Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jehovini svedoci znaju tako da iskomplikuju svoje tumacenje biblije, da je to mucno i citati, jer je kao dim u nozdrvama.

Biblijska istina je tako jednostavna da je i malo dete moze razumeti...hvala Bogu na tome..

Da ,da brate ladokeja imas potpuno pravo!! a kad neznaju kako da odgovore na post oni prosto pocinju da vredjaju ili da uzmu nesto neznacajno iz posta da bi napravili spam,umesto da diskutuju o onome sto je ocigledno iz Biblije i to argumentovano.

Ne samo da je mucno citati nego je ponizno za one koji odlicno poznaju Bibliju, za razliku od njih. Sto puta im kazes da mi necitamo sarene knjizice KS-re,a oni kad nemaju argument ili neznaju kako da odbrane glupost koju su postavili postave nam Copy/Past KS-re.

Ili smugnu na nedelju ili mesec,pa se pojave kao sa nekim argumentima koji takodje nemaju smisla,napadaju podmuklo sa ciljem da te oskrbe,povrede direktno u dusu. Da bi ako meze da nestanes sa foruma, samo su se zeznuli imamo mi ovde postojani SV Duha u sebi dovoljno a ne nekog tamo duha organizacije koji ih ostavlja kad nemaju argumente pa moraju da se sklone na vreme, dok nas Duh Sveti je sa nama va veki vekova amin.

Pozdrav brate Ladokeja.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jehovini svedoci znaju tako da iskomplikuju svoje tumacenje biblije, da je to mucno i citati, jer je kao dim u nozdrvama.

Biblijska istina je tako jednostavna da je i malo dete moze razumeti...hvala Bogu na tome..

Upravo tako brate ladokeja mucno je citati tu izvrnutu nauku o kojioj i sam Gospod upozorava u Bibliji.Oni neshvataju da su zrtve jednog novog americkog projekta, pod nazivom "Novi Svecki poredak" tj pod psiholoskom kontrolom na kome se radi godinama, a s ciljem da potcine coveka da im sluzi i da radi za njih kao rob.
KS-re,islam najvise uspevaju u tome,kao sto nam je poznato islam je serijat a org JS-ka se bas mnogo ne razlikuje od islama tj serijata.
JS-ci su prevareni od strane sotone i trgovaca!!! Kao sto je mika spomenuo gore Rasel je bio pre svega trgovac!!! Pa je razradio jedan dobar sistem da manipulise ljudima koji ce mu prinositi provit..
Kako?U njegovo vreme to nije bilo mnogo para,ali u nase vreme to je sasvim veliki novac tj profit.
Evo kako:Na svetu ima oko 7000 000-na JS-ka,znaci svaki JS-ok da da po jedan euro! to znaci da svake subote ili nedelje Bruklinsko telo dobija 7000 000 miliona evra brate,a znam da neko iz njih daje i po 5,10,50,100 evra i vise.Pa ti vidi brate koja je to matematika koji je to profit.

Ne da ih Ks-re pljacka nego ih tera da rade besplatno na pr: Da pisu i stampaju casopise i knjige,da prevode na razne jezike,da idu po kucama da prodaju te iste casopise i knjizice itd,Zasto on to mora da radi, zato sto on mora da plati te zurnale ako ih ne proda!!! A najvise da bi tebe i mene ubedio da dodjemo u KD-nu da damo prilog za profitiranje Bruklinske mafije.

Kad bi oni samo znali u kakvim vilama zive ljudi u americi pod nazivom !Verni Robovi" Taj isti hamargedon bi odmah zapalio sve zurnale,knjizice KS-re,ali na zalost on je vec ispran i pdcinjen KS-ri.

A postavicu mu slike gde i kako zive njegovi robovlasnici.
Setite se samo Kakvu je vilu sagradio Rasel navodno da ce tu da zivi Avraam,ilija itd,kako je to ludo i naivno za naivce, kao sto znamo Avraam i ilija itd nikada nisu dosli u tu kucu a sam rasel je u njoj ziveo. A nije losa matematicka prevara jednog trgovca koji je propovedao preko astronomije tj polozaju zvezda,piramidizam,itd.
Dali ste svestni ljudi sta jedan"SUDIJA I ADVOKAT" posle rasela mogu da smisle,kad dobro poznaju "ZAKON"??????

Eto zato ja necitam te knjizice,zurnale, jer su pune prevare,licimerja,materijalnog ucenja,i nista u njima nema duhovnog, oni ti istalkuju svoje misljenje u zurnalima,knjizicama sa unapred napisanim odgovorima na pitanja.
Koji su tamo postavljena a ti nemas pravo da izrazis svoju slobodu misli ako vidis da to nije tako,Odmah ces biti proglasen za otpadnika i bices ignorisan u KD-ni.

Verujte doziveo sam to da vidim,pa nemoj te da vas cudi zasto se i ovde tako ponasaju.Nisu oni krivi kriv je diktat KS-re koji misli Bolje neka ode jedan covek nego svi ako saznaju istinu,jer ako odu svi koce nam davati profit tj novac zato su oni tako strogi prema JS-ma.A o bibliji nemaju veze jer ih specijalno odvlace u drugi pravac od istine.Zasto? Jer svako ko je otvorio srce,dusu k Bogu i Isusu, napustio je JS-ke!!!!
A kako se ponasaju prema njima koji su otisli od JS-ka mozete videti na temi:Kako bivsi JS-ci vide svet jehovinog naroda.
Tako brate Ladokeja potpuno se slazem sa tobom da je mucno citati to sto oni postave a da i sami nisu svesni toga, jer oni nemaju pravo da citaju bibliju osim sarene lazi knjizica KS-re"NEMAJU PRAVA NA SOPSTVENE MISLI TJ NA SLOBODU SOPSTVENOG RAZMISLJANJA"
Recimo mika mu pise citate i kontekste direktno iz biblije kao i ja ,ti i drugi, a on lupa kopije KS-re,jer nema poznavanje i sopstveno misljenje kao mika,ja,ti itd o Bibliji koju je lako razumeti onim koji su u duhu s Histom Gospodom amin.

Pozdrav brate ladokeja.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Da ,da brate ladokeja imas potpuno pravo!! a kad neznaju kako da odgovore na post oni prosto pocinju da vredjaju ili da uzmu nesto neznacajno iz posta da bi napravili spam,umesto da diskutuju o onome sto je ocigledno iz Biblije i to argumentovano.

