iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
[B]@marxista[/B]
Moze li upload tog ruskog apk fajla :) ...

Evo ga:


... A za ostalo - zar si imao razloga da izvučeš zaključak da ti namećem svoje mišljenje tako što sam te pozvao da PROBAŠ ono na šta sam izgubio silno vreme? S obzirom da ćeš probati ovu aplikaciju i onda zaključiti šta je za tebe bolje ne vidim zašto isto tako nisi mogao da postupiš i sa licencama. Pa i ja sam probao tvoje na kraju krajeva i uopšte ne smatram da si mi ti nametao svoje mišljenje već naprotiv, smatram da si mi dao ideju za razmišljanje.

No, idemo dalje... na ux...
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
EDIT: izbačen suvišan tekst sa početka posta.

....Ovako, možda će neko želeti da naporedo koristi i pongo i default skin a o tome je mislio Neoss75 (hvala mu za to!) i napravio je prostu aplikaciju za njihovu izmenu:


977900a29d253ce959b4f466c30fa10a.jpg


Krećemo od tačke u kojoj imamo instaliranu aplikaciju i koristimo default skin. U rutu nextgen foldera samim tim imamo foldere "ux" i "save" koji se odnose na njega... Mi ćemo uzeti sva 4 foldera iz paketa (save, save_pongo, ux i ux_pongo) i ubaciti ih u rut nextgen foldera potvrđujući da želimo da se novi sadržaj prepiše preko starog. [malo objašnjenje pre nastavka - aplikacija samo preimenuje dotične foldere tako da i save folderi nezavisno beleže promene koje učinimo u bilo kom skinu. Zato se u folderima save i save_pongo nalaze tekstualni fajlovi na osnovu kojih aplikacija zna koje ime treba da da folderu kada vršimo promenu skina]

Sada instaliramo aplikaciju i pokrećemo je, a vidimo sledeće:
ef8eef83c65fc3bc7ed9f144da4f0e52.jpg


... Minimizujemo aplikaciju i idemo u fajl menadžer kako bismo iz njega iskopirali tačnu putanju do nextgen foldera:
f16b397e59b5de16cf233f38731a00c3.jpg


... Maksimizujemo skinchanger i tu upravo kopiranu putanju ubacimo u textbox pri vrhu skinchangera umesto već postojeće putanje:
bfd3b5b82a9ed2a23ce515cc5d980b53.jpg


... I NIKAKO NE ZABORAVIMO da na kraju putanje dodamo i simbol slash kao na gornjoj slici. Potvrdimo unos na enter, aplikacija se isključi a mi je onda ponovo pokrenemo i imamo sledeći prikaz:
3ab29f621f38315a08fc3996b683b190.jpg


... Ovde biramo skin kao što sam ja na slici upravo izabrao pongo:
046104979c4488ee847de4e150fbd0f9.jpg



I to bi bilo to. Još jednom, zahvala ide @Neoss75.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
13
Zdravo narode,
Instalirao sam Programa i ubacio karte TomTom 06.2015 (A isto je bilo i sa predzadnje karte tomtom)
Kad se nalazim u austrju i hocu da utipkam adressu kao grad je uvek ubacen GRAZ
Kad sam u Nijemacku uviek je MÜNCHEN

Sa Here Karatama kao Grad je uvek Mesto gde se nalazim u trenutku!I to je tako ispravno!

Jel zna neko u cemu je problem kod Tomtom kartama???I kako da to popravim?
I jednu sliku da vidite sta mislim :)
 

Prilozi

  • Primo.png
    Primo.png
    927 KB · Pregleda: 74
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
biće obrisani svi postovi
smanjujte te slike prevelike su za pregled
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
biće obrisani svi postovi
smanjujte te slike prevelike su za pregled

Svaki server koji drži slike ima neki alat za promenu veličine slike. Npr. na našem sajtu Usnimi.me možete promeniti veličinu pa tako recimo za sliku veličine od 1024x600px smanjenu za 50%, ubacite da vam smanji na 512px i dobijete
Skinchanger.jpg

ako se smanji još više na recimo 30% onda ubacite vrednost 307px.
resize2.jpg

Osim toga svaki windows ima prostu alatku koja se zove Paint. Učitate svoj screenshoot i kliknete dugme resize (označeno crvenom strelicom), imate procente i pixele pa birajte kako ćete smanjiti. Bilo bi dobro da se od strane moderatora kaže koja veličina slika je preporučena.
resizePaint.jpg

Nadam se da sada možemo nastaviti dalje sa temom. Ako ne znate kako da smanjite slike stavite ih pod spojler.

