Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Odgovaram na pitanje: ja cu u bibliju gde sam bio u poslednjih da kazem 6do7-na, u crkvi kojoj cu biti,nece mi reci ljudi a sam sveti duh,

Izucio sam mnogo doktrina raznih crkava,organizacija,ali budi siguran da necu u kulu strazare kod jevreomasona.

Baza moje vere je ortodoxna,za sada akasnije cu videti kako ce biti,ja sam stalno na oprezu da me ko ne prevari kako rece Gospod,mnogi filozofi ce izaci u te dane da vas obmanu,zato pazite!ako kazu enoga tamo,ne idite,eno ga u pustinji neidite,eno ga u sobi ne idite,jer moj ce dolazak ugledati svako oko, kao sto mujna svetli od istoka do zapada takav ce biti moj dolazak.

A ne kao sto rekose JS-ci on se pojavio u nevidljivom obliku (1914) i vec upravlja svetom, ako Isus upravlja ovako kao nam je danas, budi siguran da to nije nas Isus,a jedan drugi koga oni pokusavaju da usade coveku u razum, A pokusavaju da usade tog isusa "COVEKA"o kome je i sam Gospod govorio a ime mu je "ANTIHRIST"koji ce se i predstaviti kao mesija kog Jevreji i masoni itd,ocekuju vekovima.

Sto se tice ortodoxsne crkve,ako primetim da se udruzuje sa svetskim religijama i priznaju mesiju kog ocekuju jevreji i masoni,koji je u stvari Antihrist, odmah cu napustiti crkvu bez razmisljanja.A Gospoda cu ocekivati samostalno.(titu 2:13)
[SUP]13[/SUP] Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,........
Lepo, samo vodi računa o dve ne baš male stvari. Idolatriji i ''Ne zovite nikog Oče''. Jednu je rekao Otac kroz II zapovest, a drugu stvar Isus u Mateju 23 glava. Ima još 5-6 propusta, ali nisu opasna za spasenje, dok ova dva razmisli dobro. Voleo bih kada bi te video na nebu, da nastavimo o JS i ostalim temama.
Bog s tobom
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Lepo, samo vodi računa o dve ne baš male stvari. Idolatriji i ''Ne zovite nikog Oče''. Jednu je rekao Otac kroz II zapovest, a drugu stvar Isus u Mateju 23 glava. Ima još 5-6 propusta, ali nisu opasna za spasenje, dok ova dva razmisli dobro. Voleo bih kada bi te video na nebu, da nastavimo o JS i ostalim temama.
Bog s tobom

Ne poklanjam se idolima i ikonama u crkvi, u crkvu idem zbog Boga i Gospoda,sam Isus je isao u hram u jerusalim iako je znao, da su svestenici licimeri i da ce ga ubiti, ali on je isao zbog Oca!!!

Kad sam napisao ne govorite nikom "Oce" mislio sam na zemlji jer Isus rece jer imate samo jednog Oca na nebu tako pise u (matveju 23:9,10) [SUP]9[/SUP] I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.

[SUP]10[/SUP] Niti se zovite Učitelji; jer je u vas jedan učitelj Hristos.
[SUP]11[/SUP] A najveći između vas da vam bude sluga.

Na ovo sam mislio brate!!

iI ja bi tebe voleo da vidim na nebu pa da nastavimo o JS-ma i drugim temama.

Neznam koje su te 5-6 stvarcice koje nisu vazne, ali da znas drzim se svih deset zapovedi +2 isusove i moja porodica takodje.Ako hoces mozes mi ih poslati na emajl foruma Gera.

Pozdrav od gere brate.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
za sardija
kao prvo,tvoj odgovor o tome ko ce se spasiti,a ko nece sada je mnogo bolji i konkretniji,a i svidja mi se ton kojim si napisao.

kao drugo o Jehovi u I i XXI veku(vodjstvo svetog duha u pisanju Jehove)u biblijskim knjigama je potpuno na mestu.
Odgovor je sledeci.Da li bi te zadovoljila slika sa Bozjim imenom medju grckim spisima,mislilm na septuagintu.?
Da li ces se snaci da pronadjes Bozje ime na jevrejskom medju grckim slovima?
Ako bi se snasao,potrudio bi se da ti okacim neke fotografije.
(google chrome ne dozvoljava da se ubaci slika,pa cu kasnije probati sa mozilom,jer sam to mogao samo sa njome).

