Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Kad već pominješ Saru kao newgativnu (ja je ne branim jer nije uzor u poslušnosti) seti se da nije Sara pisala Kuran niti rekla da treba pobiti SVE Jevreje i da će drveće vikati gde se kriju da ni jedan ne ostane jer Muslimanima valja pobiti braću po ocu. To nisu Sarine reči zato bez predrasuda pogledaj ko to huška Muhamed ili Sara.
Sara nije prorokovala a Muhamed jeste i reče poruku mržnje gde će ići u rat do istrebljenja Jevreja za Rimski račun (baš čudno zašto za njih nije li zbog onog manastira i belega?) To što taj nevernik prevari Muhameda nigde u Pismu nema reči da će prorok imati na leđima veliki mladež ali Muhamed nije znao ko mu govori jer se predstavio Gavrilom i preko 30 godina mu trebalo da zapiše a Božiji proroci kao Danilo i ostali za par dana zapisaše sve pokazano i ono što čuše.

Kako Gavra tamo brzo obavljao posao a kasnije ,,ostario,, kao anđeo pa išlo malo sporije....?
Nisi li se nekad zapitao otkud novi zakon kad je Bog rekao da je preko Mojsija objasnio postanje i preko Isusa ispunio obećanje.
Sad znači čekamo ponovo da se rodi Mesija koji će doći da UMRE jer je prvi POBEGAO....???? A drugog će pustiti da UMRE jer se na njega neće sažaliti...a ko je zapravo bio u tom telu i od koga začetom....Bog se uplaši smrti pa pobeže da bi opet stigao...NE, prijatelju poveruj dok nije kasno jer nemaš čime platiti otkup jer su sve žrtve Božije a šta ćeš mu dati za oprost.::?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
A onaj prorok ili sanjaè neka se pogubi jer je poticao na otpad od Jahve, Boga vašega, koji vas je izveo iz zemlje egipatske i otkupio vas iz kuæe ropstva. Onaj te htio zavesti s puta kojim ti je Jahve, Bog tvoj, naredio da ideš. Tako treba da iskorijeniš zlo iz svoje sredine.
Ponovljeni zakon 13:6
Muhammed a.s. nije pogubljen, prema tome kako iko moze da sumnja da je pravi? Ili neko ne vjeruje u Bozju Rijec?
Pa sta je to sad?

U pravu si da je Avramova vera bila SLABA jer je poslušao Saru i uzeo robinju da ima dete iako mu je rečeno da će SARA roditi dete OBEĆANJA. Ismailo je dete STRAHA da će Avraam ostati bez potomka u glavi i Sare i Avraama inače nebi poslušao Saru.

Zar jos iko na svijetu sumnja u Avramovu vjeru? Zar ima jos i jedan covjek, nakon sto je kusan na onakav nacin?
Zar je otac vjere i blagosdlov svim ljudima "slabe" vjere? U sta ti onda vjerujes?

Ropstvo nema veze sa Sarom jer te Bog demantuje govoreći da su prekršili Njegove zapovesti a ne da su slušali Saru jer je ona nedugo posle rođenja sina umrla.
Ne, ima veze sa Sinajom, i neki od veselih apostola hoce da kaze kako je Hagara robinja, prljava i svaki zakon vezan za njenu blizinu je nedostojan i nije Bozji itd.
Ja ne znam za Hagarau i takve stvari, ali ja znam za Avrahama i njegove sinove!

Ti se prijatelju držiš ljudske logike i mudrosti a Božija volja čini ono što čovek nije uvek u mogućnosti razumeti jer nije sveznajući i ne vidi unapred kraj svemu niti put kuda vodi dok ne stigne do kraja a Bog zna.
Volio bih da priznaš Isusa kao Mesiju u pravom smislu te reči jer Mesija nije samo prorok niti veliki prorok već SPASITELJ koji nosi grehe kao žrtveno jagnje.
Nema ja prpblema s priznanjima Mesije! Mesija je od Boga prenio Jevandjelje ljudima, i Jevandjelje je jedno Jevandjelje. A ne cetiri, pet ili vise.
Ti se prijatelju držiš ljudske logike i mudrosti a Božija volja čini ono što čovek nije uvek u mogućnosti razumeti jer nije sveznajući i ne vidi unapred kraj svemu niti put kuda vodi dok ne stigne do kraja a Bog zna.
Da. Drzim se onoga sto mi je Bog dao i na cemu sam Mu zahvalan. Ja se i ne trudim da razumijem vise od onoga sto je dao kao Upuite ljudima. Ko sam ja da se trudim pronuiknuti u Bozje Rijeci i vadfiti iz njih znacenja koja bi meni eventulano odgovoarala? Nisam ohol, ne daj Boze!
Čekam citat da vidimo o čemu govori:
Nadam se da se ne salis sa mnom..... napisao sam ti gore ne samo broj citata nego i citat ili dio koji je vazan za razgovor, da ponovim? Postanak21:9 i Postanak 16:3.

