Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Sjetimo se malo pocetka zrtvovanja.... kroz pricu o Abelu i Kainu.
Da li je Bog od njih trazio ikakvu zrtvu?
Nije!
Sada se psotavlja pitanje zasto nije blagonaklono primljena Kainova zrtva.
Mozemo li predpostaviti?
Pokusajmo:
Kain je bio zemljoradnik, sto znaci da je ogradio "njegovu" njivu i ponekad korio Boga zbog suse.
On je uspostavio granice na zemlji, kao i svojinu, a zahvalnost Bogu kako-kad.
Abel je bio stocar, zahvalan Bogu za svaku prinovu u stadu.
Pa je prinio Bogu zrtvu u znak zahvalnosti Bogu, a Kain u znak gordosti svojim uspjehom.
Od tada zrtva zivotinje ima vecu vrijednost.
A ne zbog toga sto zivotinja ima vecu vrijednost nego neko drvo ili bakterija cak. To mi redamo vrijednosti na taj nacin!
Hindusi prinose kolacice, cvijece....
U Kur'anu Bog kaze: ne dolaze do Boga vase zrtve i dim nego vasa dodbra djela! Zar nije prelijepo i tacno?

Izaija 9.6. vise govori o nekom vremenu koje ce nastati nakon Sudnjeg dana, jer Izaija nikada ne bi rekao da je iko jednak Bogu!Ne znam ko bi mogao pomisliti da se ovdje radi o Isusu? Nema ni jedne cvrste naznake.

Sto se tice Davidova prijestolja, iako ne znaju, muslimani opisuju Muhammeda kao nasljednika i cuvara Davidova prijetolja jednakim rijecima kao sto krscani opisuju Isusa.
To Isus svakako ne bi mogao biti, jer je zacet Bozjom voljom bez ljudskog sjemena, dok bi Muhammed bez problema mogao biti Davidov krvni nasljednik.

Pozdravljam Harija i posebno mi je drago sa tobom razgovarati jer si čvrst u svojoj veri i gledaš kao Musliman i ja bih tako da nepoznam Pismo onako kako po milosti Božijoj poznajem. Tebi je Kuran knjiga iz koje učiš i zato nam se zaključci razlikuju, ali i pored toga ti si razuman čovek koji može saslušati ali po svom saznanju odgovoriti.
U pravu si da niko nikog ne može u veri pomeriti i da to samo Bog može.

Nisi mi na Isaiju 9. 6 odgovorio već si samo zaključio da to nebi smeo biti Isus...
Pa te zato molim da sad kažeš a ko bi mogao to biti kad Isus ne može i molim da obratiš pažnju da se taj SIN rađa i da akcenat staviš na njegova ZVANJA-IMANA.

Nisi mi odgovorio zašto u hramu svakodnevna žrtva i zašto jednom godišnje u svetinji nad svetinjama žrtva?
Ko je dao Mojsiju ideju da napravi te dve prostorije kao SVETINJE i kovčeg zaveta u njoj i zašto stalno žrtva?

Kain i Avelj su prineli svoje žrtve i Bog je pogledao (prihvatio) žrtvu Aveljovu ali ni Kainovu nije odbacio kao ni Kaina već je izabrao ono što je nagovestio Adamu i Evi UBIVŠI životinju i obukavši Adama i Evu.
Žrtva je primer oduzimanja života zbog GREHA.

Sve je Bog stvorio i SVE ima vrednost ali ne istu. Stvorenja imaju KRV a biljke nemaju. Bog Noju kaže da je KRV DUŠA i da se krvlju sve očišća zato ko daje krv taj daje dušu i moli za oprost.
Isus je položio život jer se SAMO krvlju može očistiti greh jer bez prolivanja krvi NEMA života.
U pravu si da je Bogu draža poslušnost od žrtve jer tako i piše ali da je čovek bio poslušan nebi stigla smrt, ali pošto nije i smrt je tu šta ćeš dati Bogu za OTKUP DUŠE?
Čime ćeš se otkupiti? Kojim imanjem (zar to i tako nije sve Božije?) Da li Bog prima mit za život....šta mu dati za večni život da poništi smrt.
Smrt je došla ZBOG GREHA a kako ukloniti smrt...čime je ukloniti -pobediti?