Risko tesko ces i na mozilu da ubacis sliku, ja se isto mucim!!!Probaj.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za Geru
Gero to o 1914 i Isusovom kraljevanju je veoma lako razumeti.
U Otkrivenju 12:12 pise razlog nasih povecanih patnji,koji si ti zaboravio
Zato veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima.
Jure
zeza me malo format,probacu kasnije
pozdrav

Risko a sta cemo sa ostalim datumima prorocanstva koja se nisu ispunila? Copy past sa SF-ma:

pazite sad ovu zbrku:

“Sveto pismo dokazuje da DRUGO PRISUSTVO (paruzija) GOSPODA ISUSA HRISTA POCINJE 1874. godine n.e.” ‑‑the book, PROPHECY p.65 (1929)

obratite paznju sad:
“Pismo pokazuje da je drugo prisustvo Gospodnje trebalo da bude 1874.... Ovi dokazi potvrdjuju da je Goospod prisutan od 1874. godine.”
‑‑Watchtower 3/1/1923, p.67
znaci 1923 9 godina kasnije oni veruju da je Isus dosao 1874.godine!Medjutim ni sledece godine se nije promeni njihovo ucenje evo:
“Nema nikakve mogucnosti da POSVECENA deca Bozja sumnjaju DA GODPOD ISUS NIJE PRISUTAN (DOSAO) I DA JE BIO JOS OD 1874.
‑‑Watchtower 1/1/1924, p.5
e da vidimo kada je poceo Armagedon?

Godine 1914.
“Sadasnji veliki rat u Evropi je pocetak Armagedona iz Pisma.”
‑‑SERMONS (C.T. Russell) 1917

idemo dalje

I juni 1894 Kula strazara je objavila clanak:
MOZE LI BITI ZAKASNJENJA DO 1914?

“Ne vidimo razlog da bismo menajli nas prorocun - niti mozemo da ih menjamo a kad bismo i hteli. Ovo su, mi verujemo, Bozji datumi, a ne nasi. Ali imajte na umu da KRAJ 1914. godine nije datom pocetka, nego kraja vremena nevolje. Ne vidimo potrebu da menajmo svoja misljenja koja su izrazean u Kuli strazari januara 15 ‘92. Predlazemo da ih ponovo procitate.”
znaci ipak je bila modifikacija u odnosu na tada i danas,da bi posle ove izjave gore ,kada su videli da su u problemu napisali sledece:

“Nismo rekli zasigurno da ce to biti te godine.”
‑‑Watchtower 11/1/1914, p.5565

Medjutim licitacija se nastavlja:
“Godina 1925. je datom difinitivno i jasno odredjen u Pismu, cak mnogo jasnije nego godina 1914..”
Watchtower 7/15/1924, p.211

“Koje godine ce se zavrsiti 6,000 goedina ljudskog postojanja, u isto vreme i i prvih 6,000 godina Bozjeg dana odmora privodi se kraju. Ove 1975.godine.”
‑‑Awake! 10/18/1966, p.19



“Da li mi iz ovoga proucavajau smatramo da ce bitka Armetgedona biti potpuno zavrsena do jeseni 1975. godine, i dugo ocekivanje hiljadugodisnje vladavine ce tada poceti. Mogu ce je.
Moze da bude razlika samo nekolikos edmica ili meseci, ali ne i godina.”
Watchtower 8/15/1968, p. 499

“Ovaj narastaj (generacija koja je pocela 1914 n,e), generacija koja je bila ziva 1914. Neki od njih ce videti ispunjenje Hristovih prorocanatava i unistenje sveta...”
Awake! 10/8/1973, p.19

