Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
330
Imam problem sa android box-om izgleda... Prilikom prebacivanja tv programa (Live TV) ton mi se automatski smanjuje skoro na minimum. Onda pojacam ton i sve se cuje normalno, ali kad prebacim na neki drugi program opet se ton smanji skoro na minimum. I tako se ganjam sa tonom vec vise vremena... Jos gore, kada gledam nesto iz videoteke (VOD) cuju se pozadinski zvuci npr. publika kada gledam Stand up show ili sporedni zvuci kada gledam neki film ali glavni protagonisti filma samo otvaraju usta i ne cuju se cak ni kad pojacam ton. Ovo sa VOD nije bilo do danas...

U pocetku sam mislio da je problem u listi ili MAC-u ali sad mi se cini da je problem u mom box-u (android9.0). Da li je neko imao slican problem? Koja su podesavanja potrebna u androidu za audio? Zaista nisam nista dirao i ovo se pojavilo samo tako. A bez tona sve je drugacije...
Za početak:
1. kako ti je box povezan sa TV-om, HDMI kabelom? Ako da, probaj drugi ulaz na TV-u, provjeri kabel, zamjeni ga s drugim pa vidi ima li promjena.
2. je li se isto događa kad puštaš bilo koji sadržaj preko box-a, ili samo kad ide TV lista (youtube i sl)?
3. zvuk na box-u bi uvijek trebao biti pojačan na maksimum a jačinu onda kontroliraš sa jačinom zvuka na TV-u. Neki box-ovi znaju kod nestanka struje ili prisilnog gašenja vratiti postavke zvuka na početne i nije pojačan do kraja.
4. prvo pregledati ovo gore pa onda ići sa postavkama audio izlaza iz boxa premda ne vjerujem da se tamo što dogodilo ako nisi nešto slučajno poremetio.
5. i da, vjerujem da si već pokušao napraviti reboot box-a
 
Učlanjen(a)
07.12.2019
Poruka
196
Hvala na detaljnom odgovoru!

1. Box je povezan sa TV-om preko HDMI kabla, da. Ovo je moguci problem posto mi je kabl skroz savijen iza TV-a bas kod ulaza HDMI kabla u TV (TV visi na zidu pa ne moze drugacije). Ali sad nemam drugi HDMI kabl da probam. Opet, ne znam da li je moguce da se cuju pozadinski zvuci a glavni junaci ne (samo otvaraju usta) ako je problem u HDMI kablu?
2. Kad ukljucim npr. STBEmu i odaberem neki program onda mi se to desava. Isto se desava i kada pokrenem neki film ili seriju u STBEmu. Takodjer, kada premotavam film ili seriju. Skroz cudno. Ali evo sad gledam YouTube i IPTV Smarters i sve se cini normalno. Znaci STBEmu me zeza? Nije mi jasno kako bi STBEmu mogao smanjivati ton androida prilikom svakog prebacivanja kanala?
3. Ovo sve radim bas kako si opisao.
4. Ok.
5. Naravno.

Edit: Sad gledam postavke u androidu. Settings > Device Preferences > Sound. E, tu mi nije ukljucen Enforce Safe Volume (sto je po meni ispravno). Pod Audio Device mi stoji HDMI Bitstream. I pod Surround Sound mi stoji Auto. Nista ja to nisam dirao.

Edit II: Sad sam prebacio pod Audio Device na Spdif Passthrough i pod Surround Sound sam stavio Manual i ukljucio sve moguce formate (Dolby Atmos, AC3, E-AC3, DTS, DTS-HD, AAC i Dolby TrueHD) i cini se da radi sve normalno. Nadam se da sutra nece biti problema.

Hvala na ljubaznosti i pomoci! Pozdrav :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
23.03.2013
Poruka
14
Pomoć. Gde mogu skinuti poslednj verziju playera za gledanje iptv preko mac adrese za win 10 od 32 bita. Interesuju me sfvip i stalker player
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pomoć. Gde mogu skinuti poslednj verziju playera za gledanje iptv preko mac adrese za win 10 od 32 bita. Interesuju me sfvip i stalker player
u prvom postu teme o plejeru.........

 
Učlanjen(a)
05.02.2020
Poruka
72
zna li netko čiji je server iptvworld.ml?
i kako do njega doći, dobra lista ima i naših kanala!?
pozdrav svim forumašima!!!
 
Učlanjen(a)
07.12.2019
Poruka
196
Da li vam radi:

Kod:
http://mag.clientportal.link:80/c/

preko STBEmu??? Izgleda da je i taj zasticen :( Cini se da sve manje i manje portala radi preko STBEmu.
 
Učlanjen(a)
30.06.2013
Poruka
337
ma da nordic na portu 2095 je sa milion dns....

Kod:
http://iptvworld.ml:2095/c/

izvlaci se skeniranjem on bez problema

Pogledajte prilog 126435Pogledajte prilog 126436Pogledajte prilog 126437
boki ako ti nije sta da li mozes pogledati kako ti nordic radi sa nekom linijom max 1 konekcija.
Usicam bez problema macice cak iz istog grada u kojem sam ja ali nije gledljiv.
nisam banovan i api komanda kaze da je OK.

Da li vam radi:

Kod:
http://mag.clientportal.link:80/c/

preko STBEmu??? Izgleda da je i taj zasticen :( Cini se da sve manje i manje portala radi preko STBEmu.
taj ti server uredno radi sa SFP i vazecim makom.
pozdrav
 
Natrag
Top