Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Znas sta hteo sam da diskutujem normalno stobom Ali posto vidim da tako nemoze, jer te strasno uvredja pravda.(JA TEBE NISAM VREDJAO) da bi se ti tako ponasao prema meni !!posto sam stalozeniji,duhom mirniji,vaspitaniji,proignorisacu tvoje uvrede u ime Hrista.

Ako nesto nisi razumeo pitaj normalno sta sam imao u vidu, a ne tako da se ponasas kao prostak.
Okej sefe kakao kazes nece se ponoviti.

Izvinjavam se.



Previse lazes evo kako je Jurivaka obrisao tvoj post jer si previse mene vredjao samo sto je to obrisano pa se ne moze videti tvoje vredjanje pa si se onda izvinjavao, necu da se prepucavam jednostavno sa tobom jer vidim da si previse prost,i ne umes da objasnis sasvim proste stvari, dva puta je zabelezeno u Bibliji sa direktnim pitanjem apostola kada ce se desiti svrsetak sustava stvari na sta je Isus potvdno odgovorio da ne zna ni on ni andjeli vec samo Jehova, ovde se govori o pitanju preciznosti , a ne o zbivanjima koje ce se desiti u vremenu kraja , dakle pitanje je jasno formulisano, samo sto gospodin to ne razume pa pise o zbivanjima iz Danilovog prorocanstva,zaklucak sledi da Isus nije svemoguc Bog i da nije znao vreme , kada su ga Apostoli upitali, ranije je vec izjavljivao samo nagovestaj kavi ce ljudi biti u poslednjim danima , kakve ce katastrofe biti , ali preciznost nije znao, to ceka kada Jehova da znak da krene u rat to jest u Harmagedon koji uskoro dolazi .






Ma nemas ti pojma covece nisi ni odgovorio na moje pitanje jer ne znas samo si izvuko brdo kopije jer ne znas drugo nista , i ne znam


























[/QUOTE]
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
tebi je vec odgovoreno vise puta tako da sa tobom ne treba traciti vise vreme , a isto tako i sa drugima koji se sve isti vrte u krug i ista pitanja ne mogu odgovoriti, prvo pogledaj sta drugi pisu pa onda brani koga hoces ne zanima me , prvo je pisao da nisu imali sate -citiram njegove reci Evo kako je Gospod isus znao o danu i vremenu na to se mislilo u to vreme jer (Sat,rucni sat,budilnik itd) nije postojao!!!! vec je jednom napisao sat, rucni sat, i td, sto znaci mislio je na nepoznavanja sate , a ne na rucni sat i sat kakav je mislio , ali kada je uvideo svoju gresku onda se ispravljao ,kao ja sam se samo salio ,ako nema poznavanje Biblije dovoljno onda nemoj da ucestvuje , a ja znam onoliko koliko znam za sebe .Za tebe mogu jedino da kazem da ti veoma doslovno shvacas Bibliju i to ti je velika greska i nikada tako neces razumeti.

Svako ko i malo ima humora u sebi jasno mu je da je ovo mali Humor:Evo kako je Gospod isus znao o danu i vremenu na to se mislilo u to vreme jer (Sat,rucni sat,budilnik itd) nije postojao!!!!

A to sto ti pravis cirkus od toga to je tvoj problem.

Ti ce mi kazes da neznam sta pisem meni koji na ovom forumu imam oko Hiljadu postova nesto pod imenom starim takodje Gerakules,Gerakules 2 ti koji imas samo 55 postova ha ha ha.

Nesto mi je poznat tvoj nacin diskusije ili si ti AApocketz ili Ris BG posto se ta dvojica davno nejavljaju ovde pa se jedan od vas dvoje ulogovao pod drugim avatarom tj imenom.A moguce da si cak i malecki?

Obicno JS-ci se tako ponasaju kad ostaju bez argumenata uhvatio si se za rucni sat ko pijan plota a da prodiskutujes ono sto ti postavih si proignorisao.A sta da komentarises tamo se jasno vidi da je Isus jos u to vreme govorio danilu sta ce se zbiti a takodje i Jovanu,a mislim da si najvise poludeo kad si video da Isus govori o Mihailu koji mu je pritekao u pomoc i koji ce mu opet pomoci pa si se uplasio da nepocne komentar o vasoj lazi da je Isus Mihail.


Iz celog posta ti si se uhvatio za rucni sat! jer ti je to najvise odgovaralo da se ogradis od diskusije i da napravis spam!!!

