IVAN 20,28 – BOG MOJ - KOME je Toma TO reko?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Citajuci ove komentare jasno se moze videti da Stvarnoslap konstantno izvrce Jovanove reci.

Zašto se toliko plašiš Jovana? Priupitaj ga. Pitaj ga je li mu Isus Bog. Pitaj ga jeli mu Sin Bog. Pitaj ga je li mu Duh Sveti Bog.

Kada ti odgovori, ako se udostoji odgovorit ti, vidjet ćeš izvrćem li ja nešto, ili su "stvari samo-izvrnute".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ok.

Za mene i Otac, i Sin, i Sveti Duh su Bog sami po sebi, ali cine jednog Boga Jahvu, Kao sto tri kapi vode kada se spoje cine jedno.
Mada ova slika sa kapima vode nije najidealnija, jer tri Bozanske licnosti se ne spajaju u jedno telo, nego su to tri licnosti ili osobe koje su jedno u funkcionalnom smislu, ali i po prirodi svojih bica.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ok.

Za mene i Otac, i Sin, i Sveti Duh su Bog sami po sebi, ali cine jednog Boga Jahvu, Kao sto tri kapi vode kada se spoje cine jedno.
Mada ova slika sa kapima vode nije najidealnija, jer tri Bozanske licnosti se ne spajaju u jedno telo, nego su to tri licnosti ili osobe koje su jedno u funkcionalnom smislu, ali i po prirodi svojih bica.

A zašto ne priupitaš Jovana upravo kako sam ti gore sugerirao, prije nego okriviš mene da ja izvrćem njegove riječi?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
1. Ovo su ti dva boga, gdje ti je još treći bog?

2. Znači, sva druga mjesta u Starom zavjetu, gdje stoji da je Bog samo jedan, su notorne laži?

3. Potpuna, Božja objava data je u Novom zavjetu, i tamo nema niti drugog, a kamoli i trećeg boga.

Ima i treći, naravno, moraš povezati stvari.

Ali šta ćeš sa ova DVA...Vidiš da nije jedan..bukvalno.

E vidiš, više ne možeš da se vadiš da je Stari Zavet nepotpun(to je ono što te tišti)...sve ima i u Torah samo treba razumeti. Ti si na nivou u tih Jevreja koji nisu razumeli za Hrista. I ne samo za Hrista već i za ove stvari oko plurala. A mi vidimo da je u Torah Božanski plural objavljen.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Citajuci ove komentare jasno se moze videti da Stvarnoslap konstantno izvrce Jovanove reci.

licno smatram na osnovu Jovanovih izjava - da on zeli da ukaze na tri bica koja cine jednog Boga Jahvea, ali da ta bica imaju zasebnu licnost, i da njivova Bozanska priroda ne zavisi i nije uslovljena od onog drugog, vec da su ta tri bica sama po sebi Bog, i da su sva ta tri bica Jahve sama po sebi, jer izraz Jahve je osobina tih bica koja su samopostojeca.

To nisu tri Boga od kojih je neki veci a neki manji.
Ta tri bica cine jednog Boga u zajednickim ciljevima i namerama, kao i sili i duhovnim vezama koje mi mozda i ne shvatamo.

Božanski plural(Tri Božanska Bića) su potpuno ravmopravni..niko iz nikog niti proizilazi niti je uzrokovan. Ono što imamo u Pismu jeste da Oni deluju kao Jedan, da čine sve u tom Jedinstvu i da ne postoji uzrok(kauza) zašto je to tako.

Nikejska dogma traži kauzu, uzrok tog jedinstva pa su je pronašli u tome da su Dva Bića zavisni od Jednog...pa moraju biti u jedinstvu. Međutim, Biblijski Tri Božanska Bića su potpuni Bog, nezavisni ali čine Jedno i u svemu su Jedno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ti si na nivou u tih Jevreja koji nisu razumeli za Hrista. I ne samo za Hrista već i za ove stvari oko plurala.

