Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
quote_icon.png
Prvobitno napisao Jurivaka
Prvo rasčisti pojmove fizike i metafizike, pa će ti onda biti jasno ko živi u neuvjerljivim iluzijama i nepostojećim dokazima. Ovako dubiš na glavi!



Prijatelju odavno sam izašao iz mraka dogme. Gde si ti sada ja odavno bejah! Nadam se iskreno da ćeš progledati!

;)

P.S. Zakoni fizike i metafizike imaju Tvorca, naime svetlost se kretala brzinom od 300 hiljada KM u sekundi i pre postojanja zemlje, zatim neko je morao da "smisli" gravitaciju, uspostavi savršen red kako u makro i, ništa manje precizno i zadivljujuće i u mikrokosmosu! Dakle zdrav razum nam govori da je zadivljujući red koji vlada gde god se okrenemo neko inteligentan, mudar i moćan morao da uspostavi, nemoguće je da smo proizvod slepog slučaja! Ja zaista ne mogu da verujem da inteligentno stvorenje-čovek može da veruje da smo proizvod slučajnosti, dok na drugoj strani iz petnih žila pokušava da kreira najednostavniju i najprostiju jedinicu-ćeliju. Teško da će ikada uspeti, ali recimo da uspe, da li bi ta ista ćelija bila proizvod slepog slučaja ili inteligentnog kreatora??? Šta bi taj uspeh pokazao i dokazao???

:)
Malecki I ,oprosti sto se mesam u vas dijalog samo bih nesto da dodam, Tvrdnja da je sve nastalo pukim slučajem doista zvuči neuvjerljivo. Predočimo to jednim primjerom: Arheolog pronađe neobrađeni kamen nepravilnog četvrtastog oblika. Mogao bi zaključiti da taj kamen slučajno ima takav oblik, što je i logično. No potom pronađe kameno poprsje nekog čovjeka na kojem su precizno isklesane crte lica, kosa i drugi sitni detalji. Hoće li zaključiti da je i taj kip nastao sasvim slučajno? Neće. Zdrav razum reći će mu da ga je netko načinio. Slično tome, i Biblija logično kaže: “Svaku je kuću netko sagradio, a Bog je onaj koji je sve sagradio (Hebrejima 3:4).


PROFESOR František Vyskočil s Karlovog sveučilišta u Pragu poznat je u mnogim zemljama po svojim istraživanjima s područja neurofiziologije. Premda je prije bio ateist, danas čvrsto vjeruje u Boga. U intervjuu za Probudite se! profesor Vyskočil objasnio je zašto je promijenio svoje gledište.
Kako ste gledali na religiju prije nego što ste se počeli baviti znanošću?
Bio sam odgajan kao ateist i moj je otac često ismijavao svećenike. Godine 1963. završio sam studij biologije i kemije. Za vrijeme školovanja vjerovao sam da teorija evolucije daje pravi odgovor na pitanje o postanku različitih životnih oblika.
Recite nam nešto o svojoj znanstvenoj karijeri.
Nakon što sam doktorirao, nastavio sam se baviti znanstvenim radom — istraživao sam kemijska i električna svojstva živčanih sinapsi. Proučavao sam i neurone, proteinske pumpe u staničnim membranama, metode presađivanja tkiva te ublažavanja i suzbijanja alergijskih reakcija. Rezultati mnogih mojih istraživanja bili su objavljeni u znanstvenim časopisima, a neki moji radovi mogu se naći u stručnim knjigama i priručnicima. S vremenom sam na preporuku svojih kolega znanstvenika primljen u Znanstveno društvo Češke Republike. Nakon baršunaste revolucije, koja se odigrala krajem 1989, počeo sam raditi kao profesor na Karlovom sveučilištu. Tako mi se pružila prilika da putujem u zapadne zemlje kako bih se sastajao i izmjenjivao iskustva s drugim znanstvenicima, od kojih su neki bili nobelovci.
Jeste li ikad razmišljali o Bogu?
U neku ruku jesam. Ponekad sam se pitao zašto mnoge visokoobrazovane osobe, pa i neki moji profesori, vjeruju u Boga — premda u vrijeme komunizma nisu bili spremni to javno priznati. Ja sam smatrao da su Boga izmislili ljudi. Osim toga, bio sam strašno ogorčen zbog zlodjela počinjenih u ime religije.
Kako to da ste promijenili svoj stav prema evoluciji?
Prve sumnje u vezi s evolucijom javile su mi se kad sam počeo proučavati sinapse. Zadivio sam se kad sam vidio koliko su složene te navodno jednostavne veze između živčanih stanica. Pitao sam se: Kako bi sinapse i genetske upute koje njima upravljaju mogle nastati pukim slučajem? To mi uopće nije imalo smisla.
A onda sam početkom 1970-ih bio na predavanju jednog uglednog ruskog znanstvenika i profesora. On je rekao da živi organizmi nisu mogli nastati spontanim mutacijama i prirodnim odabirom. Netko iz publike upitao ga je gdje onda možemo naći pravi odgovor. Nato je profesor izvadio iz sakoa malu Bibliju na ruskom, podigao je i rekao: “Čitajte Bibliju — naročito izvještaj o stvaranju iz knjige Postanka.”
Kasnije sam u predvorju upitao tog profesora je li ozbiljno mislio ono što je rekao o Bibliji. Njegov odgovor glasio je otprilike ovako: “Jednostavne bakterije mogu se podijeliti svakih dvadesetak minuta i sadrže na stotine različitih proteina. Svaki od tih proteina izgrađen je od 20 vrsta aminokiselina poredanih u dugačke lance, a neki od njih mogu se sastojati od nekoliko stotina aminokiselina. Da bi se bakterije postupno razvile iz niza korisnih mutacija, trebalo bi puno više vremena od tri ili četiri milijarde godina, koliko, po mišljenju mnogih znanstvenika, život postoji na Zemlji.” Profesor je rekao da mu je mnogo logičnije ono što piše u knjizi Postanka.
Kako su riječi tog profesora utjecale na vas?
Zbog onog što je rekao, ali i zbog sumnji koje su me već neko vrijeme mučile, odlučio sam razgovarati o tome s nekim svojim kolegama i prijateljima koji vjeruju u Boga. No njihovi argumenti nisu mi djelovali uvjerljivo. Nakon toga razgovarao sam s jednim farmakologom koji je Jehovin svjedok. On je tri godine pomagao mojoj ženi Emi i meni da bolje upoznamo Bibliju. Kad smo počeli proučavati Bibliju, posebno su nas se dojmile dvije činjenice. Kao prvo, tradicionalno “kršćanstvo” nema gotovo ništa zajedničko s Biblijom. Kao drugo, premda Biblija nije znanstveni priručnik, ono što u njoj piše u skladu je s dokazanim znanstvenim činjenicama.
Je li promjena vašeg svjetonazora negativno utjecala na vaš znanstveno-istraživački rad?
Ni najmanje. Svaki pravi znanstvenik mora se truditi biti što objektivniji, bez obzira na to u što vjeruje. No to što sam počeo vjerovati u Boga utjecalo je na moju osobnost. Naprimjer, nekad sam bio previše samouvjeren, izrazito natjecateljski raspoložen i umišljen zbog svojih znanstvenih postignuća, no sada sam zahvalan Bogu na talentima koje imam. Osim toga, umjesto da zaslugu za zadivljujuću složenost i raznolikost živog svijeta nepravedno pripisujem slijepom slučaju, sada se i ja, poput mnogih drugih znanstvenika, pitam: Kako je Bog sve to stvorio?