Ja se koristim samo Biblijom a ne sarenim knjizicama KS-re Pa zato ti i neodgovara diskusija sa onog posta gore.

Jura nije obrisao post vec ga je premestio tamo gde mu je mesto ako nije po temi,ali me cudi da dozvoljava vredjanje.

Ovde se ponasate kao vukovi a kad dodjete na vratima ste kao jagnjad to mu izgleda nesto ovako.vuk u jagnjecoj kozi.jpg

Ma upravu je Sarrdy sta se ja tu bakcem stobom i gubim dragoceno vreme idem ja na druge teme da diskutujem sa normalnim ljudima, a ne sa astronomima i piramidistima koji koji prorokuju po zvezdama i piramidama.


Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jurivaka

Braćo Harmagedon 1, Mika 32 i Gerakules. Nešto bi trebali imati na umu pri svakoj polemici oko bilo koje teme.

Postoji realna mogućnost da se sutra sva trojica nađete u raju. Tako da je bolje u taj raj ući sa nekim s kim si razmenio jednu ili nijednu ružnu reč, nego 1.000 ili 6.000.

Znam da će nas Bog očistiti od svake nepravde, i jedan drugom ćemo sve oprostiti, ali mi imamo i zemaljsko uputstvo kako se trebamo ophoditi jedan prema drugome. I to je mnogo važnije i bolje uređenije – nego Jurivakino staff..... On može samo da vam obriše post ili upozori ili eventualno izbaci sa foruma na par dana. A to je ništa u odnosu na ono što može da nam učini Bog.

Tako da koliko je god vruća tema, trebamo imati negde u malom mozgu pomisao - da postoji, realna, mogućnost da ćemo se sutra svi zajedno naći u raju.

U to ime vas svu trojicu pozdravljam jednim lepim stihom, i želim da u Božijem duhu dođete do istine:
[FONT=&amp] M[/FONT][FONT=&amp]арко 9:[/FONT][FONT=&amp]38[/FONT][FONT=&amp]-40[/FONT][FONT=&amp] Одговори Му Јован говорећи: Учитељу! Видесмо једног где именом Твојим изгони ђаволе који не иде за нама: и забранисмо му, јер не иде за нама.[/FONT][FONT=&amp] А Исус рече: Не браните му; јер нема никога који би именом мојим чудо чинио да може брзо зло говорити за мном.[/FONT][FONT=&amp]Јер ко није против вас с вама је.[/FONT]


Mada potpunu istinu nije lako spozati jer nas o tome i Biblija izveštava.
[FONT=&amp] Јов 5:[/FONT][FONT=&amp]9[/FONT][FONT=&amp] Који чини ствари велике и неиспитиве, дивне, којима нема броја;[/FONT][FONT=&amp]11:7, 8[/FONT][FONT=&amp]Možeš li ti tajne Božije dokučiti, ili dokučiti savršenstvo svemogućega? To
su visine nebeske, šta ćeš učiniti? dublje je od pakla, kako ćeš poznati? Duže od zemlje, šire od mora.[/FONT]
[FONT=&amp]36:26[/FONT]
[FONT=&amp] Gle, Bog je velik, i ne možemo ga poznati,broj
godina njegovih ne može se dokučiti.
[/FONT]
[FONT=&amp]37:5[/FONT][FONT=&amp],24[/FONT][FONT=&amp] Divno Bog grmi glasom svojim, čini stvari velike, da ih ne možemo razumeti. Zato ga se boje ljudi: ne može ga
videti nikakav mudrac.
[/FONT]

[FONT=&amp] Псал.[/FONT][FONT=&amp]73:[/FONT][FONT=&amp]16[/FONT][FONT=&amp]И тако стадох размишљати да бих ово разумео; али то беше тешко у очима мојим.[/FONT][FONT=&amp]139:[/FONT][FONT=&amp]6[/FONT][FONT=&amp]Чудно је за ме знање Твоје, високо, не могу да га докучим.[/FONT]
[FONT=&amp]Prop.[/FONT]
[FONT=&amp]3:11[/FONT][FONT=&amp] Sve što on čini prikladno je u svoje vreme; ali iako je dopustio čoveku uvid u vekove, čovek ne može dokučiti dela koja Boga čini od početka do kraja.
[/FONT]
[FONT=&amp]7:[/FONT][FONT=&amp]23[/FONT][FONT=&amp] Све то огледах мудрошћу и рекох: Бићу мудар; али мудрост беше далеко од мене.[/FONT][FONT=&amp]8:17[/FONT][FONT=&amp] Video sam celokupno delo Božje: i odista - nito ne može dokučiti
ono što se zbiva pod suncem. Jer ma koliko se čovek trudio da otkrije,nikad ne može otkriti.Pa ni mudrac to ne može otkriti,iako misli dazna[/FONT]
[FONT=&amp]...................[/FONT]

I još najmanje ovoliko sa istom tematikom.

