Ima li na forumu proroka?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.332
Je li bio grub prema njima kada je Mariju prepustio Jovanu?

Je. Za takav prekršaj se u pakao ide.

Nije naravno. Isus je dosledan u onome što govori. Duhovni su iznad svetovnih.

Ne mantraš li baš ti da je Jakov, Isusov rođeni brat kako tvrdiš, bio prvak Jeruzalemske Crkve, kud ćeš duhovnije?

Opet menjaš temu.

Luka 2,7 je jasan. Prvo dete Mariji..jednostavno to ne možeo preskočiti.

Kad žena rodi svoje prvo dijete, muško dijete, je li taj "muškić" njezin prvorođenac? JE!

Ako ova žena do kraja svoga života ne rodi više nijedno dijete, je li njezin sin prestao biti njezin prvorođenac? NIJE!

Dakle, Isus je Marijin i prvorođenac i jedinac.
--------------------

Pitaj ljude koji su "sinovi jedinci" i nemaju sestre, je su li oni svojim roditeljima i "prvorođenci". :ludd/:
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ne mantraš li baš ti da je Jakov, Isusov rođeni brat kako tvrdiš, bio prvak Jeruzalemske Crkve, kud ćeš duhovnije?

Isus ne gleda ono što je na očima. Jakov je svakako bio veran i kasnije je i život dao za Hrista, ali Jovan je najpostojaniji od svih.

Dakle, Isus je Marijin i prvorođenac i jedinac.

Biblija kaže samo prvenac. Kada bi se izrazi tako neprecizno izgovarali onda ništa ne bi mogao znati..sve bi moglo biti dvosmisleno. Ne znaš koliko time štetiš Biblijskoj objavi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
A što ti sada bi pa priznade da su Marija i sveti Ivan živjeli zajedno nakon Isusove smrti????

Opet skrećeš temu.

Znači, prvenac jeste prvi u odnosu na ostale. Jedinac je jedan jedini. Čemu mudrovanje kad su izrazi potpuno jasni? Takođe, Matej 1,25 kaže da "ne pozna dok ne rodi". Ne kaže do smrti ne pozna...već "do rođenja Hrista". Sama odrednica je jasna...da je nakon toga imala odnose sa Josifom kao i svaka žena u zakonitom braku. Marija je imala dece no, Isus ne gleda na taj segment, vać na duhovni. Jovan je zaista duhovno dete preče od telesne.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zar Hristos to nije indirektno rekao kada su ga tražili braća sa majkom(a Jovan upravo kaže da oni nisu verovali u njega u jednom momentu obeshrabrenja) te Isus kaže ko su braća i mati i otac..oni koji Ga veruju. Jovan je bio veći Isusu jer je bio uz voljenog Učitelja uvek..dok braća rođena i ostali apostoli nisu. Isus ne gleda na oči što je i ko je..već u srcu.
Znaci ti tvrdis da je Isus zlotvor koji majku predaje komsiji na staranje i razdvaja porodicu?

I to je uradio zasto, zato sto je "Jovan bio bolji vernik"?

Covece, ni po cemu Jovan nije "pravedniji" i bolji vernik od Jakova, cak su ga zvali nadimkom "pravedni", pa bi bilo besmisleno da je predaje Jovanu! Prosto nema razloga za to, ako vec ima rodjenog sina!

Pises nebuloze!

Jovan je duhovni sin i brat više od rođenih. Ti gledaš što je na očima ali u duhovnom svetu to nije tako. Isus nije tako gledao.

Ja gledam sve, a ti ne vidis nista, jer ne zelis da vidis!

Nema razloga da je preda Jovanu, jer Jakov nije bio nista manje vernik od Jovana. Obojica su bili apostoli, Jakov je cak vodio crkvu u jerusalimu!

Prirodno je da je preda onom koji je njena krv, a ne nekom trecem! Da bi je predao nekom trecem, Jakov bi trebalo da bude pokvarenjak najveci!

Znaci iznosis ovde nelogocnosti i nebuloze!

Luka 2,7-prvorođeni sin. Šta bi više?

Kontekst? Ignorises kontekst i pravis se kao da ne vidis ocito! Objasnio sam!

Kada bi bilo ono što želimo čuti. Ali zato postoji izraz "jedinac" i "prvorođeni". Nema smisla ovo izjednačavati ako se ističe kao posebno.

