IVAN 20,28 – BOG MOJ - KOME je Toma TO reko?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
mantraš ti od prije mjesec, je "sam svoj Bog", neovisan u svom Boštvu od druga dva i ničim podređen drugoj dvojici.


Znači po tebi druga dva treba da budu podređeni i da nisu "sam svoj Bog". Tebi je to čudno? Pa vidi, Bog u Bibliji upravo i treba da ima te karakteristike..da nije podređen nikome i da je "sam svoj Bog"....kako ti zamišljaš Božanstvo onda? To Božanstvo koje veruješ onda nije Božanstvo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
"Jedan je Otac, Otac i bespočetan, odnosno bezuzročan: jer ni od koga nije postao. Jedan je Sin, Sin a ne bespočetan, odnosno nije bezuzročan: jer je od Oca." Isto,34
Ovo dolje je moja vjera. Evo, pa je opovrgavaj citatima i dokazima iz Biblije.

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.

P.S. Da ne bude zabune, ne prihvaćam da mi vjeru opovrgavaš citiranjem "duha proroštva".


Tvoja vera je i ovo gore navedeno:


"Jedan je Otac, Otac i bespočetan, odnosno bezuzročan: jer ni od koga nije postao. Jedan je Sin, Sin a ne bespočetan, odnosno nije bezuzročan: jer je od Oca." Isto,34

Nije valda da ne prihvataš prošireno tumačenje Damskina? Onda ti ne veruješ u ono što uči tebi mila "crkva" jer ta "crkva" je i Damaskin zar ne?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Znači po tebi druga dva trea da budu podređeni i da nisu "sam svoj Bog".

Po meni druga dva ne postoje. Jedan je Bog.

Tebi je to čudno? Pa vidi, Bog u Bibliji upravo i treba da ima te karakteristike..da nije podređen nikome i da je "sam svoj Bog"....kako ti zamišljaš Božanstvo onda? To Božanstvo koje veruje onda nije Božanstvo.

Moj Bog je jedan, i nije nikome podređen, ali ti "tvoji bogovi" su neki poganski, jer sam kažeš da ih je trojica.

Nije valda da ne prihvataš prošireno tumačenje Damskina? Onda ti ne veruješ u ono što uči tebi mila "crkva" jer ta "crkva" je i Damaskin zar ne?

:) Hoćeš li da ti još jednom citirtam Vjerovanje Kristove Crkve?

P.S. Kako se zovu ta tvoja "TBB"? Zašto se sramiš navesti imena svojih bogova? Zar te nije strah njihova gnjeva?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Da ne bude zabune, ne prihvaćam da mi vjeru opovrgavaš citiranjem "duha proroštva".

Može samo pokušati. No dobit će dekonstrukciju "duha proroštva" iz Maine-a USA...


Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.

To je i moja vjera. Nju sam na krštenju primio, krizmom potvrdio.

Kako se zovu ta tvoja "TBB"? Zašto se sramiš navesti imena svojih bogova?

Smem li pogađati kako se zovu?

Prvo "biće" je Džehouva

Drugo "biće" je Mihael

Treće "biće" je The Force (sad da li je Dark Side ili Light Side, ostavljam njemu da odgovori)

Po meni druga dva ne postoje. Jedan je Bog.

Upravo tako.

1. Ja Jesam, Gospodin (Adonai) Bog (Elohim) tvoj, nema drugih bogova osim Mene.

Moj Bog je jedan, i nije nikome podređen, ali ti "tvoji bogovi" su neki poganski, jer sam kažeš da ih je trojica.

Hmm... ta njegova izjava je sasvim u skladu sa subotarskim i njemu sličnim sinkretizmom (gde se da bi se maskirali koriste terminologijom većinske konfesije, pa tako ovde koriste izraz "trojica", jer se u Pravoslavlju koristi izraz Trojice) Naravno to ne znači da Pravoslavni zaista veruju u Tri odvojena "boga". U pitanju je samo i isključivo samo adventistički bukvalizam.

:) Hoćeš li da ti još jednom citirtam Vjerovanje Kristove Crkve?

Citiraj mu... ionako njima, cionističkim fundmamentalistima Nicejsko - Carigradsko Vjeruju (Credo) izaziva napade alergije...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Po meni druga dva ne postoje. Jedan je Bog.


Varaš se. To veruju muslimani i ortodoksni jevreji. Naša vera nije "monos" ili "yihad" Bog već "heis" ili "ehad" Bog. To je učenje Biblije.

Moj Bog je jedan, i nije nikome podređen, ali ti "tvoji bogovi" su neki poganski, jer sam kažeš da ih je trojica.


Šta ti kažeš na Damaskina?

Jovan Prezviter je napisao(la):

"Jedan je Otac, Otac i bespočetan, odnosno bezuzročan: jer ni od koga nije postao. Jedan je Sin, Sin a ne bespočetan, odnosno nije bezuzročan: jer je od Oca." Isto,34
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
P.S. Kako se zovu ta tvoja "TBB"? Zašto se sramiš navesti imena svojih bogova? Zar te nije strah njihova gnjeva?

Jahve! To je najjasniji opis Božanstva. Mada Božanstvo nema ime ali je Jahve jedan od najznačajnijih opisa najvažnije Božanske osobine a to je "Samopiostojeći".

