Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
drago mi je

The one dollar:
Mi nemamo izbora, ako imas razuma.
Nisi se rodio svojom voljom, i umrijeces bez svoje volj( u ovom slucaju moze se podudarati tvoja volja s Bozjom, pa ljudi misle da su neki umrli svjom voljom).
Zato kazemo: mi smo robovi Bozji, on od nas moze da cini sto hoce bez da Mu se iko moze suprotstaviti.

Boge j Svemoguc i Milostiv, mi Mu trebamo biti zahvalni sto nas drzi na zivotu, sto nam je podlozio sva ziva bica (osim drugih ljudi!) na Zemlji, i sto je obecao da cemo biti prozivljeni za beskonacno uzivanje u Raju.

Baumaster:
Da, hvala Bogu da se razumijemo. Ima odredjen broj muslimana koji na mene gledaju kao na "goreg od svakog nemuslimana", jer nece da shvate da moja odgovornost ne lezi prema njima, nego prema Bogu. Niti oni imaju odgovornosti prema meni (dok je u granicama zakona).

Zivi Bog je odvajkada i dovijeka. On je sve stvorio, pa je stvorio i Adama, objavio se Abrahamu, dao Zakone Mojsiju, Isusa poslao s Jevandjeljem i Muhammeda a.s. s Kur'anom, da otkrije laz i potvrdi istinu.

Nemam trenutno pri ruci Bibliju da ti dam broj stiha, ali stih znam napamet:
"Kada je Visnji(?) bastinu dijelio sinovima covjecjim, odredi im medje prema broju sinova Bozjih, Jahvu tad Jakov zapade, Jahve bi njegova bastina.
Dakle Jahve je Bozji sin i odredjen je samo Izraelcima. Nadam se da ces moci sam pronaci ovaj stih.

Nije mi jasno da se po netacnim rodoslvljima moze definisati bilo koji covjek, a jos najmanje Isus, jer Isus i nema redoslovlje obzirom da je stvoren bez covjecjeg sjemena!
Kako onda iko moze pokusati ista dokazivati nepostojecim ili neistinim tvrdnjama?

Da. Jozef ima rodoslovlje, tu nema dileme, ali Isus nema.

Ovo malo s duhom i tijelom nekako nema smisla, zar ne?
I ti bi, nadam se, ako se nadjes u nekoj situaciji rekao jednako: Boze spasi me od pogibelji, ali neka bude Tvoja volja i zahvalan sam ti sta me god od Tebe stigne.
Neces biti Isus, i pored svog truda.

Nije mi jasno jer je zmija simbol djavla, pa ako kaze budite lukaviji od zmije znaci da budu gori od djavla.
Vrlo negativna nehristovska izjava.
Bolje opasnost prepzna recimo pacov (bjezi s broda koji tone) ili neke druge, pitome zivotinje. Zmija je u tom kontekstu netacan i pogresan izbor. A onom duhovnom i da ne govorim.


Hvala na objasnjenju u veziu Biblije i tumacenja Biblioje, kao i razloga kada je i kako sta objasnjavano..... to samo potvrdjuje da Biblija nije od Boga, ali da u u Bibliji ima sakupljen veliki broj Bozjih Rijeci koje nas upucuju na dobro, ukoliko izbjhegnemo da podlegnemo zlu kojima nas zasipaju sa svih strana, pa i preko Biblije.
Kur'anom se ne moze nikome podvaliti, to je Knjiga jasna i ne dovodi nikoga u sumnje i zablude.
Medjutim, ima odredjen broj raznih vodja koji pisu razne upute, fetve, politiu i sve to trpaju pod "islam" cime sebi nanose neizmjerljivu stetu.

Da, Bog se odaziva molitvama, i uputice koga On hoce bez da ce ikome polagati racune za to.
Nama je odredrio da budemo idtinski dobri, kao sto je Isus rekao, a Muhammed a.s. potvrdio:
Ljubi Gospodina Boga svim svojim razumom dusom i srcem, i bliznjega kao samoga sebe.

Kod ovog stiha nevjernici koji smatraju sebe vjernicima, otkriju svoju nevjeru jer bliznjima smatraju samo pripadnike svoje religije!
Noa je otac svih zivecih ljudi na Planeti (osim Isusa!) jer je samo on sa svojim potomcima spasen od Potopa.
Oni ce biti izgubljeni ukoliko djelima ucine jednako onome sto misle.


