Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Kao sto ovi danasnji takozvani hriscani nemaju ni H od pravog hriscanstva ,tako ni danasnji muslimani nemaju ni M od pravog muslimana koji je pokoran Bogu.
I jedni i drugi su isti.I jednima i drugima su ruke ogrezle u krvi,a usta u slatkorecivosti hvale za Boga.
Dok su takozvani hriscani izbacili ime Boga oca,i cekaju pogodan trenutak da izbace i ime Isusa iz Biblije,muslimani su od samog starta sa Muhamedom,odbacili Bozje ime zapisano u starom savezu.I za muslimane je Bog bezimen kao i za takozvane hriscane.Prava braca po oruzju.
istorija je dokazala kakvi su i jedni i drugi.
Napisao ti je Baumaster dobro. Ako govoris o milinioma ljudi koji su prekrsili Bozje Zakone i postali ubojice, teroristi, zlocinci... ja nemam nista protiv tvog zakljucka: takvi postoje kroz cijelu povijest.
Ali od istih tih religijskih organizacija postoje i takvi koji su se izborili za pravdu, slobodu, omogucili slobodno ispovijedanje drugih religija medju njima (ta ni JS nisu nastali u Rimu! Niti u Hitlerovoj Njemackoj). To su ljudi koje je Bog uputio u tu borbu; borbu za vjeru, za dostojanstvo, za pravednost, za bolji zivot...
Burzoaska revolucija u Francuskoj je omogucila slobodu gradjanima! A ne milost careva i klera.
Kulturna revolucija u Kini je od Kine nacinila supersilu, jer car je lijeno zvakao najprobranija mesa dok mu je narod bukvalno umirao od gladi.
Bog ne dozvoljava da covjek umre od gladi! Jer mora da radi ili da se bori da ne dodje do tog.

Kad smo kod Imena, vidjeces da si upao u jezicke zamke koje ocito ne razumijes.

Na arapskom jeziku Allah oznacava Jednu Osobu, Stvoritelja, Boga, Koga drugi narodi nazivaju God, Dio, Dieu, Jehova, Jahve, Nebo, Tao itd, ako misle na Svemoguceg Gospodara Milostivog, Vladara Sudnjeg dana.

Allah kaze: mozete me zvati Allah ili Milostivi, ali znajte ma kako da me zvali Ja sam visoko iznad toga.
Muslimni poznaju 99 imena kojima se karakterise Bozja Moc, pa osim Allah i Milostivi, slijede imena kao Sveopci Vladar, Onaj Koji oprasta, Onaj Koji spasava iz losih situacija, Onaj Koji rjesava sve teskoce itd. Moze se jednostavno naci link s tim imenima.

Kada se vec spominje Jahve ili Jehova, meni na primjer zvuci prilicito blisko kada se izgovara Allah, ali me od upotrebe imena Jehova ili Jahve sprijecila sama Biblija.
U kojoj kaze, u Ponovljeni zakon 32:8-9:

"Kada je Visnji bastinu dijelio narodima,
kad je razmjestao sinove covjecje,
odredi im medje po broju Bozjih sinova
tad Jahvu (Jehovu) njegiov narod zapade,
Jakov bi njegova bastina.


Dakle, Jahve je Bozji sin kome je Visnji dodijelio brigu oko Jakovljevog naroda. Dakle Jakov se hrvao s Jahvom, Bozjim sinom, a ne Visnjim itd.

Zato ja bez imalo sumnje koristim Rijec Allah i nemam nikakvih dilema da oznacim Jedinoga Boga, Svestvoritelja, Gospodara svemu, Vladara Sudnjeg dana.
Pazite, ja nema prepreka da priznam i pozdravim Istinu ma gdje ona bila: kod komunista, hriscana, muslimana, budista, alpinista, naucnika.... i da ukazem na laz ma gdje ona bila.
Jer je Allah rekao da On nema ni sinove ni kceri, da ga ne svladava umor niti Mu treba pomocnik, da je On Apsloutni Gospodar i ja vjerujem i znam da jeste. Poslanike ljudima je slao da bi one koji vjeruju osnazio i sacuvao na putu koji sigurno vodi Njemu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
OK, vidim da insistiras, to je u redu....

