Ima li na forumu proroka?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ne, vec ja govorim o metodi Luja Pastera! To sto tvoji fact chekeri pominju nekakvu Kohovu metodu, je dezinfirmacija. Ja o tome uopste nisam govorio!

Paster je nakon izolacije virusa (cistog uzorka - dobijenog tripsinizacijom) dokazao da se on moze preneti i na drugu zivotinju! Odnosno da moze izazvati identicne simptome!

Tvoji doktori niti imaju cist uzorak, niti su njime zarazili ikog, da bi dokazali da je to uzrok bolesti! Molim lepo!

Ovo cini virus ---> nepostojecim!
Zato sto nije postovana procedura, ni kod same izolacije ni kod klinickog ispitivanja dobijenog uzorka!
Slična je i "kohova" metoda jer isti postupak koristi. Ali ova metoda se primenjuje, na bakterije a ne viruse. Taj postupak. Da se zarazi osoba, da bi se utvrdilo da je to ta bolest.

Međutim, postoji problem jedan kada su virusi u pitanju. Ne raguju isto kao bakterije. Zato je ta metoda koju promovišeš pogrešna.

Zato je usavršena Malisova metoda izolacije virusa 1983 godine
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Ja ću na sebe preuzeti brigu da ovo ne padne u zaborav.

Ne brini, neće se zaboraviti.

Ali ni ovo se neće zaboraviti:

"Jedna žena me je nazvala i rekla da teško diše već 3 dana (nakon cijepljenja). Molio sam molitve oslobođenja nad njom preko telefona i pogodite što se dogodilo?
Nakon molitve pitala je: "Što je ovo bilo? Kakve su to molitve? Pluća su mi se otvorila!"
To znači da postoji duhovna komponenta u ovome. Zašto? Jer je ovo iz pakla, od samog vraga. Što mislite, tko nadahnjuje Billa Gatesa?* Njihov gospodar je đavao.
Molitve oslobođenja su otvorile pluća ovoj ženi i ponovno je mogla disati. I ne morate vjerovati, ali je istina. Bog zna da je istina, ona zna da je istina i ja znam da je istina. Govorim ljudima da idu kod svećenika i uzmu egzorciziranu sol i ulje i da ih upotrebljavaju, jer ovo nije samo fizička bitka već i duhovna. Naša borba nije protiv krvi i mesa, nego protiv poglavarstva, protiv vlasti, protiv upravitelja tame ovoga svijeta! (Ef 6,12)
fr. Isaac Relyea

izvor:


kao i ovo:


https://kyrios.hr/2021/09/11/sokant...6_zaoDigQBNl3CTQVX2DusKr9mGMbJ5z1vnbYc1jXh538


i ovo:


https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=1749590885251022




Vidi, Jovan se (kao što je to i očekivano od Milerita) previše uzdao u prijavljivanje, te je sada zbog tog prijavljivanja, rasprava o Covidu - 19 i Bogu prebačena ovdje, a tu joj nije mjesto.

No, dobro, gdje god da se raspravlja o tome, čekat će ih razotkrivanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Slična je i "kohova" metoda jer isti postupak koristi. Ali ova metoda se primenjuje, na bakterije a ne viruse. Taj postupak. Da se zarazi osoba, da bi se utvrdilo da je to ta bolest.

Međutim, postoji problem jedan kada su virusi u pitanju. Ne raguju isto kao bakterije. Zato je ta metoda koju promovišeš pogrešna.

Zato je usavršena Malisova metoda izolacije virusa 1983 godine

Sta je Luj Paster pogresan?

Dokazi ti meni da su oni izolovani virus (mada ga nisu pravilno izolovali), ubrizgali nekome i dokazali da je upravo taj izdvojeni RNK uzrocnik bolesti? Dokazi da su posmatrali razvoj bolesti u labaratorijskim uslovima, i da su simptomi bili isti kao kod osobe od koje su uzeli uzorak?

Mozes li mi to dati?

Zato je usavršena Malisova metoda izolacije virusa 1983 godine

Po toj metodi i HIV je proglasen za uzrocnika.. A opet imamo isto, da osobe koje ga nose, su samo asimptomatski nosioci.. To je dokaz da ta metoda ocigledno negde ima propuste..

Zato naime i imamo ovoliki broj pozitivnih asimptomatskih slucajeva Covid-a po celom svetu..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Sta je Luj Paster pogresan?