Sva Tri Božanska Bića su Jahve..

Ti pak veruješ u Sina Boga koji nije samopostojeći i ima izvor u Ocu i u Duha Svetoga koji "proishodi" od Oca dakle nema svoje samopostojanje odvojeno od Oca..

Ti dakle, veruješ u Jednog Boga i dva "bogića" tj. dva izvedene Božanstva.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Varaš se. To veruju muslimani i ortodoksni jevreji. Naša vera nije "monos" ili "yihad" Bog već "heis" ili "ehad" Bog. To je učenje Biblije.

Citiraj gdje u Bibliji piše da postoje tri Boga. :)

Dok tražiš to u Bibliji, daj nam imena ta tvoja tri boga.

Šta ti kažeš na Damaskina?

Jovan Prezviter je napisao(la):

"Jedan je Otac, Otac i bespočetan, odnosno bezuzročan: jer ni od koga nije postao. Jedan je Sin, Sin a ne bespočetan, odnosno nije bezuzročan: jer je od Oca." Isto,34

Kažem:

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.

P.S. Kako se zovu ta tvoja "TBB"? Zašto se sramiš navesti imena svojih bogova? Zar te nije strah njihova gnjeva?

Jahve! To je najjasniji opis Božanstva. Mada Božanstvo nema ime ali je Jahve jedan od najznačajnijih opisa najvažnije Božanske osobine a to je "Samopiostojeći".

Sva Tri Božanska Bića su Jahve..

Ako je ovo istina što ovdje reče, onda si zaista bio u pravu, kad si Isusa sa đavlinom izjednačio. Naime, ako je istina da postoje "tri boga", i da je svaki od njih Jahve, onda se čovjeka, mislim na Isusa, koji nam to zataji i koji u svom životu nikada Jahvino (Jehovino) ime i ne izgovori, onda to "Marijino kopile" i nije ništa drugo zaslužilo nego da ga ti sa đavlinom izjednačiš i na koncu đavlinom proglasiš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Citiraj gdje u Bibliji piše da postoje tri Boga. :)

Dok tražiš to u Bibliji, daj nam imena ta tvoja tri boga.


Evo ti DVA...

"Tada pusti Jahve na Sodom i Gomor od Jahve sa neba dažd od ognja i sumpora", 1. Mojsijeva 19,24

Imamo pominjanje dvojice Jahve ili...Dva Jahve Bića...evo i kako deluju zajedno....kao JEDNO. I jedan i drugi su Jahve...

Ti niti znaš šta je Biblijski Bog niti si ikada verovao u Njega.


Kažem:

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen


Damaskina dakle odbacijuješ. Ti ne veruješ sve što tvoja draga Crkva kaže.


Ako je ovo istina što ovdje reče, onda si zaista bio u pravu, kad si Isusa sa đavlinom izjednačio


Isus je Čovek ne Jahve.

Naime, ako je istina da postoje "tri boga", i da je svaki od njih Jahve, onda se čovjeka, mislim na Isusa, koji nam to zataji i koji u svom životu nikada Jahvino (Jehovino) ime i ne izgovori, onda to "Marijino kopile" i nije ništa drugo zaslužilo nego da ga ti sa đavlinom izjednačiš i na koncu đavlinom proglasiš.

Tvoje reči upućene Isusu zaista su nedostojne pomena...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Evo ti DVA...

"Tada pusti Jahve na Sodom i Gomor od Jahve sa neba dažd od ognja i sumpora", 1. Mojsijeva 19,24

Imamo pominjanje dvojice Jahve ili...Dva Jahve Bića...evo i kako deluju zajedno....kao JEDNO. I jedan i drugi su Jahve...

Ti niti znaš šta je Biblijski Bog niti si ikada verovao u Njega.

1. Ovo su ti dva boga, gdje ti je još treći bog?

2. Znači, sva druga mjesta u Starom zavjetu, gdje stoji da je Bog samo jedan, su notorne laži?

3. Potpuna, Božja objava data je u Novom zavjetu, i tamo nema niti drugog, a kamoli i trećeg boga.

Damaskina dakle odbacijuješ. Ti ne veruješ sve što tvoja draga Crkva kaže.

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.

Tvoje reči upućene Isusu zaista su nedostojne pomena...

Ponovit ću ti ih ja još koji put, iako sumnjam da je uopće moguće da se tebi "popne odozdo u glavu". ;)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Citajuci ove komentare jasno se moze videti da Stvarnoslap konstantno izvrce Jovanove reci.

licno smatram na osnovu Jovanovih izjava - da on zeli da ukaze na tri bica koja cine jednog Boga Jahvea, ali da ta bica imaju zasebnu licnost, i da njivova Bozanska priroda ne zavisi i nije uslovljena od onog drugog, vec da su ta tri bica sama po sebi Bog, i da su sva ta tri bica Jahve sama po sebi, jer izraz Jahve je osobina tih bica koja su samopostojeca.

To nisu tri Boga od kojih je neki veci a neki manji.
Ta tri bica cine jednog Boga u zajednickim ciljevima i namerama, kao i sili i duhovnim vezama koje mi mozda i ne shvatamo.
 
Natrag
Top