“Pre nego generacija od 1914. godine potpuno umre, Bozji sud mora da se izvrsi.”
Watchtower, 5/1/1985, p.4

e onda dolazi "vadjenje",pazite sada
“Jevreji racunaju sedamdesetpet godina jednu generaciju.”
Awake! 4/8/1988, p.14ako nije 60 onda je 70 godina,mozda ima onih koji nisu pomrli od 1914 pa da im damo vreme
a upravo to i oni kazu
“Vecina genaracije iz 1914. je pomirla. Medjutim postoji jos jedan milion na zemlji onih koji su
koji su bili rodjeni te godine ili nesto pre toga... Isusove reci ce se ispuniti ‘Ova generacija nece proci pre nego se sve ovo ne dogoci’."
Awake! 4/8/1988, p.14

i onda dolazi danasnji stav ove mladezi ovde:

“Biblijska prorocanstva pokazuju da sotonski svet je u poslednjim danima skoro za 80 godina racunajuci od kljucne 1914. godine. Ovaj svet se blizi svome kraju.”
Watchtower 3/15/1994 p.20 znaci ovo je ucenje od pre 16 godina

Ako ti mislis da je ovo lako razumeti ok,meni nije lako kad se ljudima poput JS-ka nije ispunilo nijedno prorocanstvo!!! jos uvek propovedaju po svetu i ljudi ih slusaju.Ito jos govore, kako su oni jedina prava bozja organizacija koja propoveda s pomocu Sv Duha,to znaci da sveti duh laze,i vara svet, a da nije to mozda onaj zemaljski duh lucifer, koji vara vekovima od pocetka.Izvini risko ali ja mislim da KS-re nema nista sa Sv Duhom Bozjim.
A ucenici ga upitase kad ce to biti???
A vrlo dobro znamo, da o danu ni casu nezna niko ni Sin do samo Otac nebeski!!!

I ko je dao pravo KS-ri da laze ljude 100g,zar vi niste ti koji su se pojavili sa izvrnutom naukom i laznim prorocanstvima, da prevarite vernike i izabrane ako uspete?

pozdrav brate od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Kršćanska zajednica Jehovnih svjedoka ne odbacuje svoju znamenitu braću iz bliže i malo dalje prošlosti niti se stidi nečega.
Jehova Bog je putem svog sina Isusa Krista, svoju zemaljsku organizaciju uvjek upučivao na svjetlo svoje rijeci da u njoj traže istinu i da pretrazuju po njoj, kako je predvidio Danijel na kraju svoje knjige.
U skladu sa razvijanjem Svojeg nauma, tako je i svjetlo spoznaje bivalo sve vece i vece.
"Put pravednicki sve više svjetli" (Priče Sol. 18:4)
Bog je iz nacija odabrao narod za svoje ime ( Djela apostolska 15:14). No to nije nastalo preko noći. Već postepeno i ponekad kroz trnje vlastitih grešaka.
S pocetka, bas kao i apostoli svojevremno, nisu sve razumjeli. Nekada su imali pogrešna očekivanja. Nekada su u nestrpljivosti da zavlada konacno Božje kraljevstvo izgledali prerevnosni. No uvjek bi iznova bili upučivani na rijec Bozju iz koje su crpili svjetlo spoznaje, a samo istinskim ljubiteljima istine i duhovno gladnim je srce bio spremno da tu istinu prihvate.
Bilo je braće koji su na primjer pocetak drugog svjetskog rata smatrali uvodom u harmagedon. No, svjetlo spoznaje je polako otkrivalo da ce zapravo harmagedon nastupiti kad svi, kako kaze Pavao u pismu Solunjanima, budu govorili "mir i sigurnost" (a svijet sve vise pokazuje takvu sliku gdje svim silama nastoji postici neki mir, pa makar bio i prividan)
Baš kao u priči o vjernom i razboritom robu i Jehovini svjedoci stražare i očekuju gospodara koji može doći u svakom času. Nekad su istina, kao i svaki stražar, reagovali na bezopasne sumove.
Braci sirom svijeta je zahvaljujuci duhu istine bilo postepeno jasno da Bog zeli da se svi ljudi na svijetu spasu ( kako kaze jedan stih) i da je za takvo što neophodno obimno djelo svjedočenja širom planete. Svakog dana u svijetu oko hiljadu ljudi prihvati bibljjisku istinu i svoje predanje Bogu simbolizira krstenjem u vodi. Bog i te kako ima razloga da produzava agoniju ove civilizacije. No pitanje je dokle! U kojoj ce mjeri djelo propovjedanja biti provedeno prije samoga kraja?
Bog neće uraditi ništa što već nije uradio u prošlosti. U pitanju je samo obim.
Kroz cijelu Bibliju, pocev od potopa pa do konacnog kraja zidovskog sistema koji je nastao razorenjem jerusalema 70. godine Bog je pokazivao obrazac svog djelovanja prije konačnog uništenja.
Upozorenja ,upozorenja i opet upozorenja prije konacnog kraja i osude. Izraelci su to nebrojeno puta na svojoj koži osjetili, kao i svi okolni narodi koji su sa njima dolazili u doticaj.
Bog i danas ima svoju vidljivu organizaciju na zemlji. U drevno doba to je bio narod Izraela, a danas je to kršćanaska skupština Jehovinih svjedoka.
To nikako ne mogu biti stotine nazovikršćnaskih sljedbi čiji pripadnici su Boga stavili na margine svoga zivota.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za Geru
U pravu si za ubacivanje slika.Ne uspevam ni sa mozilom ni sa chrome,jos da probam sa IE,pa sa operom....
Ovde ce nam trebati pomoc Jureta.