Dokazi ti meni da su oni izolovani virus (mada ga nisu pravilno izolovali), ubrizgali nekome i dokazali da je upravo taj izdvojeni RNK uzrocnik bolesti? Dokazi da su posmatrali razvoj bolesti u labaratorijskim uslovima, i da su simptomi bili isti kao kod osobe od koje su uzeli uzorak?

Mozes li mi to dati?

To je zastareli metod i neprimenjiv na viruse. Virus i bakterije se ne izoluju na isti način.

Po toj metodi i HIV je proglasen za uzrocnika.. A opet imamo isto, da osobe koje ga nose, su samo asimptomatski nosioci.. To je dokaz da ta metoda ocigledno negde ima propuste..

Zato naime i imamo ovoliki broj pozitivnih asimptomatskih slucajeva Covid-a po celom svetu..


Misliš da ni HIV nije izolovan kako treba?

Ne znam da li smemo otvoriti drugu slicnu temu?

Ja se slažem...otvori novu temu slobodno. Verujem da nije problem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To je zastareli metod i neprimenjiv na viruse. Virus i bakterije se ne izoluju na isti način.

O cemu ti pricas? Paster je radio sa virusima! Napravio je prvu vakcinu protiv besnila! Dakle, metod koji je on koristio treba da koriste i danas! Pa cak i da je zastareo, osnove moraju biti iste, barem u oblasti koja se tice posmatranja razvitka bolesti u labaratorijskim uslovima!

Luj Paster je nakon izolacije uzrocnika dobijeni virus ubrizgavao drugim zivotinjama subduralno, zatim je u labaratorijskim uslovima posmatrao razvitak bolesti kod istih, i to je dokumentovao. Zivotinje su imale iste simptome, a tok bolesti je bio isti, sa latentnim zavrsetkom! Zatim je napravio vakcinu, i to je sve zajedno sa prakticnim primerom prezentovao javnosti!

Dakle, ono sto je on postigao se ne moze negirati, dok ovi nemaju prakticni primer, niti dokaz da je ono sto su izdvojili uzrocnik bolesti! Jer nisu posmatrali razvitak bolesti u labaratorijskim uslovima!

Prica o nekakvom "umnozavanju virusa u epruveti", na nekom kanceroznom tkivu (kancerozno tkivo se inace brzo raspada i celije umiru), ne dokzuje da je bas taj RNK molekul odgovoran za bolest i smrt!

Misliš da ni HIV nije izolovan kako treba?

Jesu li oni zarazili nekog sa izolovanim virusom HIV-a? Evo ti mi navedi, ja sam mozda nesto i prevideo! Eksperimentisali su sa majmunima, sa covekom nisu!

Isto tako mi dokazi da su nekog zarazili sa izolatom Covd-a? Imas li to?

Nije dovoljno zaraziti zivotinju, jer zivotinje drugacije podnose bolest i drugaciji je tok bolesti kod njih! Moras dakle imati ljudskog dobrovoljca, koji je spreman da rizikuje zivot, zarad dobrobiti drugih!

Vecina doktora su na sebi testirali lek, ako nisu imali dobrovoljca!

Tek onda mozes tvrditi da si nasao uzrocnika! Kad si na coveku testirao!

Ili pak, ako to nemas, onda vakcina koju si razvio u 100% slucajeva mora pruziti zastitu, kao kod besnila, tako da ne mozes da se zarazis uopste! To bi bio dokaz da si izolovao uzrocnika, cak i da nemas dobrovoljca koji bi pristao da zrtvuje svoj zivot zarad drugih! (navodno nasli su dobrovoljce da testiraju vakcinu, ali nisu nasli nekog ko bi pristao da umre da spase svet, ajd molim te). A vakcina ne pruza 100% zastitu, pitanje da li uopste stiti!

Prema onome sto sam ja procitao, oni su samo posmatrali umnozavanje virusa u epruveti! I to nije dovoljno da dokazes da si nasao uzrok bolesti!

Lepo sam ti objasnio da nase telo proizvodi mnostvo RNK molekula, a ti si izdvojio samo jedan, i onda tvrdis da je bas on izazivac bolesti? Na osnovu cega? Nemas dokaza za to! Nemas, ako ga ne ubrizgas drugoj osobi i tako izazoves bolest!

