Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice ja tebi zdravo,a ti meni da te vredjam????

Cika Miko
pricali smo vec dosta dugo i ovde i na Bgd cafeu,a valjda cemo pricati i jos dugo.
Sto se tice statistickog izvestaja JS,tu nema nikakve filozofije,to je sve statistika.
Vidi se ko kako i koliko radi,po zemljama.
Taj izvestaj nije uvek najbolji,niti najtacniji,ali je veoma blizak realnosti.
Zasto je taj izvestaj prebacen u godisnjak i slicna pitanja,time se bave ljudi koji su za to zaduzeni.,bas kao i svuda u svetu.
U svakom slucaju nije sakriven od onih koji ga zele videti.
Sto se tice komunikacije sa javnoscu najvise se koristi licni kontakt ,mada postoji i kontakt dopisivanjem,telefoniranjem,internetom,i svaki moguci kontakt.
Kako drugi komentarisu komentare drugih,tu nemam previse reci.
Cinjenica je da i sam poneki put "prolupam"(nekim neumesnim pisanjem),pa kako ja onda da kritikujem ili opominjem drugoga.
Tu je Jure da opominje i brise komentare koji vredjaju drugu osobu.
Nadam se da si me razumeo.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gerice ja tebi zdravo,a ti meni da te vredjam????

Cika Miko
pricali smo vec dosta dugo i ovde i na Bgd cafeu,a valjda cemo pricati i jos dugo.
Sto se tice statistickog izvestaja JS,tu nema nikakve filozofije,to je sve statistika.
Vidi se ko kako i koliko radi,po zemljama.
Taj izvestaj nije uvek najbolji,niti najtacniji,ali je veoma blizak realnosti.
Zasto je taj izvestaj prebacen u godisnjak i slicna pitanja,time se bave ljudi koji su za to zaduzeni.,bas kao i svuda u svetu.
U svakom slucaju nije sakriven od onih koji ga zele videti.
Sto se tice komunikacije sa javnoscu najvise se koristi licni kontakt ,mada postoji i kontakt dopisivanjem,telefoniranjem,internetom,i svaki moguci kontakt.
Kako drugi komentarisu komentare drugih,tu nemam previse reci.
Cinjenica je da i sam poneki put "prolupam"(nekim neumesnim pisanjem),pa kako ja onda da kritikujem ili opominjem drugoga.
Tu je Jure da opominje i brise komentare koji vredjaju drugu osobu.
Nadam se da si me razumeo.
Pozdrav

Brate risko ne zameraj znas da smo istog karaktera i ja po nekad (prolupam s nekim neumesnim pisanjem)taki smo ja i ti sta ces!!!

interesantno no veoma mi je drago sto si se pojavio, cim ti dodje gedon ode cudno je to!!!
Ali nema veze ti si moj buraz po diskusiji oprastam ti mozda i gresim da si gedon, ali imam jako dobro razvijenu intuiciju.

Ovih dana sam imao neke praznike pa sam bio malo cirke ,pa se izvinjavam svima ako sam nekog uvredio.v

eliki pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Tako te volim Gerice
posteno,izvinjenje cudo cini.
Uzivaj

Dobro ,dobro necemo sad sentimentalnosti!!!!

Nego reci mi majketi de si se smucao celih mesec dana?

Nedostajao si mi !

Ovi tvoji JS-ci nemaju veze bre sa zivotom,nekako mi je stobom lakse brate,ti meni ja tebi pa ko pobedi!!!

Zezam se bre nemoj odma da si na kraj srca.

Ajd lupi nesto pa da diskutujemo ja sam sad bez ideje, kazi nesto pa da pocnemo.

Ili na nekoj drugoj temi ajde matori puko sam od dosade.

Pozdravi mi gedona znam da se snjim vrlo dobro poznajes, ti si mnogo bolji od njega ja i ti smo ekipa brate,i mislim da ce mnogo sta da nauce od nas.