Rim:1:20.Jer njegova se nevidljiva svojstva, naime njegova vječna moć i božanstvo, jasno vide još od stvaranja svijeta, budući da se razabiru po onome što je stvoreno, tako da ti ljudi nemaju izgovora.

Armagedon:
Jehova im je dao zakon o držanju dana počinka, koji je uvrstio među Deset zapovijedi danih Mojsiju (2. Mojsijeva 19:1). Četvrta je zapovijed djelomično glasila: “Sjećaj se dana počinka i neka ti je svet. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana dan počinka posvećen Jehovi, Bogu tvojemu” (2. Mojsijeva 20:8-10). Tako je držanje dana počinka za Izraelce postalo sastavni dio života (5. Mojsijeva 5:12).

Pogresno! Jehova nije dao ZAKON o praznovanju subote, nego je dao samo jednu zapovest o suboti.
Drugo sto Armagedon ne zeli da naglasi to nije Mojsijev zakon nego Jehovin, on ga je samo predao Mojsiju.
Da li ti uocavas ovde sam svoju gresku, prvo kazes Pogresno! nije Jehovin zakon , a onda nije Mosijev nego Jehovin zakon.:acute:;) osvesti se malo,

Pa jasno se vidi kome i kada je dato sabat, to ce i malo dete da razume evo jos jednom pa polako procitaj cak cu podvuci

2. Mojs. 31:16, 17: “Sinovi Izraelovi neka drže dan počinka, svetkujući ga iz naraštaja u naraštaj, kao savez trajan [“vječni savez”, JB]. To neka bude trajan znak između mene i sinova Izraelovih.” (Zapazi da je držanje dana počinka bio znak između Jehove i Izraela, a to ne bi bilo tako da su i drugi narodi bili obavezni držati ga. Hebrejska riječ koja je u JB prevedena s “vječni” glasi olam i u osnovi označava vremensko razdoblje koje je sa stajališta sadašnjosti nedogledno ili nepoznato, ali je u svakom slučaju vrlo dugo. Taj izraz može označavati vječnost, ali to ne mora nužno biti tako. U 4. Mojsijevoj 25:13 ista se hebrejska riječ odnosi na svećeničku službu, koja je naposljetku prestala postojati, na što ukazuju riječi iz Hebrejima 7:12.)


Odakle potječe dan počinka?
Hebrejska riječ “šabat” znači “počinak, odmor, mirovanje”. Iako u biblijskom izvještaju zapisanom u Prvoj knjizi Mojsijevoj stoji da je Jehova Bog sedmi dan “stao počivati” od stvaranja, Božji je narod tek u Mojsijevo vrijeme dobio zapovijed da drži dan počinka, odnosno šabat, koji je trajao 24 sata (1. Mojsijeva 2:2). Nakon što su Izraelci 1513. pr. n. e. izašli iz Egipta, Jehova im je čudom davao manu u pustinji. O sakupljanju mane dobili su sljedeću uputu: “Šest ćete dana skupljati, ali sedmi je dan dan počinka. Tada toga neće biti” (2. Mojsijeva 16:26). Biblijski izvještaj u nastavku kaže da je “narod počivao sedmoga dana”, od zalaska sunca u petak do zalaska sunca u subotu (2. Mojsijeva 16:30).
Ubrzo nakon što su Izraelci dobili te upute, Jehova im je dao zakon o držanju dana počinka, koji je uvrstio među Deset zapovijedi danih Mojsiju (2. Mojsijeva 19:1). Četvrta je zapovijed djelomično glasila: “Sjećaj se dana počinka i neka ti je svet. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana dan počinka posvećen Jehovi, Bogu tvojemu” (2. Mojsijeva 20:8-10). Tako je držanje dana počinka za Izraelce postalo sastavni dio života (5. Mojsijeva 5:12).