Samo Kur'an daje slobodu i mir ljudima, jer objavljuje: u vjeru je zabranjeno silom ugoniti.
Dao sam vas razlicitih vjera u dobru se takmicite.
Itd.

Ni jedna druga knjiga ne kaze tako odredjeno o tom problemu danasnjice.
vidiš šta ja zastupam,
da je mogla biti samo zočna jedna objava,
Biblija govori da je izgovaranje Imena Božijega, tajna,
imate primjere,
pa onda i radi toga, ja nastojim da sklopim dva razjedinjena brata, Jakova, i brata mu starijega Ezava,
koji je prevarom majke obojici, pošto Isak bi sljep, te nakon objeda pripremljenog, blagosiva ipak samo Jakova, oca 12 plemena, Izraela, mali je ali je jak,,,
po silini što dolazi, Jakovu sa Desnice
sa te tačke gledišta, pitamo se je li i Alah, u trojici, svemoćnih i sveznajućih Vladara, kao što Otac Sin I Duh Sveti Vladaju kroz međusobnu spregu, ili je riječ o izmišljenom, pogrešnom Bogu, još jedan od onih koji se beskompromjesno Obožavaju,
pitamo se sada, kako otkriti tu tajnu?
poslanik Pavle, kaže, da je postradali Krst, od roda, Malzedačkog, od Malzedeka što je primio Abrahamovu desetinu, u zamjenu za njegov, Blagoslov. Tako je Abraham prvi put primio Obećanje onoga što dolazi ...
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Nemam trenutno pri ruci Bibliju da ti dam broj stiha, ali stih znam napamet:
"Kada je Visnji(?) bastinu dijelio sinovima covjecjim, odredi im medje prema broju sinova Bozjih, Jahvu tad Jakov zapade, Jahve bi njegova bastina.,
,

Hari,ako budeš u prilici napiši gde je tačno navedeni deo jer eto recimo da poznajem Pismo ali taj deo neznam ili mi je promakao...hajde neka ti ne bude teško nađi ga jer možda su nam prevodi drugačiji.
Hvala.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dolar, pozdrav.
Mišljenja sam da je upotreba imena zabranjena u KRIVOM zaklinjanju koji je bio običaj u davno vreme a i danas se ljudi kunu a lažu.
Ko PRIZOVE ime Božije spasiuće se, a kako će ga prozvati ako ga nesme izreći?

I NEMA drugog imana datog ljudima za spasenje sem imena Jehošua. Svako ime je odraz službe a u gornjem imenu je spasenje.
Da, taj Melhisedek nema ni oca ni majke ni početak danima ni kraj a sazida grad mira i vlada njim ko je taj knez MIRA?
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
The one dollar
vidiš šta ja zastupam,
da je mogla biti samo zočna jedna objava,
Biblija govori da je izgovaranje Imena Božijega, tajna,
imate primjere,
pa onda i radi toga, ja nastojim da sklopim dva razjedinjena brata, Jakova, i brata mu starijega Ezava,
Vrlo dobro! Vrlo dobro!

Mnogi kazu da je islam nova religija..... bez ikakvog prava da takvo sta tvrde!

Bog kaze u Kur'anu: Danas sam vam vjeru usavrsio i zadovoljan sam da je to islam.

Islam ne znaci drugo nego: pokornost Svevisnjemu!

Svevisnji(Jedini) kaze u Kur'anu: Mozete me zvati Allah (Bog) ili Milostivi. Ali znajte da ma kako me zvali Ja sam visoko iznad toga.

Muslimani kazu: Mi smo vjere Abrahamove, on nikoga ravnim Bogu nije smatrao! Musliman nije vjere ni Muhammedove ni Isusove... A i Isus i Muhammed a.s. jesu vjere Abrahamove: Ni oni nikoga ravnim Bogu nisu smatrali!


E sad, vidi kod Ezava.... Izraleci su "Sarine" vjere. Sara je Abrahamova zena i polusestra koja je sasvim unistila sjecanje na Abrahama i njegove sinove! Jer Abraham je blagosloven, a ne Sara!
Ona je rekla prilikom progona Hagare u pustinju: Sin sluskinje, ne moze biti bastinik s mojim sinom....