Samo će vernim svojim slugama biti otkrivene najveće Božije tajne.
[FONT=&amp]Откровење 10 :[/FONT][SUP][FONT=&amp] 1[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Треће године Кира, цара персијског, објави се реч Данилу, који се зваше[/FONT][FONT=&amp]Валтасар; и реч беше истинита и о великим стварима; и разабра реч и разуме утвару.[/FONT][SUP][FONT=&amp]9[/FONT][/SUP][FONT=&amp]И чух глас од речи његових,и кад чух глас од речи његових,[/FONT][FONT=&amp]изван себе падох ничице лицем на земљу.[/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И рече ми: Данило, мили човече![/FONT][FONT=&amp] Слушај речи које ћу ти казати, и стани право, јер сам сада послан к теби. И кад ми рече ту реч, устах дрхћући.[/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И рече ми:Не бој се,[/FONT][FONT=&amp]Данило,[/FONT][FONT=&amp]јер првог дана кад си управио срце своје да разумеваш и да мучиш себе пред Богом својим, услишене бише речи твоје,и ја дођох твојих речи ради.[/FONT][SUP][FONT=&amp]21[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Али ћу ти казати[/FONT][FONT=&amp]шта је написано у књизи истинитој. Нема никога да јуначки ради са мном у том осим Михаила, кнеза вашег.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Nije dozvoljeno postavljati iste postove ni na jednoj ni na više različitih tema[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
NI SA TOBOM, HARMAGEDONU,

Vrlo dobro nam je poznato kad naidjete na koplikovan tekst, koji je sam po sebi jasan, a vi ga izvrcete, onda vi ne zelite da disutujete.

Pa uredu, niko te nije ni zvao da diskutujes.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
STVARANJE

Bog je za sest dana stvorio nasu Zemlju i sve u vasioni sta joj je bilo potrebno
za zivot ljudi i zivotinja po Bozjem planu.
Stvaranje nije trajano milionima godina kao sto evolicija uci da je postao svet,
niti je trajalo dugim periodima kao sto neki misle.


Da je sedmica stvaranja doslovno, a ne simbolicno vreme, dokazi su sledeci:

1. U prvom poglavlju Biblije, Mojsiju je otkriveno kako je Bog stvarao nas svet.
Jasno je oznaceno sta je i koga dana stvoreno.

2. Da su to bili doslovni dan sam tekst dokazije, jer se u isto poglavlju
za svaki dan stvaranja ponavlja izraz: "I bi vece i bi jutro dan prvi, drugi i sve do sestoga."
Sta bi to bilo u dugim periodima? Sta bi blo jutro, a sta vece. Dakle dani su doslovni.

3. U drugom poglavlju jasno je oznaceno: "I svrsi Bog do sedmoga dana dela svoja..,
A u sedmi dan pocinu."
1. Moj 2,2. Tada je uspostavlje sedmicni ciklus od sedam dana.

4. Da ne bi bilo sumnje ili dilem da li su dani prirodni ili simbolicni, Bog je to
ovekovecio u svom zakonu, Dekalogu.
Cetvrta Bozja zapovest pozivas vbernike da praznuju sedmi dan bogosluzenjem:
"Sest dana radi i svrsuj poslove svoje, A sedmi je dan Subota Gospodu Bogu tvojemu.
Tada nemoj raditi ni jednoga posla..
." 2. Mojsijeva 20,8-10.

5. Ako su dani stvaranja perioni koji traju hiljadama godina, da li bi iko na ovoj zemlji
mogao da praznuje i jednu subotu? Ne bi. Dakle dani su doslovni.

6. u Cetvrtoj zapovesti je izricito izneta ta istina:
"Jer je ZA SEST DANA STVORIO GOSPOD NEBO I ZEMLJU, more i sto je u njima,
a u sedmi je dan pocinuo, zato je blagoslovio Gospod dan subotni i posvetio ga."
2. Mojsijeva 20,11.