Pozdrav i mir tebi i domu tvom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Lijepi pozdrav i tebi Baumasteru!
Vjernici prije svih drugih moraju biti istinski borci za istinski mir, a ne ne daj Boze da se svadjaju, grde ili sukobljavaju!

Nisam ti odgvoorio jer mi je nejasno, a ne bih nikako smio kalkulisati s tim stvarima. Ja sam hvala Bogu siromasan duhom.Treba procitati Izaiju mozda od 8:11 pa onda 9:6.
Ne znam na koje vrijeme misli, ovdje lici na Sudnji dan, i nakon Sudnjeg dana, ne ranije. Nije svakako mislio na Isusa, nije ni znao za njega. Redce li da nam se rodi sto Ga tada mogasmo vidjeti prvi put, a to je na Sudnjem danu? J
Bog je Jedan, Svesilni, Svemoguci, Koji se ne radja iz vagine bilo koje zene.

Bog je odredio Mojsiju prinisenje zrtve, ali Sator sastanka i Kovceg saveza vise ne postoje. Pravica svecenika pukla je jos u 1.Samuelovoj, dakle od samog pocetka, kada su njegovi sinovi potdkradali Hram. Davno je to bilo, ali s eocito nije mnogo promijenilo do danas.

Slazem se da se zivotinja moze zrtvovati zb og grijeha, vrlo si lijepo obrazlozio. Hvala ti.

Ali mi nije jasno za kakav je grijeh "platil" Aveljeva ovca?


S druge strane i nakon Isusa ljudi umiru i grijese, jos vise se radjaju, js vise umiru i jos teze grijese.


Ako je zrtviovan za sve, onda nema grijeha, svi mogu grijesiti koliko im se prohtije: Izraleci, Talibani, Templari, terorisiti, policija, politicari, duhovnici, ateisti, muslimani, svi su otkupljeni onda?


Ali sve i da jeste tako, zar bi posumnjao u Prividjenje ako Bog kaze da se ljudima pricinilo?
Ko moze da tvrdi da Bog nije Otkupio najboljeg od ljudi?
Spomeni se Izaija 8:11, o kamneu spoticanja.

Muslimani ne negiraju Isusu nista osim da je Isus Bog i da je Bog Isusu otac.
O raspecu svakako nemamo Isusove rijeci, samo rijeci svjeodoka, a one ne moraju biti pouzdane.

Hvala na lijepom pozdravu, i ja zelim tebi jednako.
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
evo nešto općenito ali i konkretno, joj strah me

Lijepi pozdrav i tebi Baumasteru!
Vjernici prije svih drugih moraju biti istinski borci za istinski mir, a ne ne daj Boze da se svadjaju, grde ili sukobljavaju!

Nisam ti odgvoorio jer mi je nejasno, a ne bih nikako smio kalkulisati s tim stvarima. Ja sam hvala Bogu siromasan duhom.Treba procitati Izaiju mozda od 8:11 pa onda 9:6.
Ne znam na koje vrijeme misli, ovdje lici na Sudnji dan, i nakon Sudnjeg dana, ne ranije. Nije svakako mislio na Isusa, nije ni znao za njega. Redce li da nam se rodi sto Ga tada mogasmo vidjeti prvi put, a to je na Sudnjem danu? J
Bog je Jedan, Svesilni, Svemoguci, Koji se ne radja iz vagine bilo koje zene.

Bog je odredio Mojsiju prinisenje zrtve, ali Sator sastanka i Kovceg saveza vise ne postoje. Pravica svecenika pukla je jos u 1.Samuelovoj, dakle od samog pocetka, kada su njegovi sinovi potdkradali Hram. Davno je to bilo, ali s eocito nije mnogo promijenilo do danas.

Slazem se da se zivotinja moze zrtvovati zb og grijeha, vrlo si lijepo obrazlozio. Hvala ti.

Ali mi nije jasno za kakav je grijeh "platil" Aveljeva ovca?


S druge strane i nakon Isusa ljudi umiru i grijese, jos vise se radjaju, js vise umiru i jos teze grijese.


