Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pošto si i ti PRAVOSLAVKA, koliko onda po tvom mišljenju ima Bogova...???

Prijatelju vrati se 10,20,50,100,200 i vise postova pa procitaj koliko ja imam bogova, posto vidim po tvojim postovima das si nov nemam nameru da pisem jedno te isto po 1000 puta.

Odmh se vidi da nisi citao moje postove iako sam najaktuelniji na forumu ,ti kao nepravoslavka si najverovatnije JS-cic, stari pod novim imenom ili si novi JS-cic ali ja sam" GERA" nezaboravi to!!!!

Samnom nema sale prijatelju za svoje pitanje moras da mi postavis i obrazlozenje tj zasto si postavio to pitanje, ako mislis da je Bog jedan dokazi argumentima ja licno mislim da je jedan samo se pokazuje u tri oblika i nemoj da mi tu filkozofiras kako sam rekao da ih je troje.

Ovo je moj Bog 1x1x1=1 a ne kako to vi govorite 1+1+1=3

PS.

Procitaj gerine postove ako hoces odgovor na tvoje pitanje.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
quote_icon.png
Prvobitno napisao Jurivaka



Mika:
"Nije Bozji zakon Mojsijev zakon, nego Bozji"

Pa ja ti to govorim celo vreme ali ti nisi razumeo , Sve je preko Jehove celo pismo, kapito;)

Kad to tako kazes vidimo da ne razumes pojmove.

Prvo, u Starom zavetu postoje zakoni koje je pisao Mojsije, a za razliku od tih postoji Zakon koji je Bog napisdao.
Zato samo neznalice se bune pa Mojsiju pripisuju i autorstvo Bozjeg zakona.

Mojsijevi zakoni mogu biti popravljeni, dopunjeni, a Bozji zakon je izrazaj Bozjeg karaktera i temelj Njegove vladavine i zauvek ostaje isti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
ali ja sam" GERA" nezaboravi to!!!!

Samnom nema sale prijatelju za svoje pitanje moras da mi postavis i obrazlozenje tj zasto si postavio to pitanje, ako mislis da je Bog jedan dokazi argumentima ja licno mislim da je jedan samo se pokazuje u tri oblika i nemoj da mi tu filkozofiras kako sam rekao da ih je troje.

Ovo je moj Bog 1x1x1=1 a ne kako to vi govorite 1+1+1=3
Dobro hocu da ti postavim jedno pitanje ako je Isus svemoguc Bog zasto nije odgovorio o vremenu svrsetka stvari kada ce se to desiti, vec je odgovorio da o tom vremenu i casu niko ne zna nego sam otac njegov Bog(Jehova) ako je Bog ,trebao je znati????
Matej 24:36.A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dobro hocu da ti postavim jedno pitanje ako je Isus svemoguc Bog zasto nije odgovorio o vremenu svrsetka stvari kada ce se to desiti, vec je odgovorio da o tom vremenu i casu niko ne zna nego sam otac njegov Bog(Jehova) ako je Bog ,trebao je znati????
Matej 24:36.A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac

Dragi moj Hamargedon-e! na to pitanje sam odgovorio vise puta ako si spreman da citas kao knjizice KS-re evo pa citaj.

Isus odgovara jos od danila kad ce biti kraj samo po izrazu vremena a ne po datumu i casu tj zagonetno.

Evo kako je Gospod isus znao o danu i vremenu na to se mislilo u to vreme jer (Sat,rucni sat,budilnik itd) nije postojao!!!!

Da krenemo od (danila 10:4-21)

4 A dvadeset četvrtog dana prvog meseca bejah na bregu velike reke Hidekela.


5 I podigoh oči svoje i videh, a to jedan čovek obučen u platno, i pojas beše oko njega od čistog zlata iz Ufaza;

6 A telo mu beše kao hrisolit, i lice mu kao munja, a oči mu kao lučevi zapaljeni, a ruke i noge kao bronza uglađena, a glas od reči njegovih kao glas mnogog ljudstva.


7 I ja Danilo sam videh utvaru, a ljudi što behu sa mnom ne videše je, ali ih popade strah velik, te pobegoše i sakriše se.