Prema tome za sve one koji veruju Bogu, on je na kamenim plocama napisao, da je stvaranje trajalo SEST doslovnih dana, a sedmi je odredio za odmor ljudima.

Zakljucak: Stvaranje nase Zemlji i svega onoga u vasioni sto je bilo potrebno da ona normalno funkcionise i da se na njoj omoguci normalan zivot, stvoreno je za sest doslovnih dana.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
STVARANJE

Bog je za sest dana stvorio nasu Zemlju i sve u vasioni sta joj je bilo potrebno
za zivot ljudi i zivotinja po Bozjem planu.
Stvaranje nije trajano milionima godina kao sto evolicija uci da je postao svet,
niti je trajalo dugim periodima kao sto neki misle.




2. Da su to bili doslovni dan sam tekst dokazije, jer se u isto poglavlju
za svaki dan stvaranja ponavlja izraz: "I bi vece i bi jutro dan prvi, drugi i sve do sestoga."
Sta bi to bilo u dugim periodima? Sta bi blo jutro, a sta vece. Dakle dani su doslovni.

3. U drugom poglavlju jasno je oznaceno: "I svrsi Bog do sedmoga dana dela svoja..,
A u sedmi dan pocinu."
1. Moj 2,2. Tada je uspostavlje sedmicni ciklus od sedam dana.



5.
Ako su dani stvaranja perioni koji traju hiljadama godina, da li bi iko na ovoj zemlji
mogao da praznuje i jednu subotu? Ne bi. Dakle dani su doslovni.
Nije tacno subota je bila posvecena samo Izraelskoj naciji nakon izlaska iz Egipta i to stoji u 2. Mojs. 31:16, 17:Sinovi Izraelovi neka drže dan počinka, svetkujući ga iz naraštaja u naraštaj, kao savez trajan [“vječni savez”, JB]. To neka bude trajan znak između mene i sinova Izraelovih.” (Zapazi da je držanje dana počinka bio znak između Jehove i Izraela, a to ne bi bilo tako da su i drugi narodi bili obavezni držati ga. dakle opet nema govora o doslovnim danima.


6. u Cetvrtoj zapovesti je izricito izneta ta istina:
"Jer je ZA SEST DANA STVORIO GOSPOD NEBO I ZEMLJU, more i sto je u njima,
a u sedmi je dan pocinuo, zato je blagoslovio Gospod dan subotni i posvetio ga."
2. Mojsijeva 20,11.
Ja imam dva prevoda Biblije , Djuro Danicic -Vuk Karadzic , i Novi Svet prevod, i nigde nisam video da pise zato je blagoslovio dan subotnji , napominjem nigde nema dan subotnji , mozda u nekoj vasoj adventistickoj bibliji, stoga nema reci o doslovnim danima kako ti zamisljas.

Prema tome za sve one koji veruju Bogu, on je na kamenim plocama napisao, da je stvaranje trajalo SEST doslovnih dana, a sedmi je odredio za odmor ljudima.
Smanji malo lazi nigde nije napisao doslovnih set dana gde si to nasao u kojoj Bibliji???????

Zakljucak: Stvaranje nase Zemlji i svega onoga u vasioni sto je bilo potrebno da ona normalno funkcionise i da se na njoj omoguci normalan zivot, stvoreno je za sest doslovnih dana.
Neke crkve naučavaju da je Bog sve stvorio za samo šest dana koji su trajali po 24 sata. No Biblija tako ne govori.
1. Mojsijeva 1:3-31 opisuje kako je Bog pripremao već postojeću Zemlju za čovjekov život. Ondje stoji da je sve dovršio za šest dana, ali ne kaže se da su ti dani trajali po 24 sata. U Bibliji se izraz “dan” često odnosi na neko duže razdoblje. (Usporedi 2. Petrovu 3:8.) Stoga je logično da su i “dani” iz 1. poglavlja 1. Mojsijeve zapravo trajali tisućama godina.Je li cjelokupno stvaranje materijalnog svemira dovršeno za samo 6 dana prije 6-10 tisuća godina?
Poznate činjenice govore protiv takvog zaključka: (1) Sa sjeverne se polutke za vedre noći može vidjeti Andromedina maglica. Svjetlosti koja dolazi od te galaksije treba oko 2 000 000 godina da bi stigla do Zemlje, što pokazuje da starost svemira treba mjeriti najmanje u milijunima godina. (2) Krajnji produkti radioaktivnog raspada koji se nalaze u sastavu nekih stijena na Zemlji svjedoče da su one nastale prije više milijardi godina.
U 1. Mojsijevoj 1:3-31 ne govori se o stvaranju materije ili nebeskih tijela. Ondje se opisuje pripremanje već postojećeg planeta Zemlje za ljudski život. U to spada stvaranje osnovnih vrsta biljaka, morskih organizama, letećih stvorenja, kopnenih životinja i prvog ljudskog para. Sve je to, kao što kaže Biblija, trajalo šest “dana”. Međutim, hebrejska riječ koja je prevedena izrazom “dan” može imati različita značenja. Između ostalog, može značiti ‘dugačko razdoblje; vrijeme u kojem se zbiva neki izniman događaj’ (William Wilson, Old Testament Word Studies, Grand Rapids, Michigan, SAD, 1978, stranica 109). Upotrijebljeni izraz pokazuje da je svaki “dan” mogao trajati tisućama godina.

