Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Tako ispalo : da si čitao postove redom možda bi shvatio u kom kontekstu sam to rekao jer smatram da ne poznaješ dovoljno ovu oblast. Ako ćeš preciznije rečeno : Ništa nije slučajno sve ima svoj razlog i svrhu. Iskoristiće satanu i njegove sledbenike i na kraju će ih baciti kao istrošenu krpu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Jedino je Allah Bog! Bez obzira kako to ko tumacio, svidjalo mu se ili ne, nalazio zamjerke na Kur'an, Muhammeda ili ne.....

Kada nas On pozove umremo bez mogucnosti da se otmemo. Kako to vise nije jasno?

A broje se poslanici, daju im se bozanski epiteti, zaboravljajuci da su i oni nestali s lica Zemlje na Poziv Allaha Milostivog. Samo je Bog Vjecan!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jedino je Allah Bog! Bez obzira kako to ko tumacio, svidjalo mu se ili ne, nalazio zamjerke na Kur'an, Muhammeda ili ne.....

Kada nas On pozove umremo bez mogucnosti da se otmemo. Kako to vise nije jasno?

A broje se poslanici, daju im se bozanski epiteti, zaboravljajuci da su i oni nestali s lica Zemlje na Poziv Allaha Milostivog. Samo je Bog Vjecan!
A šta kada ti na ovo neki hrišćanin (vjernik, naravno), odgovori: "Jedino je Isus Bog! Bez obzira kako to ko tumacio, svidjalo mu se ili ne, nalazio zamjerke na Bibliju, Isusa ili ne...:???:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U kur`anu pise da su Muslimani pre nego sto su prihvatili Islam, bili mnogobosci koji su slavili Boga sunca, i da je on imao dve kceri, Boginje meseca, pod imenima Al Lat, i Al Uzi.
A povezano sa tim je, da sam skoro pronasao nekoliko nezavisnih tvrdnji, da je islam u stvari mnogobozacka filozofija, koja i dalje obozava ovog Boga sunca, i da je Alah ustvari ime koje oznacava ovog Boga..
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jamski minaret je UNESCO-v lokalitet Svjetske baštine u zapadnom Afganistanu. Smješten je u distriktu Shahrak u provinciji Ghor, na obali rijeke Hari. Minaret visok 65 m, okružen planinama visokim 2400m, je u potpunosti sagrađen od opeka. Slavan je po zidnim ukrasima, koji uključuju kaligrafiju i stihove iz Kurana.
Vjeruje se da su ga sagradili guridski vladari krajem 12. vijeka, odnosno da je bio diodžamije uništene u poplavi. Vijekovima je bio zaboravljen dok ga 1886. nije otkrio Sir Thomas Holditch, britanski geograf u službi tadašnje afganistanske vlade.
1cozf.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Druze Jurivaka (ne ide odgovor sa citatom, zato ovako): kada neko kaze bilo sta u vezi svoga vjerovanja, ja na to nemam primjedbi. Nemati primjedbi u ovom slucaju znaci: to je njegovo vjerovanje, na to ima puno pravo, jednako kao i ja na moje, i nema rasprave.

Ali ako iznosmo nasa misljenja, to je nesto drugo, pravo na misljenje je svakako zagarantovano, kako moje tako i ostalih.

Ja kao ljudsko bice i pojedinac vjerujem da postoji Bog koji je opisan u Bibliji i u Kur'anu, s tim sto Biblija obuhvata Stari i Novi zavjet.
Bog iz SZ i NZ trebalo bi biti Jedan isti, ali ocito nije, zato postoje mnogobrojne zidovske i krscanske sekte koje se jako razilaze, dakle i zidovstvo i krscanstvo su duboko sektaske religije: prvo zidovi i krcani, a onda svaki posebno, sve sekte koje su nastale upravo na Bibliji! kako pronaci izlaz iz toga a biti siguran u njega?
To omogucava jedino Kur'an!
Onaj koji cvrsto vjeruje u Bozje Rijeci koje sadrze SZ i NZ, on je musliman.

