Ima li na forumu proroka?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zato što to kontekst podrazumeva. Kada se kaže "adelfos" znači rođeni brat. A da bi bilo drugačije mi moramo imati kontkest gde se ta ličnost posebno pominje i gde znamo da nije brat od istog oca i majke. Ako nemamo takav kontekst onda se primenjuje pravilo da je to doslovni brat ili sestra


Znaci ja tebi kazem "brate Jovane" i ti to tumacis kao da si mi "rodjeni brat"?

:gl_sigh:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije to kontekst pisca jer se u stihu 7 jasno kaže da je to Mariji prvenac a ne Gospodu. Stihovi 22,23 dolaze kasnije. Oni govore da je Isus donet u Hram naravno po zakonu. Ali ti stihovi nisu povezani sa stihom 7 jer se između tih stihova pominju druge stvari. Kada bi se želelo istaći da je Isus "prvenac" Božiji to bi se istaklo odmah u stihu 7. Ali to nije istaknuto. Zato i ovde je kontekst na odnos Marija-Isus i njoj je prvenac. To je kontekst.

To je izvrtanje i prekranjanje teksta!

Dokazi mi da "sin jedinac" nije "prvorodjeni" po zakonu?

Zato ovaj izraz ne znaci da on nije bio jedinac! Prvorodjeni je uvek i sin jedinac!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
I jos na nesto mi nisi odgovorio, ponovicu:

Kada bi kojim slucajem bilo jos Josifove dece sa Marijom, onda bismo imali problem! I mogli bismo dovesti u pitanje i "samog Isusa" kao mesiju, jer iz Davidove loze mora doci! A Josif i Marija su bili potomci Davida! Iz njihovog braka mora doci mesija! Pa ako je Jakov Marijin sin, on bi mogao takodje biti mesija! Tu automatski imamo ogroman problem! Bog ne bi dozvolio takvu pomisao! Zato rodoslov direktno vodi do Hrista i ne navodi nikog drugog kao Davidovog sina i potomka!

Ako bismo imali dvojicu, ili cak trojicu i vise, postavlja se pitanje koji je od njih pravi? Tada bi rodoslov morao da navede sve sinove, kao i razlog zasto je bas Isus izabran!

Imas li to?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kada bi kojim slucajem bilo jos Josifove dece sa Marijom, onda bismo imali problem! I mogli bismo dovesti u pitanje i "samog Isusa" kao mesiju, jer iz Davidove loze mora doci! A Josif i Marija su bili potomci Davida! Iz njihovog braka mora doci mesija! Pa ako je Jakov Marijin sin, on bi mogao takodje biti mesija!

Ne, ne bi mogao biti jer je jasno rečeno ko je Mešijah. Ne bi se moglo reći za Jakova ili bilo koga drugoga jer znamo da se to odnosi na Isusa. Takođe, Isaija 7,14 kaže "devojka će zatrudneti"..Mešijah mora biti rođen natprirodno...devojka koja nije postala žena rađa...a da bi to bilo legalno to se mora ostvariti samo natprirodno. Baš onako kako je Hristos rođen. Kada je Marija rodila Jakova nije više bila "devojka" tj. rodila je iz odnosa sa mužem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije ništa novo. Nego je takvo pravilo u razumevanju tekstova. Ako nema kontekst da je taj pomenuti "adelfos" zapravo neki rođak ili nedoslovni brat onda je je doslovni.

Jovane, jel ti slusas sebe?
Ja ne mogu da verujem sta slusam!

Nema konteksta ni za jedno ni za drugo! Ni da je rodjeni brat ni da nije! Prema tome mi ne znamo sta je! A ti tvrdis da mora biti rodjeni!

Ja brata od strica zovem "bratom" i niko ne zna da nije rodjeni, dok ne upita! A ti bibliju kad upitas ona cuti! I sad tvrdis da mora biti rodjeni, iako ona cuti i ne odgovara ti na to pitanje!

Moram da se lupim u glavu ponovo, evo --->

:gl_sigh:
 
Natrag
Top