Adam i Eva umrli “onaj dan” kad su bili neposlušni Bogu

Jehova je upozorio Adama i Evu da će, ako budu neposlušni te jedu s drveta spoznaje dobra i zla, umrijeti ’u onaj dan‘ kad okuse njegov plod (1. Mojsijeva 2:17). U skladu sa svojim riječima, Jehova ih je pozvao na odgovornost istog dana kad su sagriješili te im je izrekao smrtnu osudu. U Božjim očima, Adam i Eva tog su dana umrli. No da bi ostvario svoj naum sa Zemljom, Jehova im je, prije nego što su umrli i u fizičkom pogledu, dopustio da osnuju obitelj. No, budući da za Boga 1 000 godina može biti kao jedan dan, kad je Adam s 930 godina prestao živjeti, bilo je to unutar tog jednog ’dana‘ (2. Petrova 3:8; 1. Mojsijeva 5:3-5). Tako je Jehova održao svoju riječ s obzirom na to kad će izvršiti dosuđenu kaznu, a njihovom smrću nije osujećen njegov naum sa Zemljom. No nesavršenim je ljudima, što uključuje i zle, dozvoljeno da neko vrijeme žive.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neko ovde ocigledno ne poznaje pismo, i svesno izvrce ono sto je napisano.

Ukratko bih dgovorio na pojedine konstatacije navedene u prethodnom komentaru.

prva od njih je sledeca: 1 ). Nije tacno subota je bila posvecena samo Izraelskoj naciji nakon izlaska iz Egipta i to stoji u 2. Mojs. 31:16, 17:Sinovi Izraelovi neka drže dan počinka, svetkujući ga iz naraštaja u naraštaj, kao savez trajan [“vječni savez”, JB]. To neka bude trajan znak između mene i sinova Izraelovih.” (Zapazi da je držanje dana počinka bio znak između Jehove i Izraela, a to ne bi bilo tako da su i drugi narodi bili obavezni držati ga. dakle opet nema govora o doslovnim danima.

Na ovo je vec bio dat odgovor, ali neko izgleda ne ovom forumu ne cita.
Subota je stvorena jos u raju, i predata Adamu praocu ljudskog roda, i kasnije data Izrailjskom narodu kao pisani propis sadrzan u 10 Bozjih zapovesti.
Ako je Subota posvecena Izrailjskoj naciji kao simbol izlaska Izrailja iz Egipta ( kako neki tvrde ), onda je Adam bio Jevrejin i on je takodje robovao u Egiptu, takodje i Avram za koga se kaze da je odrzao Bozje zapovesti i zakone.
Naravno da su subotu bili obavezni drzati i drugi narodi posto jedan tekst upravo doslovno kaze ovo `A tudjini ( Pqagani ) koji pristanu uz Gospoda da mu sluze, koji god drze subotu da je ne oskrvne, njima cu dati ime bolje nego sinovima i kcerima ( pripadnici Izraela ).

Pitanje zaveta je posebno pitanje, ali kada je u pitanju subota sam tekst kaze da je to vecni zavet, i da u novozavetnom periodu postoji Duhovni Izrael sa kojim Bog cini nov zavet upisivanjem svojih zapovesti pa time i zapovesti o suboti u ljudsko srce Duhom Svetim.