8 I ostah sam i videh tu veliku utvaru, i ne osta snage u meni, i lepota mi se nagrdi, i ne imah snage.


9 I čuh glas od reči njegovih, i kad čuh glas od reči njegovih, izvan sebe padoh ničice licem na zemlju.


10 I gle, ruka me se dotače i podiže me na kolena moja i na dlanove moje.((NO SIN COVECJI NE RECE NEMOJ MI SE KLANJATI JER I JA SAM SLUGA KAO I TI!!))

11 I reče mi: Danilo, mili čoveče! Slušaj reči koje ću ti kazati, i stani pravo, jer sam sada poslan k tebi. I kad mi reče tu reč, ustah drhćući.(OVDE TAKODJE)


12 I reče mi: Ne boj se, Danilo, jer prvog dana kad si upravio srce svoje da razumevaš i da mučiš sebe pred Bogom svojim, uslišene biše reči tvoje, i ja dođoh tvojih reči radi.


13 Ali knez carstva persijskog staja mi nasuprot dvadeset i jedan dan; ali, gle, Mihailo jedan od prvih knezova dođe mi u pomoć; tako ja ostah onde kod careva persijskih.((OVDE JASNO SIN COVECJI GOVORI KO MU DODJE U POMOC ((MIHAIL))!!!!!


14 I dođoh da ti kažem šta će biti tvom narodu posle; jer će još biti utvara za te dane.

15 I kad mi govoraše tako, oborih oči svoje na zemlju i zanemeh.(DALI SE PRED ANDJELOM TAKO PONASA COVEK KAD SAM ANDJEO GOVORI NE CINI TO BOGU SE POMOLI)(OTK 19:10)(OT 22:8,9)


16 I gle, kao čovek dotače se usana mojih, i otvorih usta svoja, i progovorih i rekoh onom koji stajaše prema meni: Gospodaru moj, od ove utvare navališe moji bolovi na mene i nema snage u meni.(DANILO GA NAZIVA GOSPODARU MOJ((GOSPOD))


17 A kako može sluga mog gospodara govoriti s gospodarem mojim? Jer od ovog časa u meni nesta snage i ni dihanje ne osta u meni.((GOSPODAR))

18 Tada onaj što beše kao čovek opet me se dotače i ohrabri me.(SIN COVJECI UPOREDI S (OTK 1:12-20)(STA KAZE JOVAN)

19 I reče: Ne boj se, mili čoveče; mir da ti je! Ohrabri se, ohrabri se. I dokle mi govoraše, ohrabrih se i rekoh: Neka govori gospodar moj, jer si me ohrabrio.(DANILO GA NAZIVA GOSPODAROM ISUS GA NE UKORAVA)


20 A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.


21 Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg.(KAO STO OVDE JASNO VIDIS DA ISUS NIJE MIHAIL)

a sad malo o Jovanovom otkrivenju:

12 I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom; i obazrevši se videh sedam svećnjaka zlatnih,


13 I usred sedam svećnjaka kao Sina čovečijeg, obučenog u dugačku haljinu, i opasanog po prsima pojasom zlatnim.(KOGA OVDE JOVAN VIDI?)


14 A glava Njegova i kosa beše bela kao bela vuna, kao sneg; i oči Njegove kao plamen ognjeni;


15 I noge Njegove kao bronza kad se rastopi u peći; i glas Njegov kao huka voda mnogih;


16 I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.(O KAKVOJ SILI TO JOVAN GOVORI?)


17 I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: Ne boj se, ja sam Prvi i Poslednji,(JOVAN SE POKLONI COVEK MU NERECE NEMOJ TO RADITI A bOGU SE POKLONI)


18 I Živi: i bejah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti.(STA POTVRDJUJE COVEK KOG JOVAN VIDI)


19 Napiši dakle šta si video, i šta je, i šta će biti potom;(ZAR OVDE ISUS jASNO NEGOVORI STA CE SE I KAD DOGODITI KAO I U DANILU)

A u ovim stihovima na koga se ukazuje da je taj jedan te isti Bog???

jez 43:2-7

2 I gle, slava Boga Izrailjevog dohođaše od istoka, i glas joj beše kao glas velike vode, i zemlja se sjaše od slave Njegove.


