Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Molbe za pokajanje gresnika su uvek upucene preko Isusa koje dolaze do Jehove , naravno da Jehova prasta grehe mozda sam se ja pogresno izrazio ,

Jahve prasta ali Sin takodje upravo sam to naveo nasem novom clanu.Sve ce oprostiti ali (HULU NA SVETOG DUHA NECE SE OPROSTITI)

Zasto si odmah proignorisao Gospoda Isusa Hrista?

( JER SIN SVE RADI STO I OTAC)

Pozdrav brate gedon.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
harmagedon 1;949704 Znas li ti koliko samo vasih (pravoslavaca) dolaze kod nas i koliko vas napustaju svaki dan uopste nemas pojma sve vas je manje svaki dan i ljudi gube poverenja u vas pitaj tvoje pretpostavljene zasto besne na nas i zasto zagovaraju javnost da mrze na nas je napisao(la):
prestala da objavljuje statisktiku JS?[/COLOR]
Da li je to zato sto pravoslavci i drugi masovno prelaze u JS ili upravo zbog toga ste suvie retko ko da pedje?
Pazi, imam kompletnu vasu statistiku od 1950- 2011.

2. Da li si citao pregled vase statistike za deset godina od 1995-2005. godine?
Sta kazu braca iz Upravnog tela? Proj onih koji prilaze zajednici JS naglo se smanji. Ako ti ne verujes
idi na sluzbeni veb JS pa se uveri.

3. Oni se zale na savremenu tehniku: radio, TV, internet. Iako mi ovde mislimo da samo nas dva ili tri doiskutujemo, ovo je samo varnica koja zapaljuje vatru koja se pretvara u pozar i prenosi se u sve krajeve sveta. Zato svaka nasa i vasa izjava ima dalekosezne posledice.

4. Vise puta sam cuo JS kako se hvale da su verska zajednica koja najbrze raste u svetu. Tako ih je obavestila Kula strazara, a posto drugo ni ne slusaju i necitaju, zato i neznaju istinu. To je obmana. Ja sam nedavno izneo statistiku JS i dokumentovao da to nije istina.

5. A sta mislis koliki broj JS napusta zajednicu?
Vasa statistika tvrdi da je za deset spomenutih godina zajednica JS izgubila vise od 1,5 miliona vernika, a to je vise od 22 posto.
Autor kaze, cak kad odbijemo i one koji su umrli, opet nas je napustilo vise od milion vernika.
Da li ti je ovo posnato ili nije?

Pa kad je tako, onda ima li ikakvog smisla sto si gore rekao Geri?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
harmagedon 1;949704 Znas li ti koliko samo vasih (pravoslavaca) dolaze kod nas i koliko vas napustaju svaki dan uopste nemas pojma sve vas je manje svaki dan i ljudi gube poverenja u vas pitaj tvoje pretpostavljene zasto besne na nas i zasto zagovaraju javnost da mrze na nas je napisao(la):
prestala da objavljuje statisktiku JS?[/COLOR]
Da li je to zato sto pravoslavci i drugi masovno prelaze u JS ili upravo zbog toga ste suvie retko ko da pedje?
Pazi, imam kompletnu vasu statistiku od 1950- 2011.

2. Da li si citao pregled vase statistike za deset godina od 1995-2005. godine?
Sta kazu braca iz Upravnog tela? Proj onih koji prilaze zajednici JS naglo se smanji. Ako ti ne verujes
idi na sluzbeni veb JS pa se uveri.

3. Oni se zale na savremenu tehniku: radio, TV, internet. Iako mi ovde mislimo da samo nas dva ili tri doiskutujemo, ovo je samo varnica koja zapaljuje vatru koja se pretvara u pozar i prenosi se u sve krajeve sveta. Zato svaka nasa i vasa izjava ima dalekosezne posledice.

4. Vise puta sam cuo JS kako se hvale da su verska zajednica koja najbrze raste u svetu. Tako ih je obavestila Kula strazara, a posto drugo ni ne slusaju i necitaju, zato i neznaju istinu. To je obmana. Ja sam nedavno izneo statistiku JS i dokumentovao da to nije istina.