Ako je zrtviovan za sve, onda nema grijeha, svi mogu grijesiti koliko im se prohtije: Izraleci, Talibani, Templari, terorisiti, policija, politicari, duhovnici, ateisti, muslimani, svi su otkupljeni onda?


Ali sve i da jeste tako, zar bi posumnjao u Prividjenje ako Bog kaze da se ljudima pricinilo?
Ko moze da tvrdi da Bog nije Otkupio najboljeg od ljudi?
Spomeni se Izaija 8:11, o kamneu spoticanja.

Muslimani ne negiraju Isusu nista osim da je Isus Bog i da je Bog Isusu otac.
O raspecu svakako nemamo Isusove rijeci, samo rijeci svjeodoka, a one ne moraju biti pouzdane.

Hvala na lijepom pozdravu, i ja zelim tebi jednako.
muslimani ne negiraju isusa ništa osim da je isus bog itd...

pa ne znam šta bi više trebalo da negiraju?
sve ostalo su prepisali!
samo su˝malo˝ promjenili imena, a još da više zakompliciraju stvar nadjeli su ime bogu
mogu da vam navedem gdje isus govori da će ime Gospodnje ostati nepoznato do Svršetka,
ali to prepuštam vama, sorry

isto kao i jehovini svjedoci i oni vide boga kao jednu autokratnu osobu, čak čovjeka (u islamu) zovu robom
ne znam da li vama,ali meni se to ne dopada,
ali šta pričati,
ima vremena,
eto toliko za početak
hvala,
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Lijepi pozdrav i tebi Baumasteru!
Vjernici prije svih drugih moraju biti istinski borci za istinski mir, a ne ne daj Boze da se svadjaju, grde ili sukobljavaju!

Nisam ti odgvoorio jer mi je nejasno, a ne bih nikako smio kalkulisati s tim stvarima. Ja sam hvala Bogu siromasan duhom.Treba procitati Izaiju mozda od 8:11 pa onda 9:6.
Ne znam na koje vrijeme misli, ovdje lici na Sudnji dan, i nakon Sudnjeg dana, ne ranije. Nije svakako mislio na Isusa, nije ni znao za njega. Redce li da nam se rodi sto Ga tada mogasmo vidjeti prvi put, a to je na Sudnjem danu? J
Bog je Jedan, Svesilni, Svemoguci, Koji se ne radja iz vagine bilo koje zene.

BLAGO SIROMAŠNIMA DUHOM. mISLI NA VREME PRE SUDNJEG DANA I POSLE SUDNJEG DANA JER SU TIH 5 IMENA TITULA KOJA ĆE SIN IMATI. A KO JE SIN VIDIMO IZ TITULA, ISUS JE I JAGNJE I PROROK I SIN I OTAC VEČNI I STENA KOJA VODI NAROD IZ EGIPTA I ONAJ SA KOJIM JE MOJSIJE RAZGOVARAO I U OTKRIVENJU JE ISTI OPIS. NA KRAJU SIN ZAČET OD DUHA OCA DOBIJA VLAST DA CARUJE JER SE BOG JAVI U TELU KROZ SINA.

Bog je odredio Mojsiju prinisenje zrtve, ali Sator sastanka i Kovceg saveza vise ne postoje. Pravica svecenika pukla je jos u 1.Samuelovoj, dakle od samog pocetka, kada su njegovi sinovi potdkradali Hram. Davno je to bilo, ali s eocito nije mnogo promijenilo do danas.

NIJE OVDE PRIMER SKVRNJENJA HRAMA VEĆ SMISAO SVAKODNEVNE ŽRTVE I GODIŠNJEG OČIŠĆENJA TAKOĐE KROZ ŽRTVU. SVE TO JE SLIKA ONOG ŠTO JE TREBALO DOĆI I ISPUNITI PREDSLIKU I TRAJNO UZETI GREHE OD VEČNE SMRTI.

Slazem se da se zivotinja moze zrtvovati zb og grijeha, vrlo si lijepo obrazlozio. Hvala ti.

BOGU HVALA.

Ali mi nije jasno za kakav je grijeh "platil" Aveljeva ovca?