Sledece, kada u 1 knjizi Mojsijevoj tekst kaze `U pocetku stvori Bog nebo i zemlju...ovo pretstavlja naslov ili uvod prve knjige Mojsijeve, a potom se opisuje sam proces stvaranja.

Sledece, izraz koji se koristi u 1 knjizi mojsijevoj z Dan glasi JOM, ovaj izraz kada iza ili ispred njega stoji broj uvek oznacava vreme od 24 casa, a u opisu stvaranja se uvek napominje `Bese dan prvi..bese dan drugi..itd.

Sam svemir je naravno mnogo stariji, u 1 knjizi Mojsijevoj se iskljucivo radi o stvaranju zemlje, i odredjenih nebeskih tela koja ce obasjavati zemlju.

I jos nesto, uvek kada u bibliji stoji `DAN OD ODMORA, uvek se misli na Subotu, kao sto direktno i pise u pojedinim tekstovima, jer Jevrejski izraz za odmor je SHABAT - Subota..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Neko ovde ocigledno ne poznaje pismo, i svesno izvrce ono sto je napisano.

Ukratko bih dgovorio na pojedine konstatacije navedene u prethodnom komentaru.

prva od njih je sledeca: 1 ). Nije tacno subota je bila posvecena samo Izraelskoj naciji nakon izlaska iz Egipta i to stoji u 2. Mojs. 31:16, 17:Sinovi Izraelovi neka drže dan počinka, svetkujući ga iz naraštaja u naraštaj, kao savez trajan [“vječni savez”, JB]. To neka bude trajan znak između mene i sinova Izraelovih.” (Zapazi da je držanje dana počinka bio znak između Jehove i Izraela, a to ne bi bilo tako da su i drugi narodi bili obavezni držati ga. dakle opet nema govora o doslovnim danima.

Na ovo je vec bio dat odgovor, ali neko izgleda ne ovom forumu ne cita.
Subota je stvorena jos u raju, i predata Adamu praocu ljudskog roda, i kasnije data Izrailjskom narodu kao pisani propis sadrzan u 10 Bozjih zapovesti.
Ako je Subota posvecena Izrailjskoj naciji kao simbol izlaska Izrailja iz Egipta ( kako neki tvrde ), onda je Adam bio Jevrejin i on je takodje robovao u Egiptu, takodje i Avram za koga se kaze da je odrzao Bozje zapovesti i zakone.
Naravno da su subotu bili obavezni drzati i drugi narodi posto jedan tekst upravo doslovno kaze ovo `A tudjini ( Pqagani ) koji pristanu uz Gospoda da mu sluze, koji god drze subotu da je ne oskrvne, njima cu dati ime bolje nego sinovima i kcerima ( pripadnici Izraela ).

Pitanje zaveta je posebno pitanje, ali kada je u pitanju subota sam tekst kaze da je to vecni zavet, i da u novozavetnom periodu postoji Duhovni Izrael sa kojim Bog cini nov zavet upisivanjem svojih zapovesti pa time i zapovesti o suboti u ljudsko srce Duhom Svetim.

Sledece, kada u 1 knjizi Mojsijevoj tekst kaze `U pocetku stvori Bog nebo i zemlju...ovo pretstavlja naslov ili uvod prve knjige Mojsijeve, a potom se opisuje sam proces stvaranja.

Sledece, izraz koji se koristi u 1 knjizi mojsijevoj z Dan glasi JOM, ovaj izraz kada iza ili ispred njega stoji broj uvek oznacava vreme od 24 casa, a u opisu stvaranja se uvek napominje `Bese dan prvi..bese dan drugi..itd.

Sam svemir je naravno mnogo stariji, u 1 knjizi Mojsijevoj se iskljucivo radi o stvaranju zemlje, i odredjenih nebeskih tela koja ce obasjavati zemlju.

I jos nesto, uvek kada u bibliji stoji `DAN OD ODMORA, uvek se misli na Subotu, kao sto direktno i pise u pojedinim tekstovima, jer Jevrejski izraz za odmor je SHABAT - Subota..
ovo je x puta odgovoreno tako da bi gospodin Jurivaka mogao da obrise ovaj post posto se nekoliko puta ponavlja , mislim da je bespotrebno ponavljati sve jedno isto nema svrhe a i dat je odgovor,zao mi je ali ne zelim da trosim svoje vreme nasta sam vec potrosio sa tobom raspravljajuci na istu temu , tvoj stav me ne zanima mozes ga zadrzati kao i tvoj kolega mika.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ZASTO SU JEHOVNI SVEDOCI TOLIKO GRUBI?
(Oni nisu losi ljudi, nego je problem u strukturi njihove organizacije i verovanju)

U svom popstu Gerakule 2, izjavio je:
"Ovde se ponasate kao vukovi a kad dodjete na vratima ste kao jagnjad to mu izgleda nesto ovako.Ime: vuk u jagnjecoj kozi."
On je prilozio i sliku pola jagnje, a pola vuk.

