iGO Primo Theme Changer + Map Changer for Android

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ThemeChanger v5.3


changes:
IMPORTANT
Uninstall the previous version (4.x).


Adding a quarter possible installation path in themechanger.ini


First1 = com.navngo.igo.javaclient
Primo2 = com.nng.igoprimoisr2013march24.javaclient
Primo3 = com.basarsoft.igo.javaclient
Primo4 = com.nng.primoansnonav


In practice, added support for Prime v2.4 "ANS"


Kod:
http://www.upl.me/0srFq1
 
Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Ja još uvek na mom SGS2 (Android 4.1.2 JB i NEAT ROM 4.9.1 ako je bitno) koristim iGO Primo 9.6.22.297071. Da bih koristio ThemeChanger v5.3
1. da li treba da posebno pravim neke foldere u iGO folderu i šta u njih ubacujem (da li treba da imam tamo neke fajlove)?
2. ako sam dobro shvatio sa ovom v.5.3 dobijamo i ugrađen mapchanger a za njega da li osim pravljenja map i POI foldera za NQ (Navteq), TT (TomTom) i OT (za lokalne provajdere poput Contrast-a) treba još nešto posebno dodavati u iGO folder ili menjati u sys.txt fajlu?

Ili to ova aplikacija ThemeChanger v5.3 sve sama odradi?
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
1. ako imaš onaj paket 2.1 b onda ništa osim meteo 4 da zameniš sa meteo 5 iz ove zadnje
ako nisi skinuo za widgets ovde ima
Kod:
http://www.upl.me/8SAG6z


2. mapchanger si imao i ranije samo verovatno nisi podesio

za mapchanger moraš
A. map imenuješ u map_OT
B. poi imenuješ u poi_OT
C. map_NQ da imenuje u map
D. poi_NQ da imenuješ u poi
E. map_TT da imenuješ u map_TA
F. poi_TT da imenuješ u poi_TA
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
Ja još uvek na mom SGS2 (Android 4.1.2 JB i NEAT ROM 4.9.1 ako je bitno) koristim iGO Primo 9.6.22.297071. Da bih koristio ThemeChanger v5.3
1. da li treba da posebno pravim neke foldere u iGO folderu i šta u njih ubacujem (da li treba da imam tamo neke fajlove)?
2. ako sam dobro shvatio sa ovom v.5.3 dobijamo i ugrađen mapchanger a za njega da li osim pravljenja map i POI foldera za NQ (Navteq), TT (TomTom) i OT (za lokalne provajdere poput Contrast-a) treba još nešto posebno dodavati u iGO folder ili menjati u sys.txt fajlu?

Ili to ova aplikacija ThemeChanger v5.3 sve sama odradi?

Da ... treba ti tkzv "Themechanger Package 2.1b" u kojem se nalaze folderi sa fajlovima potrebnim za funkcionisanje TC aplikacije. Link i dalje postoji ali je "mrtav" (ili je barem BIO takav dok sam ovo pisao). U tom paketu imas foldere :

-scheme ... sa dve seme i to : autochanger.zip i autochanger-night.zip koje treba da kopiras u vec postojeci folder na sd kartici (mnt>iGO>content>scheme) njih treba da selektujes u aplikaciji iGO ... vise>podesavanja>podesavanje mape>dnevna boja mape (autochanger) .... vise>podesavanja>podesavanje mape>nocna boja mape (autochanger-night).
-gftc ... koji treba da kopiras u root foldera iGO (mnt>iGO).
-themechanger ... koji treba da kopiras u root foldera iGO (mnt>iGO). Ovaj folder sadrzi foldere "lesscro" i "meteoV4". Ovaj folder "meteoV4" slobodno obrisi jer vise nije kompatibilan sa aplikacijom TC 5.3 vec ti treba "meteoV5" koji je u paketu http://www.upl.me/S1Ud8U

Normalno, potrebno je da instalises TC 5.3, da ga pokrenes ... Potrebna ti je i internet konekcija ... kada ti TC aplikacija pronadje lokaciju i da trenutnu vremensku prognozu idi na "go" ... Aplikacija iGO ce se automatski startovati i izgled neba ce zavisiti od trenutne vremenske prognoze. Ovo je bio deo "Themechanger", znaci promena tema koja zavisi od godisnjeg doba i od trenutne vremenske prognoze.