Ipak bih ja rekao da si ti "pajdaš" tih Židova. Evo, ne rekoše li baš takvi Židovi Isusu kako "Beelzebula ima" i kako "po Beelzebulu izgoni đavle" a vidjesmo ovdje i ti Isusa sa đavlinom usporedi i izjednači. Takvim Židovima, a i tebi Isus odgovora: Iv 8,44: Vama je otac đavao i hoće vam se vršiti prohtjeve oca svoga.

A mi vidimo da je u Torah Božanski plural objavljen.

Zar se stidiš svojih bogova, navedi im imena.

Božanski plural(Tri Božanska Bića) su potpuno ravmopravni..niko iz nikog niti proizilazi niti je uzrokovan. Ono što imamo u Pismu jeste da Oni deluju kao Jedan, da čine sve u tom Jedinstvu i da ne postoji uzrok(kauza) zašto je to tako.

A zašto im ne smiješ imena navesti? Da nije možda vama klanjateljima "boga plurala", kao Židovima, zabranjeno izgovarati njihova imena?

Nikejska dogma traži kauzu, uzrok tog jedinstva pa su je pronašli u tome da su Dva Bića zavisni od Jednog...

Evo ti pa "upri prstom" gdje si našao ovu svoju gornju baljezgariju:

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.

Biblijski Tri Božanska Bića su potpuni Bog, nezavisni ali čine Jedno i u svemu su Jedno.

A imena te tvoje trojice bogova??? :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ipak bih ja rekao da si ti "pajdaš" tih Židova. Evo, ne rekoše li baš takvi Židovi Isusu kako "Beelzebula ima" i kako "po Beelzebulu izgoni đavle" a vidjesmo ovdje i ti Isusa sa đavlinom usporedi i izjednači. Takvim Židovima, a i tebi Isus odgovora: Iv 8,44: Vama je otac đavao i hoće vam se vršiti prohtjeve oca svoga.



Zar se stidiš svojih bogova, navedi im imena.



A zašto im ne smiješ imena navesti? Da nije možda vama klanjateljima "boga plurala", kao Židovima, zabranjeno izgovarati njihova imena?



Evo ti pa "upri prstom" gdje si našao ovu svoju gornju baljezgariju:

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.



A imena te tvoje trojice bogova??? :)

Ti opet ne možeš da se oslobodiš antropomorfizacije Boga.

Bog nema ime.. On se ne može svesti na jednu određenu tebi poznatu kategoriju. Ti upravo tražiš ono što Bog nije. Zato što si tako naučen ali to je pogrešno.

Već rekoh svi nazivi za Boga, najbrojnije, Jahve imaju određenu karakteristike Boga ali to nije konkretno ime.

Ostalo već rekoh...ti ne poštuješ ni tvoju Crkvu jer ne poštuješ Damaskina.

Damaskin je lepo pojasnio upravo šta je to svetlost od svetla, vatra od vatre. A to je u simbolu vere.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ti opet ne možeš da se oslobodiš antropomorfizacije Boga.

Bog nema ime.. On se ne može svesti na jednu određenu tebi poznatu kategoriju. Ti upravo tražiš ono što Bog nije. Zato što si tako naučen ali to je pogrešno.

Kako Bog nema imena?

Gdje piše da Bog nema ime?

Ovo tvoje da Bog nema ime je suprotno zdravom razumu, suprotno Bibliji i suprotno naučavanju Kristove Crkve.

Nije li se Bog još u starozavjetnom periodu, prije potpune novozavjetne objave, objavljivao određenim imenima?

Već rekoh svi nazivi za Boga, najbrojnije, Jahve imaju određenu karakteristike Boga ali to nije konkretno ime.

Ali Isus Boga nikada ne nazva Jahvom!? Jesi li možda zbog toga Isusa usporedio i izjednačio sa đavlinom?

Damaskin je lepo pojasnio upravo šta je to svetlost od svetla, vatra od vatre. A to je u simbolu vere.

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.
 
Natrag
Top