Činiti dobro na sabat
”Ustani, uzmi odar svoj i hodi.“ Isus je ove riječi izrekao čovjeku koji je bio bolestan 38 godina. Izvještaj evanđelja nastavlja: ”I odmah ozdravi čovjek, i uzevši odar svoj hodjaše.“ Začuđujuće je da nisu svi bili zadovoljni ovim razvojem događaja. Izvještaj glasi: ”I za to gonjahu Židovi Isusa, i gledahu da ga ubiju, jer činjaše to u subotu [”sabat“, NW]“ (Ivan 5:1-9, 16).
Sabat je bio predviđen da za sve bude dan odmora i radosti (2. Mojsijeva 20:8-11). No, do Isusovog je vremena postao zbrka tiranskih pravila koja su načinili ljudi. Izučavatelj Alfred Edersheim je napisao da se u razvučenim odlomcima Talmuda koji govore o zakonu sabata ”ozbiljno raspravlja o tome kao da su te stvari od vitalnog religioznog značaja, no teško se može zamisliti da bi ih zdrav razum ozbiljno prihvatio“ (The Life and Times of Jesus the Messiah). Rabini su bezvrijednim, proizvoljnim pravilima koja su regulirala praktički svaki aspekt židovskog života pridavali značaj kao da se radi o pitanju života i smrti — često hladnokrvno zanemarujući ljudske osjećaje. Jedno je pravilo o sabatu odredilo: ”Ako se na čovjeka sruši neka zgrada i postoji sumnja je li on tamo ili nije, ili je li živ ili mrtav, ili je li neznabožac ili Izraelac, mogu se raščistiti ruševine nad njim. Ako ga pronađu živog mogu raščistiti još više ruševina nad njim; ali ako [je] mrtav, neka ga ostave“ (Traktat Yoma 8:7, Mišna, preveo Herbert Danby).
Kako je Isus gledao na takvo raspravljanje oko sitnica? Kad su ga kritizirali zbog toga što je liječio na sabat, on je rekao: ”Otac moj neprestano radi, zato i ja radim“ (Ivan 5:17, St). Isus nije obavljao svjetovni posao kako bi se obogatio. Umjesto toga, činio je Božju volju. Kao što je Levitima bilo dozvoljeno da svoju svetu službu nastave na sabat, i Isus je kao Mesija opravdano mogao izvršavati od Boga dobivene obaveze, a da ne krši Božji zakon (Matej 12:5).
Isusova izlječenja na sabat također su razotkrivala židovske pismoznalce i farizeje kao ’suviše pravedne‘ — krute i neuravnotežene u svom razmišljanju (Propovjednik 7:16). Sigurno nije bila Božja volja da se dobra djela ograniče na određene dane u tjednu; niti je Bog namjeravao da sabat bude isprazno slijeđenje pravila. Isus je u Marku 2:27 rekao: ”Subota je načinjena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi.“ Isus je volio ljude, a ne proizvoljna pravila.
Stoga je dobro da danas kršćani nisu suviše kruti u svom razmišljanju niti okrenuti pravilima. Oni koji imaju autoritet u skupštini ne dozvoljavaju si da opterećuju druge pretjeranim pravilima i stavovima koje su načinili ljudi. Isusov nas primjer također ohrabruje da tražimo prilike da činimo dobro. Naprimjer, kršćanin nikad ne bi trebao razmišljati da će o biblijskim istinama govoriti samo kad se formalno nalazi u službi od kuće do kuće ili kad je na podiju. Apostol Petar kaže da bi kršćanin trebao ’uvijek biti spreman na odgovor svakomu tko ga zatraži razlog nade koja je u njemu‘ (1. Petrova 3:15, St; naglašeno od nas). Za činjenje dobra nema vremenskih ograničenja.

Armagedon:


Armagedonu, koji je razlog da si jednostavno izostavio drugi deo cetvrte Boje zapovesi iz Bozjeg zakona?
Nije lepo, suvise je providno, kako pokusavate da manimulisete cak i sa Jehovinim zakonom da dokazete svoje neverstvo.
pa vec sam ti napisao samo ti izgleda ne citas , e onda zao mi je. Hebr.4:9,10. Dakle, Božjem narodu preostaje subotnji počinak. 10 Jer tko uđe u Božji počinak, i sam počiva od djela svojih, kao i Bog od svojih.


Što je ”počinak“ o kojem se govori u Hebrejima 4:9-11 i kako se ’ulazi u taj počinak‘?
Hebrejskim kršćanima iz prvog stoljeća apostol Pavao je napisao: ”Ostaje sabatni počinak za Božji narod. Jer tko uđe u Božji počinak, i sam je počinuo od svojih djela, kao i Bog od svojih. Dajmo dakle sve od sebe da uđemo u taj počinak“ (Hebrejima 4:9-11).
Kad je Pavao govorio o tome da Bog počiva od svojih djela, očito je ukazivao na ono o čemu se govori u 1. Mojsijevoj 2:2, gdje čitamo: ”Svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih djela svojih, koja učini.“ Zašto je Jehova ’počinuo u sedmi dan‘? Svakako ne zato što se morao odmoriti nakon što je ’učinio sva djela svoja‘. Sljedeći redak navodi nas na ispravan zaključak: ”Blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih djela svojih, koja učini“ (1. Mojsijeva 2:3; Izaija 40:26, 28).
”Sedmi dan“ bio je drugačiji od svih prethodnih šest dana u tom smislu što je to bio dan koji je Bog blagoslovio i posvetio, odnosno dan koji je bio odvojen, ili namijenjen posebnom cilju ili naumu. Kojem naumu? Bog je ranije otkrio svoj naum u vezi s čovječanstvom i Zemljom. Prvom čovjeku i njegovoj ženi Bog je rekao: ”Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zvjerinja što se miče po zemlji“ (1. Mojsijeva 1:28). Iako je Bog ljudima i Zemlji dao savršeni početak, trebalo je proći određeno vrijeme da bi podložili cijelu Zemlju i pretvorili je u raj ispunjen savršenom ljudskom obitelji, kako je to Bog naumio. Stoga je ”sedmoga dana“ Bog počinuo, odnosno prestao je s daljnjim djelima stvaranja na Zemlji kako bi dozvolio da se ono što je već stvorio razvije u skladu s njegovom voljom. Na kraju tog ”dana“ sve što je Bog naumio postat će stvarnost. Koliko će trajati taj počinak?
Ako se vratimo na Pavlovu izjavu iz Hebrejima, uočit ćemo da je rekao da ”ostaje sabatni počinak za Božji narod“ i potaknuo je svoje sukršćane da daju sve od sebe kako bi ’ušli u taj počinak‘. To pokazuje da je ”sedmi dan“ Božjeg počinka još trajao kad je Pavao napisao te riječi, iako je počeo prije oko 4 000 godina. Završit će tek kad Božji naum u vezi s čovječanstvom i Zemljom bude u potpunosti ispunjen, na kraju Tisućugodišnje Vladavine Isusa Krista, koji je ”Gospodar sabata“ (Matej 12:8; Otkrivenje 20:1-6; 21:1-4).
Imajući u izgledu takvu divnu budućnost, Pavao je objasnio što je potrebno da bi netko ušao u Božji počinak. Napisao je: ”Tko uđe u Božji počinak, i sam je počinuo od svojih djela.“ To nam govori da čovječanstvo kao cjelina nije ušlo u Božji počinak, iako je imalo savršeni početak. Bilo je to zato što se Adam i Eva nisu dugo držali Božjeg počinka u ’sedmom danu‘ tako da bi prihvatili ulogu koju im je namijenio. Umjesto toga, pobunili su se i željeli su postati neovisni o Bogu. Ustvari, postupili su u skladu sa Sotoninim zamislima umjesto da su prihvatili Božje vodstvo puno ljubavi (1. Mojsijeva 2:15-17). Zbog toga su izgubili mogućnost vječnog života na rajskoj Zemlji. Otada su svi ljudi postali robovi grijeha i smrti (Rimljanima 5:12, 14).
Ljudska pobuna nije osujetila Božji naum. Njegov dan počinka i dalje traje. Međutim, Jehova je s ljubavlju dao jedan dar — otkupninu — posluživši se svojim Sinom, Isusom Kristom, kako bi svi koji je na temelju vjere prihvate mogli očekivati oslobođenje i počinak od tereta grijeha i smrti (Rimljanima 6:23). Zato je Pavao potaknuo svoje sukršćane da ’počinu od svojih djela‘. Oni su trebali prihvatiti spasenje od Boga, a ne pokušavati oblikovati vlastitu budućnost na neki svoj način, kao što su to učinili Adam i Eva. Isto tako, nisu smjeli vršiti djela kojima bi opravdavali sami sebe.
Doista je okrepljujuće i umirujuće ako u korist vršenja Božje volje potiskujemo svoje sebične ili svjetovne težnje. Isus je uputio ovaj poziv: ”Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni, i ja ću vas okrijepiti. Uzmite moj jaram na sebe i učite od mene, jer sam blage ćudi i ponizna srca, i naći ćete okrepu za svoje duše. Jer moj je jaram ugodan i moj je teret lak“ (Matej 11:28-30).
Ono što je Pavao govorio o Božjem počinku i o tome kako neka osoba može ući u njega sigurno je bilo izvor ohrabrenja hebrejskim kršćanima u Jeruzalemu, koji su pretrpjeli veliko progonstvo i ismijavanje zbog svoje vjere (Djela apostolska 8:1; 12:1-5). Slično tome, Pavlove riječi mogu biti izvor ohrabrenja današnjim kršćanima. Shvaćajući da je ispunjenje Božjeg obećanja o uspostavljanju rajske Zemlje pod njegovim pravednim Kraljevstvom vrlo blizu, i mi bismo trebali počinuti od svojih djela i dati sve od sebe da uđemo u taj počinak (Matej 6:10, 33; 2. Petrova 3:13).





