu,familiju,prijatelje itd.
Ali bi ranjenom neprijatelju pomogo onoliko koliko je u mojoj moci, jer ni on ni ja nismo neprijatelji, mi smo braca, neprijatelji su nam oni koji sede na vrhu koji i cine ratove zbog svoje vecne gladi da vladaju.
Nista ja ne krijem ja sam uvek posten i govorim ono sto mislim, to nije moj stil da se pretvaram,ako nemas poverenje to je tvoje pravo, pa sta ako si ti JS-ok a ja ortodox oboje smo ljudi i sinovi Boga on nas voli jednako,Isus je nas sve otkupio krvlju svojom i svi smo Ravni pred njim,a to sto mi tu diskutujemo o svemu i svacemu to ce mo da vidimo tamo ko ce biti prav.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pise gedon:
U Drugom svjetskom ratu na području bivše Jugoslavije sukobili su se Hrvati i Srbi — dakle, rimokatolici i pravoslavci. I jedni i drugi tvrdili su da slijede Isusa, koji je svoje sljedbenike poučio da ljube bližnje. Ipak, njihov je sukob doveo do ”jednog od najužasnijih pokolja civila u povijesti“, kako se izrazio jedan pisac. Svijet je bio užasnut brojkom od, prema nekim izvorima, preko 500 000 ubijenih muškaraca, žena i djece.

Pise Gera:


Zapamti ovo sada i necu vise da ti ponavljam Katolici nisu hriscani kao i protestanti,
bar za mene.Srbija se vecno brani od okupatora neznam dali si srbin ako jesi, ti sada samnom nebi pisao na forumu da se nasi preci nisu branili od tih latinskih monstruma.
A ti si prihvatio njihovu obnovljenu veru jer i papa tvrdi da je jedini kanal izmedju Jahvea i ljudi kao i vi JS-ci.
Jesu se ubijali i branili se od zapada kao i od 1999g tako i od
turaka,austrougarske,fasista,natoa,a dalje cemo videti od koga.
Ne mesaj rat i dusu,rat i mirno vreme jer oni nemaju nista zajednicko!!!!
pitao bih te dali bi ti stojao mirno a da znas da ti neprijateljpolako dolazi na vrata da ti pobije porodicu??
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pise gedon:
pozdrav BRATE gedon.[/QUOTE] Vec smo videli , koliko si velikodusan prema JS, hvala.
Ti se prvo raspravi sam sa sobom sta ti zapravo hoces!!
Ako te ne zovem brate nije ti drago,ako te zovem opet ti nije drago!!!
Dogovori se sa sobom BRATE.

Pozdrav brate gedon.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Harmagedon, pisi manje i odredjenije da te ljudi razumeju.

Kao prvo subota je u raju i stvorena radi odredjene namene, odnosno posvcena je odredjenoj svrsi, i to se moze zakljuciti u kontekstu onoga sto biblija govori o ovom svetom danu:

Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi
dan od svih dela svojih, koja učini;
I BLAGOSLOVI Bog sedmi dan, i POSVETI GA, jer u taj dan počinu od svih
dela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo, ( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1 - 4 ).

Kao sto mozemo da vidimo iz ovog biblijskog izvestaja o stvaranju, Bog je blagoslovio i posvetio sedmi dan.
Sta znaci kada Bog nesto blagoslovi, odnosno posveti..? To znaci da je Bog ovaj dan odvojio za odredjenu svrhu.
Isus je u jevandjeljima napomenuo da je subota stvorena coveka radi, prema tome u skladu sa prethodnom izjavom, da je Bog blagoslovio sedmi dan i posvetio ga, on je to upravo ucinio radi coveka, da covek u ovom danu dozivi posebnu vrstu blagoslova, i da to bude dan kada cecovek biti u jednom posebnom odnosu sa svojim tvorcem.

Sledeci tekst kaze sledece:

Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijednog
posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja
tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u
njima; a u sedmi dan počinu; ZATO JE BLAGOSLOVIO Gospod dan od odmora
I POSVETIO GA.
( 2 knjiga Mojsijeva 20. 8 - 11 ).

Iz ovog teksta se jos jasnije moze zakljuciti razlog zasto je Bog uspostavio subotu, radi toga da se covek ulazeci u subotni odmoor seti svog porekla, da nije produkt slucaja, vec da je Bog njegov tvorac, kao i svega stvorenog sto ga okruzuje.

Sledeca izjava upravo demantuje tvrdnju da subota vazi samo za Jevreje nakon izlaska iz Egipatkog ropstva. za Avrama se kaze sledece

`Zato sto je Avram slusao glas moj i cuvao naredbu moju, ZAPOVESTI MOJE...

O kojim zapovestima se ovde radi ako ne o 10 zapovesti kojijeh je deo i zapovest o suboti, a ovde se govori o Avramu koji je ziveo mnogo pre nego sto su Jevreji robovali u Egiptu, i nakon izlaska iz njega dobili zapovesti u pisanom obliku posretstvom Mojsija na Sinajskoj gori.

Nadam se da neces izbeci odgovor na ova pitanja..
 
Natrag
Top