ONA JE ISTO ONO ŠTO SE U HRAMU ČINILO A TO JE SLIKA ŽRTVE KOJA ĆE JEDNOM TRAJNO UZETI GREH JER GA ŽIVOTINJSKA ŽRTVA ZAISTA NE UZIMA JER MI NOSIMO NAŠ GREH A NE ŽIVOTINJA. ŽIVOTINJA JE PREDSLIKA STVARNE I SAVRŠENE ŽRTVE ČOVEKA BEZ MANE I GREHA KOJI NEĆE DOĆI OD ČOVEKA VEĆ OD BOGA A OD BOGA DOLAZI BOG I GOVORI KROZ TO TELO I ODNOSI GREHE.


S druge strane i nakon Isusa ljudi umiru i grijese, jos vise se radjaju, js vise umiru i jos teze grijese.

APSOLUTNO SI U PRAVU,ALI OVDE TREBA ZNATI DA JE JEDNOM ZGREŠENO UNELO SMRT U SVET I SVE UMIRE I ŽIVOTINJE I BILJE IAKO NISU SAGREŠILI.ČOVEKU I DALJE STOJI PLATA ZA GREH SMRT,ALI! DA ČOVEK NEBI TRAJNO OSTAO U SMRTI TA ŽRTVA NAS JE OTKUPILA DA IMAMO POSLE SMRTI VASKRSENJE I SUD. A SUD ĆE BITI NAD ONIMA ŠTO NISU IMALI ISUSA ZA MESIJU ODNOSNO ŽRTVU JER NEMAJU ČIME PLATITI GREH NITI SE OPRAVDATI.ONI ODBIŠE BOŽIJU ŽRTVU I ŽELE SVOJOM GREŠNOM PRIRODOM DA SE OPRAVDAJU KROZ SVOJA DELA A TO NIJE MOGUĆE.
ONI ŠTO GREŠIŠE A SVI GREŠE PRIZNAJU ISUSA I KAJU SE ZA GREH I POPRAVLJAJU SVOJ PUT KAD UMRU BRIŠU IM SE GRESI JER IH OČISTI ISUSOVA ŽRTVA KRVLJU I TELOM KOJE SE PONUDI ZA OTKUP I POMIRENJE SA BOGOM KROZ SINA BOŽIJEG JER ZATO DOĐE.


Ako je zrtviovan za sve, onda nema grijeha, svi mogu grijesiti koliko im se prohtije: Izraleci, Talibani, Templari, terorisiti, policija, politicari, duhovnici, ateisti, muslimani, svi su otkupljeni onda?

SVO KOJI VERUJU IMAJU OPROST I SPASENJE OD VEČNE SMRTI.A AKO NEKO VERUJE BAR TAKO KAE A ČINI DELA ZLA TAJ JE POGAZIO KRV SVETU I NEMA MU POPRAVNOG JER SVESNO-NAVALICE GREŠI. ZNAČI VERNIK NE SME SVESNO IĆI U GREH ALI MOŽE U NEČEM POGREŠITI ALI NE OSTATI U GREHU VEĆ NA KOLENA I KAJANJE, A AKO JE POKAJAN ON NEĆE VIŠE PONAVLJATI ISTI GREH.

Ali sve i da jeste tako, zar bi posumnjao u Prividjenje ako Bog kaze da se ljudima pricinilo?
Ko moze da tvrdi da Bog nije Otkupio najboljeg od ljudi?
Spomeni se Izaija 8:11, o kamneu spoticanja.

ISUS JE TA STENA I KAMEN I PETAR ZA NJEGA SVEDOČI I MOJSIJE PA I ISAIJA I DANILO KAO ZA SINA ČOVEČIJEG JER SE I SAM TAKO PREDSTAVLJAO. ZAŠTO NIJE SMEO REĆI ONO ŠTO PETAR REČE DA JE ISUS SIN BOŽIJI? ZATO ŠTO BI SABLAZNIO SLUŠAOCE A IZ KOGA DOLAZI SABLAZAN TEŠKO NJEMU ZATO IH JE UVEK PITAO ŠTA MISLE KO JE I CITIRAO JE SZ. DA BI GA PREPOZNALI I ONI TO NISU MOGLI DOK NIJE VASKRSAO I DOK NISU PRIMILI DUHA SVETOG NA PRAZNIK DUHOVA-PEDESETNICA.

