Izazov za Protestante i Pravoslavce!

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Osnivac adventisticke sekte, Vilijam Miler, rodio se 1781. godine u gradu Pitsfildu u drzavi Masacusets (SAD). Po zanimanju je bio farmer bez neke vece skolske spreme, ali je vrlo mnogo citao. U mladim godinama zapao je u drustvo nevernika, deista, pa je odbacivao Bibliju, iako je po zvanicnoj veri pripadao jednoj baptistickoj sekti. U drustvu nevernika ostao je dvanaest godina. Medjutim kada je imao trideset cetiri godine, u njemu se probudilo religijsko osecanje i interesovanje za Bibliju. Citajuci Bibliju vrlo revnosno, vratio se veri svojih otaca i stekao nepokolebivo uverenje da su se sva biblijska prorocanstva ostavrila. Duboko ga je zainteresovalo pitanje kad ce biti drugi dolazak Hristov. Tumaceci knjigu proroka Danila i Apokalipsis dosao je jos 1818. godine do licnog ubedjenja da je Hristov drugi dolazak vrlo blizu, najvise kroz dvadesetpet godina Hristos ce ponovo doci na zemlju. Miler se borio sam sa sobom celih devet godina dok se nije najzad resio da izidje javno sa svojim proracunom datuma drugog dolaska Hristovog. Tek 1831. godine on je to svoje otkrice objavio u propovedima, a zatim i u knjizi "Dokazi iz Biblije i istorije za ponovni dolazak Hrista oko 1843. godine". Knjiga se pojavila 1833. godine. Knjiga je tvrdila da ce Hristos doci izmedju 21. marta 1843. i 21. marta 1844.

Promašen sudnji dan kao I sve ostalo!

Vidiš tvoj brat baptista pogrešio....sad neznam da li brata hvališ ili kudiš?
A kakve on ima veze sa subotom ili izazovom za protestante...i protestant protestante izaziva....vidiš da ti verujemo.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
"Od nas su izišli a nisu pripadali nama"-kaže Pavao za neke.
Možda si i ti bio nekad normalan kršćanin dok nisi um zatrovao(i duh) kojekakvim "naučavanjima"!
Sad prosipaš nebuloze ovuda kao I laodikeja I mire!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
"Od nas su izišli a nisu pripadali nama"-kaže Pavao za neke.
Možda si i ti bio nekad normalan kršćanin dok nisi um zatrovao(i duh) kojekakvim "naučavanjima"!
Sad prosipaš nebuloze ovuda kao I laodikeja I mire!

Rekao sam da palac predstavlja broj jedan a prst do palca broj dva i ti uvek imaš oba prsta hoću reć iredovno tučeš po dva posta zaredom.
Mi da smo normalnii mi bi psovali ovako si zasad jedino ti normalan na forumu.
Kaže Pavle još mnoge druge stvari a ti izaberi uvek šta ti je milo za čuti.
Sutra je subota idi se spremi za svoj posao i nemoj izazivati protesante.
Hvala ti što si uočio da sam prosuo ti slobodno pokupi zatrebaće.
Pričaj nam nešto o tvom protestantizmu i kako fratar reaguje na tvoju službu?
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
U nemoći da se odgovori nešto smisleno,ide se podbadati!
Ima ovdje dosta dobrih forumaša,slap npr,izsbeleta,dva tri katolika i još neki , no ima i onih na koje Pavao cilja,kao ti!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sad prosipaš nebuloze ovuda kao I laodikeja I mire!
Nije Mire prosipao nebuloze, pogledaj Slapov odgovor, a pogledaj moj dokumentovan, pa pogledaj kako se izvlači zadnjim postom. I pogledaj kako bezi jer nema tekstove iz Biblije za tvrdnje koje zastupa. Nikad mi ih nije dao, i neće.
A ti ako misliš da su to nebuloze, imaš temu, pa prilozi svoj odgovor potkrepljen biblijskim tekstom.
Ja nisam nespreman da promenim gledište ako grešim, i to sam već rekao.

Zaista mi je čudno da hvalis Slapa, a on tendenciozno izvrce tuđe reči, pa čak i citate stručnjaka. To je njegov metod dokazivanja, i on to ovde koristi protiv Taramane, služeći se svim sredstvima(nehriscanskim), tvrdeći da je on rekao ono što nikad nije.
To radi i meni, tj. pokušava, ali mene te njegove manipulacije ne interesuju.
Slap se može jedino smatrati braniteljem katoličke vere, tu skidam kapu.
Ali da pričamo o njemu kao o objektivnom sagovorniku, nikako ne možemo. Jel on sve što piše izokrene naopačke.

Taramana ima svoje greške kada insistira da je tema o otkrivanju centar svega, ali ne možemo ni bežati od toga i neke stvari gurati pod tepih..
Treba pričati i o tome, ali prvenstveno o onom što je najvažnije za naše spasenje a to je o Isusu Hristu...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Treba pričati i o tome, ali prvenstveno o onom što je najvažnije za naše spasenje a to je o Isusu Hristu...

Eno "tvoj stručnjak" dokazao da je Isus zapravo Horus.

P.S. O Bibliji i biblijskim citatima s tobom ne bih, jer ti promijeniš vjerovanje i tijekom noći ako te nešto natjera da se probudiš.
 
Natrag
Top