Zbog majke Sare, jer je po njenim rijecima Hagara otjerana, Izraleci su bili kaznjeni 400 godina, cetiri generacije..... robovanja u Egiptu. Bog sto obeca ispuni! On nije nepravedan i ne treba izmisljati neke bogove koji nose ljubav i oprost... ON je SVE. Od Njega sve istice i proistice.

Ovdje Sarini sljedbenici ne vide katastrofalnu cinjenicu da ona negira da su sinovi Abrahamovi! Obojica!
Sarini sljedbenici su prouzrocili sva zla medju ljudima na Zemlji od tada do danas.

Oni su zanemarili Ezava i prevarili ga, oni negiraju Muhammeda a.s.......

Sjeti se Izakove oporuke Ezavu: Jednog dana ces skinuti jaram s vrata....?

Kad se to dogodilo?

Kada se pojavio Isus! I ciji je Isus potomak po zenskoj liniji? Ezavov! Marija nije zidovka, nego Edomka!
Ali hajde ti usijanim glavama objasni..... imaju oni svoje teorije dok Bibliju nikako ne postuju.


Baumaster:
A onaj prorok ili sanjaè neka se pogubi jer je poticao na otpad od Jahve, Boga vašega, koji vas je izveo iz zemlje egipatske i otkupio vas iz kuæe ropstva. Onaj te htio zavesti s puta kojim ti je Jahve, Bog tvoj, naredio da ideš. Tako treba da iskorijeniš zlo iz svoje sredine.
Ponovljeni zakon 13:6

[TABLE="class: alternate"]
[TR="class: verse2"]
[TD]Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove èovjeèje, odredi im meðe po broju Božjih sinova:[/TD]
[TD="class: twitter"][/TD]
[/TR]
[TR="class: verse1"]
[TD="class: numbers"]tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: alternate"]
[TR="class: verse2"]
[TD]Ponovljeni zakon 32:8-9

Ja mislim da je ovo o sinovima i bogovima uvaljeno u toku prepisivanja svezaka na grcki jezik, po ugledu na Zeusa.

Selam alejkum, ili Mir Bozji s vama.
[/TD]
[TD="class: twitter"][/TD]
[/TR]
[TR="class: verse1"]
[TD="class: numbers"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
The one dollar

Vrlo dobro! Vrlo dobro!

Mnogi kazu da je islam nova religija..... bez ikakvog prava da takvo sta tvrde!

Bog kaze u Kur'anu: Danas sam vam vjeru usavrsio i zadovoljan sam da je to islam.

Islam ne znaci drugo nego: pokornost Svevisnjemu!

Svevisnji(Jedini) kaze u Kur'anu: Mozete me zvati Allah (Bog) ili Milostivi. Ali znajte da ma kako me zvali Ja sam visoko iznad toga.

Muslimani kazu: Mi smo vjere Abrahamove, on nikoga ravnim Bogu nije smatrao! Musliman nije vjere ni Muhammedove ni Isusove... A i Isus i Muhammed a.s. jesu vjere Abrahamove: Ni oni nikoga ravnim Bogu nisu smatrali!


E sad, vidi kod Ezava.... Izraleci su "Sarine" vjere. Sara je Abrahamova zena i polusestra koja je sasvim unistila sjecanje na Abrahama i njegove sinove! Jer Abraham je blagosloven, a ne Sara!
Ona je rekla prilikom progona Hagare u pustinju: Sin sluskinje, ne moze biti bastinik s mojim sinom....

Zbog majke Sare, jer je po njenim rijecima Hagara otjerana, Izraleci su bili kaznjeni 400 godina, cetiri generacije..... robovanja u Egiptu. Bog sto obeca ispuni! On nije nepravedan i ne treba izmisljati neke bogove koji nose ljubav i oprost... ON je SVE. Od Njega sve istice i proistice.

Ovdje Sarini sljedbenici ne vide katastrofalnu cinjenicu da ona negira da su sinovi Abrahamovi! Obojica!
Sarini sljedbenici su prouzrocili sva zla medju ljudima na Zemlji od tada do danas.

Oni su zanemarili Ezava i prevarili ga, oni negiraju Muhammeda a.s.......

Sjeti se Izakove oporuke Ezavu: Jednog dana ces skinuti jaram s vrata....?

Kad se to dogodilo?