Mozes li za pocetak moga odgovora napisati koliko je i s kim imao Bog Saveze?
Navedi mi borjeve pod kojima ih mogu naci u Bibliji. Moze?
Onda cemo vidjeti da zajedno nadjemo odgovore na tvoje pitanje. Unaprijed kazem: dobro dosao u islam, u vjeru Abrahamovu.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Bog u Kur'au jasno kaze: ako sumnjate u Kur'an pokusajte svi zajedno bar jedan ajet napisati ....
veliki je to izazov i do danas nije niko mogao, a niti ce - do Sudnjeg dana.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


Nebesa i Zemlja su postali po Bozjoj Volji i opstaju po Bozjem Zakonu.
Mi znamo samo koliko nam On daje (sjeti se da ima bolesnika koji ne znaju nista).
Kur'an nema problema s naukom, za razliku od Biblije koja ima.
Darwin nije dokazao nista sto bi se protivilo Bozjem Zakonu. Niti iko ziv moze naci neki dokaz koji se protivi bnilo kojem Bozjem Zakonu, shvacas?
Oni koji slijede Darwina ili neke druge naucnike, a ne Boga, oni su dometli svoja ateisticka ucenja da bi negirali Stvoritelja.
S tim Bog Svemoguci nema poteskoca, a ni mi. Svakome svoje.

Pošto sam zamoljen da na početku tvoga odgovora dam podatak o broju saveza koja Bog učini i gde su navedena evo to sa zadovoljstvom činim:
Ovde naravno neću navoditi SVE saveze već samo 3 da bi se mogao videti isti princip koji postoji u SVAKOM savezu.

Savez sa Avraamom je Bog učinio tražeći od Avraama VERU (da poveruje Bogu) i tražeći POSLUŠNOST (bezpogovorno izvršenje) a onda obavezno sledi ZNAK SAVEZA između Boga i strane sa kojom je učinio savez.
VERA se videla kad je rečeno da ide u drugu zemlju i on je krenuo, i kad mu je rečeno da će sledeće godine dobiti sina u dubokoj starosti.
POSLUŠNOST se videla kad je hteo prineti sina Isaka po zapovesti.
ZNAK SAVEZA je OBREZANJE koji će činiti njegovo potomstvo.
Potvrđenje saveza PRINOSOM ŽRTVE.
Navedeni događaji su opisani u prvoj Mojsijevoj 12 glava i od 15 do 18 glave.

Sledeći savez čini sa Mojsijem i Izrailjcima:
Mojsije je takođe morao da pokaže VERU i POSLUŠNOST da bi dobio ZNAK SAVEZA i naravno ŽRTVOM potvrdio savez.
VERA je pokazana kad je odlazio kod faraona da pusti narod, dok je vodio narod kroz pustinju.
POSLUŠNOST kad je rečeno da oni što ga kritikuju budu progutani živi u zemlju i kad pobi sve oko teleta što mu služiše.
ZNAK SAVEZA je odmor u dan koji Bog blagoslovi.

Druga Mojsijeva od treće do 20 glave i 24 glava kao i 31 gl.13 stih.


Treći savez između Boga i vernih je načinjen početkom nove ere.