3 I utvara koju videh beše kao utvara koju videh kad dođoh da zatrem grad: beše utvara kao ona koju videh na reci Hevaru; i padoh na lice svoje.(Kako je jezikelj pao na lice isto kao i Danilo,jovan!!



4 A slava Gospodnja uđe u dom na vrata koja gledaju na istok.


Dela 26:13-18

13 U podne, care, videh na putu s neba svetlost veću od sijanja sunčanog, koja obasja mene i one što iđahu sa mnom.

14 A kad mi svi padosmo na zemlju, čuh glas gde govori meni i kazuje jevrejskim jezikom: Savle! Savle! Zašto me goniš? Teško ti je protivu bodila praćati se.(KOME SU OVDE PALI NA ZEMLJU LICEM)(DALI JE ISUS REKAO PODIGNITE SE BOGU SE KLANJAJTE???)

15 A ja rekoh: Ko si Ti, Gospode? A On reče: Ja sam Isus, kog ti goniš;(ZNACI KAKO JE OVDE NA PITANJE PAVLA ISUS ODGOVORIO???)

16 Nego ustani i stani na noge svoje; jer ti se zato javih da te učinim slugom i svedokom ovome što si video i što ću ti pokazati,(STA JE TO PAVLE VIDEO I CIJI SLUGA TREBA STATI JEHOVIN ILI ISUSOV??)


17 Izbavljajući te od naroda jevrejskog i od neznabožaca, kojima ću te poslati,


18 Da im otvoriš oči da se obrate od tame k videlu i od oblasti sotonine k Bogu, da prime oproštenje greha i dostojanje među osvećenima verom mojom.(KO JE VIDELO VTO VIDIMO U (JOVAN 1:1-14)

Sta i o kome ovde Isaija prorokuje???

Isaija 35:3-6
3 Ukrepite klonule ruke, i kolena iznemogla utvrdite.


4 Recite onima kojima se srce uplašilo: Ohrabrite se, ne bojte se; evo Boga vašeg; osveta ide, plata Božja, sam ide, i spašće vas.


5 Tada će se otvoriti oči slepima, i uši gluvima otvoriće se.


6 Tada će hromi skakati kao jelen, i jezik nemog pevaće, jer će u pustinji provreti vode i potoci u zemlji sasušenoj.

Matvej 9:27-35(sta vidimo ko je dosao i isceljivao sakate,bolesne,slepe,gluve,neme itd???

27 A kad je Isus odlazio odande, za Njim iđahu dva slepca vičući i govoreći: Pomiluj nas, sine Davidov!


28 A kad dođe u kuću, pristupiše k Njemu slepci, i reče im Isus: Verujete li da mogu to učiniti? A oni Mu rekoše: Da Gospode.

29 Tada dohvati se očiju njihovih govoreći: Po veri vašoj neka vam bude.

30 I otvoriše im se oči. I zapreti im Isus govoreći: Gledajte da niko ne dozna.


31 A oni izišavši razglasiše Ga po svoj zemlji onoj.


32 Kad oni pak iziđoše, gle, dovedoše k Njemu čoveka nemog i besnog.


33 I pošto izgna đavola, progovori nemi. I divljaše se narod govoreći: Nikada se toga nije videlo u Izrailju.

34 A fariseji govorahu: Pomoću kneza đavolskog izgoni đavole.

35 I prohođaše Isus po svim gradovima i selima učeći po zbornicama njihovim i propovedajući jevanđelje o carstvu, i isceljujući svaku bolest i svaku nemoć po ljudima.

Matvej 11:5-6

5 Slepi progledaju i hromi hode, gubavi čiste se i gluvi čuju, mrtvi ustaju i siromašnima propoveda se jevanđelje.(ZNACI ISAIJA JE PROROKOVAO O ISUSU SILNOM I SVEMOGUCEM)


6 I blago onome koji se ne sablazni o mene.



5 I podiže me duh i odvede me u unutrašnji trem; i gle, dom beše pun slave Gospodnje.


6 I čuh gde mi progovori iz doma, i Čovek stajaše kod mene.(OPET COVEK MA KOJI JE TO COVEK KOJI JE CENTRALNA LICNOST BIBLIJE?)