Kada se pojavio Isus! I ciji je Isus potomak po zenskoj liniji? Ezavov! Marija nije zidovka, nego Edomka!
Ali hajde ti usijanim glavama objasni..... imaju oni svoje teorije dok Bibliju nikako ne postuju.


Baumaster:
A onaj prorok ili sanjaè neka se pogubi jer je poticao na otpad od Jahve, Boga vašega, koji vas je izveo iz zemlje egipatske i otkupio vas iz kuæe ropstva. Onaj te htio zavesti s puta kojim ti je Jahve, Bog tvoj, naredio da ideš. Tako treba da iskorijeniš zlo iz svoje sredine.
Ponovljeni zakon 13:6

[TABLE="class: alternate"]
[TR="class: verse2"]
[TD]Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove èovjeèje, odredi im meðe po broju Božjih sinova:
[/TD]
[TD="class: twitter"][/TD]
[/TR]
[TR="class: verse1"]
[TD="class: numbers"]tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.
[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="class: alternate"]
[TR="class: verse2"]
[TD]Ponovljeni zakon 32:8-9

Ja mislim da je ovo o sinovima i bogovima uvaljeno u toku prepisivanja svezaka na grcki jezik, po ugledu na Zeusa.

Selam alejkum, ili Mir Bozji s vama.

[/TD]
[TD="class: twitter"][/TD]
[/TR]
[TR="class: verse1"]
[TD="class: numbers"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Hvala Vam velika što ste me uvjerili, da je Sveti Kuran, božija Knjiga,
oslobodili ste me velikih dilema,
Hvala još jednom, I,
mir sa Vama

Dodato posle 28 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Hvala Vam velika što ste me uvjerili, da je Sveti Kuran, božija Knjiga,
oslobodili ste me velikih dilema,
Hvala još jednom, I,
mir sa Vama
Evo sada,
To o sinovima božijim nije izmišljeno niti umetnuto,
Radi se o tome da će Bog, kad dođe vreijeme za to, podijeliti Carstva Zemaljska,
sinovima svojim

Dodato posle 1 56 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Hvala Vam velika što ste me uvjerili, da je Sveti Kuran, božija Knjiga,
oslobodili ste me velikih dilema,
Hvala još jednom, I,
mir sa Vama

Dodato posle 28 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


Evo sada,
To o sinovima božijim nije izmišljeno niti umetnuto,
Radi se o tome da će Bog, kad dođe vreijeme za to, podijeliti Carstva Zemaljska,
sinovima svojim
Pazi, Isus je rekao da je prvi i posljednji, i da poslije njega, nema Proroka, na Zemlji,
Dakle, ovo je borba nerazumjevanja među Alahom i Svetom Troicom,
Po meni samo jedno Objavljenje dostiže od Boga, Tajna Svete Troice, je najviša Tajna. Ne poričem niti Alaha, tj. ja sam ga prihvatio kao Sebi ravna.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
The one dollar:

Covjek ima pravo da se smatra cime hoce, i za to cime se smtara i ponasa, snosi odredjene posljedice.
Na primjer ako se smatras hirurgom i nekako se uvalis u opracionu salu i ubies tamo nekoga, ode ti u zatvor.
Smatrati se ravnim Bogu pokazuje dusevnu bolest.

Nije tacno da je Isus rekao da je posljednji!

Pogledaj malo bolje Bibliju pa ces vidjeti:
Ne smijem vam sve reci jer ne mozete nositi! Kada ja odem doci ce Duh istine da vas uvede u svu istinu!

Primjeti; Duh istine nije Bozji Duh (direktno!), ili sveti Duh!

On nece govoriti od sebe nego sto mu Bog kaze.

Muhammed a.s. je taj najavljeni Duh Istine, Kur'an ne sadrzni nicije rijeci, samo Bozije Rijeci, jer Muhammed a.s. nije govorio Kur'an od sebe, a rekao je Istinu.

Ali covjek ima puno pravo i punu slobodu da vjeruje sta hoce, da ne vjeruje sta hoce, jer covjekova duhovna odgovornost lezi jedino prema Svemogucem Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
U pravu si druze Jurivaka! Zaista tako mislim, nije u pitanju uobicajeno balkansko licemjerje.
Ne postoji prava religija!
U tom je kvaka.
Niti najbolji ljudi svijeta od pocetka vremena nisu bili nevjernici, nego vjernici.
Problem je sto ih se gleda kroz prizmu pripadajuce religije, pa ihg se proglasava cak zlocincima!