VERA u Boga i Njegovu reč o kojoj je obećao dati SAVRŠANU ŽRTVU koja TRAJNO čisti grehe jer čovek sebe ne može očistiti od krivice već samo BOG. VERA prihvata tu žrtvu kao POMIRNICU sa Duhom STVORITELJEM jer se moralo telo prineti jer telo i sagreši a koje i čije telo prineti kad su SVA ljudska grešna i sva su pod smrti zbog greha?
Treba doći telo bez greha ne od čoveka već od BOGA i ne od žene već od device da rodi telo koje će uzeti grehe sveta a to je služba Mesije.
Isaija 53 o tome govori.
POSLUŠNOST je čin kojim umiremo svojim željama a živimo da bi tvorili volju Božiju otuda i molitva glasi:,,NEKA BUDE VOLJA TVOJA,, i tako treba da živimo čineći dobro jer ljubav ne može zlo činiti.

ZNAK SAVEZA je DUH SVETI kojeg prima SVAKO ko je u savezu sa savršenom žrtvom i poslušnošću pokazuje veru.

I ovaj savez je imao ŽRTVU kao potvrdu.

Navedeno se može videti:
Jevanđelje po Jovanu 3 glava.
Isaija 9 glava i 53 glava
Matej 26 glava.
Dela apostolska 2 glava.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pošto sam zamoljen da na početku tvoga odgovora dam podatak o broju saveza koja Bog učini i gde su navedena evo to sa zadovoljstvom činim:
Ovde naravno neću navoditi SVE saveze već samo 3 da bi se mogao videti isti princip koji postoji u SVAKOM savezu.

Savez sa Avraamom je Bog učinio tražeći od Avraama VERU (da poveruje Bogu) i tražeći POSLUŠNOST (bezpogovorno izvršenje) a onda obavezno sledi ZNAK SAVEZA između Boga i strane sa kojom je učinio savez.
VERA se videla kad je rečeno da ide u drugu zemlju i on je krenuo, i kad mu je rečeno da će sledeće godine dobiti sina u dubokoj starosti.
POSLUŠNOST se videla kad je hteo prineti sina Isaka po zapovesti.
ZNAK SAVEZA je OBREZANJE koji će činiti njegovo potomstvo.
Potvrđenje saveza PRINOSOM ŽRTVE.
Navedeni događaji su opisani u prvoj Mojsijevoj 12 glava i od 15 do 18 glave.

Sledeći savez čini sa Mojsijem i Izrailjcima:
Mojsije je takođe morao da pokaže VERU i POSLUŠNOST da bi dobio ZNAK SAVEZA i naravno ŽRTVOM potvrdio savez.
VERA je pokazana kad je odlazio kod faraona da pusti narod, dok je vodio narod kroz pustinju.
POSLUŠNOST kad je rečeno da oni što ga kritikuju budu progutani živi u zemlju i kad pobi sve oko teleta što mu služiše.
ZNAK SAVEZA je odmor u dan koji Bog blagoslovi.

Druga Mojsijeva od treće do 20 glave i 24 glava kao i 31 gl.13 stih.


Treći savez između Boga i vernih je načinjen početkom nove ere.

VERA u Boga i Njegovu reč o kojoj je obećao dati SAVRŠANU ŽRTVU koja TRAJNO čisti grehe jer čovek sebe ne može očistiti od krivice već samo BOG. VERA prihvata tu žrtvu kao POMIRNICU sa Duhom STVORITELJEM jer se moralo telo prineti jer telo i sagreši a koje i čije telo prineti kad su SVA ljudska grešna i sva su pod smrti zbog greha?
Treba doći telo bez greha ne od čoveka već od BOGA i ne od žene već od device da rodi telo koje će uzeti grehe sveta a to je služba Mesije.
Isaija 53 o tome govori.
POSLUŠNOST je čin kojim umiremo svojim željama a živimo da bi tvorili volju Božiju otuda i molitva glasi:,,NEKA BUDE VOLJA TVOJA,, i tako treba da živimo čineći dobro jer ljubav ne može zlo činiti.

ZNAK SAVEZA je DUH SVETI kojeg prima SVAKO ko je u savezu sa savršenom žrtvom i poslušnošću pokazuje veru.

I ovaj savez je imao ŽRTVU kao potvrdu.