Sve ima smisla jer kontekst to potvrdjuje, a ti ne mozes ovo potvrditi sto pricas!

Da je namera pisca bila da izrazom "prvorodjeni" aludira na jos Marijine dece, to bi u nastavku i pisalo, i u rodoslovu! Medjutim u nastavku se on poziva upravo na Mojsijev zakon o prvorodjencu, pa je logicno zasto je upotrebio taj termin par stihova ranije!

Tebe obara sam kontekst tog poglavlja!
A ni ostalim izdvojenim stihovima kojima nesto pokusavas dokazati, ne mozes!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Luka 2,7 jasno kaže prvenac Mariji. Mire, sve preko toga je nepotrebno. Da je Isus jedini, bio bi nazvan jedinicem. Izrazi postoje da bi se shvatili onako kako treba, u svom izvornom značenju.

"znači tvrdiš da je Isus zlotvor"...je tvoj komentar i tvrdnja a ne moja. Isus je iskoristio svoj autoritet i pravo da izdvoji Jovana u odnosu na ostale. Misliš da Isus nema to pravo?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.332
Luka 2,7 jasno kaže prvenac Mariji. Mire, sve preko toga je nepotrebno. Da je Isus jedini, bio bi nazvan jedinicem. Izrazi postoje da bi se shvatili onako kako treba, u svom izvornom značenju.

"znači tvrdiš da je Isus zlotvor"...je tvoj komentar i tvrdnja a ne moja. Isus je iskoristio svoj autoritet i pravo da izdvoji Jovana u odnosu na ostale. Misliš da Isus nema to pravo?

Kad žena rodi svoje prvo dijete, muško dijete, je li taj "muškić" njezin prvorođenac? JE!

Ako ova žena do kraja svoga života ne rodi više nijedno dijete, je li njezin sin prestao biti njezin prvorođenac? NIJE!

Dakle, Isus je Marijin i prvorođenac i jedinac.
--------------------

Pitaj ljude koji su "sinovi jedinci" i nemaju sestre, je su li oni svojim roditeljima i "prvorođenci". :ludd/:

Znaci ti tvrdis da je Isus zlotvor koji majku predaje komsiji na staranje i razdvaja porodicu?

Sve do jučer je na mene "nasrć'o k'o junac", opovrgavajući moje tvrdnje da je Mariju u svoj dom primio sveti Ivan, a evo ga od jučer popodne on ovo tvrdi. Čovjek je "virtuoz u 'samo-sranju'".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Stalno pokazuješ da Biblijski tekst ne shvataš ozbiljno.

Prvenac Marije ističe da joj je prvi, prvi rođen. Kasnije vidimo tekstove koji pominju braću i sestre Isusove bez konteksta da su rođaci. To su upravo Marijina deca. I ništa strašno imati decu. Baš ništa.

A fraze i žargini nemaju ovde mesta.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve do jučer je na mene "nasrć'o k'o junac", opovrgavajući moje tvrdnje da je Mariju u svoj dom primio sveti Ivan, a evo ga od jučer popodne on ovo tvrdi. Čovjek je "virtuoz u 'samo-sranju'".

Ne, nije on virtuoz... samo sledi svoju "svesvetu" u glavu udarenu vračaru iz Maine-a. Godinama je ista laprdala o tome kako su vrata milosti zatvorena 22.10.1848, da bi naprasno (nakon koje litre octa) zabrinuta za sudbinu svoje dece (od kojih su možda neka i Batesova) izmislila "viziju" o "odškrinutim" vratima ("Investigative judgement") koja je i dan danas dogma kulta kod kojeg je sve promenljivo (osim klanjanja suboti, i sleđenja u glavu udarene plagijatorke) i pod uticajem vizija dokonih "istraživača Pisama", samoproklamovanih "proroka"....

Dakle, za njih je svojstveno da danas (ili čak decenijama) tvrde jedno, da bi naprasno tvrdili drugo, a sve to "potvrđivali" Pismima.

Shodno tome, po njima, a oni tvrde da je Duh Sveti doslovni fizički autor Svetog Pisma, isti, Duh Sveti, NE ZNA ŠTA GOVORI, dakle malouman je.

Ako to nije Hula nad Hulama, onda ništa hula nije.

PS. Kao i svi Mileriti, i on, ne samo da menja "učenje" kako mu vetar dune, nego je i nasrtljiv, jednom rečju nedokazan.
 
Natrag
Top