Jevovini svedoci su ljubazni i prijatni dok aminujete njihovom propoedanju, a ako im se suprotstavite i izneseta mnogobrojne promasaje "Vernog roba" onda postanu vrlo grubi i mogu vas nazvati svakojakim vulgarnim imenima, ako sto radi poznati Smesko.

Zasto je to tako?
Pozivam JS da ne kazu to nije istina, lazes, ne poznajes Bibliju i slicno, nogo da nam pomognu da bolje razumemo ovaj problem, pa recite nam vi sta je to sto vas izazove da se tako ponasate?

Ja cu dati svoje objasnjenje i ne mora oni biti potpuno izpravno, ali ako nije ispravno dajte nam vi svoje objasnjenje.

Prvo. Rasl, osnivac JS bio je trgovas, a ne teolog. Trudio se koliko je znao i koliko je mogao da razume istoriju i Bibliju.

Medjuti, Posle njegove smrti presednicku ulogu zauzeo je pravnik Raterford. On nije imao blage veze sa Biblijom niti sa teologijom, ali je bio dobar pravnik, i on je izvrsio reformu u toj zajednici.
Za vreme Rasla, bio je demokratski, prestavnicki sistem upravljanja, problemi su resavani glasanjem vecine. Medjutim, cetiri direktora, clanovi Upravnog tela, posle Raslove smrti, podigli subunu i zatrazili reformu statuta.

Ruterford nije se obratio zajednici, jer je ona u vecini bila na strani pobunjenika, nego se obratio Jevrejinu advokatu i od njega trazio savet. Tako su njih dva pravnika, izmislili reformu.
Ruterford je izjavio da je Rals postavio cetiri direktora u sluzbu, a da ih zajednic anije izglasala.
Mozda je istina, a mozda i nije, ako jeste, onda je Rasl pogresio.
Raterford je pod tim izgovorom smenio cetiti pobunjena direktora i na njihovo mesto postavio svoje prijatelje. Napravio je istu gresku koju je pripisao Raslu. Od tada on je uveo DIKTATURU.

Da bi to vernici prihvatili i da bi zauvek onemogucio kritiku i pobunu, Raterford je sa Jevrejinom advokatom izmislio, da od sada imaoju teokratski sistem upravljanja, sto znaci da Jehova upravlja, a uprava je samo "verni i tajni rob." Ovim pravnickim smicalicama, verni su prevareni da ljudsku spekulaciju prime kao Jehovinu, i da se niko od njih ne ususdi da kritkuje Jehovino dodjstvo. Tako kod njih je potpuno izkljuceno pravo kritike, jer onaj koji bi se usudio da to ucine huli na Jehovu i takav obicno biva iskljucen.

Tako je u JS-ke uliven strah, da se ni u kom slucaju ne sme kritikovati "Verni i tajni rob".

Svi mi koji nismo JS potpuno drugacije prilazimo diskusiji i kritici. Za nas je normalno da svaki covek otvorene i bez straha kaze sta misli, a da li je to ispravno ili nije to ce vecina prouciti i resiti.

Mogu li Jehovini svedoci da nam objasne da li je tako kako sam rekao, ili pak vi imate drugacije i bolje objasnjenje? Jer ocito je da se tu radi o nerazumevanju medju nama.


NIJE PROBLEM U SVEDOCIMA, NEGO JE PROBLEM U ORGANIZACIJI I UCENJU

Evo sta Upravno telo tzv Verni rob uci vernike:

"Nije li Kula strazara, jedan i jedini kanal koji Gospod od samog pocetak upotrebljava da neprekidno objavljuje istinu." (Watchtower April 1, 1919. p. 6414)

Posto su izjavili da je Kula strazra jedini kanali istine dalje savetuju svoje vernike:

"Lojalnost je jedan od Bozjih zahteva, a vernost Bogu znaci biti veran ovom te
lu.
TU JE GLAVNI PROBLEM, ZATO STO SE VERNI ROB IZJEDNACUJE SA JEHOVOM.