Pozdrav risko od Gere.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne spamujte vas dvojica! Poslednja dva posta su za PP, a ne za stranice foruma.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
hahaha
slazem se sa vama u potpunosti.
Mislim da bi bilo lepo da preokrenemo uloge.
Hajde ti da budes malko JS,i da branis stavove JS,a ja da budem pravoslavac,ili filozof pa da branim te stavove?
neka posebna tema?,tema promenjenih uloga?
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
hahaha
slazem se sa vama u potpunosti.
Mislim da bi bilo lepo da preokrenemo uloge.
Hajde ti da budes malko JS,i da branis stavove JS,a ja da budem pravoslavac,ili filozof pa da branim te stavove?
neka posebna tema?,tema promenjenih uloga?

Ovaj tvoj post me malo podsetio na ovu reklamu:


Znam da ti nije lako.Biće ti uskoro još teže.
Dobio sam starije knjige Jehovinih svedoka na našem .Jedna je čak iz 1922.Harfa Božija.Prava klasika.
Osim toga Kule stražare od 1955 do danas,isto sve na našem.
Počinjem da čitam,biće takvih primera da ćeš definitivno želeti da neko drugi brani stavove Kule stražare.

Lako je ljudima govoriti :"Ne idite na otpadničke sajtove" sve dok ljudi ne saznaju da se na "otpadničkim " sajtovima nalaze samo skenirane knjige Jehovinih svedoka i ništa više.
Nije tebi lako,braniti jednu organizaciju čije knjige je odaju.
Sad te razumem zašto bi da braniš nekog drugog :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
hahaha
slazem se sa vama u potpunosti.
Mislim da bi bilo lepo da preokrenemo uloge.
Hajde ti da budes malko JS,i da branis stavove JS,a ja da budem pravoslavac,ili filozof pa da branim te stavove?
neka posebna tema?,tema promenjenih uloga?
ja sam vec probao malko da branim stavove JS-ka ali mi neide Brate!!red je da ti probas da branis malko Hriscane!!! Posto si mi vec priznao da a verujes u dva Boga ajd priznaj i SDv Duha pa da se krstimo Buraz a sta kazes na to?

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zeleo sam da bude malo saljivo,ali kad ne mozes malko da glumis JS,onda nista,pisacemo ovako i nadalje.

Citanje Harfe Bozje i drugih publikacija JS iz tog ranog perioda,ima istorijski znacaj razvoja grupe ,ljudi koja se odvajala od verski zatucanih fundamentolaca.
Sigurno da ima mnogo dobrih stvar i novina zbog kojih su poceli da ih mrze i nazivaju sektasima.,ali
Ali ima i uskrsnjih,bozicnih,novogodisnjih cestitki.
Te godine su bile njihovi pocetci,tako da su u nekim stavrima bili u zabludi i to nije tajna.
Poenta je da se od njih nisu pravili idoli,kao sto rade ovi vasi od Konstantina,Atanasije i mnogih drugih.
Naprimer ,danasnji JS su odbacili mnoge gluposti koje su u to vreme zagovarali Carls Rasel i ostali,za razliku od tebe i tvojih koji i dalje srljate u bogohulnom trojstvu i ostalim Atanasijevim glupostima.
Kad kazem "mnoge gluposti",hocu da kazem pre svega da je imao pogresna ocekivanja u vezi 1914,da je na njegovom piramidalnom grobu urezan krst,da su slavili praznike koje tvoji i danas slave.
Ali njegova vrednost je ogromna,jer je organizovao grupu koja je povela ozbilno pretrazivanje Biblije,i otkrila za kratko vreme mnogobrojne istine,kao naprimer duzinu trajanja 7 vremena iz danilovog prorocanstva.
Tako da ,drago mi je da citas Harfu Bozju,pa ces reci koja su ucenja iz te knjige ostala do danasnjeg dana ,a koja su se promenila.
Potom mozes uporediti ucenje SPC,kao i katolicke od Konstantina pa naovamo.
Sta se tu izmenilo???
Kolko znam ,samo su priznali da je zemlja okrugla i to tek od skoro....
:rofl2:
 
Natrag
Top