Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Druze Jurivaka!
Vjera je samo jedna, to je vjerovanje u Jednog Boga, Svestoritelja i Vrhovnog Zakonodvca. On je uspostavio Svemir i sve Prirodne zakone, On je nad svim i sve njemu pripada. Ja govorim dakle o vjeri, a ne o religijama.
Nekima strahovito smeta sto korisitm Kur'an da bih objasnio vjeru, ja znam i zasto im to smeta.
Oni ce ostaviti Boga zbog nevjerovatne oholosti, da kako Bog moze biti s onima za koje smatraju da nije.To je takodje ispit licemjerima, kamen spoticanja.
Medjutim, taj pojam je izgubljen pa se kao vjera podrazumijeva bezbroj svakodnevnih stvari.

Ja se slazem kada kazujes o licemjerstvu religija i njihovih pripadnika, i na kraju, njihovom pogubnom djelovanju kroz ljudsku povijest, jer iako kazu da sluze Bogu, izgleda da cesce sluze djavolu.

Laodikeja postovani, po tvojim rijecima vidim da si naletio na kamen spoticanja svom snagom i izgubio ravnotezu.

Gle cuda, Isus se obraca svestenicima, potomcima "progonjenog", a ne "progonitelja"! Nista ti nije jasno?

Stvarno?

Da li si nekada istinski razmislio ko je progonjeni a ko progonitelj?

Nisi? Nego si usvojio necije rijeci, ncije tumacenje, pa taman bilo iz Biblije! Isus nije govorio o tom. Onda, ko je?

Progonitelj je Sara, Avrahamova supruga i zbog nje su Izraelci, potomci Avrahamovog sina koga mu je ona rodila, bili tlaceni 400 godina u Egiptu!
Ona u rodjenu sina nije imala udjela jer je Izak rodjen samo iz spermija, obzirom da je Sara bila uvela kao zena.

Mene ne mozes proglasiti lascem, ako se ne slazes, samo Bibliju laznom knjigom. Jer ti mogu pokazati odgovorajuce pasuse iz Biblije ako ih ne znas. Cemu bi me onda pozvao, ili bilo koga drugoga?

Prognan je bio Ismael, zajedno s majkom, Laodikeja! U pustinju, u "sigurnu" smrt. Bog je otvorio izvor pred Ismaleom i majkom mu, izvor u sred pustinje, zvani Zem-Zem (cuo si za abuzenze? ili slicne kovanice?), gdje je danas Kaba (Caba) prvi hram sagradjen za ljude a kojeg su obnovili Ismael i Avraham!
Pa je Bog obecao Ismaleovim potomcima zemlju izmedju Nila i Eufrata, i tako stoji da dana danasnjeg i pored svih mogucih osporavanja na sve moguce nacine, pa cak i besmislenim ratovima.

Ja ti ne ne pisem neke izmisljenje konstrukcije, svaku recenicu koju sam napisao mogu potkrijepiti odgovarajucim stavcima iz Biblije.
Zar bih se usudio pisati lazi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja postovani, po tvojim rijecima vidim da si naletio na kamen spoticanja svom snagom i izgubio ravnotezu.

Gle cuda, Isus se obraca svestenicima, potomcima "progonjenog", a ne "progonitelja"! Nista ti nije jasno?

Stvarno?

Da li si nekada istinski razmislio ko je progonjeni a ko progonitelj?

Nisi? Nego si usvojio necije rijeci, ncije tumacenje, pa taman bilo iz Biblije! Isus nije govorio o tom. Onda, ko je?

Progonitelj je Sara, Avrahamova supruga i zbog nje su Izraelci, potomci Avrahamovog sina koga mu je ona rodila, bili tlaceni 400 godina u Egiptu!
Ona u rodjenu sina nije imala udjela jer je Izak rodjen samo iz spermija, obzirom da je Sara bila uvela kao zena.

Mene ne mozes proglasiti lascem, ako se ne slazes, samo Bibliju laznom knjigom. Jer ti mogu pokazati odgovorajuce pasuse iz Biblije ako ih ne znas. Cemu bi me onda pozvao, ili bilo koga drugoga?