Sto se godina tice,nemoj da ih se drzis kao pijan plota.
I to iz vise razloga.
1.Kao prvi razlog uvek se seti Isusove price o jedenju njegovog tela i pijenju njegove krvi.Seti se kako je ta prica sablaznila sve sem 12 apostola,i kako su ga svi sem njih napustili.To nam je svima pouka da ce nac Bog dobro procistiti,i to pre svega ciscenje pocinje iz Bozje kuce.Konkretno oni koji su ostali, saznali su poentu price.
2.Da li mislis da je Bog mogao dati potpuno ispravno tumacenje Biblije ljudima koji su jos verovali u krst,piramide,slavili Bozic,Uskrs,Novu godinu,koji su pusili,pa i imali vise zena???????
3.Cak ni danas Jehovini svedoci nisu ni savrseni niti NEPOGRESIVI tumaci Biblije.Oni se samo trude da je sto bolje prouce i ono sto otkriju u svome proucavanju podele s drugima,po sistemu "neka se svaki covek nadje kao lazov,a Bog kao istinit"
4.Kad si se vec navrzao na 1914 godinu ,evo ti nesto i o njoj.
-Postavio sam temu o 1914 godini,kako se doslo do nje,(jedno je nalazenje,a drugo ocekivanja ljudi od nje)...pisi tamo
-Zvanican stav JS jeste da se gledanje na generaciju od 1914(nece svi iz te generacije izumreti do Armagedona) godine zanemari,da se
vise ne gleda na godine,vec na hriscansko ponasanje.
-Ako cemo malko da budemo bezobrazni...,ja ostajem pri uverenju da ce tako i biti.Neki od te generacije iz 1914 godine nece izumreti
dok ne stigne Armagedon.To je moje licno uverenje,jer je 1914, godina ispunjenje 7 prorockih vremena iz Danilove knjige.
Obzirom da postoje ljudi koji mogu da zive i 120 godina,Armagedon bi mogao da se desi do 2036godine. Naravno moze da bude
i nakon 2036,ali moze da bude i mnogo ranije.
-Nije bitno sta mi kao ljudi ocekujemo da se desi neke godine, bitno je da ce Jehova Bog na kraju unistiti i bolest i starost i smrt,i iznad
svega ,najbitnije je da zivimo pravim hriscanskim zivotom kao Isus Hrist.
-Zato neka svako prvo gleda u svoje dvoriste (svoju religiju),a posle u tudje.
-Prava religija utice pozitivno na zivote svojih pripadnika.
Matej 7:13,14
[SUP]13[/SUP] Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.