7 I reče mi: Sine čovečji, ovo je mesto prestola mog i mesto stopa nogu mojih, gde ću nastavati usred sinova Izrailjevih do veka; i dom Izrailjev neće više skvrniti sveto ime moje, ni oni ni carevi njihovi kurvarstvom svojim i mrtvim telesima careva svojih na visinama svojim.(ZNACI TO JE TAJ CAR CAREVA 1X1X1=1)

I za kraj (Isaija 9:6)

6 Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

A takodje titu:

(Titu 2:13-15)

13 Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,
14 Koji je dao sebe za nas da nas izbavi od svakog bezakonja, i da očisti sebi narod izbrani koji čezne za dobrim delima.
15 Ovo govori, i savetuj, i karaj sa svakom zapovešću da te niko ne prezire.

Kao sto vidimo Isus je i Bog silni i Bog svemoguci on rece sve sto ima otac moje je sto znaci i (svemogucnost takodje!! jer ja i otac smo jedno,ko vide mene vide i oca pa zasto pitate gde je otac odgovara jednom iz apostola.Ako ne verujete meni verujte onome koji stoji u meni i ja u njemu, jer mi smo jedno i cuda koja Otac tvori i ja ih tvorim, jer ja sve vidim od njega i tako tvorim.I niko nepoznaje Oca do Sin i niko nepoznaje Sina do Oca ????Sta je Isus imao u vidu?zasto je to rekao ?

Zato sto su oni jedno i samo oni znaju kako na samom delu oni dejstvuju i niko vise cak ni andjeli nebeski.



Tako brate zagrej stolicu i citaj Bibliju a ne KS-re.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Evo kako je Gospod isus znao o danu i vremenu na to se mislilo u to vreme jer (Sat,rucni sat,budilnik itd) nije postojao!!!!
Ma nemas ti pojma covece nisi ni odgovorio na moje pitanje jer ne znas samo si izvuko brdo kopije jer ne znas drugo nista , i ne znam jesi li ti pismen uopste ili ti neko drugi cita Bibliju, kako mozes tvrditi da nisu imali poznavanje u sate :angfdl: jesi li ti normalan uopste da te malo upoznam sa Biblijom kada vec ne znas. Sat. Podjela dana na 24 sata vuče porijeklo iz Egipta. Korijeni današnje podjele sata na 60 minuta nalaze se u matematici starog Babilona, gdje se koristio seksagezimalni sustav (sustav koji se temeljio na broju 60). U izvornom tekstu hebrejskih knjiga Biblije ne spominju se sati. Doba dana naznačuje se izrazima kao što su “jutro”, “podne” i “predvečerje” (1. Mojs. 24:11; 43:16; 5. Mojs. 28:29; 1. Kralj. 18:26). Noć se dijelila na tri razdoblja. Ona se nazivaju “noćnim stražama” (Psal. 63:6). U Bibliji se konkretno spominju dvije takve straže: “srednja noćna straža” (Suci 7:19) i “jutarnja straža” (2. Mojs. 14:24; 1. Sam. 11:11).
10 No u grčkim knjigama Biblije sati se spominju na dosta mjesta (Mat. 20:2-6; Ivan 11:9). Sati su se brojali od izlaska sunca (odnosno otprilike od 6 sati). Biblija spominje “treći sat”, što je prema našem računanju vremena oko 9 sati ujutro. Također kaže da je onoga dana kad je Isus bio pribijen na stup tama pala na Jeruzalem “oko šestog sata”, što znači oko podneva. Prema biblijskom izvještaju, Isus je na mučeničkom stupu izdahnuo “oko devetog sata”, odnosno oko 15 sati po današnjem računanju (Mar. 15:25; Luka 23:44; Mat. 27:45, 46).