Steta je velika sto jos nisi naucio da Jehovin zakon nije Mojsijev zakon.

Pa ja ti to govorim celo vreme ali ti nisi razumeo , Sve je preko Jehove celo pismo, kapito;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Harmagedone, ponovbo si namerno izostavio da das celu cetvrtu zapovest, jer sam Jehova odgovara na tvoje pitanje kada je On uspostavio subotu.

Zasto ne sledis Sveto pismo nego ljudksa nagadjanja?

Zapovest o Suboti glasi:
"Secaj se dana subotnog da ga svetkujes.Sest dana radi, i svrsuj sve poslove svoje. A SEDMI JE DAN SUBOTA POCINAK GOSPODU BOGU TVOJEMU; TADA NEMOJ RADITI NIJEDNOGA POSLA... JER JE ZA SEST DANA STVORIO G0SPOD NEBO I ZEMLJU.MORE I STO JE GOD U NJIMA; A SEDMI JE DAN POCINU; ZATO JE BLAGOSLOVIO GOSPOD DAN SUBOTNI I POSVETIO GA." 2. Mojsijeva 20, 8-11.

Prvo. tekst je sam po sebi jasan.

Bog je na kraju sedmice stvaranja uspostavio subotu, koju je posvetio i blagoslovio. 1. Mojsijeva 2,1.2. On ju je samo ponovio i naglasio Izrailjcima.

Da su dani stvaranja doslovni to svedoci cetvrta zapovest, jer Bog zapoveda da se radi sest dana a sedmi da se odmara.

Isus je rekao da je subota nacinjena za coveka, a nije rekao da je samo za Jevrejina.

Ako su dani stvaranja trajali svaki od njih po 7000 godina kako misle JS, i ako subota kao sto ucite traje 7000 godina, onda reci nam koji covek je mogao da radi sest dana i da se odmara sedmoga. Prema tom tumacenju Jehoiva je dao besmislenu zapovest.

To pokazuje da su dani sedmice stvaranja doslovni dani a ne simboli dugih perioda.

Isto tako u sedmici stvaranja za svih sest radnih dana ponavlja se: "I bi vece i bi jutro dan...."
Ako su to periodi sta im je dan, a sta vece?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Obeshrabrujuce svedocanstvo statistike

U proslim godinama Jehovini svedoci imali su veoma dobar uspeh, mnogi su se prikljucili njihovoj zajednici. 1974. godine imali su najbolji uspeh, porasli su za 13,5 %.

Medjutim, kad se njihovo predvidjanje o pocetku Armagedona 1975. nije ispunilo, u narednih nekoliko godina izgubili su na stoine hiljada vernika. U isto vreme za 10 narednih godina smanjio se broj krstavanja novih svedoka. Ipak su se postepeno oporavili i od 1980 do 2000. imali su dobar uspeh. Ja im nisam zavidan vise volim da napreduju nego da propadaju.
Medjutim, od 2000. uspeh obracenja novih svedoka naglo se smanjio.


Evo sta oni o tome kazu:
"Od godine 1995. statistika Drustva Kule strazare postala je manje ohrabrujuca skoru u svim indikacijama

Americka studija Jehoivinih svedoka sada pokazuje da oni vise od bilo koje druge religije imaju najvece promene.
To podupiru cifre Kule strazare koje su predstavljene u ovoj statistici.

"]Ova dramaticna promena u porastu Jehovinij svedoka slaze se sa promenom generacije ucenja iz 1995. i pristup informacijama preko interneta. U poslednjih 10 godina od 1995 do 2005. kersteno je2,968,735 novih svedoka, pa ipak porast broja je samo za 1,439,672 svedoka. Ovo pokazuje da 1,529,060 svedoka su prestali da budu svedoci.
Cak ako odbijemo i broj umrlih, VISE OD 1 MILION SVEDOKA JE NAPUSTILO U RAZDOBLJU OD 10 GODINA

Ovo je isti tekst na engleskom sa Vebsida JS.
Jehovah's Witness Statistics
Since 1995, statistics for the Watchtower Society have rapidly become less encouraging in almost every indicator. Most dramatic have been the increase in people leaving and the number of hours preaching required to gain one additional publisher.
American studies show that Jehovah's Witnesses now have the highest turnover of any religion,1 as supported by Watchtower figures presented in this section. This dramatic change in growth of Jehovah's Witnesses coincides with the change of the generation teaching in 1995, and access to information via the Internet.
In the 10 years from 1996 to 2005 there were 2,968,732 baptisms, yet the increase in average publishers was only 1,439,672. This shows 1,529,060 stopped publishing. Even accounting for the average death rate, over 1 million Witnesses left in a 10 year period.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Tačno je da se u razvijenim zemljama gde svako ima pristup internetu broj Jehovinih svedoka naglo smanjuje.
Trenutno mogu da se šire samo u zemljama gde nema informacija o njima.