Navedeno se može videti:
Jevanđelje po Jovanu 3 glava.
Isaija 9 glava i 53 glava
Matej 26 glava.
Dela apostolska 2 glava.

Pozdrav.

Hvala na trudu. Ti si ovdje ipak prenio saveze kako su ih dozivjeli pod utjecajem "duha svetoga" odredjene licnosti.
Da te podjestim na Saveze s Avrahamom:
Prvi Savez s Avrahamom: „Kad je sunce zaslo i pao gust mrak pojavi se zadimljen zeravnjak i goruca zublja te prodju izmedju onih dijelova. Toga je dana Jahve sklopio Savez s Abramom rekavsi: Potomstvu tvojemu dajem zmlju ovu
Od rijeke u Egiptu do velike rijeke Eufrata….“ (Postanak 15:17-19)

Posto na tom teritoriju zive muslimani, potomci Avrahama, znaci da je Prvi savez s Avrahamom nagradjivanje njegovih potomaka, muslimana.


Drugi Savez s Avrahamom drze jos zidovi i muslimani, a to je:
A ovo je Savez moj s tobom i tvojim potomstvom poslije tebe, koji ces vrsiti: svako musko medju vama neka bude obrezano. Obrezujte se i to neka bude znak Saveza izmedju mene i vas.“ (Postanak 17:1-11)


Vise s Avrahamom nema Saveza, Treci Savez je sa Isakom:
„Ipak ce tvoja zena Sara roditi sina, nadjeni mu ime Izak. Savez svoj s njime cu sklopiti, Savez vjecni s njime i njegovim potomstvom“ (Postanak 17:19)




Zamolicu jos jednom da na ovaj nacin napsies Saveze, gdje se bez sumnje spominje i pod kojim brojem.
Nasa i naklapanja nasih predhodnika ne treba uzimati ozbiljno.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Hvala na trudu. Ti si ovdje ipak prenio saveze kako su ih dozivjeli pod utjecajem "duha svetoga" odredjene licnosti.
Da te podjestim na Saveze s Avrahamom:
Prvi Savez s Avrahamom: „Kad je sunce zaslo i pao gust mrak pojavi se zadimljen zeravnjak i goruca zublja te prodju izmedju onih dijelova. Toga je dana Jahve sklopio Savez s Abramom rekavsi: Potomstvu tvojemu dajem zmlju ovu
Od rijeke u Egiptu do velike rijeke Eufrata
….“ (Postanak 15:17-19)

Posto na tom teritoriju zive muslimani, potomci Avrahama, znaci da je Prvi savez s Avrahamom nagradjivanje njegovih potomaka, muslimana.


Drugi Savez s Avrahamom drze jos zidovi i muslimani, a to je:
A ovo je Savez moj s tobom i tvojim potomstvom poslije tebe, koji ces vrsiti: svako musko medju vama neka bude obrezano. Obrezujte se i to neka bude znak Saveza izmedju mene i vas.“ (Postanak 17:1-11)


Vise s Avrahamom nema Saveza, Treci Savez je sa Isakom:
„Ipak ce tvoja zena Sara roditi sina, nadjeni mu ime Izak. Savez svoj s njime cu sklopiti, Savez vjecni s njime i njegovim potomstvom“ (Postanak 17:19)




Zamolicu jos jednom da na ovaj nacin napsies Saveze, gdje se bez sumnje spominje i pod kojim brojem.
Nasa i naklapanja nasih predhodnika ne treba uzimati ozbiljno.

Poštovani, ne bavim se ,naklapanjima, već čitam i pišem pročitano.
Gornji markirani tekst koji si napisao(citirao) o dodeli zemlje je DAR od Boga kojim pokazuje da ima zajednicu Avraam sa Bogom ali ZNAK SAVEZA još nije dat i Bog ne pravi 10 saveza sa istom osobom niti daje 10 znakova istoj osobi VEĆ JEDAN.
Kad god je Bog davao zemljukroz celo Pismo uvek mu se žrtva prinosila.
Naravno da je jedan znak saveza sa Avraamom a to je OBREZANJE.