5. A sta mislis koliki broj JS napusta zajednicu?
Vasa statistika tvrdi da je za deset spomenutih godina zajednica JS izgubila vise od 1,5 miliona vernika, a to je vise od 22 posto.
Autor kaze, cak kad odbijemo i one koji su umrli, opet nas je napustilo vise od milion vernika.
Da li ti je ovo posnato ili nije?

Pa kad je tako, onda ima li ikakvog smisla sto si gore rekao Geri?

E moj bata Miko! stakvima kao sto je gedon ima jagodice na prstima da ti se izlizu do kosti od pisanja,a on ce da izvadi neku glupost koja u opste nije vazna iz celog posta i da napravi spam.
Ucenje je njihovo ovako koji propovedaju po forumima:kad neznas staces da odgovoris na post za koji nemas argumente a ti uzmi nesto sto nema veze s postom i lupaj im spamove,da se zbune ili moralno padnu duhom.Lazi,varaj,ignorisi,lupaj spam,cepaj Copy/past,itd da bi dobio u vremenu da se taj post zanemari.A onda postavi post kako smo te mi naucili iz KS-re.Jer ce taj stari post da se zaboravi i pocece taj novi koji si ti sam postavio.
Pokusacu da pronadjem jedan sajt JS-ka,gde se samo staresine dogovaraju kako da se Pioniri ponasaju na forumima i kako da se stvara plan da se na forumima vrbuju novi clanovi.

gedon Bibliju ne poznaje dobro brate Miko,ali zato izvrsno poznaje sarene knjizice KS-re,ja sam ih citao skoro tri godine!ali kad smo pokusavali da citiramo iz biblije stihove koji potvrdjuju to sto su servirovali iz KS-re. redko koji stih se slozio sa tolkom iz zurnala.Znas li zasto?zato sto kad uzmes u vidu kontekst vrtoglavo se rusi njihov tolk,zato sam imao sa njima diskusije i rasprave i na kraju kad su videli da me nemogou obmanuti prestase da dolaze.

Ali jos uvek mi rokaju u postu svoje zurnale da poludis,malo mi je reklama pa jos i to.

Iskreno receno nisam se interesovao njihovom statistikom pa mi nije tacno poznato koliki broj odlazi i dolazi,ali moracu.

Dali si primetio da je vecinu tvojih i mojih postova proignorisao?Ja sam primetio da sve sto sam mu postavio iz Biblije jednostavno je proignorisao,a hvata se za gluposti ko pijan plota.

Kao navodno nema veze sa diskusijom,a sdiskusiom ima veze samo ono sto on postavi.Pogledaj majketi sta on odgovara na Biblijske stihove na predhodnim stranicama.

U jednom postu na predhodnoj stanici tvrdi da samo Jahve,prasta grehe kroz Isusa a nije uzeo u obzir da je sam isus rekao: Otac prasta grehe i sin coveceski ima moc da prasta grehe,jer Sin sve sto vidi da radi Otac i Sin to radi,Otac daje zivot i Sin daje zivot,Otac vaskrsava i sin vaskrsava,Otac tvori i Sin tvori itd.

Pazi sta kaze Gospod u jovanu (Jovan 10:17,18,19,38)

[SUP]17[/SUP] Zato me Otac ljubi, jer ja dušu svoju polažem da je opet uzmem.
[SUP]18[/SUP] Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovest primio od Oca svog.


[SUP]19[/SUP] Tada opet posta raspra među Jevrejima za ove reči

[SUP]20[/SUP] Mnogi od njih govorahu: U njemu je đavo, i poludeo je; šta ga slušate?

Tako i nasi prijatelji JS-ci misle o nama.


[SUP]38[/SUP] Ako li tvorim, ako meni i ne verujete, delima mojim verujte, da poznate i verujete da je Otac u meni i ja u Njemu.

Znaci Sin moze sam da polozi svoju dusu i da je opet uzme? Cudno zar ne,cak moze da tvori sta hoce,i to je cudno zar ne,da prasta grehe takodje, pa ako neko moze sve to da radi onda je Sin bozji sto znaci Bog! kao i Otac zar ne.

Sve dobro zelim brate Miko.


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Harmagedon, da li bi odgovorio na sledece biblijske cinjenice..?