Ivan 11:9.Isus je odgovorio: “Zar danje svjetlo ne traje dvanaest sati? Ako tko hoda po danu, ne spotiče se, jer vidi svjetlo ovoga svijeta. Mat.20:2-6.Kad se dogovorio s radnicima za denar na dan, poslao ih je u svoj vinograd. 3 Kad je opet izašao oko trećeg sata, vidio je druge kako stoje besposleni na trgu, 4 te im je rekao: ‘Idite i vi u vinograd, pa ću vam dati koliko bude pravo!’ 5 I otišli su. Opet je izašao oko šestog i devetog sata i učinio isto tako. 6 Na kraju je izašao oko jedanaestog sata i našao druge kako stoje, pa im je rekao: ‘Zašto stojite ovdje cijeli dan besposleni?’

Zagrej stolicu malo pa nauci.;)
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ma nemas ti pojma covece nisi ni odgovorio na moje pitanje jer ne znas samo si izvuko brdo kopije jer ne znas drugo nista , i ne znam jesi li ti pismen uopste ili ti neko drugi cita Bibliju, kako mozes tvrditi da nisu imali poznavanje u sate :angfdl: jesi li ti normalan uopste da te malo upoznam sa Biblijom kada vec ne znas. Sat. Podjela dana na 24 sata vuče porijeklo iz Egipta. Korijeni današnje podjele sata na 60 minuta nalaze se u matematici starog Babilona, gdje se koristio seksagezimalni sustav (sustav koji se temeljio na broju 60). U izvornom tekstu hebrejskih knjiga Biblije ne spominju se sati. Doba dana naznačuje se izrazima kao što su “jutro”, “podne” i “predvečerje” (1. Mojs. 24:11; 43:16; 5. Mojs. 28:29; 1. Kralj. 18:26). Noć se dijelila na tri razdoblja. Ona se nazivaju “noćnim stražama” (Psal. 63:6). U Bibliji se konkretno spominju dvije takve straže: “srednja noćna straža” (Suci 7:19) i “jutarnja straža” (2. Mojs. 14:24; 1. Sam. 11:11).
10 No u grčkim knjigama Biblije sati se spominju na dosta mjesta (Mat. 20:2-6; Ivan 11:9). Sati su se brojali od izlaska sunca (odnosno otprilike od 6 sati). Biblija spominje “treći sat”, što je prema našem računanju vremena oko 9 sati ujutro. Također kaže da je onoga dana kad je Isus bio pribijen na stup tama pala na Jeruzalem “oko šestog sata”, što znači oko podneva. Prema biblijskom izvještaju, Isus je na mučeničkom stupu izdahnuo “oko devetog sata”, odnosno oko 15 sati po današnjem računanju (Mar. 15:25; Luka 23:44; Mat. 27:45, 46).

Ivan 11:9.Isus je odgovorio: “Zar danje svjetlo ne traje dvanaest sati? Ako tko hoda po danu, ne spotiče se, jer vidi svjetlo ovoga svijeta. Mat.20:2-6.Kad se dogovorio s radnicima za denar na dan, poslao ih je u svoj vinograd. 3 Kad je opet izašao oko trećeg sata, vidio je druge kako stoje besposleni na trgu, 4 te im je rekao: ‘Idite i vi u vinograd, pa ću vam dati koliko bude pravo!’ 5 I otišli su. Opet je izašao oko šestog i devetog sata i učinio isto tako. 6 Na kraju je izašao oko jedanaestog sata i našao druge kako stoje, pa im je rekao: ‘Zašto stojite ovdje cijeli dan besposleni?’


Zagrej stolicu malo pa nauci.;)

Znas sta hteo sam da diskutujem normalno stobom Ali posto vidim da tako nemoze, jer te strasno uvredja pravda.(JA TEBE NISAM VREDJAO) da bi se ti tako ponasao prema meni !!posto sam stalozeniji,duhom mirniji,vaspitaniji,proignorisacu tvoje uvrede u ime Hrista.

Ako nesto nisi razumeo pitaj normalno sta sam imao u vidu, a ne tako da se ponasas kao prostak.

Kada sam rekao o vremenskom periodu o Isusovom prorocanstvu nisam ni mislio na satove,budilnike i rucne satove to je vise kao sala,normalno da zanam da su imali orijentir po suncano satu, pescanom satu i znam da su imali i minute i sate itd.