SVI koji su potomci Avraamovi ako su u VERU i POSLUŠNOSTI onda im ZNAK SAVEZA ima svrhu a ako nisu džaba znak bez suštine.
Zar nisu dovoljna tri primera gde se iste stvari ponavljaju jer taj princip Bog koristi UVEK kad sklapa novi savez na novoj poruci.
Muhamed mora imati savez i znak inače ...?

Avramov savez je po istom kriterijumu sačinjen kao i svi ostali a to je VERA i POSLUŠNOST pa kad Bog kaže a čovek ne veruje i opet kad Bog kaže a čovek ne čini onda se iza znaka ne možemo sakriti jer dela govore jesmo li ili nismo.
Bog dade dekalog....Bog dade savršenu žrtvu....meni mogu obrezati svaki deo tela ako mi srce nije obrezano Duhom Svetim sve je uzalud jer činim i živim po svojoj volji a zbog svoje volje i stiže smrt.
Neka bude volja Božija, mi smo hram i ako se hvalim Hristom se hvalim a ne svojim telom jer je ono prah koji hoda.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Naravno da je jedan znak saveza sa Avraamom a to je OBREZANJE.
Ja sam gore pokazao dva Saveza, i to potkrijepio stavkama iz Biblije.

S obzirom na obrezanje, Savez dakle drze jedino zidovi i muslimani? Zasto ostali ne drze?

S obzirom na zemlju datu Avrahamovim potomcima, izmedju Nila i Eufrata, dakle Ismaelcima, ona takva stoji do danas, i nema nikakvih izgleda da ce Bozji Savez bilo ko ugroziti osim s Bozjim dopustenjem.

Ako mozemo to biti sigurni, onda mozemo i da ce izmedju Isamelaca doci jedan prorok, a ko ga ne bude slusao Bog ce se snjim obracunati.
Ako nismo sigurni, onda ne vjerujemo Bibliju(Pismo).


SVI koji su potomci Avraamovi ako su u VERU i POSLUŠNOSTI onda im ZNAK SAVEZA ima svrhu a ako nisu džaba znak bez suštine.
Zar nisu dovoljna tri primera gde se iste stvari ponavljaju jer taj princip Bog koristi UVEK kad sklapa novi savez na novoj poruci.
Muhamed mora imati savez i znak inače ...?
Ja se naravno slazem, jer biti tjelesni potomak bez vjere, sa bilo kakvim tjelesnim znakom, pa i zrtvom, nema nikakav pozitivan znacaj.
Slazes se?
I ja mislim da da.
E gledaj sada sta Kur'an kaze vjernicima kako da se izjasne o svojoj vjeri i o drugim vjerama:
"Najbolji je onaj koji cini dobra djela i slijedi Ibrahimovu (Avrahamovu), pravu vjeru" - 4:125

Dakle, pravi vjernici su sljedbenici Avrahamove vjere, "koji nikoga ravnim Allahu (Bogu Svevisnjem, Jedinom) nije smatrao" (Kur'an)

Ko jos osim muslimana i svih poslanika ukljucujuci Hristosa, kaze da je Avrahamove vjere?

Zar onda Kur'an ne nosi taj Znak koji ti tako pomno zelis istraziti?

Bog kaze: u svemu je Znak, u nama samima u Svemiru, svuda oko nas.

Najava Muhammeda a.s. je jasno naznacena Biblijom: covjek koji ne zna citati donosi Rijeci iz Knjige, Bozje Objave!

Bog dade dekalog....Bog dade savršenu žrtvu....meni mogu obrezati svaki deo tela ako mi srce nije obrezano Duhom Svetim sve je uzalud jer činim i živim po svojoj volji a zbog svoje volje i stiže smrt.
Ovo si lijepo rekao iz Kur'ana: vazno je da je srce obrezano.
Hristos jeste bio obrezan, ali neki tvrde da Muhammed a.s. nije, da se rodio takav.

