Jahve - Adonaj - Elohim - Isus

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Човек који се радује пропасти других (а не покајању) је веома на лошем путу. Треба захваљивати Господу на сваком новом дану, јер можда ће се (а хоће) неко покајати и призвати име Господње. Наравно да сви очекујемо долазак Господа, али веома је себично само себе и своје надање стављати испред бољитка за друге људе. Дакле, ако и не доживим тај дан доласка, доживећу га у васкрсењу. Ништа не губим. Али зато Царство небеско добија нове покајнике и свеце.

А трљати руке са речима: "bice moj Adrian BG jos gore od Holivudskih filmova veruj ljudi ce padati u nesvest od straha" мени уопште не причињава радост, већ огромну жалост. Јер сав је род људски породица и сви смо деца Адамова. А то што неко не прихвата речи јеванђеља није ништа за весеље, већ за жалост.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
А трљати руке са речима: "bice moj Adrian BG jos gore od Holivudskih filmova veruj ljudi ce padati u nesvest od straha" мени уопште не причињава радост, већ огромну жалост. Јер сав је род људски породица и сви смо деца Адамова.
Meni je isto zao ja nisam rekao da se radujem , Jehovi je isto zao zato vas i pozivamo dok jos ima vremena sta mislis zasto mi idemo od kuce do kuce , pa da spasimo zivote da ljudi saszaju istinu , da ne idu svi na nebu po tvojim recima , vec da je Zemlja isto za ljude , Bog kaze da ce pravedni nastavati na Zemlji , nece svi ici na Nebo i to je ograniceno , kazes bice smak sveta , ako mislis na narod bice unisteni zli ljudi , a ne zemlja jer je zemlja stvorena za ljude . Sta ti sama molitva oce nas govori , neka dodje tvoje kraljevstvo kako na nebu tako i na zemlji jedan deo sam ti naveo , dakle na zemlji se trazi da dodje to kraljevstvo , a da ce ljudi padati u nesvest od straha to nije holivudski film , ja mislim da to nisu moje reci vec reci istine koja stoji u Svetom Pismu to isto stoji ikod tebe ako imas Sveto pismo , pa sad vidi ko huli na Boziju istinu vi ili mi i ko govori istinu.
Luka 21:
26 i ljudi će tada gubiti svijest od straha i očekivanja onoga što će zadesiti svijet, jer će se sile nebeske uzdrmati. 27 I tada će vidjeti Sina čovječjega kako dolazi u oblaku sa silom i velikom slavom. 28 A kad se sve to počne zbivati, uspravite se i podignite glave, jer se približava izbavljenje vaše.”

Ima li ovo kod tebe pitam , da li mi lazemo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
18. Господ је близу оних који су скрушеног срца, и помаже онима који су смерног духа.
19. Много невоље има праведник, али га од свих избавља Господ. (Псалам 34)

17. Жртва је Богу дух скрушен, срце скрушено и поништено не одбацујеш, Боже. (Псалам 51)

3. Исцељује оне који су скрушеног срца, и лечи туге њихове; (Псалам 147)

Зашто Господ понавља речи казује пророк Малахија:
Јер ја Господ не мењам се;


I? šta? car (bog) David u ovim pasusima kaže, ko je taj Gospod Bog?

Isto ne vidim da je David ovako piso: Као да су те НАТО агитатори обучавали.
A ako kažeš da znaš šta kao hrišćanin treba da širiš što ne širiš to što treba, zašto širiš govor mržnje, ko te tako učio?


Još uvek strpljivo čekam da mi neko od TRINITANACA kao čovek ovde pojasni šta je pouka iz navedenog?

Jahve - Adonaj - Elohim - Isus

A po otvorenoj temi molim da mi pojasnite svaki ovaj termin ponaosob, uz dodatnih informacija i naravno validnih dokaza.
Jer do sada ste vi meni damo odgovarali kako ste a i šta ste hteli, E a od sada vam tražim i dokazni materijal, Izvolte.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Месијански Јевреји знају ко је њихов Адонај (Господ), ко је Господ Бог Израиљев. Само ви још не знате.