Muslimani ne negiraju Isusu nista osim da je Isus Bog i da je Bog Isusu otac.
O raspecu svakako nemamo Isusove rijeci, samo rijeci svjeodoka, a one ne moraju biti pouzdane.

BOG JESTE ISUSU OTAC JER INAČE PO KOME JE MARIJA ZAČELA PO ČOVEKU ILI PO BOGU?
STO PEDESET OSOBA JE SVEDOČILO DA JE ISUS VASKRSAO KAO OČEVIDCI I POLOŽILI SU SVOJE ŽIVOTE ZA TO SVEDOČANSTVO...DA LI BI TI DAO ŽIVOT DA TE SPALE ILI ODRUBE GLAVU ILI ZVERINJE RASTRGNE DA NISI SIGURAN U TO ŠTO TVRDIŠ?
SEM TOGA DAVNO U SZ. JE NAPISANO DA ĆE DOĆI MESIJA POSEBNI POMAZANIK I DA ĆE BITI UBIJEN TO DANILO OPISUJE ALI I OSTALI PROROCI TAKO DA I BEZ NJIHOVOG SVEDOČENJA IMAMO ODAVNO ZAPISANO KAD ĆE I ŠTA BITI.


Hvala na lijepom pozdravu, i ja zelim tebi jednako.

EVO NISAM IMAO DRUGI NAČIN PA TE MOLIM DA ME RAZUMEŠ ŠTO SAM U TVOJ POST UBACIO MOJE ODGOVORE radi lakšeg praćenja razgovora i poruke.
Želim ti mir Božiji i radost spasena po milosti i veri kroz jevanđelje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Nije problem postovani Baumasteru sto si tako ubacio svoje odgovore, u stvari samo se dobilo na preglednosti razgovora.

Trebas znati da bi mene kao covjeka prije nego muslimana Biblija dovodila u strasnu nedoumicu, i da nikakav duh ne bi mogao imati uticaja na moj razum.
Nadam se da me mozes u tom razumjeti.

S druge strane ja ne mogu negirati nagovjestaje prijasnjih proroka, prema nekima moram biti sasvim neodredjen, sa: mozda jeste - mozda nije, a to nije vjera.

Na primjer Kovceg saveza i Sator sastanka su nestali, svetinje su nestale..... proroci su nestali, pa i Isus je nestao, Muhammed a.s. takodje.
Ostali smo sami s Bogom, koji smo ostali.

Ostale su pisanice o njima, njihova djela, njihove rijeci, u raznim varijacijama od kojih se neke mogu odbaciti jer su dozivjele da budu pregazene religijskim ushicenjem potonjih pisaca koji su stvari glorificirali do neprihvatljivih vitoperenja.
Ja u ta vitoperenja ne mogu vjerovati niti ih mogu prihvatiti bez obzira na "znoj duse", jer tamo gdje nema istine, tamo "nema" Boga.

Ne bih mogao nikada prihvatiti da je Bog taj koji izvrce istinu i koji ne govori istinu. Ne bih bio vjernik.


Mioram reci da ima vise jasnih dokaza da Biblija nije knjiga u koju se razuman (siromasan duhom) covjek moze sasvim pouzdati, nije sasvim jasna za razliku od Kur'ana, cak i u nekim esencijalnim stvarima. Meni prilicito jeste, ali ljudi stalno ubacuju svoja osjecanja cime kvare i ono u sto ne bi smjelo biti nikakve sumnje.
Na samom poctku Biblije pise na primjer da je Jahve Bozji sin, a ne Bog (ponovljeni zakon)! Onda je cijela Biblija posvecena sinu, a ne Bogu?
Kako inace tumaciti da se Isusova rodoslovlja razlikuju u 17 koljena (jedno je toliko krace!) i u jos vise imena grana rodoslovnog stabla?