Ne samo da je mucno citati nego je ponizno za one koji odlicno poznaju Bibliju, za razliku od njih. Sto puta im kazes da mi necitamo sarene knjizice KS-re,a oni kad nemaju argument ili neznaju kako da odbrane glupost koju su postavili postave nam Copy/Past KS-re.
Ja opet kazem i Andjeoskim jezikom da govorimo vi necete razumeti ,jer nije svakome dato

Matej 13:11.On im je odgovorio: “Vama je dano da razumijete svete tajne kraljevstva nebeskog, ali njima nije dano. 12 Jer onome tko ima još će se dati i imat će obilje, a onome tko nema uzet će se i ono što ima. 13 Zato im govorim u usporedbama, jer gledaju, a ne vide, i slušaju, a ne čuju i ne razumiju. 14 I na njima se ispunjava Izaijino proročanstvo, koje kaže: ‘Ušima ćete slušati, ali nećete razumjeti, i očima ćete gledati, ali nećete vidjeti. 15 Jer srce je ovome narodu neprijemljivo i ušima čuju, a ne odazivaju se, i zatvaraju oči svoje, da očima ne vide i ušima ne čuju i srcem ne razumiju i da se ne obrate i da ih ne izliječim.’
1kori.1:27Naprotiv, ono što svijet smatra ludim Bog je izabrao da posrami mudrace, i ono što svijet smatra slabim Bog je izabrao da posrami ono što je jako


Pozdrav brate Ladokeja.
Sve druge nazivate bracom samo Jehovine svedoke ne, jos jedan razlog da se biblijska rec ispunjava Izaija 66:5. Čujte riječ Jehovinu, vi koji drhtite od riječi njegove: “Braća vaša koja vas mrze, koja vas odbacuju zbog imena mojega, govore: ‘Neka se proslavi Jehova!’ On će se i pojaviti, i vi ćete se radovati, a oni će biti posramljeni.”



Jakov 2:7 Ne hule li baš oni na časno ime koje nosite? 8 Ako dakle izvršavate kraljevski zakon prema riječima iz Pisma: “Ljubi bližnjega svojeg kao samoga sebe”, dobro činite. 9 Ali ako ste pristrani, činite grijeh, i zakon vas osuđuje kao prijestupnike.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Postovanje Harmagedonu,zar ti stvarno milis da ce nego citati toliko teksta koji si kopirao?Odgovori na pitanja u nekoliko recenica, a nemoj nam kopirate cele vase casopise.Ne mislim da ce to iko procitati.
U tome i jeste stvar sto vi ne zelite da citate i saznatepravu istinu a zelite da nametnete vase , kopiju sam vam izneo za bolje razumevanje,pa ako vi ne citate i ja ne citam vase niti me zanimaju gluposti, napisaste Za boga da treba odmor, izjednacujete Boga i coveka nesavrsenog kao da je on ljudska osoba , a Isus vam sam potvrdjuje da njegov Otac radi neprestano, koje li gluposti vi lupate i to covek da cita. :beee: Ivan5:14Nakon toga Isus ga je našao u hramu i rekao mu: “Eto, ozdravio si. Više ne griješi, da ti se što gore ne dogodi!” 15 I čovjek je otišao i rekao Židovima da je Isus taj koji ga je ozdravio. 16 Zbog toga su Židovi počeli optuživati Isusa, jer je takvo što činio u subotu. 17 A Isus im je odvratio: “Otac moj radi sve do sada, a i ja radim.” 18 Zato su Židovi još više tražili priliku da ga ubiju, jer ne samo da je kršio subotu nego je i Boga nazivao svojim Ocem, izjednačujući se s Bogom.












Naprotiv, ono što svijet smatra ludim Bog je izabrao da posrami mudrace, i ono što svijet smatra slabim Bog je izabrao da posrami ono što je jako
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ja opet kazem i Andjeoskim jezikom da govorimo vi necete razumeti ,jer nije svakome dato

Matej 13:11.On im je odgovorio: “Vama je dano da razumijete svete tajne kraljevstva nebeskog, ali njima nije dano. 12 Jer onome tko ima još će se dati i imat će obilje, a onome tko nema uzet će se i ono što ima. 13 Zato im govorim u usporedbama, jer gledaju, a ne vide, i slušaju, a ne čuju i ne razumiju. 14 I na njima se ispunjava Izaijino proročanstvo, koje kaže: ‘Ušima ćete slušati, ali nećete razumjeti, i očima ćete gledati, ali nećete vidjeti. 15 Jer srce je ovome narodu neprijemljivo i ušima čuju, a ne odazivaju se, i zatvaraju oči svoje, da očima ne vide i ušima ne čuju i srcem ne razumiju i da se ne obrate i da ih ne izliječim.’
1kori.1:27Naprotiv, ono što svijet smatra ludim Bog je izabrao da posrami mudrace, i ono što svijet smatra slabim Bog je izabrao da posrami ono što je jako


Sve druge nazivate bracom samo Jehovine svedoke ne, jos jedan razlog da se biblijska rec ispunjava Izaija 66:5. Čujte riječ Jehovinu, vi koji drhtite od riječi njegove: “Braća vaša koja vas mrze, koja vas odbacuju zbog imena mojega, govore: ‘Neka se proslavi Jehova!’ On će se i pojaviti, i vi ćete se radovati, a oni će biti posramljeni.”



Jakov 2:7 Ne hule li baš oni na časno ime koje nosite? 8 Ako dakle izvršavate kraljevski zakon prema riječima iz Pisma: “Ljubi bližnjega svojeg kao samoga sebe”, dobro činite. 9 Ali ako ste pristrani, činite grijeh, i zakon vas osuđuje kao prijestupnike.