Ja necitam Bibliju KS-re tj "Novi Svet" Za koju se nezna cak ni ko ju je preveo!!! pa je racunam kao nelegalnu pa zato i neznam tu Bibliju.
Dovoljno sam pismen da bi mogao da se raspravim sa takvima kao sto si ti!! mozes da pitas svoju Bracu JS-ke,koji beze sa foruma od mene u ostalom kao i ti.

Uhvatio si se za sate a proignorisao si sve ostalo sto sam ti postavio na tvoja pitanja a to sto ti nemas sta da odgovoris osim ovoga:

Ma nemas ti pojma covece nisi ni odgovorio na moje pitanje jer ne znas samo si izvuko brdo kopije jer ne znas drugo nista , i ne znam jesi li ti pismen uopste ili ti neko drugi cita Bibliju, kako mozes tvrditi da nisu imali poznavanje u sate :angfdl: jesi li ti normalan uopste da te malo upoznam sa Biblijom kada vec ne znas. Sat. Podjela dana na 24 sata vuče porijeklo iz Egipta. Korijeni današnje podjele sata na 60 minuta nalaze se u matematici starog Babilona, gdje se koristio seksagezimalni sustav (sustav koji se temeljio na broju 60). U izvornom tekstu hebrejskih knjiga Biblije ne spominju se sati. Doba dana naznačuje se izrazima kao što su “jutro”, “podne” i “predvečerje” (1. Mojs. 24:11; 43:16; 5. Mojs. 28:29; 1. Kralj. 18:26). Noć se dijelila na tri razdoblja. Ona se nazivaju “noćnim stražama” (Psal. 63:6). U Bibliji se konkretno spominju dvije takve straže: “srednja noćna straža” (Suci 7:19) i “jutarnja straža” (2. Mojs. 14:24; 1. Sam. 11:11).
10 No u grčkim knjigama Biblije sati se spominju na dosta mjesta (Mat. 20:2-6; Ivan 11:9). Sati su se brojali od izlaska sunca (odnosno otprilike od 6 sati). Biblija spominje “treći sat”, što je prema našem računanju vremena oko 9 sati ujutro. Također kaže da je onoga dana kad je Isus bio pribijen na stup tama pala na Jeruzalem “oko šestog sata”, što znači oko podneva. Prema biblijskom izvještaju, Isus je na mučeničkom stupu izdahnuo “oko devetog sata”, odnosno oko 15 sati po današnjem računanju (Mar. 15:25; Luka 23:44; Mat. 27:45, 46).

Ivan 11:9.Isus je odgovorio: “Zar danje svjetlo ne traje dvanaest sati? Ako tko hoda po danu, ne spotiče se, jer vidi svjetlo ovoga svijeta. Mat.20:2-6.Kad se dogovorio s radnicima za denar na dan, poslao ih je u svoj vinograd. 3 Kad je opet izašao oko trećeg sata, vidio je druge kako stoje besposleni na trgu, 4 te im je rekao: ‘Idite i vi u vinograd, pa ću vam dati koliko bude pravo!’ 5 I otišli su. Opet je izašao oko šestog i devetog sata i učinio isto tako. 6 Na kraju je izašao oko jedanaestog sata i našao druge kako stoje, pa im je rekao: ‘Zašto stojite ovdje cijeli dan besposleni?’


Ovo je tvoj odgovor na ceo moj post Ha,ha,ha,ha!!!

Ti si postavio ovo:Hamargedon

Dobro hocu da ti postavim jedno pitanje ako je Isus svemoguc Bog zasto nije odgovorio o vremenu svrsetka stvari kada ce se to desiti, vec je odgovorio da o tom vremenu i casu niko ne zna nego sam otac njegov Bog(Jehova) ako je Bog ,trebao je znati????
Matej 24:36.A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac

Boldovao sam crvenim.

