Izazov za Protestante i Pravoslavce!

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Onda se smeje kako ja 'menjam veru preko noci'.

A što da radim? Da vene sebi prerežem? Još nekako što ti "mijenjaš vjeru preko noći", ali kako možeš sve druge uvjeravati da te u sva ta, nerijetko suprotna, vjerovanja uvodi Duh Sveti!? Možeš ti povjerovati kainosu, možeš povjerovati Laviću ili Laodikeji, pa i svom (ne)razumijevanju, ali nemoj od Duha Svetoga praviti šaljivdžiju.

A kaze citat: ''Pametan pazi na svoje korake, a budala veruje sve sto mu se prica'' , to sto ja razmisljam o svemu i ne prihvatam sve 'zdravo za gotovo' jeste zato sto ja verujem Bogu vise nego coveku.

A razlikuješ li ti Božje i ljudsko? Razlikuješ li ti što je od kainosa a što od Boga?

Bog ne zeli ljude koji ce ''imati slepu veru'' vec zivu, istinitu, koju mogu odbraniti.

Tvoja vjera je zaista "vrlo živa". To što ćeš sutra "popljuvati" ono što si danas vjerovao, nema veze. Važno je da ti sutra braniš ono što ćeš sutra vjerovati. Nema veze ni što ćeš prekosutra "popljuvati" sutrašnju vjeru, opet je važno da prekosutra braniš "prekosutrašnju vjeru".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A što da radim? Da vene sebi prerežem? Još nekako što ti "mijenjaš vjeru preko noći", ali kako možeš sve druge uvjeravati da te u sva ta, nerijetko suprotna, vjerovanja uvodi Duh Sveti!? Možeš ti povjerovati kainosu, možeš povjerovati Laviću ili Laodikeji, pa i svom (ne)razumijevanju, ali nemoj od Duha Svetoga praviti šaljivdžiju.

Molim te koga sam ja uveravao?
Ja sam i u uvodu teme napisao da zelim cuti tudje misljenje, nisam li?
A svako moze sam prosuditi da li tako pise ili ne u Bibliji, moje misljenje je samo moje..


A razlikuješ li ti Božje i ljudsko? Razlikuješ li ti što je od kainosa a što od Boga?

Naravno da razlikujem..
Ja sam i ranije istrazivao ovu temu, i za sve ono sto sam zakljucio citajuci, na kraju dobijem potvrdu ovim videom, i nadjem da i drugi ljudi tako veruju. Zato ne bi trebalo da je slucajnost.
I opet nema mnogo veze sa Kainosom..
Tvoja vjera je zaista "vrlo živa". To što ćeš sutra "popljuvati" ono što si danas vjerovao, nema veze. Važno je da ti sutra braniš ono što ćeš sutra vjerovati. Nema veze ni što ćeš prekosutra "popljuvati" sutrašnju vjeru, opet je važno da prekosutra braniš "prekosutrašnju vjeru".


Ja sam promenio svoj stav u pogledu verovanja jedan jedini put, i ti se tome ismejavas.
Ti ostani veran onom sto verujes.
A sasvim sam siguran da bi ti i ''na silu verovao u laz'' ako ti Crkva tako kaze, to je razlika izmedju tebe i mene.

Ja moram biti iskren I reći da se sramim što sam protestant,(a to ću ostati) kad čitam što neki protestanti vjeruju!

Jel ti znas sta znaci rec ''protestant''?
Oni PROTESTUJU , a ti se ovde slazes sa Katolicima :)
Mogao bi slobodno da im se pridruzis, posto se stidis protestanata :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Molim te koga sam ja uveravao?
Ja sam i u uvodu teme napisao da zelim cuti tudje misljenje, nisam li?
A svako moze sam prosuditi da li tako pise ili ne u Bibliji, moje misljenje je samo moje..

OK, reci onda sam. Je li te u sva ta, međusobno i suprotstavljena, vjerovanja uvodio Duh Sveti?

Naravno da razlikujem..
Ja sam i ranije istrazivao ovu temu, i za sve ono sto sam zakljucio citajuci, na kraju dobijem potvrdu ovim videom, i nadjem da i drugi ljudi tako veruju. Zato ne bi trebalo da je slucajnost.
I opet nema mnogo veze sa Kainosom..

Dobro, ima veze s videom, a kainos ti je samo poslao video.

Ja sam promenio svoj stav u pogledu verovanja jedan jedini put, i ti se tome ismejavas.

Nije jedan jedini put, ali neću o tome.

Ti ostani veran onom sto verujes.
A sasvim sam siguran da bi ti i ''na silu verovao u laz'' ako ti Crkva tako kaze, to je razlika izmedju tebe i mene.

Je, to je razlika. Ja ostajem pri tezi da je Crkva stup i uporište istine, a ti vjeruj videu.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Jel ti znas sta znaci rec ''protestant''?
Oni PROTESTUJU , a ti se ovde slazes sa Katolicima :)
Mogao bi slobodno da im se pridruzis, posto se stidis protestanata :)
Izokreneš ti svako toliko nešto.Nije ni čudo da ti je vjera sva izokrenuta!
Gdje sam i kad napisao da se stidim protestanata?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Izokreneš ti svako toliko nešto.Nije ni čudo da ti je vjera sva izokrenuta!
Gdje sam i kad napisao da se stidim protestanata?