Ipak najveći neprijatelji Jehovinih svedoka su njihove vlastite knjige.Internet je samo sredstvo da se sve te knjige sagledaju.

Kula stražara

1. 5.2000 str. 9-10 Odlučno podupiri Božje učenje


Neprijatelji istine
8 Još nešto što može ugroziti našu duhovnost su otpadnici. Apostol Pavao je prorekao da će među onima koji se izjašnjavaju kao kršćani doći do otpada (Djela apostolska 20:29, 30; 2. Solunjanima 2:3). U skladu s njegovim riječima, veliki otpad koji je uslijedio nakon smrti apostolâ doveo je do nastanka svijeta kršćanstva. Danas među Božjim narodom nema velikog otpada. Međutim, nevelik broj osoba napustio je naše redove, a neke od njih vrlo su odlučne u tome da okleveću Jehovine svjedoke šireći laži i dezinformacije. Neki surađuju s drugim grupama u organiziranom otporu prema čistom obožavanju. Na taj način pristaju uz prvog otpadnika, Sotonu.
9 Neki otpadnici sve više koriste različite oblike masovne komunikacije, uključujući i Internet, da bi širili lažne informacije o Jehovinim svjedocima. Tako kad iskrene osobe istražuju naša vjerovanja, mogu nabasati na otpadničku propagandu. Čak su se i neki Svjedoci nenamjerno izložili takvim štetnim informacijama. Osim toga, otpadnici s vremena na vrijeme sudjeluju u televizijskim programima ili radioprogramima. Što bi bilo mudro učiniti u takvim situacijama?
10 Apostol Ivan je kršćanima zapovjedio da otpadnike ne primaju u svoj dom. Napisao je: ”Ako tko dođe k vama, a ne donosi to učenje, ne primajte ga u svoj dom niti ga pozdravljajte. Jer tko ga pozdravlja, sudionik je u njegovim zlim djelima“ (2. Ivanova 10, 11). Ukoliko izbjegavamo svaki kontakt s tim protivnicima, bit ćemo zaštićeni od njihovog iskvarenog razmišljanja. Izlaganje otpadničkim učenjima putem različitih oblika suvremene komunikacije štetno je koliko i primanje otpadnika u svoj dom. Nikada ne dozvolimo znatiželji da nas navede na takav poguban put! (Priče Salamunove 22:3).
Lažne informacije?

Sve informacije su iz knjiga po kojima uče Jehovini svedoci:

Neprijatelj.jpg

Zbog toga Kula stražara ne želi da njeni sledbenici posećuju "otpadničke"sajtove i čitaju otpadničke knjige jer se na svim tom sajtovima nalaze izabrani delovi iz ovih knjiga.Tek tada bi se uverili da ih Kula(sotona)zavlači.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje Poelbusteru,

Zaista si uradio dobar posao sto si ovo postitao sto potvrdjuje informacije koje sam izneo.

Ti si se zaista obogatio tolikim brojem njihovih knjiga.
Sata svako treba da zna ako su mu potrebne informacije koje Kula strazara krije,
obratite se mom prijatelju Poelbusteru.

Drugeo, Kao sto se iz dva prilozena posta moze videti, Jehovini svedoci, ne vole
tehniku, Radio, TV, Internet.
Zbog cega mrze tehniku?
Odgovor je jednostavan, preko nje se otkrivaju zamke i neistine koje se objavljene u njihovoj literaturi.

Trece, ipak moramo priznati da u tekstu koji je izneo Poelbuster, dat je svima nama veoma dobar savet,
sta da se radi kad na nasa vrata zakucaju "otpaadnici".

”Ako tko dođe k vama, a ne donosi to učenje, ne primajte ga u svoj dom niti ga pozdravljajte. Jer tko ga pozdravlja, sudionik je u njegovim zlim djelima“ (2. Ivanova 10, 11).

Ukoliko izbjegavamo svaki kontakt s tim protivnicima, bit ćemo zaštićeni od njihovog iskvarenog razmišljanja. Izlaganje otpadničkim učenjima putem različitih oblika suvremene komunikacije štetno je koliko i primanje otpadnika u svoj dom. Nikada ne dozvolimo znatiželji da nas navede na takav poguban put! (Priče Salamunove 22:3) Lažne informacije?

Odlican savet su nam dali, zar ne?

Pitajte ih da li tako treba da postupimo i sa Jehovinim svedocima kad sakucaju na nasa vrata,
jer oni zadovoljavaju opis dat u ovom savetu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Tek tada bi se uverili da ih (sotona)zavlači.
Evo osnivaca Lazarista , i kako se Lazaristi mole njemu,
i nazivaju ga oce , no setite se da je Isus naglasio da ne zovemo nikoga na zemlji oce jer samo je jedan otac na nebu, i da se samo ocu nebeskome molimo a ne nekome osnivacu Lazarista , ovo je uverenje da ih sotona zavlaci , ima mnogo toga ko zeli moze pogledati stranicu na internetu pa neka vide u sta veruje gospodin Poelbuster i koliko se njemu moze verovati.evo stranice:Sveti Vinko Paulski | Provincija bezgrješnog začeća BDM - Zagreb





milosrdnice-zagreb.hr screen capture 2012-3-11-10-9-41.jpg


evo jos nesto ko zeli i ko ima neku nakanu preporuke za bolesne i sve druge potrebe.slobodno preko emaila moze da posalje , to je sada najmodernije i najbrza solucija , bice vam sve ispunjeno garantuje poelbuster. evo ovde vam je to :

milosrdnice-zagreb.hr screen capture 2012-3-11-10-48-24.jpgmilosrdnice-zagreb.hr screen capture 2012-3-11-10-48-24.jpg


e

evo i kipova Lazarista po meni samo produzena ruka katolika;) no svako ima svoje pravo i ubedjenje

milosrdnice-zagreb.hr screen capture 2012-3-11-11-11-27.jpg i ako Bog Jehova Izricito kaze da se ne molimo i klanjamo mrtvim kipovima oni to nasuprot rade.