A ja odgovorio ovo:

Evo kako je Gospod isus znao o danu i vremenu na to se mislilo u to vreme jer (Sat,rucni sat,budilnik itd) nije postojao!!!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sad da bise bolje razumeli da objasnim! ja sam imao u vidu onako malo iz sale da Isus nije gledao na sat rucni itd,jer ga nije imao na ruci a prorokovao je dovoljno jasno i glasno kako cemo poznati taj dan posletka,ne mesec ili godinu a o periodu vremena on se jasno izrazio o kom vremenu, pa je dodao a o danu i casu nezna niko ni sin ni andjeli nebeski.Ali kada se vratio na nebesa on je jasno ispricao Jovanu kada ce sve to biti!!! jer je samo Gospod mogao da otvori svitak sa 7 pecata.Pa kad tako dobro znas Bibliju zar nevidis sta citas u njoj ceo NZ-et,
Govori kad ce se to zbiti i sve vreme o tome govori u glavnom Hrist kroz apostole i andjele.




Pitao si sledece:ako je Isus svemoguc Bog zasto nije odgovorio o vremenu svrsetka stvari kada ce se to desiti, vec je odgovorio da o tom vremenu i casu niko ne zna nego sam otac njegov Bog(Jehova)

Stavio sam ti ceo arsenal stihova gde Isus govori prorocima i u SZ-tu i u NZ-tu a ti si to jednostavno proignorisao i skrenuo temu na sat,moram te pohvaliti veoma lukavo i inteligentno samo to nepali kod mene.

Ja sam pokazao s mojim postom #1816 gore dali poznajem Bibliju ili ne tvoj problem je prijatelju sto ti vidis to sto vidi KS-re a ne mi Hriscani,ti da bi video i poznavao Bibliju ti bi video kako se treba (krstiti u Hriscanstvu) procitaj sta rece Gospod Isus Hrist u (matveju 28:19,20) da te podsetim:[SUP]19[/SUP] Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,

[SUP]20[/SUP] Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.
a takodje:(dela 8:16)[SUP]16[/SUP] Jer još ni na jednog ne beše došao, nego behu samo kršteni u ime Gospoda Isusa.
I jos i u:(dela 19:2-6)
[SUP]2[/SUP] Reče im: Jeste li primili Duha Svetog kad ste verovali? A oni mu rekoše: Nismo ni čuli da ima Duh Sveti.

[SUP]3[/SUP] A on im reče: Na šta se dakle krstiste? A oni rekoše: Na krštenje Jovanovo.

[SUP]4[/SUP] A Pavle reče: Jovan krsti krštenjem pokajanja, govoreći narodu da veruju Onog koji će za njim doći, to jest, Hrista Isusa.


[SUP]5[/SUP] A kad to čuše, krstiše se u ime Gospoda Isusa

[SUP]6[/SUP] A kad Pavle metnu ruke na njih, siđe Duh Sveti na njih, i govoraše jezike i proricahu.

[SUP]2[/SUP] Reče im: Jeste li primili Duha Svetog kad ste verovali? A oni mu rekoše: Nismo ni čuli da ima Duh Sveti.

Ha,ha,ha A ti poznavaoce Biblije kako se ti krstis?
Ja znam U ime jehove,sinai i duha organizacije!!!!!!!

Znaci nisi ni svestan da neprimas SV Duha a duha organizasije koji je mnogo puta lazno prorokovao.

Isus Gospod nas je upozorio da ce nas vredjati,pljuvati,tuci,ubijati,omalovazavati,ignorisati,psovati,ubijati za Jedno IME NJEGOVO.

A VI DECICE BUDITE PONOSNI NA TO,A JA SAM PONOSAN KAD ME VREDJAJU ZA IME NJEGOVO.

Bog stobom pismeni ti moj poznavaocu biblije.







 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ma nemas ti pojma covece nisi ni odgovorio na moje pitanje jer ne znas samo si izvuko brdo kopije jer ne znas drugo nista , i ne znam jesi li ti pismen uopste ili ti neko drugi cita Bibliju, kako mozes tvrditi da nisu imali poznavanje u sate :angfdl: jesi li ti normalan uopste da te malo upoznam sa Biblijom kada vec ne znas. Sat. Podjela dana na 24 sata vuče porijeklo iz Egipta. Korijeni današnje podjele sata na 60 minuta nalaze se u matematici starog Babilona, gdje se koristio seksagezimalni sustav (sustav koji se temeljio na broju 60). U izvornom tekstu hebrejskih knjiga Biblije ne spominju se sati. Doba dana naznačuje se izrazima kao što su “jutro”, “podne” i “predvečerje” (1. Mojs. 24:11; 43:16; 5. Mojs. 28:29; 1. Kralj. 18:26). Noć se dijelila na tri razdoblja. Ona se nazivaju “noćnim stražama” (Psal. 63:6). U Bibliji se konkretno spominju dvije takve straže: “srednja noćna straža” (Suci 7:19) i “jutarnja straža” (2. Mojs. 14:24; 1. Sam. 11:11).


