Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.337
Nebi da petljam ;) ja kad sam van stana kod komsije iznad mene ili na ulici imam net .... takodjer iz primace povezujem se na Smart.tv u drugoj sobi dal sa PC ili preko tel Screen Mirroring itd..... ne znam kojeg provajdera imas ali ako si u DE i nemas signal od hodnika do sobe provajdera Sofort kündigen ;)

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
07.12.2019
Poruka
196
Da li mi je bolje uzeti android box na koji mogu prikljuciti internet na kabl ili ovaj mali uredjaj ?
Zbog interneta pitam jer mi je ruter u hodniku a tv u sobi,i nije pun signal u sobi.
Bolje se informisati sada...

Ako ti je signal slabiji u sobi radije uzmi android box i povezi ga sa ruterom putem LAN/ethernet kabla. Ja imam box u dnevnom boravku koji je spojen LAN (ethernet) kablom i radi ko zmaj. A drugi box mi je u sobi i on ide preko WiFi-ja i ponekad imam problema sa spajanjem na VPN jer mi je slabiji signal. A kako si u DE trebat ce ti VPN sigurno.

Inace, uzeo sam ovaj box u 12/2019 (4G 64G) za cca 30 USD (tada): https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

I dodatno sam uzeo ovaj daljinski da si olaksam zivot jer je daljinski koji dodje uz taj box (kao i vecinu drugih) blaga katastrofa). Kostao me 8 USD (tada): https://www.aliexpress.com/item/330...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Naravno imas i boljih boxova ali i bolje kostaju :)

Pozz
 
Učlanjen(a)
28.02.2020
Poruka
34
Vodafone je provajder,net je ok nisam imala problema do sada jedino sto su mi rekli kada su prikljucili ruter da je to obican i ako hocu bolji i brzi da se to dodatno placa. Signal u sobi nije pun jer je soba u g malo dalje.
Ima internet ali signal je jedva na polovini.Zato sam pitala sta mi je bolje.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.337
Vodafone je provajder,net je ok nisam imala problema do sada jedino sto su mi rekli kada su prikljucili ruter da je to obican i ako hocu bolji i brzi da se to dodatno placa. Signal u sobi nije pun jer je soba u g malo dalje.
Ima internet ali signal je jedva na polovini.Zato sam pitala sta mi je bolje.
1. Koju brzinu imas? Koliko placas? pitam zato sto mi kolega kod istog ima mislim 16Mbit/s .... sa speedtest ne dobije ni 10...

Ako imas obican ruter prikljuci leptop na njega sa LAN kablom znaci direkt i napravi speedtest
Kod:
https://speedtest.unitymedia.de#speedtest_init

Ja imam 120Mbit/s i Horizon Box preko njega ide sve nikad problem .. tu i tamo napravim speedtest sa LAN kablom info radi dobijem ono sto placam...

Pozdrav
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.337
@natasa_d

Pogledaj ..

"Unitymedia Horizon im Test: All-in-One-Box für Internet,Telefon und TV"

Kod:
https://www.onlinekosten.de/testbericht/unitymedia-horizon.html

Edit:
Ja imam od njih Apk bez novcane nadoknade npr u gostima si i ne zelis da propustis Film preko Apk programiras snimanje i kad dodjes kuci odgledas Film preko Horizon Box-a
Pozdrav
 
Učlanjen(a)
28.02.2020
Poruka
34
1. Koju brzinu imas? Koliko placas? pitam zato sto mi kolega kod istog ima mislim 16Mbit/s .... sa speedtest ne dobije ni 10...

Ako imas obican ruter prikljuci leptop na njega sa LAN kablom znaci direkt i napravi speedtest
Kod:
https://speedtest.unitymedia.de#speedtest_init

Ja imam 120Mbit/s i Horizon Box preko njega ide sve nikad problem .. tu i tamo napravim speedtest sa LAN kablom info radi dobijem ono sto placam...

Pozdrav
Ping : 12 ms
Download : 87,63 mbps
Upload : 12.20 mbps
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.337
Jos da dodam kad sam presao na tarifu 120Mbit/s izmjenili su....

Mit der Umstellung auf EuroDOCSIS 3.1 werden z. Zt. bis zu 1 Gbit/s im Download und 50 Mbit/s im Upload erreicht.

Zusätzlich zum HFC werden Geschäftskunden auch vereinzelt reine Fibre-Anschlüsse angeboten. Hierbei sind bis zu 10.000 MBit/s (10 GBit/s) sowohl im Download als auch im Upload möglich. Hierfür werden neue Glasfaser-Verbindungen bis zum jeweiligen Kunden verlegt.

Das Coax-/Glasfaserleitungs-Netz bzw. Hybrid-Fibre-Coax-Netz (kurz HFC)

----------‐

Promjenom na EuroDOCSIS 3.1, npr. Trenutno je dostignut do 1 Gbit / s za preuzimanje i 50 Mbit / s za prijenos.


Osim HFC-a, poslovnim kupcima povremeno se nude i veze od čistog vlakana. Do 10.000 Mbit / s (10 Gbit / s) mogući su i u preuzimanju i u prijenosu. Za to se postavljaju nove optičke veze odgovarajućem kupcu.


Koaksijalna / optička mreža ili hibridna vlakno-koaksijalna mreža (ukratko HFC)

Pozdrav
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.337
Ping : 12 ms
Download : 87,63 mbps
Upload : 12.20 mbps
I ti jos imas ruter? idi u Vodafon zastupnistvo u tvojoj blizini... reci nek ti pogledaju tvoj prikljucak tj. dal je moguce da predjes na Horizon Box iz razloga sto kod mog prijatelja nije moguce jer je instalacija stara pa im se.ne isplati mijenjat kablove i navedeno u mom predhodnom postu... imas to sve sa Horizon Box koliko mi poznato i sa 50Mbit/s uglavnom predji sa rutera na Horizon Box jer ako ti kablovska ide preko njih nemas sve HD kanale preko kablovska dok preko Box imas sve... ja placam Kabel Tv... Telefon i internet 72€ mjesecno uz Horizon Apk i do 5 Tel brojeva besplatno do 500MB .. ja uzeo 2 kartice ... naravno besplatno

Pozdrav
 
Natrag
Top