Najveca je zalost sto se zanemaruje Bog koji se objavio na arapskom kao Allah! Koji je tamo opisan onako kako Bog Jedino i moze Biti: Vjecni, svestvoritelj, Svemoguci, Jedini itd.

Da je objavljen tako na staroslavenskom ili engleskom, ne bi bilo problema. Postoji i jasan odgovor zasto je tako. Ja taj odgovor znam.

Bog ne umire i ne vaskrsava, da se Bog ukaze planini ona bi se stresla, a covjek bi umro istog momenta. kako onda zena moze roditi Boga? I kako nije niko umro gkedajuci ga, nego je navodno on umro? Zar Bog umire?
Zato ja nisam hriscanin.

Laodikeja: Da, tako pise. sada zamisli kolilka je snaga Kur'ana da su za vrlo kratko vrijeme sasvim promijenili civilizaciju! To, na primjer, ne vidis. Sada su u teskocama oni Arapi koji se vracaju na obozavanje materijalnog (kao i ostali narodi).
Ova tvoja pricica o suncu, mejsecu, bozicama i slicnim glupostima je dijeljena pred samoposlugama u Njemckoj i nekim drugim zemljama u obliku malog stripa, i nalazim da je jako smijesna.
Zamisli, ja kazem Ko je Bog u Kojeg ja vjerujem i negiram da je to neka zena, bozica, andjeo, Hristos, Muhammed, a on mi tvrdi da ja vjerujem u ono sto mi on kaze? To je proizvod bolesnih ludjaka.
Ako ti kazes da vjerujes da je Hristos bog, ja ne govorim o tome kao zidov, optuzujuci mu majku i ubjedjujuci tebe da nije Hristos to u sto ti vjerujes da je bog. Ja prihvatam tvoje vjerovanje kao tvoje, i ne stavljam neke glupe primjedbe. Ako ih imam one poticu iz stiva za koje ti vjerujes da je sveto: iz Biblije.
Ali da i nema mene imas veliki broj zidovskih i krscanskih sekti pa te one upucuju na razlicitosti.
Da nema nista drugo meni bi bilo sasvim jasno da je samo Allah Bog, i da je Kur'an jedina ispravna(sacuvana bez izmjena) Knjiga.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Druze Jurivaka (ne ide odgovor sa citatom, zato ovako): kada neko kaze bilo sta u vezi svoga vjerovanja, ja na to nemam primjedbi. Nemati primjedbi u ovom slucaju znaci: to je njegovo vjerovanje, na to ima puno pravo, jednako kao i ja na moje, i nema rasprave.
Druže, harrybonnot, nije riječ ni o primjedbi tebi kao vjerniku, niti o tvom ličnom vjerovanju. Svako ima pravo da vjeruje u šta hoće i kako hoće, to jeste zaista lična stvar svakog vjernika. Međutim, kroz svoje lično vjerovanje, ti si izrazio stav religije, ne samo one kojoj ti pripadaš, nego svih monoteističkih religija. Sve one za sebe kažu da su one jedine prave i istinite, čime, htjele to ili ne, implicite sugerišu da to druge nisu. Eto, tu se nalazi klica antagonizma među njima, i eto zbog čega onakva moja reakcija.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Druze Jurivaka, ne psotoje neantagonizmi nigdje, pa prema tome ne treba posebno iticati razne religije, za koje sam ja izjavio da im ne pripadam, pa ni religiji islamu ne pripadam. Ja sam samo rekao u sta ja vjerujem. Konficije je To nazvao Nebom, Lao Tze Taom, drugi kako je ko stigao. Vjera ne moze biti mnogobostvo! Klecanje ored bilo kakvim likovima ili njihovo pravljenje s ciljem da im se klanja, spada u smrtni grijeh, toje vrlo jasno i vise puta receno u SZ, pa i u NZ (Isus). Zar nije ljudski upozoriti gospodu koja klece pred nistavilima da je to zaista smrtni grijeh po svetim knjigama? I ne trebaju se meni pravdati niti mene ubjedjivati da to znaci ovo ili ono, to se mene dalje zaista ne tice.
Meni je drago da svako moze da se ubijedi kroz dijalog tvoj i moj da jedan iskren vjernik i jedan iskren humanista mogu da fumkcionisu kao drugovi, bez ikakvih sukoba, cak i da se prijateljski razumiju. Izemjdu dva iskrena vjernika to bi moralo biti sasvim razumljivo.
Medjutim, dogme cine svoje, i vecinom se zavrsava jako nevjernickim sukobima.