Kako inace moze stajati da je Isus Bozji sin i Josipov sin? I na to dodati: Bog licno! Pa Marija postade bogorodica?
Kako inace moze stajati: Oce spasi mi dusu od zla casa, ali Bogu predade dusu svoju, a pri tome istovremeno biti sâm Bog?
Ako se tome doda Pavlova poslanica: Budute lukaviji od zmija! (obraca se krscanima), onda s razlogom mogu upitati za valjanost krscanske misije uopste. Sta je povod, kakav ce biti konacni rezultat? Kome ce biti dobro ako negira Svevisnjeg?

Molim te da mi oprostis,bar onako kako se krscani deklarisu kao oprostitelji i oprastatelji, i da razumijes da tebe ne svrstavam nigdje osim u dobre ljude. I da postujem tvoja tvoje pravo da imas sva svoja uvjerenja kao i pravo da ih podijelis s drugima. Ja ne kritikujem toju vjeru!
Bog nas je naime odredio takvima kakvi smo, i dao nam je razum na uslugu.

Pozdrav tebi Baumasteru, da te obasja Bozja milost i mir tebi tvome domu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ljudi s razumom razlikuju se od ljudi bez razuma. Razum je ona ogromna razlika izmedju covjeka i zivotinje.
Osim toga covjek ima sposobnost da uci, zahvaljujuci razumu, da analizira, razmislja, da istrazuje, zakljucuje i predvidja.
Djeca na primjer nisu obdarena razumom, kao ni neki bolesnici.
Ukoliko korsitimo razum mozemo biti drugaciji od toga kakvi smo dati, to je poenta.
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
eto,

da li postoji bolja motivacija od oduzmanja snage svom, našem, protivniku,
koji navodno sve zna,
opasno je služiti, takvima,
!
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
nije problem postovani baumasteru sto si tako ubacio svoje odgovore, u stvari samo se dobilo na preglednosti razgovora.

Trebas znati da bi mene kao covjeka prije nego muslimana biblija dovodila u strasnu nedoumicu, i da nikakav duh ne bi mogao imati uticaja na moj razum.
Nadam se da me mozes u tom razumjeti.

razumem te zato sa tobom razgovaram drugačije neko sa hrišćanima isto kao što bi ti razgovarao sa muslimanom koji drugačije uči nego što piše u kuranu.

s druge strane ja ne mogu negirati nagovjestaje prijasnjih proroka, prema nekima moram biti sasvim neodredjen, sa: Mozda jeste - mozda nije, a to nije vjera.

Na primjer kovceg saveza i sator sastanka su nestali, svetinje su nestale..... Proroci su nestali, pa i isus je nestao, muhammed a.s. Takodje.
Ostali smo sami s bogom, koji smo ostali.

tačno, svi imamo zaostavštinu ali i živog boga.

ostale su pisanice o njima, njihova djela, njihove rijeci, u raznim varijacijama od kojih se neke mogu odbaciti jer su dozivjele da budu pregazene religijskim ushicenjem potonjih pisaca koji su stvari glorificirali do neprihvatljivih vitoperenja.
Ja u ta vitoperenja ne mogu vjerovati niti ih mogu prihvatiti bez obzira na "znoj duse", jer tamo gdje nema istine, tamo "nema" boga.

isto i ja mogu reći da je istina put u život a ne istina put u smrt.

ne bih mogao nikada prihvatiti da je bog taj koji izvrce istinu i koji ne govori istinu. Ne bih bio vjernik.

amin.


mioram reci da ima vise jasnih dokaza da biblija nije knjiga u koju se razuman (siromasan duhom) covjek moze sasvim pouzdati, nije sasvim jasna za razliku od kur'ana, cak i u nekim esencijalnim stvarima. Meni prilicito jeste, ali ljudi stalno ubacuju svoja osjecanja cime kvare i ono u sto ne bi smjelo biti nikakve sumnje.
Na samom poctku biblije pise na primjer da je jahve bozji sin, a ne bog (ponovljeni zakon)! Onda je cijela biblija posvecena sinu, a ne bogu?

molim te daj mi taj citat gde se za sina kaže da je jhvh.

kako inace tumaciti da se isusova rodoslovlja razlikuju u 17 koljena (jedno je toliko krace!) i u jos vise imena grana rodoslovnog stabla?