Ako prisustvo istog RNK (virusa) kod nekog izazove bolest a kod drugog ne (asiptomatcno stanje), onda je sasvim izvesno da nemas pravog uzrocnika!

Drugo, mi mozemo ovde do sutra raspravljati o nacinu izolacije, ali oni nisu postovali pravila!

Ja se slažem...otvori novu temu slobodno. Verujem da nije problem.

Ne znam, razmislicu. Ili je mozda bolje pitati da otkljucaju temu..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
O cemu ti pricas? Paster je radio sa virusima! Napravio je prvu vakcinu protiv besnila! Dakle, metod koji je on koristio treba da koriste i danas! Pa cak i da je zastareo, osnove moraju biti iste, barem u oblasti koja se tice posmatranja razvitka bolesti u labaratorijskim uslovima!

Luj Paster je nakon izolacije uzrocnika dobijeni virus ubrizgavao drugim zivotinjama subduralno, zatim je u labaratorijskim uslovima posmatrao razvitak bolesti kod istih, i to je dokumentovao. Zivotinje su imale iste simptome, a tok bolesti je bio isti, sa latentnim zavrsetkom! Zatim je napravio vakcinu, i to je sve zajedno sa prakticnim primerom prezentovao javnosti!

Dakle, ono sto je on postigao se ne moze negirati, dok ovi nemaju prakticni primer, niti dokaz da je ono sto su izdvojili uzrocnik bolesti! Jer nisu posmatrali razvitak bolesti u labaratorijskim uslovima!

Prica o nekakvom "umnozavanju virusa u epruveti", na nekom kanceroznom tkivu (kancerozno tkivo se inace brzo raspada i celije umiru), ne dokzuje da je bas taj RNK molekul odgovoran za bolest i smrt!



Jesu li oni zarazili nekog sa izolovanim virusom HIV-a? Evo ti mi navedi, ja sam mozda nesto i prevideo! Eksperimentisali su sa majmunima, sa covekom nisu!

Isto tako mi dokazi da su nekog zarazili sa izolatom Covd-a? Imas li to?

Nije dovoljno zaraziti zivotinju, jer zivotinje drugacije podnose bolest i drugaciji je tok bolesti kod njih! Moras dakle imati ljudskog dobrovoljca, koji je spreman da rizikuje zivot, zarad dobrobiti drugih!

Vecina doktora su na sebi testirali lek, ako nisu imali dobrovoljca!

Tek onda mozes tvrditi da si nasao uzrocnika! Kad si na coveku testirao!

Ili pak, ako to nemas, onda vakcina koju si razvio u 100% slucajeva mora pruziti zastitu, kao kod besnila, tako da ne mozes da se zarazis uopste! To bi bio dokaz da si izolovao uzrocnika, cak i da nemas dobrovoljca koji bi pristao da zrtvuje svoj zivot zarad drugih! (navodno nasli su dobrovoljce da testiraju vakcinu, ali nisu nasli nekog ko bi pristao da umre da spase svet, ajd molim te). A vakcina ne pruza 100% zastitu, pitanje da li uopste stiti!

Prema onome sto sam ja procitao, oni su samo posmatrali umnozavanje virusa u epruveti! I to nije dovoljno da dokazes da si nasao uzrok bolesti!

Lepo sam ti objasnio da nase telo proizvodi mnostvo RNK molekula, a ti si izdvojio samo jedan, i onda tvrdis da je bas on izazivac bolesti? Na osnovu cega? Nemas dokaza za to! Nemas, ako ga ne ubrizgas drugoj osobi i tako izazoves bolest!

Ako prisustvo istog RNK (virusa) kod nekog izazove bolest a kod drugog ne (asiptomatcno stanje), onda je sasvim izvesno da nemas pravog uzrocnika!

Drugo, mi mozemo ovde do sutra raspravljati o nacinu izolacije, ali oni nisu postovali pravila!



Ne znam, razmislicu. Ili je mozda bolje pitati da otkljucaju temu..
Mire to je zastareo metod. Zašto bi neko morao biti zaražen, kada postoji kultura ćelija koja daje isti efekat jer se uzgaja virus na njoj i omogućava sekvenciranje. Kao drugo, životinje jesu reper jer je isti efekat razbbljevanja kao i kod čoveka.