Prognan je bio Ismael, zajedno s majkom, Laodikeja! U pustinju, u "sigurnu" smrt. Bog je otvorio izvor pred Ismaleom i majkom mu, izvor u sred pustinje, zvani Zem-Zem (cuo si za abuzenze? ili slicne kovanice?), gdje je danas Kaba (Caba) prvi hram sagradjen za ljude a kojeg su obnovili Ismael i Avraham!
Pa je Bog obecao Ismaleovim potomcima zemlju izmedju Nila i Eufrata, i tako stoji da dana danasnjeg i pored svih mogucih osporavanja na sve moguce nacine, pa cak i besmislenim ratovima.

Ja ti ne ne pisem neke izmisljenje konstrukcije, svaku recenicu koju sam napisao mogu potkrijepiti odgovarajucim stavcima iz Biblije.
Zar bih se usudio pisati lazi?

Kada sam napisao da moramo razlikovati progonjene od progonitelja, nisam pisao niti mislio na Avrama i Saru, vec je to bio deo mog odgovora Jurivaki, u kome sam zeleo da ukazem da se istorija Hriscanstva uglavnom sastojala iz verskih ratova, i progona drugih jer su verovali drugacije, a zna se iz istorije ko su bili najveci progonitelji Hriscana, upravo oni koji su se izdavali za prave hriscane, ali Isus je to i predvideo kada je rekao ``DOCI CE VREME KADA CE SVAKI KOJI VAS UBIJE MISLITI DA BOGU SLUZBU CINI, A TO CE VAM CINITI JER NE POZNAJU OCA NI MENE...DA NISAM DOSAO I GOVORIO IM NE BI GREHA IMALI, A SADA NECE IMATI IZGOVORA ZA SVOJ GREH...

Istinu receno, cuo sam da je Muhamed primio grupu Etiopdskih Hriscana pred progonstvom krstasa, sto smatram vrlo humanim...za razliku od drugih...
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Onaj ko pozanje Bibliju, naici ce na recenicu u poglavlju o Abrahamu koja stoji na pocetku svih rasizama, fasizama, arogancija, svih medjunarodnih i medjureligijskih problema, svih ratova i masovnih ubojstava.

Mogu je napisati? Gle:

"Jednom opazi Sara gdje se sin koga je je Egipcanka Hagara Abrahamu rodila igra s njezinim sinom Izakom, pa rece Abrahamu:" Otjeraj tu sluskinju i njezina sina, jer sin sluskinje ne smije biti bastinik s mojim sinom - s Izakom" Postanak 21:9

Onome ko zeli da razumije, naci ce da ovo prva takva recenica od pocetka Biblije, gdje jedna zena porglasava ko smije a ko ne smije biti bastinik!

Iz ove recenice razvio se cijeli pokret koji bih ja nazvao Sarina vjera, ljudi koji vjeruju u Boga, ali imaju svoj zivot mimo Bozjeg Zakona.

Iz ove recenice izmisljene su u sljedecim poglavljima Biblije od strane sljedebnika Sarine (a ne Abrahamove vjere!) dakle izmisljene su price:
- da je Ismail progonio Izaka, iako ovdje lijepo pise da su se igrali.
- da je Mojsijev zakon ropski, posto je sa Sinaja
- da je Hagara nezakonita zena, iako pise: "... njegova zena Saraja uzme Hagaru, Egipacnku, sluskinju svoju, pa je dade svome muzu Abrahamu za zenu." - Postanak 16:3
- da su Arapi posto poticu od Isaila nezakoniti, pa prema tome i Muhammed a.s. je nezakonit itd.itd

Sljedbenika tzv. Sarine vjere ima u svim religijama, i ocito su religije te koje se odredjuju pa tzv, Sarinom zakonu.
Postoje i ateisti Sarine vjere, koji jednako smatraju da su jedni zakoniti, drugi nisu, da su zuti bolji od crnih, da su crni gori od bijelih, da su zidovi prljavi i da ih treba ubiti, da nezidovi nisu odabrani itditd....


Zato laodikeja, kada sam vidio da spominjes pricu o progonjenom i o onome koji je progonio, zato sam onako reagovao, jer ma iz cijih usta izlazi ta prica nema utemeljenje u Abrahamojoj vjeri!

Abraham je sveti covjek a ne Sara!

Treba slijediti Boga i Njegove Zakone, a zakone tzv.svetaca i cistunaca koji mrze sve sto je Bog stvorio osim njih samih.
Takvi slijede djavola Laodikeja i nisu muslimani (pokorni Jedinome Bogu), cak i kada se busaju svojom "muslimanskom" vjerom.