Ili nesto drugo?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Kad već pominješ Saru kao newgativnu (ja je ne branim jer nije uzor u poslušnosti) seti se da nije Sara pisala Kuran niti rekla da treba pobiti SVE Jevreje i da će drveće vikati gde se kriju da ni jedan ne ostane jer Muslimanima valja pobiti braću po ocu. To nisu Sarine reči zato bez predrasuda pogledaj ko to huška Muhamed ili Sara.
Da je Sara napisala ona bi mozda napisala da treba pobiti sve osim Izakovaca. Ne znam, o tome se moze beskrajno naglabati....
Koliko je puta u Bibliji opisano unistenje Jeruzalema, kaznjavanje Izraelaca i to, gle to svima prodje pored ociju i ne vide: jer su u zlu granice prelazili! Ne vidim u cemu je problem sto Kur'an govori o tom. Kur'an nije slikovnica nego Knjiga koja razlucuje istinu od neistine.
Kada ce doci to vrijeme? Vjerovatno govori o Sudnjem danu, a onda ce svakako biti haos koji niko nece moci ni znati predvidjeti, jer ce se izvrsiti po Bozjem.

Sara nije prorokovala a Muhamed jeste i reče poruku mržnje gde će ići u rat do istrebljenja Jevreja za Rimski račun (baš čudno zašto za njih nije li zbog onog manastira i belega?) To što taj nevernik prevari Muhameda nigde u Pismu nema reči da će prorok imati na leđima veliki mladež ali Muhamed nije znao ko mu govori jer se predstavio Gavrilom i preko 30 godina mu trebalo da zapiše a Božiji proroci kao Danilo i ostali za par dana zapisaše sve pokazano i ono što čuše.
Da je prorokovala ne bi potomci koje je rodila Avrahamu bili kaznjeni samo 400 godina, ili bi brzo bila ubijena po Bozjoj Rijeci.... ne bih se upustao opet u naglabanja. Nema smisla.
Uostalom ovo sto si napisao je meni nerazumljivo. Ne znam sta si htio reci? Da nije kakav duh na tebi :)?

Nisi li se nekad zapitao otkud novi zakon kad je Bog rekao da je preko Mojsija objasnio postanje i preko Isusa ispunio obećanje.
Islam(odanost Bogu) je usavrsena vjera svih vjernika od postanka svijeta! Tako se deklarise, ne vjerujem da bi se ti trudio da to ispravis? Ako na nekoj robi pise da e prizvedena u Kini, ne znam zasto bi se trudio da dokazes da nije? I ako se potrudis da dokazes, dobro je ako shvatis da si u zabludi, tada je sve bolje.

Sad znači čekamo ponovo da se rodi Mesija koji će doći da UMRE jer je prvi POBEGAO....???? A drugog će pustiti da UMRE jer se na njega neće sažaliti........

Jednoga dana ce ljudi logikom prihvatiti da Isus nije umro pa vaskrsao nego da je uznesen poput Henoka i Ilije. Zar su Henok i Ilija bolji od Isusa:)?
Pa kada se vrati umrijece nakon odredjenog vremena i biti vaskrsnut kao i ostali poslanici.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
The one dollar

Vrlo dobro! Vrlo dobro!

Mnogi kazu da je islam nova religija..... bez ikakvog prava da takvo sta tvrde!

Bog kaze u Kur'anu: Danas sam vam vjeru usavrsio i zadovoljan sam da je to islam.

Islam ne znaci drugo nego: pokornost Svevisnjemu!

Svevisnji(Jedini) kaze u Kur'anu: Mozete me zvati Allah (Bog) ili Milostivi. Ali znajte da ma kako me zvali Ja sam visoko iznad toga.