"Mapchanger" deo se sastoji u tome da u folderu iGO>content napravis foldere :
-map_ot ... za Contrast mape
-poi_ot ... za Contrast poi
-map_ta ... za TomTom mape
-poi_ta ... za TomTom poi
u njih kopiras mape i poi fajlove zavisno od proizvodjaca - Contrast u _ot ... TomTom u _ta. Ako ne koristis Navteq i TomTom mape, foldere ostavi prazne (stavi samo Basemap), ali OBAVEZNO ih moras imati ili Mapchanger nece raditi.
U vec postojece foldere map i poi stavi "Navteq (Here)" mape i poi. Sada kada pokrenes TC aplikaciju imaces ona tri "radio buttona" kojima inace biras proizvodjaca mape. Sve u svemu to je to ... molio bih Vlada da ponovo uploaduje TC_Package_2.1b, pa kada sve to skines, prebacis i pokrenes, pa ne bude radilo ... javi se - pa da sredimo :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ovde u alatima ima i za 4.3 + 2.1b i 5.3 + 2.1b + widgets meteo 5

Kod:
[COLOR=#333333]http://www.upl.me/8SAG6z[/COLOR]
 
Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Hvala i Vladi na fajlovima i Anonimvs-u na detaljnim objašnjenju bez toga ne bi moglo sad idem da uradim ovo što ste napisali. Imam nedoumicu oko ovog ThemeChanger-a. Kažete da prebacim one foldere gfxtc i themechanger. To sam i uradio, pa sam onda obrisao meteoV4 i napravio meteoV5 i tu sam ubacio onaj komplet Bruno24, Colorée, Monochrome, Réaliste, Simplissime. Moguće da sad ovde grešim i da možda treba odabrati samo jedan komplet od ovih jer vidim da u sklopu svakog od njih ima folder meteoV5. Ili može Ovako kako sam ja uradio?

tcmeteov5.jpg


I još nešto kažeš treba da se instalira ThemeChanger, dobro ali tamo ima 2 apk com.app.tc_5.3.apk i com.app.tc_plg.apk da li treba obe instalirati? Rekao bih da je ova druga neki plugin, bar po imenu. Dakle da li i nju treba instalirati?

Što se tiče mapchangera, uglavnom mi je sve jasno. Napravio sam foldere kako je rečeno, ustvari raspakovao sam one foldere koje je Vlada spakovao u gja_utility_2012.11.26.7z. E sad tamo ima isto jedna aplikacija gja.utility.apk. Šta sa njom i sa ostalim apk koje se nalaze u GjAk_map_changer.7z i gja utility gurjon - NEW 11.09.2013.7z? Na primer u ovom prvom GjAk_map_changer.7z se nalaze

iGO_Maps.ext_sd.apk
iGO_Maps.sdcard.apk
iGO_Maps.sdcard_external_sd.apk

I još neki folder MapChangerForTasker i još pakovanja za foldere mapchangera (MapChanger_dir B.7z)

Moje pitanje je šta sa ove 3 aplikacije? Da li mi to treba uopšte?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ne može sve. odabereš jedan od tih 5 na spisku i kopiraš samo meteo 5 folder tamo gde je bio meteo 4

Bruno24 je samo naziv tog paketa ali samo meteo 5 folder se koristi iz njega.

com.app.tc_5.3.apk i com.app.tc_plg.apk oba instaliraš
 
Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Aha tako sam i mislio a da li treba menjati themechanger.ini, ako što je navedeno u tvom postu #61? Gde se nalazi taj themechanger.ini? Jer kada kliknem na TC ikonicu aplikacija neće da se pokrene i izbaci mi poruku da themechanger folder ne postoji?! Naravno da postoji jer sam ga napravio pre same instalacije iGO-a onako kako ste mi rekli.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
probaj sa onim 5.1 themechanger bez widgetsa

šta ti piše u themechanger.ini

moraš stari da obrišeš ako si pokušao sa starim
 
Natrag
Top