Kao prvo subota je u raju i stvorena radi odredjene namene, odnosno posvcena je odredjenoj svrsi, i to se moze zakljuciti u kontekstu onoga sto biblija govori o ovom svetom danu:

Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi
dan od svih dela svojih, koja učini;
I BLAGOSLOVI Bog sedmi dan, i POSVETI GA, jer u taj dan počinu od svih
dela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo, ( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1 - 4 ).

Kao sto mozemo da vidimo iz ovog biblijskog izvestaja o stvaranju, Bog je blagoslovio i posvetio sedmi dan.
Sta znaci kada Bog nesto blagoslovi, odnosno posveti..? To znaci da je Bog ovaj dan odvojio za odredjenu svrhu.
Isus je u jevandjeljima napomenuo da je subota stvorena coveka radi, prema tome u skladu sa prethodnom izjavom, da je Bog blagoslovio sedmi dan i posvetio ga, on je to upravo ucinio radi coveka, da covek u ovom danu dozivi posebnu vrstu blagoslova, i da to bude dan kada cecovek biti u jednom posebnom odnosu sa svojim tvorcem.

Sledeci tekst kaze sledece:

Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijednog
posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja
tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u
njima; a u sedmi dan počinu; ZATO JE BLAGOSLOVIO Gospod dan od odmora
I POSVETIO GA.
( 2 knjiga Mojsijeva 20. 8 - 11 ).

Iz ovog teksta se jos jasnije moze zakljuciti razlog zasto je Bog uspostavio subotu, radi toga da se covek ulazeci u subotni odmoor seti svog porekla, da nije produkt slucaja, vec da je Bog njegov tvorac, kao i svega stvorenog sto ga okruzuje.

Sledeca izjava upravo demantuje tvrdnju da subota vazi samo za Jevreje nakon izlaska iz Egipatkog ropstva. za Avrama se kaze sledece

`Zato sto je Avram slusao glas moj i cuvao naredbu moju, ZAPOVESTI MOJE...

O kojim zapovestima se ovde radi ako ne o 10 zapovesti kojijeh je deo i zapovest o suboti, a ovde se govori o Avramu koji je ziveo mnogo pre nego sto su Jevreji robovali u Egiptu, i nakon izlaska iz njega dobili zapovesti u pisanom obliku posretstvom Mojsija na Sinajskoj gori.

Nadam se da neces izbeci odgovor na ova pitanja..
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo svima
Izvinite sto nisam redovan u odgovorima,ali ne mogu sve da postignem.
Vi ste se ovde bas napisali,a ja ne mogu da stignem sve da iscitam ....
Meni je Mika prvi skrenuo paznju svojim komentarom o statistickom izvestaju JS.
Svidja mi se da je prati i da veruje u nju.
Taj statisticki izvestaj tako nije skriven ni od koga,a kamoli od JS.
Cinjenica je da smo mi Srbi i tu medju poslednjima(malte ne kao i svugde...)
Kad sam zadnji pout gledao statisticki izvestaj o radu JS,mislim prosle godine...Valjda su gori od nas samo Turci i Bugari....
Ovde kod nas su ljudi veoma nepoverljivi zbog svega sto nam se zbivalo i sto nam se desava,i sto ce nam se desavati.
I jos nesto nije bitan kvantitet nego kvalitet.Bolje je pojesti jednu zdravu jabiku nego celu tonu budjavih.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Jahve prasta ali Sin takodje upravo sam to naveo nasem novom clanu.Sve ce oprostiti ali (HULU NA SVETOG DUHA NECE SE OPROSTITI)

Zasto si odmah proignorisao Gospoda Isusa Hrista?
Ti zaista nista ne znas Hebr.5:7.U danima dok je bio u tijelu, Krist je sa silnim vapajima i suzama upućivao usrdne molitve i molbe onome koji ga je mogao spasiti od smrti, i bio je uslišen zbog svoje bogobojaznosti. 8 Iako je bio Sin Božji, iz onoga što je pretrpio naučio se poslušnosti.