Muslimani kazu: Mi smo vjere Abrahamove, on nikoga ravnim Bogu nije smatrao! Musliman nije vjere ni Muhammedove ni Isusove... A i Isus i Muhammed a.s. jesu vjere Abrahamove: Ni oni nikoga ravnim Bogu nisu smatrali!


E sad, vidi kod Ezava.... Izraleci su "Sarine" vjere. Sara je Abrahamova zena i polusestra koja je sasvim unistila sjecanje na Abrahama i njegove sinove! Jer Abraham je blagosloven, a ne Sara!
Ona je rekla prilikom progona Hagare u pustinju: Sin sluskinje, ne moze biti bastinik s mojim sinom....

Zbog majke Sare, jer je po njenim rijecima Hagara otjerana, Izraleci su bili kaznjeni 400 godina, cetiri generacije..... robovanja u Egiptu. Bog sto obeca ispuni! On nije nepravedan i ne treba izmisljati neke bogove koji nose ljubav i oprost... ON je SVE. Od Njega sve istice i proistice.

Ovdje Sarini sljedbenici ne vide katastrofalnu cinjenicu da ona negira da su sinovi Abrahamovi! Obojica!
Sarini sljedbenici su prouzrocili sva zla medju ljudima na Zemlji od tada do danas.

Oni su zanemarili Ezava i prevarili ga, oni negiraju Muhammeda a.s.......

Sjeti se Izakove oporuke Ezavu: Jednog dana ces skinuti jaram s vrata....?

Kad se to dogodilo?

Kada se pojavio Isus! I ciji je Isus potomak po zenskoj liniji? Ezavov! Marija nije zidovka, nego Edomka!
Ali hajde ti usijanim glavama objasni..... imaju oni svoje teorije dok Bibliju nikako ne postuju.


Baumaster:
A onaj prorok ili sanjaè neka se pogubi jer je poticao na otpad od Jahve, Boga vašega, koji vas je izveo iz zemlje egipatske i otkupio vas iz kuæe ropstva. Onaj te htio zavesti s puta kojim ti je Jahve, Bog tvoj, naredio da ideš. Tako treba da iskorijeniš zlo iz svoje sredine.
Ponovljeni zakon 13:6

[TABLE="class: alternate"]
[TR="class: verse2"]
[TD]Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove èovjeèje, odredi im meðe po broju Božjih sinova:[/TD]
[TD="class: twitter"][/TD]
[/TR]
[TR="class: verse1"]
[TD="class: numbers"]tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: alternate"]
[TR="class: verse2"]
[TD]Ponovljeni zakon 32:8-9

Ja mislim da je ovo o sinovima i bogovima uvaljeno u toku prepisivanja svezaka na grcki jezik, po ugledu na Zeusa.

Selam alejkum, ili Mir Bozji s vama.

[/TD]
[TD="class: twitter"][/TD]
[/TR]
[TR="class: verse1"]
[TD="class: numbers"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Evo tvoj citat:
Pozivaš se na PONOVLJENI ZAKON 32. 8-9 i komentarišeš:
,,Ja mislim da je ovo o sinovima i bogovima uvaljeno u toku prepisivanja svezaka na grcki jezik, po ugledu na Zeusa.,,


A sad da čujemo jedan od neutralnih prevoda Biblijska liga.

Ponovljeni zakon 32. 8-9
,,Kad Višnji razdade nasledstvo narodima, kad razdeli sinove Adamove, postavi međe narodima po broju sinova Izrailjevijeh. Jer je deo Gospodnji narod NJegov, Jakov je uže nasledstva njegovog.,,

Nema reči o sinovima Božijim kao što kažeš.
Nije JAHVU zapao njegov narod već je zemlja podeljena Izrailju po Božijoj volji.
Bog ima narod Izrailjev kao svoj i Jakov je spona sa Bogom kojeg Bog izabra.
Dakle tvoj komentar u vezi toga da je Boga zapao narod kao na ruletu nije ispravan jer Bog bira i odlučuje.