Tako sa taj argument da nije pastrovom i kihovom metodom rađeno pa nije validno je neistina. Medicina napreduje i metode pre 100 i više godina se menjaju, normalno. Savremenije a bolje. Zato je Malis izumeo PCR test pre 40 godina.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire to je zastareo metod. Zašto bi neko morao biti zaražen, kada postoji kultura ćelija koja daje isti efekat jer se uzgaja virus na njoj i omogućava sekvenciranje

Molim? Kako mozes tvrditi tako nesto?
Ako se zna da ljudsko telo proizvodi milion drugih RNK molekula, ti ne mozes tvrditi da je bas taj koji si ti izdvojio uzrocnik bolesti, ako ga ne ubrizgas drugoj osobi i ako ona ne razvije iste simptome, odnosno ako ne oboli!

Dakle, moras to dokazati, moras testirati izolat!

Ti tvrdis da posto su oni izdvojili neki RNK sekvencirali ga i dokazali umnozavanje u epruveti, to dokazuje da je on "uzrok bolesti"?

NE, NE DOKAZUJE!

Jer i drugi RNK molekuli se isto tako mnoze u kulturi!

Ti mozes reci, ali celije su "umrle", ako je to dobrocudan RNK, celija "ne bi umrla"!

Da ali oni su to uzgajali na "kanceroznom tkivu" koje bi svakako umrlo!

Dakle, ili su namerno to radili ili iz nekog razloga nisu postovali proceduru!

Isti je slucaj sa svim virusima (citaj izmisljenim virusima) poput HIV-a, na isti nacin su ih dokazivali!

Kao drugo, životinje jesu reper jer je isti efekat razbbljevanja kao i kod čoveka.

Kao prvo dokazi da su oni testirali na zivotinjama?

Kao drugo, ne moze zivotinja biti dokaz, jer su zivotinje i ljudi nekompatibilne vrste, i razlicito reaguju na bolest!

Luj Paster je postojanje virusa dokazivao na zivotinjama, ali je isto tako dokazao i na ljudima, kao i to da vakcina deluje, odnosno pruza 100% zastitu!

Ovi niti su dokazali na ljudima, niti im vakcina deluje 100%, zapravo ne deluje uopste!

Tako sa taj argument da nije pastrovom i kihovom metodom rađeno pa nije validno je neistina.

Ovaj metod izolacije je na svaki moguci nacin pogresan. Nije ti potreban ni Paster ni Koh da bi to dokazao! Ne moram ja uopste da se pozivam na Pastera, ali eto cisto da budem u skladu sa pravilima!

Medicina napreduje i metode pre 100 i više godina se menjaju, normalno. Savremenije a bolje.

To pricaj nekom ko medicinu ne poznaje uopste! Meni ne mozes da prodajes te gluposti!

Ako ja tebi lepo pokazem da ne mozes tako vrsiti izolaciju, a ti mi ne mozes to argumentovano poreci, ko je onda u pravu?

Oni su nesto izvukli, a nisu proverili da li je to uzrok bolesti! Ali tvrde da jeste!

Dokazi da jeste! Kako ces dokazati, ako nisi izolat ubrzgao drugoj osobi i posmatrao razvoj bolesti u labaratorijskim uslovima? Kako?

Onda to sto si izvukao uopste ne mora biti virus!

Ja te castim ruckom ako mi dokazes da je to sto su oni izvukli virus?

Prema svim pravilima, metodama i logici, ti ne mozes na takav nacin dokazati da imas virus! Zapravo oni namerno i ne postuju pravila, jer izmisljaju viruse!

A tu metodu gde nije potrebno testirati uzorak na drugoj osobi su izmislili, da bi mogli da manipulisu!

Zbog toga mi i imamo milione i milione asimptomatskih slucajeva, a to je zato jer to sto su izvukli NIJE VIRUS!

Isti je slicaj i sa HIV-om, gde ljudi zive decenijama, bez ikakvih simptoma a navodno su nosioci virusa!

Zato je Malis izumeo PCR test pre 40 godina.

On sam je izjavio da se ta njegiva metoda NE MOZE KORISTITI U DETEKCIJI BOLESTI!

Znaci, opet vasa zloupotreba necega sto nije namenjeno dokazivanju infekcije!

I bas zato, vama ne treba ni verovati, jer vidimo da namerno manipulisete i zloupotrebljavate metode i ljude!
 
Natrag
Top