Svi mi pripadamo Allahu i Njemu se vracamo, bez sumnje. Svi cemo kusati smrt, savko ko se rodio (osim ako Bog drugacije ne uredi), pa i mi.

Pozdrav tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Pozdrav Hariju.
Malo mi bežiš od teme ali dobro.
Znak saveza nije pripoda i sva čuda već lična stvar prepoznatljiva nekim delom između onog što čini SAVEZ sa Bogom.
Taj znak tražim od Muhameda da bih znao da je od Boga stiglo a ne od anđela jer anđela ima svakakvih.
Možeš se ti predstaviti kao ja ako bi bio buntovan i reći u moje ime šta god želiš, razumeš?

Pismo govori da je Mesija posebno pomazani za žrtvu i da se to zbilo na Mesiji.
Ako to neko demantuje ruši mnoge proroke iz Pisma.

Pismo uči da je hram i sačinjen radi pomirilišta gde se žrtva prinosila i Bog obeća da pošto krvživotinjska ne može uzeti greha treba ljudska krv doći koja će trajno ukloniti smrt i greh od onih koji imaju tu žrtvu i slave Boga za tu MILOST.

Mesija je VEĆ BIO ne dolaze dvojica Mesija već JEDAN a sad dolazi ISTI kao CAR nad carevima da vlada a ne da strada.
Satana će biti zatvoren a buntovnici pobijeni dok Isus uzima verne i nosi kao zrelo žito u žitnicu na večeru da prime krune i zvanja a onda silaze da vladaju zemljom jer je Adam trebao vladati ali ga satana prevari i pošto ga nadvlada onda je nad njim.

Bez Mesijine pomirnice nemamo mir sa Bogom ma šta god učinili ničim ne možemo platiti dušu.
Sve je Božije i ništa mu ne treba osim vere i slave. Ni zlato ni kuće ni naša dela sebičnosti ni bilo šta osim svete krvi i tela koje po Bogu dođe da OTKUPI jer je Mesija i došao da otkupi i SPASE SVE koji Ga veruju jer bez te ŽRTVE džabe sve.

Razmisli.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ne bjezim, dragi moj.
Jedino do cega bjezim jesu naklapanja i ushicenja naklapanim.
Po kojem je biljegu prepoznao zidovski svecenik da je Muhammed a.s. Bozji Poslanik, a to se sada ne zna, je nesto vrlo neobicno sto upucuje na manipulaciju dokazima. Druge manipulacije koje ti navodis su jako rasirene, njih sire revni sljedbenici odredjenih ucenja koja nemaju istinsko utemeljenje u objavama Hristosa i prijasnjih poslanika. jedan od razloga spustanja Kur'ana, Knjige Radosne vijesti i Opomene, jeste odgadjanje Dana Suda. Bar bi to trebalo biti jasno, Hristos je govorio:bdijte, samo sto nije dosao. Kasnije je rekao: Samo Bog, Otac, zna kada ce biti. Na taj nacin je dao do znanja svim vjernicima da on nije Bog, da on nije Otac, da nije Svemoguc i da se pokorava, kao i Avraham, ili Muhammed a.s. Takodje raspolucivanje Mjeseca (od cega postoji NASIN snimak), ako to nisu dovoljni znakovi, i sami tekst Kur'ana koji razjasnjava sve od Pocetka, onda ja ne znam izmisiti neki drugi znak.
Vjeruje se da je Muhammed a.s. lijecio ljude, podizao iz mrtvih itd. ali ja mogu u to vjerovati ili podizati na najveci nivo vaznosti, ukoliko bih od Muhammeda a.s. htio naciniti neko bozanstvo ili bar neku posebno prisnu vezu njega i Boga.
Kur'an kaze: ne praviten razliku medju poslanicima!