Napisao Hamargedon:

Ja opet kazem i Andjeoskim jezikom da govorimo vi necete razumeti ,jer nije svakome dato

Matej 13:11.On im je odgovorio: “Vama je dano da razumijete svete tajne kraljevstva nebeskog, ali njima nije dano. 12 Jer onome tko ima još će se dati i imat će obilje, a onome tko nema uzet će se i ono što ima. 13 Zato im govorim u usporedbama, jer gledaju, a ne vide, i slušaju, a ne čuju i ne razumiju. 14 I na njima se ispunjava Izaijino proročanstvo, koje kaže: ‘Ušima ćete slušati, ali nećete razumjeti, i očima ćete gledati, ali nećete vidjeti. 15 Jer srce je ovome narodu neprijemljivo i ušima čuju, a ne odazivaju se, i zatvaraju oči svoje, da očima ne vide i ušima ne čuju i srcem ne razumiju i da se ne obrate i da ih ne izliječim.’
1kori.1:27Naprotiv, ono što svijet smatra ludim Bog je izabrao da posrami mudrace, i ono što svijet smatra slabim Bog je izabrao da posrami ono što je jako

Odgovara gera: Sta to mi necemo razumeti?Sta to nama nije dato?
Kao prvo to sto pise u isaiji odnosi se na Isusa Hrista!! da ce ga ljudi videti ali nece ga videti ,usima slusati a nece ga cuti,tako se i dogodilo u te dane raspeca.
Sam Isajija potom govori kim ce biti Isus Hrist i kako ce ga zvati(isaija 9:6)6 Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.
Vi ste ti prijatelju kojima nije dano da vidite istinu.
A da dopunim jos malo isti taj isaija,Malahija potvrdjuju dolazak andjela, koji ce da ocisti put pred gospodom,pogodi ko je to??? pa normalno (JOVAN KRSTITELJ-ILIJA)da bi Jovana krstitelja, odmah potvrdio zatim (JOVAN-ISUSOV UCENIK)

Pod 1)(Malahija 3:1,2)1 Evo, ja ću poslati anđela svog, koji će pripraviti put preda mnom, i iznenada će doći u crkvu svoju Gospod, kog vi tražite, i anđeo zavetni, kog vi želite, evo doći će, veli Gospod nad vojskama.
2 Ali ko će podneti dan dolaska Njegovog? I ko će se održati kad se pokaže? Jer je On kao oganj livčev i kao milo beljarsko.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pod 2)(isaija 40:2-5) 2 Govorite Jerusalimu ljubazno, i javljajte mu da se navršio rok njegov, da mu se bezakonje oprostilo, jer je primio iz ruke Gospodnje dvojinom za sve grehe svoje.
3 Glas je nekoga koji viče: Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu našem.
4 Sve doline neka se povise, i sve gore i bregovi neka se slegnu, i što je krivo neka bude pravo, i neravna mesta neka budu ravna.
5 I javiće se slava Gospodnja, i svako će telo videti; jer usta Gospodnja govoriše.
Kao sto vidis (6,7 stih govori o jovanu krstitelju)(I svako telo ce videti Gospoda A vi ga nevidite)(Gospod je Govorio a vi ga necuste) i Svoji ga izdase bas kao i vi JS-ci.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pod 3)(Jovan 1:14)

1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
2 Ona beše u početku u Boga.
3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.
5 I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.
6 Posla Bog čoveka po imenu Jovana.
7 Ovaj dođe za svedočanstvo da svedoči za Videlo da svi veruju kroza nj.
8 On ne beše Videlo, nego da svedoči za Videlo.
9 Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.
10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.
11 K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.
12 A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,
13 Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje telesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.
14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
15 Jovan svedoči za Njega i viče govoreći: Ovaj beše za koga rekoh: Koji za mnom ide preda mnom postade, jer pre mene beše.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pod 4)(Matvej 3:3)3 Jer je to onaj za koga je govorio prorok Isaija gde kaže: Glas onog što viče u pustinji: Pripravite put Gospodu, i poravnite staze Njegove.
Isa. 40:3, Lk. 1:76, Lk. 3:4
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pod 4)(luka 3:4-6)4 Kao što je napisano u knjizi reči proroka Isaije koji govori: Glas onog što viče u pustinji: Pripravite put Gospodnji; poravnite staze Njegove;
Isa. 40:3, Mt. 3:3

5 Sve doline neka se ispune, i sve gore i bregovi neka se slegnu; i šta je krivo neka bude pravo, i hrapavi putevi neka budu glatki;

6 I svako će telo videti spasenje Božije.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Objasni kad je to Jehova bio na zemlji u novom zavetu?A viste umesto gospod svugde napisali Jehova!!! Ne samo da nevidis sta tamo zapravo pise, nego neumes da citas uporedno,kontekste sa drugim stihovima zbog tvojih sarenih knjizica KS-re.

Eto ti sad pa razmisljaj kome to nije dano da vidi í da cuje, a dodacu jos i da cita.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pise hamargedon:

Sve druge nazivate bracom samo Jehovine svedoke ne, jos jedan razlog da se biblijska rec ispunjava Izaija 66:5. Čujte riječ Jehovinu, vi koji drhtite od riječi njegove: “Braća vaša koja vas mrze, koja vas odbacuju zbog imena mojega, govore: ‘Neka se proslavi Jehova!’ On će se i pojaviti, i vi ćete se radovati, a oni će biti posramljeni.”


Jakov 2:7 Ne hule li baš oni na časno ime koje nosite? 8 Ako dakle izvršavate kraljevski zakon prema riječima iz Pisma: “Ljubi bližnjega svojeg kao samoga sebe”, dobro činite. 9 Ali ako ste pristrani, činite grijeh, i zakon vas osuđuje kao prijestupnike.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U prvom delu teksta si napisao kako ce se pojaviti Jehova!!! to sam ti vec objasnio ko se pojavio u tekstu gore s citatima, i ko ce se pojaviti u otkrivenju to sam ti negde pisao u proslim postovima II Hristov dolazak no ne Jehovin, u oba slucaja to je Gospod Isus Hrist.
Zatim pises kako jedni druge nazivamo bracom samo vas ne? ti se usudjujes da govoris tako!!! ti tj vi JS-ci koji nemilosrdno izbacujete bracu iz KD-ne,koje nazivate otpadom,vi koji nas non stop ignorisete,vredjate ovde po forumu iti se usudjujes da postavis takvo poredjenje sa hulom na ime Bozje, koje kao prvo ne izgovarate pravilno,
i jos stavis stih: “Ljubi bližnjega svojeg kao samoga sebe”, dobro činite.
vi koji bez imalo stida izbacujete (BRATA IZ ORGANIZACIJE S KOJIM STE JELI I PILI I U GOSTE HODILI S KONAKOM VISE GODINA)kako te nije sramota Hamargedon da napises takav tekst.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stavis stih koji ni sam nerazumes evo pa Citaj:

10 Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj.
11 Ovo vam kazah, da radost moja u vama ostane i radost vaša se ispuni.
12 Ovo je zapovest moja da imate ljubav među sobom, kao što ja imadoh ljubav k vama.
13 Od ove ljubavi niko veće nema, da ko dušu svoju položi za prijatelje svoje.
14 Vi ste prijatelji moji ako tvorite šta vam ja zapovedam.