TAKO JE! RASL JE TO SVE OTKRIO U PRIRAMIDAMA, A TI MISLIS DA JE UZEO IZ BIBLIJE.

A STA ZNACI ONO "I BI VECE I BI JUDRO DAN PRVI"?

OBJASNI NAM STA ZNACI U 2. Mojsijevoj 20,11.

RECI NAM ODAKLE POTICE SEDMICA?

ODAKLE POTICE DAN SUBOTNI?

PA ONDA NEMOJ DRUGAGA PONIZAVATI DA NE POZNAJE BIBLIJU, A TI MISLIS DA JE POZNAJES.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Ma nemas ti pojma covece nisi ni odgovorio na moje pitanje jer ne znas samo si izvuko brdo kopije jer ne znas drugo nista , i ne znam jesi li ti pismen uopste ili ti neko drugi cita Bibliju, kako mozes tvrditi da nisu imali poznavanje u sate :angfdl: jesi li ti normalan uopste da te malo upoznam sa Biblijom kada vec ne znas. Sat. Podjela dana na 24 sata vuče porijeklo iz Egipta. Korijeni današnje podjele sata na 60 minuta nalaze se u matematici starog Babilona, gdje se koristio seksagezimalni sustav (sustav koji se temeljio na broju 60). U izvornom tekstu hebrejskih knjiga Biblije ne spominju se sati. Doba dana naznačuje se izrazima kao što su “jutro”, “podne” i “predvečerje” (1. Mojs. 24:11; 43:16; 5. Mojs. 28:29; 1. Kralj. 18:26). Noć se dijelila na tri razdoblja. Ona se nazivaju “noćnim stražama” (Psal. 63:6). U Bibliji se konkretno spominju dvije takve straže: “srednja noćna straža” (Suci 7:19) i “jutarnja straža” (2. Mojs. 14:24; 1. Sam. 11:11).


TAKO JE! RASL JE TO SVE OTKRIO U PRIRAMIDAMA, A TI MISLIS DA JE UZEO IZ BIBLIJE.

A STA ZNACI ONO "I BI VECE I BI JUDRO DAN PRVI"?

OBJASNI NAM STA ZNACI U 2. Mojsijevoj 20,11.

RECI NAM ODAKLE POTICE SEDMICA?

ODAKLE POTICE DAN SUBOTNI?

PA ONDA NEMOJ DRUGAGA PONIZAVATI DA NE POZNAJE BIBLIJU, A TI MISLIS DA JE POZNAJES.
tebi je vec odgovoreno vise puta tako da sa tobom ne treba traciti vise vreme , a isto tako i sa drugima koji se sve isti vrte u krug i ista pitanja ne mogu odgovoriti, prvo pogledaj sta drugi pisu pa onda brani koga hoces ne zanima me , prvo je pisao da nisu imali sate -citiram njegove reci Evo kako je Gospod isus znao o danu i vremenu na to se mislilo u to vreme jer (Sat,rucni sat,budilnik itd) nije postojao!!!! vec je jednom napisao sat, rucni sat, i td, sto znaci mislio je na nepoznavanja sate , a ne na rucni sat i sat kakav je mislio , ali kada je uvideo svoju gresku onda se ispravljao ,kao ja sam se samo salio ,ako nema poznavanje Biblije dovoljno onda nemoj da ucestvuje , a ja znam onoliko koliko znam za sebe .Za tebe mogu jedino da kazem da ti veoma doslovno shvacas Bibliju i to ti je velika greska i nikada tako neces razumeti.
 
Natrag
Top