Sokrat je bio vjernik, na primjer. Konfucije je bio vjernik. Isus je bio vjernik, Muhammed takodje. Einsten je bio vjernik.... i ni jedan od njih nije bio religiozan niti je uspostavljao religije!

Religije su uspostavili svecenici ili pojedinci koji su u tome gledali posao, priliku da zarade stogod.

Treba sasvim jasno odvojiti vjeru od religije, iako vjernik moze biti caln neke religije on ce ipak slijediti svoj razum i svoje srce, potpomognut knjigama i naukom, a ne (nuzno) svecenika. Govorim o ljudima koji su razumni i pismeni.

Moze nekome zasmetati i moze pomisliti da misionarim za religiju islam?

Jedino sto koristim arapsku rijec islam kao rijec koja je u najkracem: odanost(pokornost) Svemogucem Bogu.
Ko jeste, taj se naziva musliman, covjek koji je odan(pokoran) Jedinom Svemogucem Bogu.

Mislim da su najveci svjetski humanisti pa i onaj koji je stajao na pocetku konfucijanizma, taoizma, krscanstva, zidovstva, islama bio odan Bogu, dakle musliman.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Antagonizam među religijama i postoji radi toga što svaka za sebe tvrdi da je upravo ona jedina i prava, čime se implicite tvrdi da su ostaale krive i lažne. Postavlja se pitanje: mogu li biti sve religije prave? Jedini razumu prihvatlljiv odgovor na ovo pitanje je, negativan odgovor. Kako se može objasniti Božija potreba da ga ljudi zovu različitim imenima i da mu se mole na različite načine? A, mogu li sve religije biti lažne, ili, ako ovo zvuči pregrubo, mogu li sve religije i svi Bogovi kako ih god zvali, biti samo projekcije ljudske mašte, determinisane potrebom da se relativizuje mučna istina o ljudskoj prolaznosti? Zaključak izvucite sami.

Ps. Pošto ne radi edit postova, morao sam obrisati prethodni post, da bih ga dopunio.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Generalno ljudi se dijele na one koji vjeruju u Boga Stvoritelja i ljudi koji ne vjeruju, nego vjeruju da je sve nastalo slucajno.
Izmedju njih nema konsenzusa, iako postoje mnogobrojne struje koje se u nekim meonetim dodiruju cak.
Naravno da je moguce da su ljudi izlozeni sumnjama, bombradovanje informacijama koje mogu da dovedu do sumnji i jednima i drugima su neizbjezne.
Bog se predstavio ljudima kao Istina i kao Milost.
Pa gdje nema istine i milosti u tom Bog ne sudjeluje, izuzev sto dopusta.
 
Učlanjen(a)
21.10.2011
Poruka
5
The one dollar:

Covjek ima pravo da se smatra cime hoce, i za to cime se smtara i ponasa, snosi odredjene posljedice.
Na primjer ako se smatras hirurgom i nekako se uvalis u opracionu salu i ubies tamo nekoga, ode ti u zatvor.
Smatrati se ravnim Bogu pokazuje dusevnu bolest.

Nije tacno da je Isus rekao da je posljednji!

Pogledaj malo bolje Bibliju pa ces vidjeti:
Ne smijem vam sve reci jer ne mozete nositi! Kada ja odem doci ce Duh istine da vas uvede u svu istinu!

Primjeti; Duh istine nije Bozji Duh (direktno!), ili sveti Duh!

On nece govoriti od sebe nego sto mu Bog kaze.

Muhammed a.s. je taj najavljeni Duh Istine, Kur'an ne sadrzni nicije rijeci, samo Bozije Rijeci, jer Muhammed a.s. nije govorio Kur'an od sebe, a rekao je Istinu.

Ali covjek ima puno pravo i punu slobodu da vjeruje sta hoce, da ne vjeruje sta hoce, jer covjekova duhovna odgovornost lezi jedino prema Svemogucem Bogu.
ma kako brate,
kod tebe, čovjek svašta nešto može,
ja ti kažem da ne može,
evo prije svega ne može, da pomogne drugog čovjeka u njegovoj nevolji,
a što se tiče muameda on je moj prvi krstitelj,
tako da znaš sa kim pričaš mali,
 
Natrag
Top