ovde treba imati na umu da to nije proroštvo već prevashodno pokušaj apostola da po knjigama rodoslovlja pokaže jevrejima da je isus narečeni mesija jer ga nisu verovali. A nisu ga prepoznali zato što nisu istraživali pismo da vide da mesija ima tri službe (prvosvešteničku,carsku, žrtvenu) to su samo eseni znali jer su ostali odvojeni od tadašnjeg sveštenstva koje je i isus ukoravao.


kako inace moze stajati da je isus bozji sin i josipov sin? I na to dodati: Bog licno! Pa marija postade bogorodica?


isus je začet po duhu a marija nije začela od josifa tako da nije josif otac isusu ali jeste kao otac odnosno staratelj zemaljski.

kako inace moze stajati: Oce spasi mi dusu od zla casa, ali bogu predade dusu svoju, a pri tome istovremeno biti sâm bog?

to je jedna od službi žtrve, inače treba kad se citira čitati celu poruku a tamo dalje telo isus kaže ocu duhu po kojem je začet ,,neka bude tvoja volja,, isus je samo predložio kao telo a rekao neka duh čini po njegovom jer je po duhu stigao.

ako se tome doda pavlova poslanica: Budute lukaviji od zmija! (obraca se krscanima), onda s razlogom mogu upitati za valjanost krscanske misije uopste. Sta je povod, kakav ce biti konacni rezultat? Kome ce biti dobro ako negira svevisnjeg?

treba videti u kom kontekstu pavle upotrebljava reči da trebaju biti ,,bezazleni kao golubovi,, (prema drugima) a lukavi kao zmije (da prepoznaju opasnost).

molim te da mi oprostis,bar onako kako se krscani deklarisu kao oprostitelji i oprastatelji, i da razumijes da tebe ne svrstavam nigdje osim u dobre ljude. I da postujem tvoja tvoje pravo da imas sva svoja uvjerenja kao i pravo da ih podijelis s drugima. Ja ne kritikujem toju vjeru!
Bog nas je naime odredio takvima kakvi smo, i dao nam je razum na uslugu.

kao što rekoh u potpunosti te razumem,ali imam jedan predlog a to je da bi se pismo moglo ispravno razumeti mora se veoma dobro poznavati cela jevrejska istorija i smisao pisanja tih poslanica kao i proročkih nagoveštaja inače nikad se neće moći razumeti jer se parcijalno tumači a to nije moguće u sučaju pisma. Na žalost danas mnoge hrišćanske ne dorasle verske zajednice uče parcijalno i totalno izvrću pismo.
Kuran je knjiga sa lakim sadržajem koji i najprostiji čovek može razumeti bez poznavanja cele istorije i običaja a kod pisma to nije slučaj i tu se omaši.kad musliman čita rodoslov on kaže kako to može biti reč božija...ne to nije reč božija već ljudski pokušaj prepisivanja rodoslovlja kao dokaz židovima da je isus mesija i takvih priča ima mnogo jer su samo pomagala određenoj verskoj grupaciji a drugoj koja ne razume opterećenje.
Pavle se obraća jevrejima na jedan način a paganima na drugi jer im nije isto versko nasleđe ni običaji pa to kod posmatrača koji nema celu sliku sa pozadinom daje kontradiktorne izjave a zapravo nisu.


pozdrav tebi baumasteru, da te obasja bozja milost i mir tebi tvome domu.
stvoritelj i bog naš daće svakome koji zaista zatraži svim srcem istinu da razume i čini volju božiju.ne smemo se to telu hvaliti već nas hvale dela naša ili kude.a plata za život stiže po milosti božijoj i veri a vera čini dobra dela.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
The one dollar:
Mi nemamo izbora, ako imas razuma.
Nisi se rodio svojom voljom, i umrijeces bez svoje volj( u ovom slucaju moze se podudarati tvoja volja s Bozjom, pa ljudi misle da su neki umrli svjom voljom).
Zato kazemo: mi smo robovi Bozji, on od nas moze da cini sto hoce bez da Mu se iko moze suprotstaviti.