Drugi citat koji navodiš je
Ponovljeni zakon 13:6

Tvoj tekst:
,,A onaj prorok ili sanjaè neka se pogubi jer je poticao na otpad od Jahve, Boga vašega, koji vas je izveo iz zemlje egipatske i otkupio vas iz kuæe ropstva. Onaj te htio zavesti s puta kojim ti je Jahve, Bog tvoj, naredio da ideš. Tako treba da iskorijeniš zlo iz svoje sredine.,,

Kod mene kaže Ponovljeni zakon 13. 6
,,Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja,ili žena tvoja mila, ili neprijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno:Hajde da služimo DRUGIM BOGOVIMA , koje nisi znao ni ti ni oci tvoji.,,

Da li vidiš ikakvu sličnost u tekstovima?

Bilo bi dobro da se ne igramo rečju iz Pisma jer je i Muhamed rekao da poštuje te reči ...meni njegova izjava ne znači ništa ali tebi treba da znači zato poštuj reči onog kome veruješ.
Mora da si gore napravio neki lapsus ili bi bilo dobro da loši Hrišćani počnu štampati Kuran onako kako bi oni želeli da zvuči tako da više ni Muslimani nebi verovali u isti.
Da li Islamske zajednice štampaju Pismo....dobro ispitaj. Svedoci imaju svoju verziju prilagođenu njihovom učenju pa zašto nebi i ostali izvrnuli reč datu od Boga kako bi opravdali svoje učenje.

Pozdrav Hari.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Jednoga dana ce ljudi logikom prihvatiti da Isus nije umro pa vaskrsao nego da je uznesen poput Henoka i Ilije. Zar su Henok i Ilija bolji od Isusa:)?,,



A šta reče Bog za ljudsku mudrost?

,,Pa kada se vrati umrijece nakon odredjenog vremena i biti vaskrsnut kao i ostali poslanici.,,

A gde to piše?

Što se tiče Sare ona je volela Agaru i dala je Avraamu za ženu da ima porod od nje jer je volela.Štase posle dešava Agara se PONESE i poče ponižavati scvoju GOSPODARICU i naravno njoj je krivo jer na pokazanu ljubav ona uzvraća gordošću i ne poslušnošću.

Ismailo se rugao Sari i to je prevršilo meru i opet Avraam NEBI oterao Agaru da mu Bog nije rekjao da posluša SVOJU ŽENU saru i tako učini.
Bilo je deset gubavaca i sve je jedna osoba iscelila i oni odoše ali samo jedan se vrati da zahvali za milost Agara nije zahvalila već se uzoholila. Ti me nahraniš i ugostiš a ja ti se ismevam šta bi učinio...nisi valjda kao Sara?

Pozdrav Hari.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Bilo bi dobro da se ne igramo rečju iz Pisma jer je i Muhamed rekao da poštuje te reči .

Ja svakako postujem. Ali ja znam da razlucim koje su rijeci prave, jer vjerujem Kur'an. Zato ne vjerujem u Bozje sinove, znas na sta mislim, nema ni jednog! Ni kcer! Niti ima oca i majku!

Napisao sam ti rijeci iz Biblije koja je preda mnom na stolu,. a ne virtualne Biblije koju izgleda svako na svoj nacin kroji. Koliko uopste ima Biblija?
Po cemu ti znas da je bas tvoja nadahnuta duhom?

Da li je upravo po sinovima Izrailovim podijeljen svijet i granice svijeta?
Vidis, vec ovo meni lici na neku propagandu jer nema smisla. Kojem Izraleovom sinu na primjer ti pripadas? Kojem Bugari? Kojem Izraelovom sinu pripadaju Kinezi? Kojem Madjari? Valjda treba znati o tome kad je vec podijeljeno? Ili je to ipak onih 12 plemena Izraleovih? Eskimi....? a oni nemaju granicu, dakle?

Dakle, ocekujem zvanicnu i ispravnu Bibliju (Pismo).

Drugi citat koji navodiš je
Ponovljeni zakon 13:6

Tvoj tekst:
,,A onaj prorok ili sanjaè neka se pogubi jer je poticao na otpad od Jahve, Boga vašega, koji vas je izveo iz zemlje egipatske i otkupio vas iz kuæe ropstva. Onaj te htio zavesti s puta kojim ti je Jahve, Bog tvoj, naredio da ideš. Tako treba da iskorijeniš zlo iz svoje sredine.,,
I ja kazem, lazni prorok ili kako ga vec zoves treba biti iskorijenjen (ne samo on ubijen nego i njegovo potomstvo, valjda je to iskorijenjivanje?). Da li je Isus ubijen? Muhammed a.s. kao sto se zna nije.