Činjenica da je Isus “put” dolazi do izražaja kad se molimo. Jehovi se možemo moliti s pouzdanjem da će naše iskrene molbe biti uslišene jedino ako mu se obraćamo preko Isusa (1. Ivanova 5:13, 14). Sam Isus rekao je: “Ako zamolite što od Oca, dat će vam u moje ime. (...) Molite i primit ćete, da vaša radost bude potpuna!” (Ivan 16:23, 24). U skladu s time, mi se u Isusovo ime možemo obraćati Jehovi u molitvi i zvati ga “Oče naš” (Matej 6:9). Isus je “put” u još jednom smislu — tako što nam je uzor. Kao što je već prije navedeno, Isus je savršeno oponašao svog Oca. Dakle, Isus nam je svojim primjerom pokazao kako trebamo živjeti da bismo ugodili Jehovi. Prema tome, da bismo mogli “doći” k Jehovi, moramo ići Isusovim stopama (1. Petrova 2:21).

Tvrdim i danas da bih ubio
Nista ja ne krijem ja sam uvek posten i govorim ono sto mislim, to nije moj stil da se pretvaram,
I ti postujes onu glavnu od deset zapovedi '' NE UBIJ '' .Kako te nije sramota da se nazivas krcaninom, lepo si to otkrio,tako ti ljubis bliznjeg .:roll:
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ti zaista nista ne znas Hebr.5:7.U danima dok je bio u tijelu, Krist je sa silnim vapajima i suzama upućivao usrdne molitve i molbe onome koji ga je mogao spasiti od smrti, i bio je uslišen zbog svoje bogobojaznosti. 8 Iako je bio Sin Božji, iz onoga što je pretrpio naučio se poslušnosti.

Činjenica da je Isus “put” dolazi do izražaja kad se molimo. Jehovi se možemo moliti s pouzdanjem da će naše iskrene molbe biti uslišene jedino ako mu se obraćamo preko Isusa (1. Ivanova 5:13, 14). Sam Isus rekao je: “Ako zamolite što od Oca, dat će vam u moje ime. (...) Molite i primit ćete, da vaša radost bude potpuna!” (Ivan 16:23, 24). U skladu s time, mi se u Isusovo ime možemo obraćati Jehovi u molitvi i zvati ga “Oče naš” (Matej 6:9). Isus je “put” u još jednom smislu — tako što nam je uzor. Kao što je već prije navedeno, Isus je savršeno oponašao svog Oca. Dakle, Isus nam je svojim primjerom pokazao kako trebamo živjeti da bismo ugodili Jehovi. Prema tome, da bismo mogli “doći” k Jehovi, moramo ići Isusovim stopama (1. Petrova 2:21).

I ti postujes onu glavnu od deset zapovedi '' NE UBIJ '' .Kako te nije sramota da se nazivas krcaninom, lepo si to otkrio,tako ti ljubis bliznjeg .:roll:

Ma daj sta trabunjas ,vama je (JOVAN) trn u oku jer otkriva ko je Isus ,jasno govori koga on propoveda da ce doci ,i kome on staze priprema ne Vasem jehovi a Hristu Gospodu,mozes da crknes, ali da izmenis to nemozes ja sam to postavio iz Biblije.
A ne is´z KS-re.
Nemo me diras danas cirke sam prijatelju, mogu da ti kazem svasta, ali nezelim da budem prost, iako sam cirke drzacu se ok,idem da gledam film greh njene majke,u tom filmu mozes da naucis kako jedan gresnik treba da se ponasa.

Pozdrav od Gere.

Ti zaista nista ne znas Hebr.5:7.U danima dok je bio u tijelu, Krist je sa silnim vapajima i suzama upućivao usrdne molitve i molbe onome koji ga je mogao spasiti od smrti, i bio je uslišen zbog svoje bogobojaznosti. 8 Iako je bio Sin Božji, iz onoga što je pretrpio naučio se poslušnosti.

Činjenica da je Isus “put” dolazi do izražaja kad se molimo. Jehovi se možemo moliti s pouzdanjem da će naše iskrene molbe biti uslišene jedino ako mu se obraćamo preko Isusa (1. Ivanova 5:13, 14). Sam Isus rekao je: “Ako zamolite što od Oca, dat će vam u moje ime. (...) Molite i primit ćete, da vaša radost bude potpuna!” (Ivan 16:23, 24). U skladu s time, mi se u Isusovo ime možemo obraćati Jehovi u molitvi i zvati ga “Oče naš” (Matej 6:9). Isus je “put” u još jednom smislu — tako što nam je uzor. Kao što je već prije navedeno, Isus je savršeno oponašao svog Oca. Dakle, Isus nam je svojim primjerom pokazao kako trebamo živjeti da bismo ugodili Jehovi. Prema tome, da bismo mogli “doći” k Jehovi, moramo ići Isusovim stopama (1. Petrova 2:21).