Obrati paznju na 13 stih,14:Znaci ako das i "DUSU SVOJU" za brata svoga,a vas su naucili da to necinite, jer je to greh pred Jehovom.Dusu prijatelju to je u stvari (KRV)!!!
Kao sto vidis od te ljubavi (DATI DUSU SVOJU ZA BRATA NEMA VECE)
A TEBI JE BAS TO ZABRANJENO!!!!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja svima pisem brate cak sam i tebi napisao mnogo puta dok ti licno ni jednom pa cak ni jedan JS-ok.
kada ces shvatiti da je KS-re teski vuk koja je izvrnula svu bibliju???

(dela 20:28-30)
28 Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
29 Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
30 I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom. Eto brate ja verujem u ovog Boga oca i sina i Sv Duha koji dade krv svoju za spasenje moje, i ja uvek cu dati krv-Dusu svoju ako se nadjem negde gde moj brat strada bilo koje vere,rase "Za ime Hristovo ucinicu to"
Jer to je najveca ljubav prema bratu svom.
To sto se mi tu raspravljamo na forumu uopste neznaci da ja tebe ili ostali mrzimo Zato so si JS-ok,vi ste takodje nasa braca upravo zato i zelimo da vam pokazemo u kakvoj ste zabludi s KS-om.

pozdrav BRATE gedon.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U tome i jeste stvar sto vi ne zelite da citate i saznatepravu istinu a zelite da nametnete vase , kopiju sam vam izneo za bolje razumevanje,pa ako vi ne citate i ja ne citam vase niti me zanimaju gluposti, napisaste Za boga da treba odmor, izjednacujete Boga i coveka nesavrsenog kao da je on ljudska osoba , a Isus vam sam potvrdjuje da njegov Otac radi neprestano, koje li gluposti vi lupate i to covek da cita. :beee: Ivan5:14Nakon toga Isus ga je našao u hramu i rekao mu: “Eto, ozdravio si. Više ne griješi, da ti se što gore ne dogodi!” 15 I čovjek je otišao i rekao Židovima da je Isus taj koji ga je ozdravio. 16 Zbog toga su Židovi počeli optuživati Isusa, jer je takvo što činio u subotu. 17 A Isus im je odvratio: “Otac moj radi sve do sada, a i ja radim.” 18 Zato su Židovi još više tražili priliku da ga ubiju, jer ne samo da je kršio subotu nego je i Boga nazivao svojim Ocem, izjednačujući se s Bogom.

Naprotiv, ono što svijet smatra ludim Bog je izabrao da posrami mudrace, i ono što svijet smatra slabim Bog je izabrao da posrami ono što je jako


Prijatelju, kao prvo ja sam u jednom od ranijih komentara RISA nazvao bratom ( po stvaranju ), pozelevsi mu da Gospod ucinii da postanemo i braca po veri, a on me je zbog toga osudio.

Sto se tice ostalog, ne razumem zasto nazivas pravom istinom ono sto ne mozes dokazati pismom, vec je proizvod licnih misljenja i pretpostavki.
Drugo, zasto izmisljas da je neko rekao da je Bogu potreban odmor..?
U bibliji pise da je Bog nakon sest dana stvaranja pocinuo, sto ne znaci da se umorio, vec je jednostavno zavrsio sa stvaralackom aktivnoscu.

I na kraju, Isus subotom nije radio fizicki posao, ponajmanje onaj koji bi mu doneo materijalnu korist, vec je svoje subotne Duhovne aktivnosti bazirao na cisto fizickom i Duhovnom isceljenju ljudi.

Jevreji su ga zbog toga optuzivali da krsi subotu, sto nije bio slucaj, jer su oni sami ogradili ovu zapovest svojim licnim pravilima i propisima koje Bog nije uspostavio, i time zabranjivali i ono sto je subotom bilo dozvoljeno.
Zato je Isus njih optuzio kao licemere, rekavsi da bi oni sigurno izvadili svog vola ili magarca kada bi im kojim slucajem upao u jamu u subotu, a oni njega optuzuju sto je iscelio bolesnog coveka u ovaj dan .
Isus je suboti dao svoje pravo mesto koje joj i pripada, rekavsi da subotom valja dobro ciniti.

Prijatelju, ako vec diskutujes o necemu, potrudi se da to bude na osnovu samog pisma, a nemoj optuzivati one koji upravo to cine, i iznose konkretne biblijske dokaze, koje ti pokusavas da demantujes ljudskom filozofijom.
Znam da si to naucio kod Jehovinih svedoka, ali skini za trenutak te naocare, i sagledaj stvari onakve kako su pretstavljene u kontekstu same Bozje reci.

Pozdrav i sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
u jamu u subotu, a oni njega optuzuju sto je iscelio bolesnog coveka u ovaj dan .
Isus je suboti dao svoje pravo mesto koje joj i pripada, rekavsi da subotom valja dobro ciniti.

Prijatelju, ako vec diskutujes o necemu, potrudi se da to bude na osnovu samog pisma, a nemoj optuzivati one koji upravo to cine, i iznose konkretne biblijske dokaze, koje ti pokusavas da demantujes ljudskom filozofijom.
Znam da si to naucio kod Jehovinih svedoka, ali skini za trenutak te naocare, i sagledaj stvari onakve kako su pretstavljene u kontekstu same Bozje reci.