Predasm mnom je na stolu Biblija izdata od "Krscanske stvarnosti".
Ne vjerujem da islamske zajednice pisu ikakave Biblije ili Pisma jer je Kur'anom strogo zabranjeno.
Imaju Svjedoci, imaju hriscani, krscani, imaju zidovi svoju verziju hrisanski i katolicki Arapi imaju svoje verzije.... ne, hvala.


Nisam mudar, samo citam sta pise, a napisem i ono sto je logicno, povezes neke posjmove i dobijes punu istinu.

To ljubavi prema Hagari nije sitina. Ona ju je jednom zestoko istukla i istjerala vani. Prica o ponizavanju gospodarice je svakako izmisljotina. Uostalom, sta mislis da neko tvoju maloljetnu kcerku preda svom ostarjelom muzu u nekom manastiru? Da rodi itd...?
Nigdje nam ni rijeci o tome ruganju Ismaila bilo kome!
O kakvim gubavcima pricas? O tome tamo gdje treba nema ni slova? Mozes li navesti citate?

Nisam kao sara, koja smatra da je samo ona zakonita i da su zakoniti samo oni koji je slijede. Nisam kao Sara koja iskoristi Bozju robinju za svoje ciljeve i onda je preda smrti u pustinji. Niti9 sliejdim Sarinu vjeru.
Mislim da o Hagari pises na nacin koji nije primjeren istini. Istinu ces naci u Bibliji, bar veliki dio istine, u poglavlju o Abrahamu.
Iako i tamo postoje nelogicne i neprihvatljive stvari, na primjer da je Abraham natovario hagari na ledja Ismaila kome je moglo biti itzmedju 16 i 19 godina!
Vjerujem u Istinu. Samo u Istinu.
Pozdrav i tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,I ja kazem, lazni prorok ili kako ga vec zoves treba biti iskorijenjen (ne samo on ubijen nego i njegovo potomstvo, valjda je to iskorijenjivanje?). Da li je Isus ubijen? Muhammed a.s. kao sto se zna nije.,,

Hari kažeš da Muhamed NIJE UBIJEN a da je ISUS UBIJEN u kontekstu pravog i LAŽNOG proroka, dakle zašto je za tebe Isus LAŽNI prorok...? I kako Kuran veliča ,,LAŽNOG,,Proroka...?

Ništa nije iz moje glave već iz Pisma i o Sari i Agari.
A sad ako ti ne možeš verovati šta piše onda prijatelju nemoj reći da poštujete Bibliju jer to bi bilo kao kad bih ja 90 procenata Kurana odbacio i ismevao a na saqv glas vikao da je Kuran sveta knjiga...da li bi ja bio ozbiljan vernik?
Da li bi moja izjava bila ozbiljna?

Postoje u Pismu tačno utvrđene granice koje je Bog odredio i dao Izrailju i ko sam ja da negiram Božiju volju. A Boga moraš pitati za Eskime i ostale jer njih nije vodio niti su bili odabrani. I tad su i sad postoje neznabožci i oni imaju pravo na život i spasenje ali nije i dato obećanje za teritoriju gde je bilo i gde će biti carstvo.

I samo da podsetim na logiku i ljudsku mudrost da je to pred Bogom ludost, jer ljudska logika kaže da ono što se raspalo više ne može da oživi.

Pozdrav Hari.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Hari kažeš da Muhamed NIJE UBIJEN a da je ISUS UBIJEN u kontekstu pravog i LAŽNOG proroka, dakle zašto je za tebe Isus LAŽNI prorok...? I kako Kuran veliča ,,LAŽNOG,,Proroka...?
Nije ni razapet ni ubijen! Bog ga je uzeo sebi! Ima li vece casti i nagrade? Nema.

Ništa nije iz moje glave već iz Pisma i o Sari i Agari
Ocekujem citate i brojeve. To nije tesko? Tada je ozbiljno.

A Boga moraš pitati za Eskime i ostale jer njih nije vodio niti su bili odabrani. I tad su i sad postoje neznabožci i oni imaju pravo na život i spasenje ali nije i dato obećanje za teritoriju gde je bilo i gde će biti carstvo.
I ja kazem da nema logike, negdje nedostaje mnogo: sinovi Izrailjovi su granice svim narodima. I odjednom vidimo da nije istina.
Pitam tebe: koji je sin Izrailjov zaduzen za tebe, za tvoj narod i granice tvoga naroda? Ako ne znas onda si neozbiljan prema Bozjim Rijecima.