[SUP]14[/SUP] Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
za Geru


Sto se godina tice,nemoj da ih se drzis kao pijan plota.
I to iz vise razloga.
1.Kao prvi razlog uvek se seti Isusove price o jedenju njegovog tela i pijenju njegove krvi.Seti se kako je ta prica sablaznila sve sem 12 apostola,i kako su ga svi sem njih napustili.To nam je svima pouka da ce nac Bog dobro procistiti,i to pre svega ciscenje pocinje iz Bozje kuce.Konkretno oni koji su ostali, saznali su poentu price.
.

Nisam se uhvatio kao pijan plota,ali to su cinjenice i dan danas se propoveda isto, barem ovde u svedckoj,licno sam svedok,radi se o laznim prorocanstvima dali razumes dok KS-re govori da je "direktni kanal s Bogom i Sv Duhom,a prorocanstva se neispunjavaju to me brine istinost te organizacije. Kako cete poznati laznog proroka od pravog: lazni je ako se neispuni prorocanstvo koje je prorokovao prorok, znaci da je lazni.a ako se ispuni, znaci da je pravi...

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
izvini sto se ubacujem

Kršćanska zajednica Jehovnih svjedoka ne odbacuje svoju znamenitu braću iz bliže i malo dalje prošlosti niti se stidi nečega.
Jehova Bog je putem svog sina Isusa Krista, svoju zemaljsku organizaciju uvjek upučivao na svjetlo svoje rijeci da u njoj traže istinu i da pretrazuju po njoj, kako je predvidio Danijel na kraju svoje knjige.
U skladu sa razvijanjem Svojeg nauma, tako je i svjetlo spoznaje bivalo sve vece i vece.
"Put pravednicki sve više svjetli" (Priče Sol. 18:4)
Bog je iz nacija odabrao narod za svoje ime ( Djela apostolska 15:14). No to nije nastalo preko noći. Već postepeno i ponekad kroz trnje vlastitih grešaka.
S pocetka, bas kao i apostoli svojevremno, nisu sve razumjeli. Nekada su imali pogrešna očekivanja. Nekada su u nestrpljivosti da zavlada konacno Božje kraljevstvo izgledali prerevnosni. No uvjek bi iznova bili upučivani na rijec Bozju iz koje su crpili svjetlo spoznaje, a samo istinskim ljubiteljima istine i duhovno gladnim je srce bio spremno da tu istinu prihvate.
Bilo je braće koji su na primjer pocetak drugog svjetskog rata smatrali uvodom u harmagedon. No, svjetlo spoznaje je polako otkrivalo da ce zapravo harmagedon nastupiti kad svi, kako kaze Pavao u pismu Solunjanima, budu govorili "mir i sigurnost" (a svijet sve vise pokazuje takvu sliku gdje svim silama nastoji postici neki mir, pa makar bio i prividan)
Baš kao u priči o vjernom i razboritom robu i Jehovini svjedoci stražare i očekuju gospodara koji može doći u svakom času. Nekad su istina, kao i svaki stražar, reagovali na bezopasne sumove.
Braci sirom svijeta je zahvaljujuci duhu istine bilo postepeno jasno da Bog zeli da se svi ljudi na svijetu spasu ( kako kaze jedan stih) i da je za takvo što neophodno obimno djelo svjedočenja širom planete. Svakog dana u svijetu oko hiljadu ljudi prihvati bibljjisku istinu i svoje predanje Bogu simbolizira krstenjem u vodi. Bog i te kako ima razloga da produzava agoniju ove civilizacije. No pitanje je dokle! U kojoj ce mjeri djelo propovjedanja biti provedeno prije samoga kraja?
Bog neće uraditi ništa što već nije uradio u prošlosti. U pitanju je samo obim.
Kroz cijelu Bibliju, pocev od potopa pa do konacnog kraja zidovskog sistema koji je nastao razorenjem jerusalema 70. godine Bog je pokazivao obrazac svog djelovanja prije konačnog uništenja.
Upozorenja ,upozorenja i opet upozorenja prije konacnog kraja i osude. Izraelci su to nebrojeno puta na svojoj koži osjetili, kao i svi okolni narodi koji su sa njima dolazili u doticaj.
Bog i danas ima svoju vidljivu organizaciju na zemlji. U drevno doba to je bio narod Izraela, a danas je to kršćanaska skupština Jehovinih svjedoka.
To nikako ne mogu biti stotine nazovikršćnaskih sljedbi čiji pripadnici su Boga stavili na margine svoga zivota.
Da ali nisu prorokovali do dana dok Sv Duh nije sisao na njih i svako prorocanstvo koje su rekli se zbilo i u SZ-tu i u NZ-tu,sve sto su proroci od boga prorokovali sve se zbilo,(Najbolji primer je procitati knjigu jeremije)