Vrlo bitno uputstvo, inace bi covjek mogao da sumnja da Bog od pocetka nije slao najbolje u odredjenom vremenu.
I onda bi mogao postati poslanik Sarine vjere koja vodi u tesko stradanje onoga koji je slijedi.

Zato se ja ne igram mislima bivsih filozofa relgije koji su i nacinili ruglo od religija.
 
Učlanjen(a)
15.09.2011
Poruka
86
Allah dž.š...

Sta mislite o islamu i muslimanima,i islamskoj vjeroispovjesti....:???:
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Muslimani imaju dobar pristup molitvi. Imaju veru da to što čine je dobro.
Muslimanke se oblače kako priliči i koliko sam upoznat ne stupaju u odnose pre braka.
Poštuju porodičnu hijerarhiju,poštuju vernike svoje veroispovesti.
Hrane se ispravno. Ne konzumiraju alkohol.

Dve stvari su promašili po mom razumevanju:
1. Negiraju Isusa kao jagnje koje je uzelo grehe sveta.
2. Ne veruju da je Duh sveti u vernicima koji imaju Isusa kao žrtvu pomirnicu.

Da te 2 stvari isprave bili bi bolji vernici od mnoštva hrišćana.
Kako mislim tako i govorim.
Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Muslimani imaju dobar pristup molitvi. Imaju veru da to što čine je dobro.
Muslimanke se oblače kako priliči i koliko sam upoznat ne stupaju u odnose pre braka.
Poštuju porodičnu hijerarhiju,poštuju vernike svoje veroispovesti.
Hrane se ispravno. Ne konzumiraju alkohol.

Dve stvari su promašili po mom razumevanju:
1. Negiraju Isusa kao jagnje koje je uzelo grehe sveta.
2. Ne veruju da je Duh sveti u vernicima koji imaju Isusa kao žrtvu pomirnicu.

Da te 2 stvari isprave bili bi bolji vernici od mnoštva hrišćana.
Kako mislim tako i govorim.
Pozdrav.


Ja sam zakljucio citajuci neke tekstove Kurana, da muslimani priznaju Isusa, u Kuranu nazvanog Isa, kao i njegovu smrt na krstu, i vaskrsenje.
Kuran pominje i Jovana Krstitelja, i Mariju - Merjimu, i dogadjaje vezane za njeno cudesno zacece, Isusovo rodjenje, itd...

Posedujem i jednu knjigu izdanja islamske zajednice iz Sarajeva, koja nosi naslov `Kuran je u pravu kada kaze.
U njoj se na jedan progresivan nacin objasnjava Biblijski izvestaj o Avramu i njegovom sinu Isaku koga je po Andjelovoj zapovesti hteo da prinese na zrtvu, kao i ovnu koga je prineo u zamenu za svoga sina, i sibmbolika ove price koja se ispunila u Hristu i njegovoj zrtvi na krstu koju je prineo kao nevino Bozje jagnje...

Imam cak informaciju, da je sam Muhamed davao neke izjave u vezi drugog Hristovog dolaska, od kojih jedna otprilike glasi `Isus sin Marije, uskoro ce se vratiti kao pravedni sudija, dan kada ce puhnuti u Sur, i tada ce se prestraviti svako ko je na zemlji, svi ce njemu doci ponizeni..

Inace slazem se da su muslimani danas po moralu daleko od onih koji sebe nazivaju Hriscanima, a koji se u svakom pogledu izjednacavaju sa svetom, kako u oblacenju, tako i u ponasanju, i odnosu prema sebi i svetu oko sebe..
Neko bi rekao `To je samo forma, da to je samo forma, ali i odelo i ponasanje mnogo govore o jednom coveku ili zeni, sta je usrcu to se pokazuje i u praksi, i u nacinu odevanja...
 
Natrag
Top