Pozdrav i sve najbolje
Evo skidam naocare ali opet isto razumem kao i pre ;) i tvrdim da Jehova nije u pocetku namenio subotu za ljude jer nije ni bilo potrebno, kao sto stojim iza mojih reci , bilo je namenjeno kada su Izraelci izasli iz ropstva iz Egipta i vec par puta sam stavio taj stavak i ne zelim vise da ga postavljam jer ste zaista slepi, zasto bi Jehova namenio subotu pitam te ako je sve bilo dobro nacinjeno od Jehove da vidimo sta kaze Jehova 1. Mojsijeva 1:3131 Bog je zatim pogledao sve što je načinio, i gle, bilo je vrlo dobro. Tako je došla večer, pa jutro — dan šesti. Dakle bilo je sve idealno i savrseno, pa ako i Jehovi nije trebalo odmora ako se zajednicki slazemo kome je onda trebalo u pocetku?????? zato treba razumeti stvar iz tih razloga vam saljem bolje objasnjenje ali sto vi to ne citate ja vam nisam kriv evo jos jednom: Na koji način možemo bolje razumjeti zašto je Bog počinuo ”sedmi dan“? Ako zapazimo da je Bog, iako je bio vrlo zadovoljan onim što je učinio tijekom dugačkog perioda od šest prethodnih stvaralačkih ’dana‘, posebno blagoslovio ”sedmi dan“ i proglasio ga ’svetim‘. Djelo Concise Oxford Dictionary definira izraz ”sveto“ kao ”ono što je isključivo predano ili pripada (nekom bogu ili izvjesnoj vjerskoj namjeni)“. Dakle, to što je Jehova blagoslovio ”sedmi dan“ i proglasio ga svetim pokazuje da taj dan i njegov ’počinak‘ moraju na neki način biti povezani s njegovom svetom voljom i njegovim naumom, a ne s bilo kakvim njegovim potrebama. Koja je to povezanost?
5 Tijekom šest prethodnih stvaralačkih ’dana‘ Bog je načinio i pokrenuo sve cikluse i zakone koji upravljaju procesima na Zemlji i svime što je okružuje. Znanstvenici sada postaju svjesni kako su divno stvoreni ti procesi. Pretkraj ’šestog dana‘ Bog je stvorio prvi ljudski par i smjestio ga u ”vrt u Edenu na istoku“. Konačno, Bog je objavio svoj naum u vezi s ljudskom obitelji i Zemljom ovim proročanskim riječima: ”Radjajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zvjerinja što se miče po zemlji“ (1. Mojsijeva 1:28, 31; 2:8).
6 Izvještaj nam kaže što se dogodilo nakon što je ’šesti dan‘ stvaranja završio: ”Pogleda Bog sve što je stvorio, i gle, dobro bješe veoma“ (1. Mojsijeva 1:31). Bog je bio zadovoljan svime što je načinio. Zato je počinuo, odnosno prestao je s daljnjim stvaralačkim aktivnostima u povezanosti sa Zemljom. Međutim, premda je rajski vrt tada bio savršen i divan, on se prostirao samo na jednom malom području, a na Zemlji su bila samo dva ljudska stvorenja. Trebalo je vremena da Zemlja i ljudska obitelj dođu u stanje koje je Bog naumio. Zato je odredio ”sedmi dan“ kako bi se sve ono što je stvorio u prethodnih šest ’dana‘ razvilo u skladu s njegovom svetom voljom. (Usporedi Efežanima 1:11.) Kada ”sedmi dan“ završi, Zemlja će postati globalni raj u kojem će vječno stanovati obitelj savršenih ljudi (Izaija 45:18). ”Sedmi dan“ je odvojen, odnosno posvećen za izvršenje i ispunjenje Božje volje u vezi sa Zemljom i čovječanstvom. U tom je smislu ’svet‘.
7 Tako je Bog ”sedmi dan“ počinuo od stvaranja. Bilo je to kao da se odmaknuo i dozvolio da ono što je on pokrenuo dalje ide svojim tokom. Potpuno je siguran da će na kraju ”sedmoga dana“ sve biti točno onako kako je i naumio. Čak i ako bude nekih prepreka, one će biti svladane. Cijelo će poslušno čovječanstvo imati koristi kad se Božja volja ostvari u potpunosti. Ništa neće to zaustaviti jer na ’sedmom danu‘ počiva Božji blagoslov i on ga je učinio ’svetim

Bog je jasno objasnio svoj naum Adamu i Evi, ali oni nisu postupali u skladu s tim naumom. Naravno, Adam i Eva nisu bili jedini koji su postali neposlušni Bogu. Nakon njih to su učinili i milijuni drugih ljudi. Čak su i Izraelci, iako su bili Božji izabrani narod, često bili neposlušni Bogu. Važno je spomenuti da je Pavao upozorio kršćane u 1. stoljeću da bi se i nekima od njih moglo dogoditi da upadnu u istu zamku u koju su upali stari Izraelci. Napisao je: “Dajmo sve od sebe da uđemo u taj počinak, da ne bi tko pao oponašajući takvu neposlušnost” (Hebr. 4:11). Dakle, Pavao je neposlušnost povezao s nemogućnošću ulaska u Božji počinak. Što to znači za nas? Ako bismo se na neki način pobunili protiv Božjeg nauma, bismo li se time izložili opasnosti da ne uđemo u Božji počinak?

Apostol nadalje ističe da je moguće ući u Božji počinak (3:7–4:13). Izraelci oslobođeni iz egipatskog ropstva propustili su ući u taj počinak, jer su bili neposlušni i manjkalo im je vjere. Međutim, mi možemo ući u taj počinak ako pokazujemo vjeru u Boga i poslušno slijedimo Krista. Tada ćemo, umjesto da držimo samo tjedni Sabat, svakodnevno uživati veće blagoslove koji proizlaze iz toga što počivamo od svih sebičnih djela.

Heb.Apostol nadalje ističe da je moguće ući u Božji počinak (3:7–4:13). Izraelci oslobođeni iz egipatskog ropstva propustili su ući u taj počinak, jer su bili neposlušni i manjkalo im je vjere. Međutim, mi možemo ući u taj počinak ako pokazujemo vjeru u Boga i poslušno slijedimo Krista. Tada ćemo, umjesto da držimo samo tjedni Sabat, svakodnevno uživati veće blagoslove koji proizlaze iz toga što počivamo od svih sebičnih djela.

