Jahve - Adonaj - Elohim - Isus

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ali vi ne vjerujete, jer niste od mojih ovaca.


Наравно да не верујете, јер ни фарисеји нису веровали. Говорили су да је Он пророк, чудотворац, да користи ђаволе итд., као што и ви верујете да је Он анђео. Заправо, ви не знате ко је Он и зато ми је заиста жао. Једино ми није жао, већ ме узнемирава (као апостола Павла - Галатима 3.глава) што друге учите јересима. Не слушате никога, већ организовано делујете.

Ја заиста нисам од тог стада које верује и проповеда да је Исус анђео који поста човек, а онда Бог; да је Исус дошао и да се крије у Америци (Бруклину) и да је лажни пророк (Расел) - пророк Божији.

Ви ћете засигурно наставити да ширите своје јереси, ма шта ми написали везано за Бога. То је ваша "мисија", а не ширење јеванђеља о распетом Христосу, што би свима нама ваљало чинити и сведочити. Али сваки човек увек мора да се преиспитује има ли неку јерес да је пригрлио. Има ли негде да се огрешио о људе, свесно или несвесно. А ко свесно шири јереси учећи друге погрешним наукама, тај очигледно мисли да је савршен и да има мудрост као ни један други човек. То се зове гордост. Зато је боље увек се враћати на речи нашег апостола Павла, да сви ми имамо навику преиспитивања, понизности, учења, саветовања, стрпљивости...



20. Идолопоклонство, чарања, непријатељства, свађе, пакости, срдње, пркоси, распре, саблазни, јереси,
21. Зависти, убиства, пијанства, ждерања, и остала оваква за која вам напред казујем као што и казах напред, да они који тако чине неће наследити царство Божије. (Галатима 5)


18. Прво дакле кад се сабирате у цркву, чујем да имају распре међу вама, и нешто верујем од овог.
19. Јер треба и јереси да буду међу вама, да се покажу поштени који су међу вама. (1.Коринћанима 11)


Јер многи од нас хришћана не бејаху поштени, већ оснивасмо секте, култове, сабирасмо ученике за собом и раздирасмо Цркву Христосову. Да би неки "пророк" основао своју цркву (култ), он мора да уведе нове догме или да оспорава изворне. Тако настајаше јереси још од апостолских дана, тако настају и данас. Ништа ново под капом небеском.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Jahve - Adonaj - Elohim - Isus
To je tema, šta imaš po temi govoriti?

U tvoj post se očitava govor mržnje, meni nisi interesantan posebno što se ne držiš teme razgovora.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
U tvoj post se očitava govor mržnje


У мом посту нема говора мржње. Као да су те НАТО агитатори обучавали. Није довољно ставити Смешка да би важило да неко није зао. Сигуран сам да су вас на вашим (о)култним окупљањима набедили како ће вас људи мрзети. Можда вас неки и мрзе јер сте напорни, али хришћани вас никако не мрзе, већ жале. Ја не јурим вештице и јеретике, па да их спаљујем на тргу. Говорим у колико сте лошој организацији, колико су вас погрешним стварима научили (да ширите даље).


Ја управо пишем о тој теми, јер ко зна ко је Господ Исус, тај зна и ко је ЈХВХ и како се Он објавио у телу - отелотворио. Ово је помоћна тема за ону где тврдите да је Исус анђео Михаило. Стратегија директно из Бруклина, са логистичким питањима: како најбоље доказати наше јереси употребом безброј помоћних тема.



Не морам ја да теби будем занимљив уопште. Пре свега, ја нисам овде због тебе, него због себе. Желео сам нешто да научим, да комуницирам са осталим хришћанима који заиста верују итд. Испало је да сам ушао у клинч са истим јеретицима као и у реалном животу. Свуда срећем месије, пророке, слуге култова у уредној гардероби, а поробљене свести.

Сем јереси, мало порука наде и љубави срећем. Нисам још приметио да сте писали о љубави сем о вашим јересима. Не говорим о копирању цитата из Новога завета, већ првенствено кроз теме. А знамо шта као хришћани сви морамо да ширимо. Е, сад, свако има своју "мисију".
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Mi imamo samo jednoga Boga na nebu! i jednoga učitelja, Iusa Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
U tvoj post se očitava govor mržnje



А знамо шта као хришћани сви морамо да ширимо. Е, сад, свако има своју "мисију".
jeste trebamo siriti bratsku ljubav , trebamo istinu da sirimo , ali kako kada vi sirite laz , ne priznajete Ime Bozije , imate trojednog boga , slavite svece , tovarite narodu laz , blagosiljate vojnike za rat , uplicete se u politiku , cinite sve ono sto se kosi sa Bozijim nacelima , donekle si u pravu svako ima svoju misiju , mi da nemamo te ljubavi najpre prema Jehovi i Kristu ne bi ni svedocili od vrata do vrata , a isto tako i prema svim ljudima jer zelimo da ih spasimo od nadolazece katastrofe '' Harmagedona'' kada Jehova ocisti
zlocu sa ove Zemlje i nazovikrcanstvo , koji se samo nazivaju krscani a delima se nisu pokazali , mi jednako snosimo odgovornost za ljude ako im ne objavljijemo vest , zato Apostol Pavle i kaze cist sam od krvi sviju jer je propovedao dobru vest svima , a koji nisu hteli slusati i prihvatiti istinu onda je izgovorio ove reci , no ostavimo to za Jehovu on ce suditi najbolje nemoj biti previse pravedan i uveren u sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
najbolje nemoj biti previse pravedan i uveren u sebe.

Ја никада нисам уверен у себе, већ знаш у кога. Ако сам и уверен у своју мисао, добро сам је проверио. Мало је провидно што сви из ЈС-а покушавате на тај начин да прикажете да сам "најгори од све деце".