Boge j Svemoguc i Milostiv, mi Mu trebamo biti zahvalni sto nas drzi na zivotu, sto nam je podlozio sva ziva bica (osim drugih ljudi!) na Zemlji, i sto je obecao da cemo biti prozivljeni za beskonacno uzivanje u Raju.

Baumaster:
Da, hvala Bogu da se razumijemo. Ima odredjen broj muslimana koji na mene gledaju kao na "goreg od svakog nemuslimana", jer nece da shvate da moja odgovornost ne lezi prema njima, nego prema Bogu. Niti oni imaju odgovornosti prema meni (dok je u granicama zakona).

Zivi Bog je odvajkada i dovijeka. On je sve stvorio, pa je stvorio i Adama, objavio se Abrahamu, dao Zakone Mojsiju, Isusa poslao s Jevandjeljem i Muhammeda a.s. s Kur'anom, da otkrije laz i potvrdi istinu.

Nemam trenutno pri ruci Bibliju da ti dam broj stiha, ali stih znam napamet:
"Kada je Visnji(?) bastinu dijelio sinovima covjecjim, odredi im medje prema broju sinova Bozjih, Jahvu tad Jakov zapade, Jahve bi njegova bastina.
Dakle Jahve je Bozji sin i odredjen je samo Izraelcima. Nadam se da ces moci sam pronaci ovaj stih.

Nije mi jasno da se po netacnim rodoslvljima moze definisati bilo koji covjek, a jos najmanje Isus, jer Isus i nema redoslovlje obzirom da je stvoren bez covjecjeg sjemena!
Kako onda iko moze pokusati ista dokazivati nepostojecim ili neistinim tvrdnjama?

Da. Jozef ima rodoslovlje, tu nema dileme, ali Isus nema.

Ovo malo s duhom i tijelom nekako nema smisla, zar ne?
I ti bi, nadam se, ako se nadjes u nekoj situaciji rekao jednako: Boze spasi me od pogibelji, ali neka bude Tvoja volja i zahvalan sam ti sta me god od Tebe stigne.
Neces biti Isus, i pored svog truda.

Nije mi jasno jer je zmija simbol djavla, pa ako kaze budite lukaviji od zmije znaci da budu gori od djavla.
Vrlo negativna nehristovska izjava.
Bolje opasnost prepzna recimo pacov (bjezi s broda koji tone) ili neke druge, pitome zivotinje. Zmija je u tom kontekstu netacan i pogresan izbor. A onom duhovnom i da ne govorim.


Hvala na objasnjenju u veziu Biblije i tumacenja Biblioje, kao i razloga kada je i kako sta objasnjavano..... to samo potvrdjuje da Biblija nije od Boga, ali da u u Bibliji ima sakupljen veliki broj Bozjih Rijeci koje nas upucuju na dobro, ukoliko izbjhegnemo da podlegnemo zlu kojima nas zasipaju sa svih strana, pa i preko Biblije.
Kur'anom se ne moze nikome podvaliti, to je Knjiga jasna i ne dovodi nikoga u sumnje i zablude.
Medjutim, ima odredjen broj raznih vodja koji pisu razne upute, fetve, politiu i sve to trpaju pod "islam" cime sebi nanose neizmjerljivu stetu.

Da, Bog se odaziva molitvama, i uputice koga On hoce bez da ce ikome polagati racune za to.
Nama je odredrio da budemo idtinski dobri, kao sto je Isus rekao, a Muhammed a.s. potvrdio:
Ljubi Gospodina Boga svim svojim razumom dusom i srcem, i bliznjega kao samoga sebe.

Kod ovog stiha nevjernici koji smatraju sebe vjernicima, otkriju svoju nevjeru jer bliznjima smatraju samo pripadnike svoje religije!
Noa je otac svih zivecih ljudi na Planeti (osim Isusa!) jer je samo on sa svojim potomcima spasen od Potopa.
Oni ce biti izgubljeni ukoliko djelima ucine jednako onome sto misle.


Samo Kur'an daje slobodu i mir ljudima, jer objavljuje: u vjeru je zabranjeno silom ugoniti.
Dao sam vas razlicitih vjera u dobru se takmicite.
Itd.

Ni jedna druga knjiga ne kaze tako odredjeno o tom problemu danasnjice.
 
Natrag
Top