Hebr.3:7–4:13.Zato, kao što kaže sveti duh: “Danas, ako slušate glas njegov, 8 nemojte da vam otvrdnu srca kao onda kad su praoci vaši izazvali gnjev moj, kao u dan iskušavanja u pustinji, 9 gdje su me kušnjom iskušavali, a gledali su djela moja četrdeset godina. 10 Zato mi se taj naraštaj počeo gaditi i rekao sam: ‘Uvijek lutaju srcem svojim i nisu spoznali puteve moje.’ 11 Stoga sam se zakleo u gnjevu svojemu: ‘Neće ući u počinak moj.’
12 Pazite, braćo, da tko od vas ne odstupi od živoga Boga, te da se u njemu ne razvije zlo srce koje nema vjere. 13 Naprotiv, opominjite jedni druge svaki dan, dok još traje to “danas”, da ne bi tko od vas otvrdnuo zbog zavodljivosti grijeha. 14 Jer udio u Kristu imat ćemo samo ako pouzdanje koje smo imali u početku sačuvamo do kraja, 15 sve dok se govori: “Danas, ako slušate glas njegov, nemojte da vam otvrdnu srca kao onda kad su praoci vaši izazvali gnjev moj.”
16 Jer koji su ljudi to čuli, a ipak su izazvali gnjev Božji? Nisu li to bili svi koji su pod Mojsijem izašli iz Egipta? 17 A tko se Bogu gadio četrdeset godina? Zar ne oni koji su sagriješili, čija su tijela mrtva popadala u pustinji? 18 A kome se zakleo da neće ući u njegov počinak, ako ne onima koji su bili neposlušni? 19 Vidimo, dakle, da nisu mogli ući zato što nisu imali vjere.
4 Dakle, budući da ostaje obećanje o ulasku u njegov počinak, pazite da se za koga od vas ne bi kada utvrdilo da u tome nije uspio! 2 Jer nama je objavljena dobra vijest kao i njima, ali njima riječ koju su čuli nije koristila, jer se vjerom nisu ujedinili s onima koji su poslušali. 3 A mi koji vjerujemo ulazimo u počinak, jer je rekao: “Stoga sam se zakleo u gnjevu svojemu: ‘Neće ući u počinak moj’”, iako su njegova djela dovršena od postanka svijeta. 4 Jer na jednome je mjestu ovako rekao o sedmome danu: “I Bog je sedmoga dana počinuo od svih djela svojih”, 5 a ovdje opet kaže: “Neće ući u počinak moj.”

ne znam odakle ti ta ideja da mi diskutujemo sami od sebe pa mi smo primer za sve jer bas mi uvek potvrdjujemo na osnovu pisma i uvek ukazujemo na stavke koje vidis da postavljamo.A za naucenost , pa sigurno da sam naucio od Jehovinih Svedoka i hvala Jehovi da nisam adventista jer bih sigurno zalutao i ne znam kojeg boga bih onda prizvao da me spasi posto kod vas Bog nema ime, a koliko vidim cak ste i podeljena misljenja ne znam samo na koliko ste grupa odvojeni na adventiste 7 dana i td..... tako da ne bih o tome polemisao , dovoljno je to da ste se sami razbili u redovima.:confused2: Pozdrav i tebi i svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
ti se usudjujes da govoris tako!!! ti tj vi JS-ci koji nemilosrdno izbacujete bracu iz KD-ne,koje nazivate otpadom
Znas li ti koliko samo vasih dolaze kod nas i koliko vas napustaju svaki dan uopste nemas pojma sve vas je manje svaki dan i ljudi gube poverenja u vas pitaj tvoje pretpostavljene zasto besne na nas i zasto zagovaraju javnost da mrze na nas , bas iz tih razloga sto su ljudi nezadovoljni , i nemaju poverenja u vas tek sada im mi otvaramo oci, kod nas ima pojedinaca i to ne tako cesto i mi ih ne izbacujemo onako kako ti ovde izjavljujes , oni sami odlaze priznajuci svoju gresku i na taj nacin Jehova sam cisti svoj dom, nakon duzeg vremena ako osoba ne pokaze pokajanje i ne vrati se u Skupstini onda se ispisuje da nije JS prema tome sve regularno ne znam sta nije jasno , , na kraju krajeva uvek mogu da se vrate to nije definitvno moze uvek da im se oprosti ako pokazu pokajanje kao sto sam napisao.

Riječi iz Izaije 60:22 ispunile su se u Gruziji: “Od maloga će postati tisuća i od neznatnoga silan narod. Ja, Jehova, ubrzat ću to kad bude vrijeme.” Za manje od 20 godina broj objavitelja Kraljevstva u Gruziji porastao je s manje od 100 na otprilike 16 000. Ti revni propovjednici Božje Riječi svaki tjedan vode gotovo 8 000 biblijskih tečajeva — a to je odličan potencijal za daljnji rast u toj zemlji.





Obrati paznju na 13 stih,14:Znaci ako das i "DUSU SVOJU" za brata svoga,a vas su naucili da to necinite, jer je to greh pred Jehovom.Dusu prijatelju to je u stvari (KRV)!!!
Jaooo pa kako si ti divan covek samo na reci , ti bi za mene dao 5 litara krvi da ostanem na zivotu :bgfdeye: znas to mozes samo ovde da preterujes a u privatnom zivotu si nesto drugo , vec sam istako sta bi ti uradio u jednom od ibrisanih postova, okaci tvoju llubav macki o rep.




Eto brate ja verujem u ovog Boga oca i sina i Sv Duha koji dade krv svoju za spasenje moje, i ja uvek cu dati krv-Dusu svoju ako se nadjem negde gde moj brat strada bilo koje vere,rase "Za ime Hristovo ucinicu to"
Jer to je najveca ljubav prema bratu svom.
Dobro sada me nazivas'' Brate '' i tvrdis da imas najvecu ljubav prema bratu a do juce si tvrdio kako bi ubio za Srpskoga cara i kralja svakoga pa onda racunam i mene (taj post je izbrisan ali ako si posten sam reci), jer to tvoja prikrivena ljubav, izvini ali ja nemam poverenja u takvog brata hvala ti puno na bratstvo :arrow:

U Drugom svjetskom ratu na području bivše Jugoslavije sukobili su se Hrvati i Srbi — dakle, rimokatolici i pravoslavci. I jedni i drugi tvrdili su da slijede Isusa, koji je svoje sljedbenike poučio da ljube bližnje. Ipak, njihov je sukob doveo do ”jednog od najužasnijih pokolja civila u povijesti“, kako se izrazio jedan pisac. Svijet je bio užasnut brojkom od, prema nekim izvorima, preko 500 000 ubijenih muškaraca, žena i djece.