Zato sam ja za demokratizaciju i sekularizaciju, kao i gradjanska drustva.

Na dalje, svaki iskren vjernik ne bi mogao biti nista drugo nego socijalista i proleter.
(Lakse ce kamila kroz iglene usi nego bogatas u Raj! - Hristos. Treba zamisliti da je nemoguce da kamila prodje kroz iglene usi da bi covjek bio sasvim siguran da bogatas nema sanse da udje u Raj!) Pa eto.... gospodo, meni je drago sto sam drug.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne bih ja da govorim o vjerama i religijama sa aspekta kako se ko moli Bogu i šta je od toga ispravno a šta nije. Za mene su sve vjere, odnosno religije, potpuno iste - čovječije bježanje od samoga sebe i traženje odgovora o sebi, ne u sebi, nego u izmišljenoj fikciji, ne u realnom, nego u irealnom.
Kažeš: "Druze Jurivaka, ne psotoje neantagonizmi nigdje, pa prema tome ne treba posebno iticati razne religije,..." Upravo treba isticati baš taj antagonizam među religijama. Zbog čega? Zbog licemjerne priče o ljubavi i poštovanju prema svim ljudima. Kada se shvati kakav antagonizam postoji među religijama, a dokaz za to nije samo tvrdnja svake od njih da su one te koje su jedine istinite i od Boga date, nego i čitava dosadašnja istorija religija, onda će se shvati koliko isprazno i licemjerno zvuče njihove priče o ljubavi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bih ja da govorim o vjerama i religijama sa aspekta kako se ko moli Bogu i šta je od toga ispravno a šta nije. Za mene su sve vjere, odnosno religije, potpuno iste - čovječije bježanje od samoga sebe i traženje odgovora o sebi, ne u sebi, nego u izmišljenoj fikciji, ne u realnom, nego u irealnom.
Kažeš: "Druze Jurivaka, ne psotoje neantagonizmi nigdje, pa prema tome ne treba posebno iticati razne religije,..." Upravo treba isticati baš taj antagonizam među religijama. Zbog čega? Zbog licemjerne priče o ljubavi i poštovanju prema svim ljudima. Kada se shvati kakav antagonizam postoji među religijama, a dokaz za to nije samo tvrdnja svake od njih da su one te koje su jedine istinite i od Boga date, nego i čitava dosadašnja istorija religija, onda će se shvati koliko isprazno i licemjerno zvuče njihove priče o ljubavi.


Isus kaze obracajuci se svestenicima onoga vremena `KAZEM VAM, PRE CE KURVE I ZLIKOVCI UCI U CARSTVO NEBESKO OD VAS LICEMERA.

Naravno on tu govori o tome, da su oni vise spremni da poslusaju istinu, od licemernih zvanicnika crkve koji sebe smatraju slugama Bozjim.

Prema tome, ovo gore citirano ima svoje mesto, ali moramo razlikovati progonjenog od progonitelja..

A sto se tice trazenja Boga u sebi ili izvan sebe, koliko covek trazi toliko ce i dobiti, i koliko je spreman da primi toliko ce i primiti..

Pozdrav

Dodato posle 5 Sati 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Odnosno, toliko ce mu se i dati..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top