Psalam 115:Idoli su njihovi srebro i zlato,
djelo ruku čovjeka zemaljskog.
5 Usta imaju, ali ne govore;
oči imaju, ali ne vide;
6 uši imaju, ali ne čuju;
nos imaju, ali ne mirišu;
7 ruke imaju, ali ne pipaju;
noge imaju, ali ne hodaju;
ne puštaju glasa iz grla svojega.
8 Oni koji ih prave postat će poput njih,
svi koji se u njih uzdaju.
9 Izraele, uzdaj se u Jehovu —
on je pomoć tvoja i štit tvoj!
10 Dome Aronov, uzdaj se u Jehovu —
on je pomoć tvoja i štit tvoj!
11 Vi koji se bojite Jehove, uzdajte se u Jehovu —
on je pomoć vaša i štit vaš!

Nakon što je oslobodio Izraelce iz Egipta, Jehova Bog dao im je jasne upute o tome kako ga trebaju štovati. Druga od Deset zapovijedi kaže: “Ne pravi sebi lika rezana ni bilo što nalik onome što je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodama ispod zemlje. Ne klanjaj im se niti im služi, jer sam ja, Jehova, Bog tvoj, Bog koji zahtijeva da se odanost iskazuje isključivo njemu” (2. Mojsijeva 20:4, 5).

Osim Pavla, i apostol Ivan je odvraćao kršćane od korištenja slika i kipova pri štovanju Boga. Krajem prvog stoljeća strogo ih je upozorio: “Čuvajte se idola!” (1. Ivanova 5:21).
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Evo osnivaca Lazarista , i kako se Lazaristi mole njemu,
i nazivaju ga oce , no setite se da je Isus naglasio da ne zovemo nikoga na zemlji oce jer samo je jedan otac na nebu, i da se samo ocu nebeskome molimo a ne nekome osnivacu Lazarista , ovo je uverenje da ih sotona zavlaci , ima mnogo toga ko zeli moze pogledati stranicu na internetu pa neka vide u sta veruje gospodin Poelbuster i koliko se njemu moze verovati.evo stranice:Sveti Vinko Paulski | Provincija bezgrješnog začeća BDM - Zagreb





Pogledajte prilog 24449


evo jos nesto ko zeli i ko ima neku nakanu preporuke za bolesne i sve druge potrebe.slobodno preko emaila moze da posalje , to je sada najmodernije i najbrza solucija , bice vam sve ispunjeno garantuje poelbuster. evo ovde vam je to :

Pogledajte prilog 24450Pogledajte prilog 24450


e

evo i kipova Lazarista po meni samo produzena ruka katolika;) no svako ima svoje pravo i ubedjenje

Pogledajte prilog 24451 i ako Bog Jehova Izricito kaze da se ne molimo i klanjamo mrtvim kipovima oni to nasuprot rade.

Psalam 115:Idoli su njihovi srebro i zlato,
djelo ruku čovjeka zemaljskog.
5 Usta imaju, ali ne govore;
oči imaju, ali ne vide;
6 uši imaju, ali ne čuju;
nos imaju, ali ne mirišu;
7 ruke imaju, ali ne pipaju;
noge imaju, ali ne hodaju;
ne puštaju glasa iz grla svojega.
8 Oni koji ih prave postat će poput njih,
svi koji se u njih uzdaju.
9 Izraele, uzdaj se u Jehovu —
on je pomoć tvoja i štit tvoj!
10 Dome Aronov, uzdaj se u Jehovu —
on je pomoć tvoja i štit tvoj!
11 Vi koji se bojite Jehove, uzdajte se u Jehovu —
on je pomoć vaša i štit vaš!

Nakon što je oslobodio Izraelce iz Egipta, Jehova Bog dao im je jasne upute o tome kako ga trebaju štovati. Druga od Deset zapovijedi kaže: “Ne pravi sebi lika rezana ni bilo što nalik onome što je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodama ispod zemlje. Ne klanjaj im se niti im služi, jer sam ja, Jehova, Bog tvoj, Bog koji zahtijeva da se odanost iskazuje isključivo njemu” (2. Mojsijeva 20:4, 5).

Osim Pavla, i apostol Ivan je odvraćao kršćane od korištenja slika i kipova pri štovanju Boga. Krajem prvog stoljeća strogo ih je upozorio: “Čuvajte se idola!” (1. Ivanova 5:21).

Jeli brate o kam ti to lazaru pricas? ja o takvom lazaru necuh nikad.
Taj lazar nema nista s ortodoxnim lazarom,poelbuster nije katolik!!!!

buster slavi samo lazarevu subotu tj svetog lazara i to mu je slava krsna,buster nikada nije tvrdio da je Lazar Bog i da mu se moli takvom molitvom koju si postavio gore.

Buster je tvrdio da je Ortodox tj najstarija mesianska,Hriscanska religija!!!

A ortodoxi se mole ovako:

Oče naš, koji si na nebesima,

da se sveti ime Tvoje,

da dođe carstvo Tvoje,

da bude volja Tvoja

i na zemlji kao na nebu;

hleb naš nasušni daj nam danas;

i oprosti nam dugove naše

kao što i mi opraštamo dužnicima svojim;

i ne uvedi nas u iskušenje,

no izbavi nas od zloga

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Simbol vere

Verujem u jednog Boga, Oca Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog.

I u jednog Gospoda Isusa Hrista, Sina Božjeg, Jedinorodnog, od Oca rođenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rođenog, ne stvorenog, jednosušnog sa Ocem, kroz koga je sve postalo;

Koji je radi nas ljudi i našega spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve i postao čovek;

I koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i pogreben;

I koji je vaskrsao u treći dan po Pismu;

I koji se uzneo na nebesa i sedi s desne strane Oca;

I koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima,njegovom Carstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetog, Gospoda , životvornog, Koji od oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.

U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.

Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.

Čekam vaskrsenje mrtvih.