I ti postujes onu glavnu od deset zapovedi '' NE UBIJ '' .Kako te nije sramota da se nazivas krcaninom, lepo si to otkrio,tako ti ljubis bliznjeg .:roll:

Jasno mi je da si ti Risko,odma sam te provalio po ponasanju ,izdao sise kad si se pojavi na forumu pod imenom ris BG,zasto sam te poznao jer si i na drugim forumima istog karaktera!!!
Nisi mogo da izdrzis a da ne uvredis kao u samom pocetku kad smo se upoznal na temi "dali postoji pakao ,dali postoji raj"
Koja dvolicnost brate !!!

Sto se tice one glavne ne ubij pitao bi ja tebe sta bi ti uradio da dodjem u tvoju kucu i da hocu da ti ubijem decu????????

Bog govori ne ubij ,no on nekaze da nemas prava da se zastitis od onog koji hoce d a te ubije.

A kako tebe nije sramota da ne zastitis svoju decu

,oca ,majku,familiju,kakav si ti to covek??? evo svako ce ti reci pa cak i jurka da si necovek kad tako razmisljas.
Ko je taj da ga vidim koji nebi zastitio svoju decu i zenu,to nije musko!!a to je gey koji i vladaju svetom.

kao pravo coveka !! samo oni koji su nenormali imaju sve protekcije ,a normalni nemaju nikakve.

Vas Isus ce skoro doci kao Duh !! a nas ce doci s neba i videce ga svako oko i poklonice se svako koleno i priznace ga svaki jezik.

Ma odo da spavam cirke sam ajd da vidim ko ima jajca da prizna kako Gera da je cirke burazeri.
Nema niko volim vas sve pozdrav od Gerice.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Zdravo svima
Izvinite sto nisam redovan u odgovorima,ali ne mogu sve da postignem.
Vi ste se ovde bas napisali,a ja ne mogu da stignem sve da iscitam ....
Meni je Mika prvi skrenuo paznju svojim komentarom o statistickom izvestaju JS.
Svidja mi se da je prati i da veruje u nju.
Taj statisticki izvestaj tako nije skriven ni od koga,a kamoli od JS.
Cinjenica je da smo mi Srbi i tu medju poslednjima(malte ne kao i svugde...)
Kad sam zadnji pout gledao statisticki izvestaj o radu JS,mislim prosle godine...Valjda su gori od nas samo Turci i Bugari....
Ovde kod nas su ljudi veoma nepoverljivi zbog svega sto nam se zbivalo i sto nam se desava,i sto ce nam se desavati.
jos nesto nije bitan kvantitet nego kvalitet.Bolje je pojesti jednu zdravu jabiku nego celu tonu budjavih.

Postovanje RISE,
svidja mi se ovaj tvoj komentar.
Drago mi je sto si procitao moj post u vezi sa tim.

Cinjenica da ste prestali da objavljujete statistiku za javnost, je da ne zelite da oni koji nisu svedoci znaju sta se u zajednici radi.
Tacno je sto kazes da od vernike ne krijete, jer kompletnu statistiku obajvljujete u Yearbooku. Tako kad ja zelim da znam sta se desava, ja zamolim svedoke da mi posude godisnju knjigu.

Jos nesto, u vasoj statistici su izneti grafikoni u kojima nema civara,nego vecina od njih su komperativni kao naprimer, ove godine je vise od prosle, ovde je manje nego prosle i slicno. Ja sam ipak pronasao rupu u kojoj sam nasao kompletnu statistiku od 1950-2011.

U samoj statistici iznosi se isvestaj da je u vasoj zajednici vise promena nego i u jednoj drugoj na svetu.
Kada se pogledaju procenti porasta, onda se zaista vidi naglo opadanje priliva novih vernika, a u isto vreme gubitak je veoma velik. Kaze se da je za deset godina izgubljeno vise od milioni po vernika. Kad oduzmes 1.5 od 7,000,000 koliko sada imate znjaci da je gubitak od 22 posto.