Nije ljudska logika nego nevjernicka!
Najveca je ludost govoriti o Bogu ono sto ne znas ili ono sto nije istina. Bog podstice covjeka da cita, razmislja i upucuje. Onome kome treba ucitelj je suvise udaljen od Zive Bozje Rijeci(onoga sto je porucio preko poslanika i vjerovjesnika, po obecanju koje je dao Adamu).

Pozdrav Baumasteru. Mir s tobom.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Posle Libije,opet Egipat.Muslimani ubijaju muslimane.
Da li Islam uci da ljudi treba da vole jedni druge ili da se ubijaju???
Kad ce verski poglavari da se obuzdaju ,da stanu pred narod i da kazu da se manu ubijanja i ratobornosti???
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Posle Libije,opet Egipat.Muslimani ubijaju muslimane.
Da li Islam uci da ljudi treba da vole jedni druge ili da se ubijaju???
Kad ce verski poglavari da se obuzdaju ,da stanu pred narod i da kazu da se manu ubijanja i ratobornosti???
Napisao sam da religija islam (?) ne znaci uvijek i vjeru islam (pokornost Bogu).
Nezamilsivo je da vjernik ubije vjernika. - Kur'an.
Ukoliko neko ubije nekoga koji nije ubio nikoga, da je pobio cijeli svijet (toliki je grijeh). - Kur'an. Itd.
Kur'anom se, medjutim, dozvoljava pravo na samoodbranu, sto je krscanima svakako zabranjenjo.

U arapskom svijetu dogadjau se jake politicke promjene za rezultate kojih je jos tesko donositi dugorocne prognoze.

Mnogobrojni vladari i muftije su zloupotrijebili islam takmiceci se u gomilanju novca i moci poturajuci narodima da je Bog dao vladara, pa ga se mora neizostavno slusati.

Moderni svijet je imao odlucujuci utjecaj, Arapi koji godinama zive na Zapadu otvorili su oci i vjerovatno je po njihovim uticajem (internet svakako!) doslo do tih dramatacnih promjena.
Sve ima i losu stranu: uplitanje stranih korpracija s ciljem ovladavanja njihovim priridnim resursima, pri cemu se lukavom zapdasnjackom poltikom moze iznusiti i intervencija NATO, koju lokalni kriminalci docekaju ne kao brutalnu agresiju, nego pomoc u "pravednoj borbi za slobodu".
Kada neko kaze da je musliman, to ne mora znaciti da nije kriminalac i nevjernik. Samo se krije iza tog imena.
Jednako mislim i za krscane: iza tog imena koriju se pocesto zlocinci, iako je temelj sasvim drugaciji:
"Ljubi bliznjeg kao sebe" i "ako te neko udari po jednom obrazu, pruzi mu drugi".
Da je istinski tako ne bilo ratova.

Imao samnekada teske ukore od strane nekih muslimana kada bih rekao da Kur'an propisuje demokratiju. Ima cijela jedna sura koja se naziva "dogovaranje" (a sta je drugo demokratija?), evo i ajet:
Allah voli one koji se oko svojih poslova dogovaraju. - Kur'an.

Jedan dio islamskog svijeta dozivljava poziv na demokratiju kao poziv na razvratne pojave u demokratskim drustvima (kao da ih oni nemaju!) ili promjenu Kur'ana, sto je stvarno besmisleno.

Vazno je znati da je svaki pojedinac odgovoran pred Bogom samo za sebe. Ako zavodi s Bozjeg puta onda i za dio tereta onih koje je zavodio.
Ovo je bas na tim sudjenjima po raznim tribunalima za zlocine sasvim potvrdjeno: odgovaraju za ono sto su druge naveli na zlocin!
Nije li?
Osim toga, Kur'an kaze vrlo jasno i to se potvrdjuje svakodnevno:
Sejtan i glavesine ce negirati da su zavodili ljude, nece htjeti odgovarati za zavodenje! - Kur'an.

Sam Sotona ce reci: Ja sam uvijek vjerovao u Tebe!

Meni bi to bilo dovoljno (a ima bezbroj primjera), da prihvatim Kur'an kao Bozju Objavu i islam kao vjeru.
 
Natrag
Top