I život budućeg veka. Amin.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Molitva velikom Bogu u (jovanovoj 1:1-4)

Bože večni i Care svakog stvorenja, koji si me udostojio da doživim do ovoga časa, oprosti mi grehe, koje učinih, ovoga dana delom, rečju i mišlju. I očisti, Gospode, smirenu dušu moju od svake prljavštine tela i duha. I daj mi, Gospode, da mi san ove noći prođe u miru, da bih ustavši sa skromne postelje, ugađao presvetom imenu Tvom u sve dane života svoga, i pobedio telesne i bestelesne neprijatelje koji vojuju na mene. I izbavi me, Gospode, od sujetnih pomisli i rđavih želja koje me prljaju. Jer je tvoje carstvo, i sila, i slava, Oca i Sina i Svetoga Duha, sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ovako se molimo preko svetih nasih i svetih sila.
A takodje uoci pricesca da bismo primili Gospodnje telo i krv,koje vi naravno ne uzimate!! a to govori da nevolite Gospoda a to je njegov zavet s vernicima i jedini nacin k spasenju jer Gospod je put i istina i jedino spasenje coveku.

Bože, otpusti, ostavi, oprosti mi sagrešenja moja, koja Ti sagreših, bilo rečju, ili delom, ili pomišlju, hotimično ili nehotimično, svesno ili nesvesno; sve mi oprosti kao blag i čovekoljubiv. I molitvama Tvoje prečiste Matere, Tvojih služitelja i svetih sila, i svih svetih koji su Ti od pamtiveka ugodili, blagovoli da neosuđeno primim sveto i prečisto Tvoje telo i časnu krv, na isceljenje duše i tela, i na očišćenje mojih rđavih pomisli. Jer je Tvoje carstvo, i sila, i slava, sa Ocem i Svetim Duhom, sada i uvek i u vekove vekova. Amin

I neznam gde si iskopao one gluposti gore u tvom postu #1806.
Ja poznajem poelbustera vrlo dobro on sve argumentira dok ono gore nema veze s argumentom nacisto si se obrukao Amargedon-ne.

Pre nego sto hoces da raspravljas o lazaru dobro zagrej stolicu pa iskopaj sve biblijske i ortodoxne knjige pa onda postavi post ako imas sta.

Evo jedne od istine lazareve subote:
Vernici i Srpska pravoslavna crkva vernici slave Lazarevu subotu ili Vrbicu, pripremajući se, u poslednjoj sedmici posta, za najveći hrišćanski praznik - Uskrs



Lazareva subota se u hrišćanstvu slavi jer se smatra da je na taj dan Isus vaskrsao Lazara iz groba i zato Crkva taj praznik računa kao najveće čudo koje je Hrist učinio. Vrbica je uvek subotom, dan uoči praznika Cveti, koji kod pravoslavnih vernika pada nedelju dana pred Uskrs. Na Lazarevu subotu običaj je da se nose grančice vrbe i time simbolično predstavlja svečani Hristov ulazak u Jerusalim, kada su ga dočekali poštovaoci i sledbenici. Vrbicu obično u crkvu nose deca u subotu popodne da bi je ostavili u crkvi da se na Cveti, na jutrenju, okadi i očita molitva, a grančice se posle dele narodu. Na taj praznik se obično bere cveće, ali se ne unosi u kuću, već se drži u dvorištu u posudi sa vodom. Ovim cvećem se rano ujutro kiti kuća, a vodom u kojoj je stajalo, umivaju se ukućani. Običaj je da se tog dana mladi međusobno daruju cvećem. S obzirom da je ovaj praznik u vreme uskršnjeg posta, crkveno pravilo je da nije dobro na taj dan igrati i pevati.Cveti se slave u nedelju pred Uskrs, šeste nedelje velikog posta i tako se obeležava ulazak Hristov u Jerusalim. Smatra se da je Hristos krenuo iz sela Vitanije i da je došavši pred Jerusalim zastao. Narod je čuo da dolazi Spasitelj koji je vaskrsao Lazara i mnogi su izašli da ga dočekaju sa palminim grančicama. U hrišćanskim knjigama opisano je da je na Cveti Hristos na magarcu ujahao u Jerusalim. Veruje se da je imao isceliteljsku moć i da je mnogim ljudima izlečio bolesti i rane.

Dali ti je sad jasno nema ni reci o molitvi lazaru kao Bogu ili klanjanju ikonama!!!!
Svako s foruma moze da proveri na bilo koji sajt SPC-ve a takodje na Wikilis.

PS.
Savet!! sledeci put kad resis da pises o lazaru i stavis slike sa sajta, prvo proveri o kom lazaru se radi i koja je to sekta!! i dobro izuci ortodoxnog Lazara.

Pozdrav.
lazar.jpglazar 2.jpg Evo ovo je taj lazar koji je imao ulogu da Proslavi Gospoda Isusa Hrista na zamlji!!!!

(DALI TI JE SAD JASNO I TEBI I OSTALIM JS-ma)

 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Gero hvala ti ,ali nisi trebao.
Apokecu alijas harmagedonu ne vredi ništa što nije napisala Kula stražara.
A i kad mu staviš nešto iz iste te Kule stražare što dokazuje kuda vodi doktrina Jehovinih svedoka on u nedostatku argumenata optužuje za laž i napada nebulozama.
Kao "sagovornik" je pokazao svoje kvalitete.Sada svojim ponašanjem samo može da svedoči kakav je to duhovni raj u kojem žive Jehovini svedoci.


Izaijino proročanstvo-1 pogl. 28 str. 380-381 odl. 23-24 Raj je obnovljen!
[SUP]23[/SUP] Međutim, 1919. situacija se promijenila. Jehova je izveo svoj narod iz zarobljeništva. Oni su počeli odbacivati lažna učenja koja su dotada kvarila njihovo obožavanje. Kao rezultat toga, bili su izliječeni. Našli su se u duhovnom raju, koji se još danas nastavlja širiti po čitavoj Zemlji. U duhovnom pogledu, slijepima se vraća vid, a gluhima sluh — odnosno oni u potpunosti postaju svjesni djelovanja Božjeg svetog duha, neprestano imajući na umu da moraju ostati uz Jehovu (1. Solunjanima 5:6; 2. Timoteju 4:5). Budući da više nisu nijemi, pravi kršćani gorljivo ’pjevaju‘, objavljujući drugima biblijske istine (Rimljanima 1:15). Oni koji su bili duhovno slabi, ili ’hromi‘, sada su revni i radosni. Simbolično govoreći, mogu ”skakati kao jelen“.
[SUP]24[/SUP] Ovi izliječeni kršćani hode ’svetim putem‘. Taj ”put“, koji vodi iz Babilona Velikog u duhovni raj, otvoren je svim duhovno čistim obožavateljima (1. Petrova 1:13-16). Oni se mogu osloniti na Jehovinu zaštitu i imati pouzdanja u to da Sotona neće uspjeti u svojim zvjerskim napadima, kojima želi uništiti pravo obožavanje (1. Petrova 5:8). Neposlušnim pojedincima i svima koji se ponašaju poput lakomih divljih zvijeri nije dozvoljeno da kvare one koji hode Božjom cestom svetosti (1. Korinćanima 5:11). Nalazeći se u takvoj zaštićenoj sredini, oni koje je Jehova otkupio — pomazanici i ”druge ovce“ — pronalaze radost služeći jedinom pravom Bogu (Ivan 10:16).