Pozdrav od gere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gero
nema sta de te puno brine ili da te sekira u vezi prorocanstava.
JS su se ogradili od bilo kakve greske u tumacenju svetog pisma,po sistemu "Neka se svaki covek nadje kao lazov,a Bog kao istinit"
Time su odali priznanje Jehovi Bogu da jedino on moze dati ispravno tumacenje prorocanstava.
Ne vidim sta tu ima lose,sto se JS trude da daju tumacenje prorocanstava.
Zar se to isto ne trude i pravoslavci i katolici i svi ostali?Zar ne vidis da za sve ,svako ima neko objasnjenje?
Zar su samo JS dezurni krivci za sve?Treba li im se uskratiti da tumace prorocanstva?
Uostalom sad je modernije ocekivati ispunjenje prorocanstva JS,o padu GB-USA sile ,i preuzimanju sve vlasti na UN,nakon cega sledi UNISTENJE Krive Religije.
Eto to bi trebalo mnogo vise da te zanima,pa da vidimo hoce li se ispuniti?
Sta mislis ima li nekih predznaka pada GB-USA sile i dominacije UN,pa unistenje krive religije od istih???
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Gero
nema sta de te puno brine ili da te sekira u vezi prorocanstava.
JS su se ogradili od bilo kakve greske u tumacenju svetog pisma,po sistemu "Neka se svaki covek nadje kao lazov,a Bog kao istinit"
Time su odali priznanje Jehovi Bogu da jedino on moze dati ispravno tumacenje prorocanstava.
Ne vidim sta tu ima lose,sto se JS trude da daju tumacenje prorocanstava.
Zar se to isto ne trude i pravoslavci i katolici i svi ostali?Zar ne vidis da za sve ,svako ima neko objasnjenje?
Zar su samo JS dezurni krivci za sve?Treba li im se uskratiti da tumace prorocanstva?
Uostalom sad je modernije ocekivati ispunjenje prorocanstva JS,o padu GB-USA sile ,i preuzimanju sve vlasti na UN,nakon cega sledi UNISTENJE Krive Religije.
Eto to bi trebalo mnogo vise da te zanima,pa da vidimo hoce li se ispuniti?
Sta mislis ima li nekih predznaka pada GB-USA sile i dominacije UN,pa unistenje krive religije od istih???
Pozdrav

Slazem se sa tobom da Bog treba da prorokuje i on bira svoje proroke,ali ja znam da to nisu 100% JS-ci, a neznam ni sam, za sada ko su pravi proroci.

Sto se tice krivaca, da za sada su samo JS-ci Prorokovali "AMARGEDON" i niko vise!!! a Isus rece: ni andjeli nebeski,ni ja ne znamo dan, kad ce to biti,do otac nebeski samo zna!!!!!!!!!!!!!!!!! I niko nijedna organizacija,crkva itd,nema pravo da prorokuje o tome.

A vi JS-ci ste ga prekrdasili brate,ne jednom nego mnogo promasaja,zato vas niko i ne podrzava, ja prvi.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top