37. Јерусалиме, Јерусалиме, који убијаш пророке и засипаш камењем послане к себи! Колико пута хтех да скупим чеда твоја као што кокош скупља пилиће своје под крила и не хтесте! (Матеј 23)


11. Као што орао измамљује орлиће своје, диже се над птићима својим, шири крила своја, узима их и носи на крилима својим, 12. Тако га Господ вођаше, и с њим не беше туђег бога; (5.Мојсијева 32)


8. Како да те дам, Јефреме? Да те предам, Израиљу? Како да учиним од тебе као од Адаме? Да те обратим да будеш као Севојим? Устрептало је срце моје у мени, усколебала се утроба моја од жалости.
9. Нећу извршити љутог гнева свог, нећу опет затрти Јефрема; јер сам ја Бог а не човек, Светац усред тебе; нећу доћи на град.
10. Ићи ће они за Господом; Он ће рикати као лав; кад рикне, са страхом ће дотрчати синови с мора; (Осија 11)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
"Mesijanski"jevreji
alal vera za slobodnu interpretaciju.
Oni su sigurno znali da im je Gospod Isus Hrist obecani kralj iz Davidove loze,
ali su takodje znali i da je Isus Sin Bozji ,
a takodje su znali i ko mu je Otac,Gospod Bog Jehova.
Isus Hrist je uvek svedocio o svom ocu i to je zabelezeno na vise mesta
Koje je to ime Isus objavio ljudima prema Jovan 17:6,26
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše.
26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.
Zapazi u 6 stihu zadebljano i podvuceno zelenim,da nije svima dano da razumeju,
Sta mislis za rec "TVOJE"koju je Isus upotrebio,jel to ime Isus,ili neko drugo ime?,znas li?pa ako znas reci i daj objasnjenje zasto tako mislis,ali ukratko u jednoj recenici!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не знам. Нисам ја толико мудар, слабо сам информисан. Срећом те сте ви ту.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Adrian BG, post: 1386797, member: 187.453 "] Mesijanski Židovi znaju tko je njihov Adonaj (Gospodin), tko je Gospod Bog Izraelov. Samo vi još ne znate.
[MEDIA = youtube] z-j_1e13qlE [/ MEDIA]​
37. Jeruzaleme, Jeruzaleme, koji ubijaš proroke i kamenuješ poslani! Koliko puta htjeh da skupim čeda tvoja kao što kokoš skuplja piliće pod krila i ne htjeste! ( Matej 23 )11. Kao što orao izmamljuje orliće svoje, diže se nad ptićima svojim, širi krila svoja, uzima ih i nosi na krilima svojim, 12. Tako ga Gospodin vođaše , i s njim ne bijaše tuđeg boga ; ( 5.Mojsijeva 32 )8. Kako te dam, Efrajimova? Da te predam, Izraelu? Kako učinim od tebe kao od Adame? Da te obratim da budeš kao Sevojim? Srce mi je u meni, uskolebala se utroba moja od žalosti.
9. Neću izvršiti ljutog gnjeva svog, neću opet zatrti Efrajima; jer sam ja Bog a ne čovjek, svetac usred tebe; neću doći na grad.10. Ići će oni za Jahvom On će rikati kao lav ; kad rikne, sa strahom će dotrčati sinovi s mora; ( Hošea 11 ) [/ QUOTE]
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Ja još nisam naišao na Mesijanere koji NISU TROJIČARI.

IME - Mesijaneri - samo je još jedna zamka STOŽERA za DE.

Čim oni miču u stranu Sveto IME jedinoga Boga - JAHVE,
tada - nisu u istini.

Čim oni izjednačuju Sveto IME - JAHVE - sa titulama
koje nose i stvorenja - NISU za prvo uskrsnuće!

Mesijaneri su lažnjaci!


------------------------------------------

Jahve = Osobno Ime Boga Jedinoga
Isus = Osobno Ime Božjeg Sina Nebogo

Adonaj, Elohim = Titule
 
Natrag
Top