Izaijino proročanstvo -2 pogl. 16 str. 246 odl. 26 Poruka nade zarobljenicima klonula duha
[SUP]26[/SUP] Godine 1919. ostatak pomazanih kršćana bio je oslobođen iz duhovnog ropstva (Izaija 66:8). Zajedno s velikim mnoštvom drugih ovaca, oni sada s veseljem služe Bogu u duhovnom raju. Očišćeni u svakom pogledu od babilonskog utjecaja, oni imaju povlašteni položaj i to je Jehovi ”u slavu“. Njihovo duhovno blagostanje donosi slavu njegovom imenu i veliča ga kao Boga istinitih proročanstava. Učinivši sve to za njih, Jehova je dokazao da je pravi Bog, da je vjeran svojoj riječi i da pokazuje milosrđe onima koji se kaju. Svi oni koji kupuju ”bez novaca i bez plaće vina i mlijeka“ neka mu s veseljem služe u svu vječnost!

Izaijino proročanstvo -2 pogl. 26 str. 386-387 odl. 30 ”Veselite se dovijeka radi onoga što ću ja stvoriti“
[SUP]30[/SUP] To se proročanstvo ispunilo i u naše vrijeme. Jehovin je narod 1919. izašao iz duhovnog izgnanstva i počeo obnavljati svoju ”zemlju“, odnosno područje svoje aktivnosti i obožavanja. Osnovao je skupštine i trudio se razvijati duhovne plodove. Zahvaljujući tome Jehovin narod već sada živi u duhovnom raju i uživa mir koji mu daje Bog. Možemo biti uvjereni da će se taj mir nastaviti i u doslovnom Raju. Ne možemo ni zamisliti što će sve Jehova ostvariti služeći se spremnim srcem i vrijednim rukama svojih obožavatelja u novom svijetu. Zaista će biti posebna radost izgraditi si kuću i živjeti u njoj! Pod vlašću Kraljevstva smislenog posla neće manjkati. Bit će pravo zadovoljstvo uvijek ’uživati dobro‘ od plodova svog rada! (Propovjednik 3:13). Hoćemo li imati dovoljno vremena da u potpunosti uživamo u djelu svojih ruku? Itekako! Beskrajni život vjernih ljudi bit će ”kao dani drvetu“ — trajat će tisuće godina i dulje!
Kula stražara
2005 15. 11. str. 20 odl. 16 Ozejevo proročanstvo pomaže nam hoditi s Bogom ***
[SUP]16[/SUP] Bog je ispunio i ovo obećanje: ”Tada ću im učiniti savez sa zvijerima poljskim i sa pticama nebeskim i s bubinama zemaljskim; i polomiću luk i mač i rat da ih nestane u zemlji, i učiniću da leže bez straha“ (Ozej 2:18). Ostatak vjernih Židova koji se vratio u svoju domovinu živio je u sigurnosti i nije se bojao životinja. To se proročanstvo ispunilo i 1919. n. e. kad je ostatak duhovnog Izraela oslobođen iz ’Babilona Velikog‘, svjetskog carstva krive religije. Oni sada žive u sigurnosti i nalaze se u duhovnom raju sa svojim suradnicima, koji se nadaju da će vječno živjeti na Zemlji. Zvjerski postupci niti takve osobine ne postoje među pravim kršćanima (Otkrivenje 14:8; Izaija 11:6-9; Galaćanima 6:16).
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Jeli brate o kam ti to lazaru pricas? ja o takvom lazaru necuh nikad.
Taj lazar nema nista s ortodoxnim lazarom,poelbuster nije katolik!!!!

buster slavi samo lazarevu subotu tj svetog lazara i to mu je slava krsna,buster nikada nije tvrdio da je Lazar Bog i da mu se moli takvom molitvom koju si postavio gore.

Buster je tvrdio da je Ortodox tj najstarija mesianska,Hriscanska religija!!!


Pa koliko vas to sekta ima onda , ja izvuko ovo zvanicno kao sto pise ''Lazaristi ''valjda nema sto njih:dont-know: Ja te ortodoxne gluposti ne citam i te vase knjizice i zabelezeni praznici , jer nigde ne stoji da se ni te vase vrbice niti cveti a koliko ja znam da je tako prvo bi ga Apostoli slavili a o tome nema nikakav podatak ,niti je pak Isus trazio da se proslavi a najmanje Lazar, kao sto ga vi slavite ti tvoj drug poelbuster.

Jeli brate o kam ti to lazaru pricas?

buster slavi samo lazarevu subotu tj svetog lazara i to mu je slava krsna,buster nikada nije tvrdio da je Lazar Bog i da mu se moli takvom molitvom koju si postavio gore.
Gde pise u svetom pismu da treba da se slavi lazareva subota da li ga je iko slavio od Isusovih daljih naslednika, jos sveti lazar po cemu svet:beee:

Buster je tvrdio da je Ortodox
Mozda i nije otkud takva tvrdnja??????;)




(DALI TI JE SAD JASNO I TEBI I OSTALIM JS-ma)
meni je jasno da ne sme da se slavi niko osim Jehove ali tebi to nije jasno:give_r:

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
gera, ne uplići politiku u rasparave o religiji! Ovo je tema o Jehovinim svjedocima a ne o monarhiji, Čiči i komunistima.

Dajte, ljudi, (hrišćani) možete li raspravljati a da se međusobno ne vrijeđate i ne upotrbljavate uvredljive riječi?!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top