А то што бринеш за Армагедон (смак света) није добро. Лоше си се усмерио. Уместо да рачунаш да је ово доба милости када се улази у Царство небеско, гледаш само према некаквој катастрофи. Као холивудски филмови што непрестано бомбардују да катастрофичним темама. И ко је "назовихришћанин" или искрени хришћанин није на нама да меримо или да се само на то обазиремо. Усмеримо се ка разумевању према грешницима (да дођу у покајање), не ка призивању њихове пропасти. Најбољи пример је управо Христосов, јер он није претио грешницима, већ благом речју и са разумевањем призвао грешнике (све нас) у покајање и Спасење. Ко се противи том позиву, на жалост остаје гнев на њему. Наглашавам: на жалост, не на срећу. Јер Господ не жели да било ко од нас пропадне.


Ако сам и ја у јереси (као што ја видим да сте ви), немој претити Армагедоном и уништењем. Колико само атеиста и богохулника знам, колико у фамилији има оних који не прихватају Господа, треба ли да их мрзимо и да им стално претимо катастрофом? Никако. Волимо их подједнако, иако нам се срце жалости што одбацују једини излаз, тј. једини улаз у Спасење.

Вас су обучили да се противите другим хришћанима и да верујете да сте бољи и праведнији. По чему сте ви бољи од мене или ја од вас? Ни по чему. Зато нам је свима добро да се сетимо Христосове приче о царинику, да никако не гледамо како смо бољи (или гори) од других, већ да се преиспитујемо непрестано.



8. Кажем вам да ће их одбранити брзо. Али Син човечији кад дође хоће ли наћи веру на земљи?
9. А и другима који мишљаху за себе да су праведници и друге уништаваху каза причу ову:

10. Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник.
11. Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник.
12. Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам.
13. А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме.
14. Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се. (Лука18)


Сама суштина Христосове науке која саблажњава свет је да се човек не уздиже, већ понижава. Ако се сам Бог понизио нас ради, како ми да не следимо Његов пример? Још је и ноге опрао Својим апостолима да покаже колико ваља да се понизимо за своје ближње. То је апостоле збунило, поготову Петра. Јер нас уче да се боримо и да не дамо на себе, да се у себе уздамо и да будемо нека величина. Господ нас учи супротној ствари од света. Отуда смо саблазан поноситим људима који мисле да су бољи од других ако се понизно владамо. Тада нам сам Господ даје напредак, не свет. Тада ће нас и свет поштовати (или мрзети) што као умерени и благи људи напредујемо Божијом вољом и промисли.


Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.
Није ово нова наука, још је Давид писао:

18. Господ је близу оних који су скрушеног срца, и помаже онима који су смерног духа.
19. Много невоље има праведник, али га од свих избавља Господ. (Псалам 34)

17. Жртва је Богу дух скрушен, срце скрушено и поништено не одбацујеш, Боже. (Псалам 51)

3. Исцељује оне који су скрушеног срца, и лечи туге њихове; (Псалам 147)

Зашто Господ понавља речи казује пророк Малахија:
Јер ја Господ не мењам се;
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
18. Господ је близу оних који су скрушеног срца, и помаже онима који су смерног духа.
19. Много невоље има праведник, али га од свих избавља Господ. (Псалам 34)

17. Жртва је Богу дух скрушен, срце скрушено и поништено не одбацујеш, Боже. (Псалам 51)

3. Исцељује оне који су скрушеног срца, и лечи туге њихове; (Псалам 147)

Зашто Господ понавља речи казује пророк Малахија:
Јер ја Господ не мењам се;


I? šta? car (bog) David u ovim pasusima kaže, ko je taj Gospod Bog?

Isto ne vidim da je David ovako piso: Као да су те НАТО агитатори обучавали.
A ako kažeš da znaš šta kao hrišćanin treba da širiš što ne širiš to što treba, zašto širiš govor mržnje, ko te tako učio?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ezekiel 20,5
Reci im: Ovako govori
Jahve
Gospod (Adonaj) :
`Onoga dana kad izabrah Izraela i ruku stavih na potomstvo doma Jakovljeva te im se objavih u zemlji egipatskoj, zakleh im se:
Ja sam Jahve ,
Bog (Elohim) vaš!

-------------------------------------------------- ---------

Jasno vidljivo -
Ime Boga Jedinoga je Jahve ,
a DODATAK - Adonaj = Gospodin i Bog = Elohim,
su OPISI ŠTO i TKO je Taj Bog!

Jahve je Gospodin i Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
najbolje nemoj biti previse pravedan i uveren u sebe.

Ја никада нисам уверен у себе, већ знаш у кога. Ако сам и уверен у своју мисао, добро сам је проверио. Мало је провидно што сви из ЈС-а покушавате на тај начин да прикажете да сам "најгори од све деце".

А то што бринеш за Армагедон (смак света) није добро. Лоше си се усмерио. Уместо да рачунаш да је ово доба милости када се улази у Царство небеско, гледаш само према некаквој катастрофи. Као холивудски филмови што непрестано бомбардују да катастрофичним темама.
Hahhaha e ovako se nisam nasmejao , velis smak sveta , pa ko te to naucio kazi mi jel tvoja organizacija , e vidis jako te lose uce , a kome ce zemlja ostati , hajde pisacu ti sutra nemam sada vremena ali si jako zanimjliv , kazes vreme kada se ulazi u carsko nebesko , da li ulaze svi tamo hajde videcemo sutra , bice moj Adrian BG jos gore od Holivudskih filmova veruj ljudi ce padati u nesvest od straha stoji u Luci ali sutra sacekaj laku noc svima ai tebi zelim i svako dobro .
 
Natrag
Top