"Sumenja je veliki neprijatelj. Sumnja vodi samounistenju; a nepoverenje vodi nelojalnosti.
" (Kula staraZara, 1. aprila 1920, str. 99)

"S vremena na vreme zasvetli svetlost, koja odsjajuje iz hrama, a ona je data posvecenima koji su klasa hrama; i njima je dozvoljeno da vide i razumeju obecanja koja se posebno odnose na zajednicu naseg vremena."
(Kula strazara 1927. 15 marta str.87)

Na ovaj nacin Kula strazara sigura svojim sledbenicima da njene vodje imaju Bozja otkrivenja, da su im otkrivene tajne Bozje i da vernici nemaju cega da se plase niti da sumnjaju u Bozje vodjstvo. Ovo je za neverovati, kakve li drskosti i oholosti.

"Nase je cvrsto ubedjenje da je Kukla strazara izabrani kanal koji Jehova, nas Gospod, upotrebljava u nase vreme
da poucava ostatak koji drzi zaopovesti Bozje i ima svedocanstvo Isusa Hrista." (Kula strazara 1. avgusta 1930. str. 232) Pa ipak tvrde da zapovesti ne treba drzati.

"Mi mozemo ostati budni ako postujemo i slusamo organizaciju drustva Kule strazare i njene postavljene sluge.
Da, secajte se onih koji upravljaju vama. Tako ostanimo budni kao isprobani robovi, saradjujuci sa vernim i tajnim slugama, najbolje sto mozemo." (Kula strazara 1.sept. 1961, str. 539)

"Treba da imamo potpunog poverenja u kanal koji Bog upotrebljava.
" (Kula strazra, 15. februara 1981. str. 19)

"Gajeci postovanje prema Jehovinoj organizaciji i celim srcem obavljajuci posao kojim On upravlja, time dajemo dokaza da je Jehova zaista nas Boga i da smo ujedinjeni u Njegovom Bogosluzenju." (United in Worship... str. 124)

Na osnovu ovoga uprtava uci da je postovanje te organizacije postovanje Jehove, ko ne postuje njih ne postuje ni Jehovu. Kakve li velike hule!

Od postovanje te organizacije cak zavisi i vecni zivot:

"Da bismo mogli primiti vecni zivot u Raju na ovoj zemlji, moramo priznati ovu organizaciju, sluziti Bogu i biti deo nje."
(Kula strazara, 15. februara 1983. Str. 12)

Ovo je ono sto njih dovdi do grubost kad vide da mi u to ne verujemo i ukazujemo na stotine dokaz koji nedvosmisleno svedoce da ta organizacija ne zasluzuje to postovanje koje trazi.

Na osnovu ovih izjava tajnog drustav Kukle strazare, mogli smo videti da oni umiruju svoje vernike da slucajno koji od njih ne bi posumnjao u njeno vodjstvo, nego da slep slede uputstva koja im se sa vrha daju. Da li to poverenje zaista zasluzuje Kola strazara?

Zbog tog razlicitog i nakaradnog ucenja, JS gube takt cim im se ukaze na promasaje Upravnog tela.
Oni su ubediji svoje vernike kako su oni jedini na svetu koji razumeju Bibliju, a nejehovisti o njoj ne znaju nista. Zbog tog krivog ucenje, svedoci nastupaju oholo, kao da oni sve znaju, a drugi nista.
Ako svedo naidje na babu koja sedi pod drvetom i prede dok cuva guske, onda on za nju i moze biti doktor teologije. Ali je smesno kad jedan svedok, tek sto je naucio prva slova u azbuci, coveku koji je zivotni vek proveo u studiranju Biblije kaze, "ti ne poznajes Bibliju, ti to ne razumes, ti nisi shvatio istinu, ne razumes duhovne pojmove, prouci Bibliju pa nemoj biti neznalica itd".

Jos jedan problem kod JS je sto oni ni nemaju teologe. Svi su lajici. Nemaju skolu u kojoj ce se vaspitati njihove vodje, tesko je ustanoviti sta zapravo uce, jer svaki ima svoje shvatanje i misli da je mudrac koji sve zna, a nije ni svestan da nije koracio ni prvi korak prema saznanju istine.


Sta vi mislite o tome?
 
Natrag
Top