@vouager to je ionako pretraga, upiši ime grada u koji hoćeš da ti vrši pretragu, pa zatim ulicu. Možda će ti neko drugi dati bolji odgovor.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
13
@buran Druze ako se na Primer nalazis u Wien i hoces da trazis neku ulicu bas u Wien
onda primo sa HERE Karten u pretragu za grad automatski ubacuje Wien tako da treba da utipkas samo ulicu i broj kuce.

A kod TomTom Kartama UVEK je u Grad Polje upisan GRAZ bez razlike gde se nalazis!
I to druze bas nervira kad se nalazis u neko mesto sa glupavog imena (10Slova) i kad mora da dostavljas 50 Paketa u ist mesto!

Pozdrav

A evo vama svima moje License!
Nadam se da ce mnogima dobro doci!
 

Prilozi

  • license.zip
    120,7 KB · Pregleda: 66
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
GPS trenutna lokacija. Strelica i tačka.

@ akineki me podsetio da i dalje postoji problem u vezi pogrešnog očitavanja GPS lokacije.

Juče sam bio do Novog Groblja. I tamo se mora...Dobro je dok se mora vraćati sa njega :), kako sam se posle i našalio...
Bio sam parkiran preko puta, u smeru ka Vukovom spomeniku.

image.jpg


Moja stvarna lokacija je tačka na prvoj slici. Međutim, neobjašnjivo, iako sam stajao, navigacija je "smatrala" da se nalazim preko puta, čak van Ruzveltove ulice, tamo gde je strelica. I odredila početak u kontra smeru, sa skretanjem u ulicu Čarli Čaplina. Odredište je Majke Jevrosime 44, kako se vidi na trećoj slici.
Na drugoj slici je moje stvarno kretanje prema Cvijićevoj, jer sam se na toj strani Ruzveltove i nalazio. Dakle, ovde se nije mnogo promenilo, i jednim i drugim putem se ide preko Cvijićeve. I navigacija je odradila ispravno rerutiranje. Dakle, nikakva šteta od navođenja. Međutim, ne razumem odakle onolika razlika između tačke i strelice, preko 15m. Zašto nije strelica, jer ja još nisam krenuo, bila gde je i GPS tačka. Da li je ta tačka GPS pozicija koju je modul telefona locirao ili ne. Možda ja grešim u zaključivanju i nerazumevanju značenja "tačke i strelice".
Pošto je nemoguće naći parking mesto gde sam se uputio, morao sam napraviti 3 kruga dok nisam negde uspeo. Tako se vidi razlika u vremenima sa stizanjem na odredišete (treća i četvrta slika) i "kruženjem" od čitavih 10 minuta. Ipak, ovo je problem koji na razmatramo. Četvrta slika je bitna jer se na njoj vidi takođe neočekivana razlika mesta gde je GPS tačka i strelica koju je navigacija postavila, jer se ja zaista nalazim u ulici, a ne unutar zgrada, levo od ulice, gde je prikazana tačka, a od nje crvena putanja. Crvena putanja je iz razloga što sam tada ponovo postavio isto odredište, da ne bih nepotrebno lutao. Slažem se da su ovo manje važne, možda nebitne stvari. Ali, možda je moguća i neka pozicija koja bi ili vozača, ili navigaciju, zbinila...Mislim da se ovo, iako retko, dešava na raskrsnici Bulevara Kralja Aleksandra i Kneza Miloša, na semaforu za skretanje levo. Tada navigacija krene da "luduje" i da "preračunava ponovo"...
Da li neko ima objašnjenje a i rešenje za pomenuti problem.

EDIT 1
U prilogu je slika sa Street View. Tačna i pogrešna pozicija. Zaista "zanemarljiva" greška.

EDIT 2
Ja sam, u stvari, bio u Mije Kovačevića.
Kako onda da zameramo provajderima mapa. Ko da se snađe. Iako, HERE mapa ima korektnu oznaku. Zato i u navigaciji iGO_NG ispravno piše. Slika u prilogu.
 

Prilozi

  • Lokacija.jpg
    Lokacija.jpg
    317,3 KB · Pregleda: 61
  • Ruzveltova.jpg
    Ruzveltova.jpg
    479,9 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Pa u stvari i nije greška. Jer ti je sa tom plavom tačkom pokazao tvoju stvarnu poziciju, ali pošto si mu u opcijama čekirao da ti pokazuje lokaciju na karti da si na putu (eng. "on road") a kako nema kretanja on ti je pokazao smer koji mu je prvi algoritam izračunao.
 
Natrag
Top