To sto se mi tu raspravljamo na forumu uopste neznaci da ja tebe ili ostali mrzimo

pozdrav BRATE gedon.[/QUOTE] Vec smo videli , koliko si velikodusan prema JS, hvala:fool:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ma nemas ti pojma covece nisi ni odgovorio na moje pitanje jer ne znas samo si izvuko brdo kopije jer ne znas drugo nista , i ne znam jesi li ti pismen uopste ili ti neko drugi cita Bibliju, kako mozes tvrditi da nisu imali poznavanje u sate :angfdl: jesi li ti normalan uopste da te malo upoznam sa Biblijom kada vec ne znas. Sat. Podjela dana na 24 sata vuče porijeklo iz Egipta. Korijeni današnje podjele sata na 60 minuta nalaze se u matematici starog Babilona, gdje se koristio seksagezimalni sustav (sustav koji se temeljio na broju 60). U izvornom tekstu hebrejskih knjiga Biblije ne spominju se sati. Doba dana naznačuje se izrazima kao što su “jutro”, “podne” i “predvečerje” (1. Mojs. 24:11; 43:16; 5. Mojs. 28:29; 1. Kralj. 18:26). Noć se dijelila na tri razdoblja. Ona se nazivaju “noćnim stražama” (Psal. 63:6). U Bibliji se konkretno spominju dvije takve straže: “srednja noćna straža” (Suci 7:19) i “jutarnja straža” (2. Mojs. 14:24; 1. Sam. 11:11).
10 No u grčkim knjigama Biblije sati se spominju na dosta mjesta (Mat. 20:2-6; Ivan 11:9). Sati su se brojali od izlaska sunca (odnosno otprilike od 6 sati). Biblija spominje “treći sat”, što je prema našem računanju vremena oko 9 sati ujutro. Također kaže da je onoga dana kad je Isus bio pribijen na stup tama pala na Jeruzalem “oko šestog sata”, što znači oko podneva. Prema biblijskom izvještaju, Isus je na mučeničkom stupu izdahnuo “oko devetog sata”, odnosno oko 15 sati po današnjem računanju (Mar. 15:25; Luka 23:44; Mat. 27:45, 46).

Ivan 11:9.Isus je odgovorio: “Zar danje svjetlo ne traje dvanaest sati? Ako tko hoda po danu, ne spotiče se, jer vidi svjetlo ovoga svijeta. Mat.20:2-6.Kad se dogovorio s radnicima za denar na dan, poslao ih je u svoj vinograd. 3 Kad je opet izašao oko trećeg sata, vidio je druge kako stoje besposleni na trgu, 4 te im je rekao: ‘Idite i vi u vinograd, pa ću vam dati koliko bude pravo!’ 5 I otišli su. Opet je izašao oko šestog i devetog sata i učinio isto tako. 6 Na kraju je izašao oko jedanaestog sata i našao druge kako stoje, pa im je rekao: ‘Zašto stojite ovdje cijeli dan besposleni?’


Zagrej stolicu malo pa nauci.;)


Crvenom bojom sam obeležio tvoju primedbu na Gerin post.
Plavom bojom sam obeležio tekst koji si kopirao sa WTLIB-a.

Kada bi se prebrojalo sve što si pisao iz (valjda)svoje glave ne bi iznelo ni deset posto od onog što si ukupno postovao.
I ti imaš obraza da Geri prebaciš što se potrudio da povadi citate iz Biblije koja je osnova za raspravu dok sam nemilice postuješ kopirane tekstove Kule stražare?

Sad obrati malo pažnju na tvoje reči koje si u ovom jednom postu sam smislio:

1 Ma nemas ti pojma covece
2 jer ne znas drugo nista
3 jesi li ti pismen uopste
4
jesi li ti normalan uopste
5 Zagrej stolicu malo pa nauci

To su tvoje misli,toliko podcenjuješ i vređaš sagovornike bez imalo obzira.

Da li je to duhovni raj u kome žive Jehovini svedoci?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Za Hamargedona!!

Originalni prevod s Hebrejskog:

Превод са хебрејског језика (превео Силвије Грубишић) гласи овако (Излазак 20, 2-17; види и Поновљени закон 5,6-21):

Ја сам Јахве, Бог твој, који сам те извео из земље египатске, из куће ропства. Немој имати других богова уз мене.

Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.

Не узимај узалуд имена Јахве, Бога свога, јер Јахве не опрашта ономе који узалуд изговара име његово.

Сјети се да светкујеш дан суботни. Шест дана ради и обављај сав свој посао. A седмога је дана субота, починак посвећен Јахви, Богу твојему. Тада никаква посла немој радити: ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живина твоја, нити дошљак који се нађе унутар твојих врата. Та и Јахве је шест дана стварао небо, земљу и море и све што је у њима, а седмога је дана починуо. Стога је Јахве благословио и посветио дан суботни.

Поштуј оца свога и мајку своју, да имаднеш дуг живот на земљи коју ти дâ Јахве, Бог твој.

Не убиј!

Не учини прељуба!

Не укради!

Не свједочи лажно на ближњега свога!

Не пожели куће ближњега свога! Не пожели жене ближњега свога; ни слуге његова, ни слушкиње његове, ни вола његова, ни магарца његова, нити ишта што је ближњега твога!

Десет заповести до данас чине темељ јеврејске и хришћанске вере.

Будући да у хебрејском тексту не постоји нумерација ни нека друга јасна подела заповести, те није лако одредити њихов број, до традиционалног броја од десет заповести у различитим се предајама долази на различите начине. Особито је та разноликост присутна међу разним хришћанским заједницама.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 zapovedi na ruskom!!!!

На русском языке (Синодальный перевод)

Текст десяти заповедей по Синодальному переводу Библии.

Я Господь, Бог твой; да не будет у тебя других богов пред лицом Моим.
Не делай себе кумира и никакого изображения того, что на небе вверху, что на земле внизу, и что в воде ниже земли. Не поклоняйся им и не служи им; ибо Я Господь, Бог твой, Бог ревнитель, наказывающий детей за вину отцов до третьего и четвёртого [рода], ненавидящих Меня, и творящий милость до тысячи родов любящим Меня и соблюдающим заповеди Мои.
Не произноси имени Господа, Бога твоего, напрасно; ибо Господь не оставит без наказания того, кто произносит имя Его напрасно.
Помни день субботний, чтобы святить его. Шесть дней работай, и делай всякие дела твои; а день седьмый — суббота Господу, Богу твоему: не делай в оный никакого дела ни ты, ни сын твой, ни дочь твоя, ни раб твой, ни рабыня твоя, ни скот твой, ни пришлец, который в жилищах твоих. Ибо в шесть дней создал Господь небо и землю, море и все, что в них; а в день седьмый почил. Посему благословил Господь день субботний и освятил его.
Почитай отца твоего и мать твою, чтобы продлились дни твои на земле, которую Господь, Бог твой, дает тебе.
Не убивай.
Не прелюбодействуй.
Не кради.
Не произноси ложного свидетельства на ближнего твоего.
Не желай дома ближнего твоего; не желай жены ближнего твоего, ни раба его, ни рабыни его, ни вола его, ни осла его, ничего, что у ближнего твоего.