Tako je biblijska Sara putkaz propasti ljudima i narodima, i odpadnistvu od vjere.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svim članovima Foruma - pripadnicima islamske vjeroispovjesti, BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
zahvaljujem u moje ime i ime svih vjernika i takodje zelim svim dobrim ljudima puno zdravlja zadovoljstva mira i srece. Molim Allaha da primi od muslimana molitve i da ih nagradi za njihov trud u postizanju globalnog mira i blagostanja svih ljudi na svijetu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Hari pozdrav.
Ona dva Biblijska citata koja si predložio da vidim u navedenim mestima nemaju nikakve veze sa onim što si ti predhodno predstavio kao poruku iz tih citata....u svim prevodima koje posedujem sam čitao i isto piše a nigde ne nalazim tu izjavu koju si ti ponudio u navedenim citatima....?

Reci mi molim te čijim se Bogom naziva : Da li Avraamovim pa Isakovim (zašto se tu ne pominje Ismailovim?)i Jakovljevim kad su to sve potomci od Avrama?
Da li je Bog Avraamu obećao da će sa Agarom koja je ,,stara ,,dobiti OBEĆANOG SINA ili sa Sarom?
Zahvaljujući Sari danas je Arapa mnogo jer dade sluškinju svoju Avraamu za ženu ne verujući da ona može roditi. Božija se ne pomera jer ipak Sara zatrudni u dubokoj starosti i rodi obećanog kroz čije će KOLENO stići najavljeni Mesija.

Bog zbog obećanja Avraamu blagoslovi Ismaila i umnoži i to učini i sa Isakom.
Nije Ismailo prinet na žrtvu već Isak jer kroz to koleno stiže i hramska služba i žrtveni sistem koji Ismailovi potomci nisu imali niti kovčeg zaveta niti vođstvo Božije.

Dakle prijatelju Mesija je onaj sin koji je Bog silni i Otac večni jer još uvek važi da je Bogu SVE MOGUĆE. Marija je rodila MESIJU a Mesija odražava službu uklanjanja greha i prvosveštenika i cara nad carevima samo redosled treba imati jer ako prvo dođe car čijem carstvu neće biti kraja onda ne može umreti jer mu carstvo traje večno.

Nema dvojica Mesija i Marija neće ponovo roditi jer je već bio Mesija kao žrtva a sad ne dolazi Mesija već CAR da se razračuna i sudi i vlada pa čime će se čovek red Njim opravdati kad ga ne prizna za ono što je učinio?

Ako misliš da su citati tvoji dobri pastiraj ih pa da uporedimo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pozdrav Baumaster!
Ili nisi naisao na ciatte ili ne moze tvoj mozak da povjeruje tvojim ocima? Nisam shvatio sta zelis reci?
Ja sam postavio citate iz Biblije i napisao uz njih brojeve da ih mozes sasvim jednostavno pronaci.

Bog nije nicije privatno valsnistvo, pa ni Abrahamovo ili Isusovo, nije ni zidovsko, Bog je zivi i Njemu sve pripada.
Kada to covjek istinski shvati njegovi se problemi s vjerovanjem smanjuju.

Ne pominje ni Ezava, niti kaze: Muahammeda a.s. Bog.

U tom kontekstu spominju se ljudi koji su zapisani u Bibliju (kao da drugi nisu ni postojali niti vjerovali) jer je Biblija nastala samo u jednom narodu - izraleskom. U njoj su svi drugi narodi oznaceni prilicito losim, cak i njihova rodjena braca kao sto su potomci Ezava-prvorodjenca, ili cak Josipa, po kome su prezivjeli u Egiptu za vrijeme gladi.

Bog je obecao Avrahamu dva potomstva, ako se podsjetis zrtve koje je prinio po Bozjem nalogu:
- potomstvo po Ismailu, kome je obecao zemlju izmedju Nila i Efrata
- potomstvo po Izaku, koje ce biti tlaceno 400 godina u Egiptu (pogledaj Postanak 15:8-21).
Izakovo potostvo je bilo tlaceno zbog Sare sto je otjerala Avrhamovog sina Ismaila u pustnju.

Za Saru je obecano takodje da ce od nje doci kraljevi narodima. Da. Kraljevi su bogati? Da.

Sta kaze Samuel o kraljevima? Da su na stetu narodima, i ako izaberu kralja znaci da su napustili Boga! I kada ih zbog kralja koga su izabrali stignu nevolje, Bog im nece pomoci!