Tvoje, reci: Ja moram biti iskren I reći da se sramim što sam protestant.
Necu te demantovati ovde, ti i ne mozes biti protestant, jer se sramotis onoga ''sto protestanti pricaju'' a oni ''protestuju protiv pape i Rima''. I to i znaci ''biti protestant''.
Ti nisi protestant, jer si pogazio osnovne principe protestantizma a to je ''protestovati''.
Bice da je ''tebi vera izokrenuta''.
Zato treba da predjes u katolike..
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Tvoje, reci: Ja moram biti iskren I reći da se sramim što sam protestant.
Necu te demantovati ovde, ti i ne mozes biti protestant, jer se sramotis onoga ''sto protestanti pricaju'' a oni ''protestuju protiv pape i Rima''. I to i znaci ''biti protestant''.
Ti nisi protestant, jer si pogazio osnovne principe protestantizma a to je ''protestovati''.
Bice da je ''tebi vera izokrenuta''.
Zato treba da predjes u katolike..
Vidi ljigavštine,pocrveniti ovo a ne ovo što sam napisao uz to"kad čitam što neki protestanti vjeruju!"
Naravno da se sramim , onih protestanata koji ne vjeruju da je Isus Bog,koji vjeruju da kršćanin MORA biti bogat i zdrav,koji krštavaju u ime Isusa a ne Oca i Duha,koji su prorokovali kad će biti sudnji dan pa se z.....(zeznuli ili zaj...)i još puno toga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Vidi ljigavštine,pocrveniti ovo a ne ovo što sam napisao uz to"kad čitam što neki protestanti vjeruju!"
Naravno da se sramim , onih protestanata koji ne vjeruju da je Isus Bog,koji vjeruju da kršćanin MORA biti bogat i zdrav,koji krštavaju u ime Isusa a ne Oca i Duha,koji su prorokovali kad će biti sudnji dan pa se z.....(zeznuli ili zaj...)i još puno toga.

Nisam nista namerno izostavio..

Sta je ovo sto si naveo presudno za spasenje?
Nije! I ti se ''stidis'' takvih?

Stidis se ti i kad neko ''papu naziva ''A'' necu da izgovorim da te ne uvredim.
A upravo je to osnova protestantizma, nazivati papu ''A''.
Protestanti ''protestuju'' protiv koga?
I sta si onda ti?

TI NISI PROTESTANT!
Lepo predji u Pravoslavnu ili Katolicku i budi miran..

A ''protestanti'' su upravo ''Jehovci'' i ''Subotari'' koje ti ne podnosis..
Baptisti ''nisu protestanti!''.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Stidis se ti i kad neko ''papu naziva ''A'' necu da izgovorim da te ne uvredim.
A upravo je to osnova protestantizma, nazivati papu ''A''
I sta si onda ti?

TI NISI PROTESTANT!

Jel ti znas sta znaci rec ''protestant''?
Oni PROTESTUJU , a ti se ovde slazes sa Katolicima :)
Mogao bi slobodno da im se pridruzis, posto se stidis protestanata :)

Čudi me da ovako pišeš. U debeloj si zabludi, možda zbog neznanja jer teško mi je povjerovati da to pišeš iz zloće.
Patriot nije napisao ništa novo kad je rekao da se se stidi što neki protestanti pišu i kako se ponašaju. To kažu i drugi protestanti (evangelici, luterani, penetekostalci...)i svi se oni ograđuju od protestanskog fundamentalizma tj. sektaša, u prvom redu Jehovine svedoke (koji su kvazi-kršćanska zajednica), potom adventiste, mormone, crkvu posljednjih dana, sektu "mi smo crkva! i druge ( ima ih jako mnogo) u kojima prevladava sektaški duh, dakle isključivost i netrpeljivost prema svim drugim kršćanima, a najviše Katoličkoj Crkvi.

Druga stvar u kjoj griješiš jest da svi protestanti nazivaju Papu Antikristom. Neee, to vrijeme je prošlo. Imaš članak o tome na protestanskom sajtu samopismo. Samo se sektaške zajednice i možda neki pojedinci zaluđuju s tim uvjerenjem i svojski se trude da okleveću Papu.
Zar je misija protestantizma da protestiraju protiv Pape? Kakva glupost! Da je tako, bili bi najbjedniji na ovoj zemlji. Utrošiti 400 godina za napade protiv Katoličke Crkve umjesto da žive u evanđeoskoj radosti i ljepoti djeteta Božjeg? Nisu ti jasne te stvari, prouči malo. Protestantizam na Zapadu živi 400 godina, moštvo ljudi iz protestantizma se vratilo u okrilje Katoličke Crkve. Drugi nisu, rođeni su i žive u svojoj protestanskoj vjeri. Ne priznaju Papu za poglavara Crkve, ali ga ne kleveću niti ga mrze. Da nije tako, ne bi gortovo svakodnevno Papa primao u audijenciju nekog od protestanskih poglavara/pastora.

Razočarao si me s ovim što si napisao Patriotu. Zašto bi on prelazio u Katoličku Crkvu, ako je uvjeren da je da Gospodin želi da ga ljubi i da po toj ljubavi bude spašen kao baptist... Dvojila sam, ali sad vidim jasnije da si ozbiljno "zaražen". Pripazi, brate, da ti očijukanje sa sektašima ne urodi gorkim plodovima u duši.
 
Natrag
Top