Десет заповести у Православној цркви
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сажети, али другачије распоређени текст заповести, доноси и Православна црква:

Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.
Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.
Поштуј оца својега и мајку своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.
Не убиј.
Не чини прељубе.
Не кради.
Не сведочи лажно на ближњега својега.
Не пожели ништа што је туђе.

Уместо израза „субота“ има израз „дан одмора“, што је у ствари превод хебрејске речи шабат. Православна црква, иако задржава забрану израде ликова, ипак поштује иконе, али не држи да у њима станује божанство.

10 zapovedi kod JS-ka Novi Svet.

2 „Ја сам Јехова, твој Бог, који те је извео из египатске земље, из дома робовања. 3 Немој имати других богова осим мене.

4 „Не прави себи резани лик нити било шта налик ономе што је горе на небесима или доле на земљи или у водама испод земље. 5 Не клањај им се нити им служи, јер сам ја, Јехова, твој Бог, Бог који захтева да се оданост исказује искључиво њему. Ја кажњавам преступе очева на синовима, до трећег и до четвртог колена, оних који ме мрзе, 6 а милост показујем и хиљадитом колену оних који ме воле и држе се мојих заповести.

7 „Не спомињи име Јехове, свог Бога, на недостојан начин, јер Јехова неће оставити без казне онога ко недостојно спомиње његово име.

8 „Сећај се сабатног дана и сматрај га светим. 9 Шест дана ради и обављај сав свој посао. 10 А седми дан је сабат посвећен Јехови, твом Богу. Не ради никакав посао, ни ти, ни твој син, ни твоја кћи, ни твој роб, ни твоја робиња, ни твоја стока, ни странац који живи у твом граду. 11 Јер је за шест дана Јехова створио небеса и земљу, море и све што је у њима, а од седмог дана он почива. Зато је Јехова благословио сабатни дан и посветио га.

12 „Поштуј свог оца и своју мајку да ти се продуже дани на земљи коју ти даје Јехова, твој Бог.


13 „Не убиј.

14 „Не учини прељубу.

15 „Не укради.

16 „Не сведочи лажно против свог ближњег.

Kako vidim u principu se svi prevodi slazu koje sam naveo sto znaci da je MIKA u pravu Bog je sazdao za 6 dana sve i u sedmom danu je pocinuo,ali je jasno naredio u zakonu sta?
Не ради никакав посао, ни ти, ни твој син, ни твоја кћи, ни твој роб, ни твоја робиња, ни твоја стока, ни странац који живи у твом граду. 11 Јер је за шест дана Јехова створио небеса и земљу, море и све што је у њима, а од седмог дана он почива. Зато је Јехова благословио сабатни дан и посветио га.
Potpuno je jasno da neradimo ni mi nista osim da svetkujemo dan subotnji i ovde ne pise da ne treba pomoci bliznjem ili zivotinji ako bi upala u jamu,ili covek slomi ruku,nogu,ili ako se duhovno prosvecuju ili isceljuju.Upravo to je ladokeja imao u vidu sam bog je pocinuo 7 dan ali to neznaci da pociva i 8 itd a moguce svaki 7 dan da se priseti sta je stvorio sve za 6 dana i da vidi kako i koliko svetkujemo taj da Isus nam je jasno pokazao kako se to radi.
Pitam te dali bi ti posao u subotu kod doktora ako bi polomio nogu ili ruku nedaj boze? I dali bi ti svojim razumom osudio doktora zato sto ti je namestio nogu ili ruku nedaj boze, normalno da ces ici i neces osuditi doktora.
Tak je i Isus isceljivao u subotu i samim tim svetkovao Bozji dan subotu.
Zao mi je sto si proignorisao moj post gore,ali to je tvoje pravo.

Pozdrav brate.

PS.
Pise gedon:ne znam odakle ti ta ideja da mi diskutujemo sami od sebe pa mi smo primer za sve jer bas mi uvek potvrdjujemo na osnovu pisma i uvek ukazujemo na stavke koje vidis da postavljamo.A za naucenost , pa sigurno da sam naucio od Jehovinih Svedoka i hvala Jehovi da nisam adventista jer bih sigurno zalutao i ne znam kojeg boga bih onda prizvao da me spasi posto kod vas Bog nema ime, a koliko vidim cak ste i podeljena misljenja ne znam samo na koliko ste grupa odvojeni na adventiste 7 dana i td..... tako da ne bih o tome polemisao , dovoljno je to da ste se sami razbili u redovima.

Pise Gera:Nije lepo to sto pises za adventiste da su se razdelili a zaboravljas da su se i JS-ci nekoliko puta razdeljavali!!!!

Pise gedon:

Hebr.3:7–4:13.Zato, kao što kaže sveti duh: “Danas, ako slušate glas njegov, 8 nemojte da vam otvrdnu srca kao onda kad su praoci vaši izazvali gnjev moj, kao u dan iskušavanja u pustinji, 9 gdje su me kušnjom iskušavali, a gledali su djela moja četrdeset godina. 10 Zato mi se taj naraštaj počeo gaditi i rekao sam: ‘Uvijek lutaju srcem svojim i nisu spoznali puteve moje.’ 11 Stoga sam se zakleo u gnjevu svojemu: ‘Neće ući u počinak moj.’
12 Pazite, braćo, da tko od vas ne odstupi od živoga Boga, te da se u njemu ne razvije zlo srce koje nema vjere. 13 Naprotiv, opominjite jedni druge svaki dan, dok još traje to “danas”, da ne bi tko od vas otvrdnuo zbog zavodljivosti grijeha. 14 Jer udio u Kristu imat ćemo samo ako pouzdanje koje smo imali u početku sačuvamo do kraja, 15 sve dok se govori: “Danas, ako slušate glas njegov, nemojte da vam otvrdnu srca kao onda kad su praoci vaši izazvali gnjev moj.”


Pise Gera:procitaj ovo sto sam boldovao crvenim jos jednom pa mi reci o kome se tu radi???
Nezaboravi da je Isus jedini koji je ikada rekao da sin covecji moze da izmeni subotu???? Kako to, sta mislis???Ko ima pravo da izmeni subotu ako nije Bog??? Obavezno cu ti pronaci taj stih i postaviti.

Pozdrav jos jednom.
 
Natrag
Top