U samoj statistici se zale na radio, Tv i internet, i oni su u pravu.
Pre svega mnogi mladi su na internetu, i mi mnogo ne drzimo do ovih nasih raspri, ali ovo se raznosi i siri po svetu.
Zato ja se mnogo cudim tvojim kolegama Smesku, Harmagedonu, i drugima, sto se vrlo arogantno ponasaju na forumu. Kad nema odgovora, oni jednostavno odmruse LAZES i idu dalje, a to ostavlja vrlo los utisak.
Ti si svedok kako se Smesko ponasa. Mozemo zamisliti da je on poseban covek, ali je iznenadjujuce da se nijedan od vas nije usudio da javno mu da savest da se tako ne ponasa, jer to negativno utice na ljude, ovoki izgleda da ste zadovoljni s tim, a to je zaista negativno. Ali Smesko nije jedini.

Drugo,ne mogu da se nacudim da vi JS ste proti koriscenja radija, TV i interneta.
One zajednice koje se sluze i tim pomagalima, imaju dalerko veci uspeh od vas, pa iz toga biste se trebali nauciti necemu.
Jeste Hristov primer propovedanja najbolji, ali u savremeno vreme nije uspesan svugde, u velikim gradovima sveta, stambene zgrade su zakljucane i mogu uci samo oni koji znaju kod ili ko ima kljuc, a tu su milioni ljudi do kojih nikad ne mozete doci starom i jedinom metodom od vrata do vrata.

Dok radio, TV i internet ulazi i kroz zakljucana vrata i pred ljude iznose istinu tamo gde se oni nalaze. I ja sam svedok koliki je odziv onih koji prate razne duhovne programe preko radija. TV i interneta.

Eto Ris, ja sam ti dao savet, i kao prijatelju sam ti otkrio tajnu, jer vidima, ako tako nastavite protiv bojice savremene komunikacije, unapred mozete racunati na neuspeh i velike gubitke.

Kad bismo imali priliku da sednemo za jedan sto i da direktno porazgovaramo, mogao bih ti jos mnogo toga reci.
Ovo nije nikakva kritika, nego opsta zapazanja i prijateljski saveti, a vi to mozete primiti kako vam je volja.

Ti se tesis kvalitetom koji nije velik ali vredi. Ne bih rekao da je to garantovano. Svakako si i ti svedok da ponekad u maloj grupu ljudi moze biti vise siledzija i zlikovaca, nego u velikoj. Ako je manjina, ne znaci da su to andjeli, nego opet gresnici samo u manjem broju.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
da je dusa u krvi govori u trcoj knjizi mojsijevoj u levitskom zakoniku
Bog je rekao da ne jedemo nista sto je prinoseno na zrtvu idolima i paganskim bogovima i da se ne jede ni ne pije krv Bog je rekao jer je dusa u krvi i krv je dusa

zakljucak je da dusa jeste

Ali ja verujem da transfuzija krvi nebi trebalo da predstavlja problem verujem da kad primimo krv ne primamo drugu dusu vec da ta krv postaje sastavni deo nase duse i u obrnutom slucaju
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
da je dusa u krvi govori u trcoj knjizi mojsijevoj u levitskom zakoniku
Bog je rekao da ne jedemo nista sto je prinoseno na zrtvu idolima i paganskim bogovima i da se ne jede ni ne pije krv Bog je rekao jer je dusa u krvi i krv je dusa

zakljucak je da dusa jeste

Ali ja verujem da transfuzija krvi nebi trebalo da predstavlja problem verujem da kad primimo krv ne primamo drugu dusu vec da ta krv postaje sastavni deo nase duse i u obrnutom slucaju

Brate dobro kazes jesti krv nije dobro i ne treba,ali ako ti je bliznji u opasnosti i od tebe zavisi njegov zivot mozes i treba da das krv, da bi ga spasio.To nije jedenje krvi a transfuzija tj "ZIVOT"Upravo o tome i govori Gospod najveca ljubav je u tome ko da dusu za bliznjeg,a JS-ci to ne razumeju.
Pozdrav brate.
 
Natrag
Top