Sta kaze Isus o bogatasima? Da ce lakse kamila proci kroz iglene usice nego bogatas u Raj!
Pa ako mozes zamisliti kamilu kako prolazi kroz usice od igle, onda mozes i bogatasa u Raju. Po Isusu - nemaju sanse!

Ako vjerujes da je Isus rodjen Bozjom voljom od majke Marije bez da ju je takla muska ruka, kako mozes onda, s kojim uzasom, mozes reci da pripada bilo kojem ljudskom plemenu?
Shvacas li da je to nemoguce?

Nisam sasvim siguran da Ismail nijetrebao biti prinesen kao zrtva. Prije bih rekao da jeste, iako to nema neki prevelik znacaj koji je sin, nego Avrahamov cin potpune pokornosti Bogu. To je bît!

Kada pricaju apostoli o Isusu ja ih shvatam da u tome pretjeruju, da ulaze u kontradikcije sa SZ i samim Isusom, pa ih ne uzimam ozbiljno.
Isusove rijeci uzimam vrlo ozbiljno, nalazeci da tzv.evangelisti nisu vodila racuna o potpunoj ispravnosti, valjda i zato sto su pisali po usmenoj predaji nakon mnogo godina.

Ne znam prijatelju na koje tacno citate mislis? Na sta se odnose, imaju li brojeve?
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Baumaster:
A onaj prorok ili sanjaè neka se pogubi jer je poticao na otpad od Jahve, Boga vašega, koji vas je izveo iz zemlje egipatske i otkupio vas iz kuæe ropstva. Onaj te htio zavesti s puta kojim ti je Jahve, Bog tvoj, naredio da ideš. Tako treba da iskorijeniš zlo iz svoje sredine.
Ponovljeni zakon 13:6

[TABLE="class: alternate"]
[TR="class: verse2"]
[TD]Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove èovjeèje, odredi im meðe po broju Božjih sinova:[/TD]
[TD="class: twitter"][/TD]
[/TR]
[TR="class: verse1"]
[TD="class: numbers"]tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: alternate"]
[TR="class: verse2"]
[TD]Ponovljeni zakon 32:8-9

Ja mislim da je ovo o sinovima i bogovima uvaljeno u toku prepisivanja svezaka na grcki jezik, po ugledu na Zeusa.

Selam alejkum, ili Mir Bozji s vama.

[/TD]
[TD="class: twitter"][/TD]
[/TR]
[TR="class: verse1"]
[TD="class: numbers"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]

Hari prijatelju to je zadnji naš post gde sam pitao u vezi tvojih navoda da mi daš citat i ti si dao ali kao što rekoh u tim citatima u mojim prevodima a imam ih ...nema te poruke koju ti iznosiš usmeno potkrepljujući citatom...?

Mogu ja i moj razum podneti sve ali voleo bih da ti pastiraš tekst iz navedenih i uporedimo sa tvojom izjavom da vidimo da li stoji to navedeno.

U pravu si da je Avramova vera bila SLABA jer je poslušao Saru i uzeo robinju da ima dete iako mu je rečeno da će SARA roditi dete OBEĆANJA. Ismailo je dete STRAHA da će Avraam ostati bez potomka u glavi i Sare i Avraama inače nebi poslušao Saru.

Najveća VERA u Pismu je vara razbojnika na krstu koji je poverovao u onog koji umire sa njim kad se nije imao čemu nadati.
Ropstvo nema veze sa Sarom jer te Bog demantuje govoreći da su prekršili Njegove zapovesti a ne da su slušali Saru jer je ona nedugo posle rođenja sina umrla.

Ti se prijatelju držiš ljudske logike i mudrosti a Božija volja čini ono što čovek nije uvek u mogućnosti razumeti jer nije sveznajući i ne vidi unapred kraj svemu niti put kuda vodi dok ne stigne do kraja a Bog zna.
Volio bih da priznaš Isusa kao Mesiju u pravom smislu te reči jer Mesija nije samo prorok niti veliki prorok već SPASITELJ koji nosi grehe kao žrtveno jagnje.

Mesija nije DONEO jevanđelje već je UČINIO svojim prinosom da to pomirenje postane radosna vest da smo pomireni sa Bogom kroz tu žrtvu i otkupljeni od večne smrti. To je jevanđelje a ne neki dokument novog zakona.
On je POTVRDIO i ISPUNIO a kad se ispuni onda nema potrebe da neko za njim ide i ispravlja ispunjeno.

Čekam citat da vidimo o čemu govori:
 
Natrag
Top