iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
EDIT: @navigas Evo te licence u attachmentu.

... A tebi akineki svaka čast, sad ću baš probati tvoju kombinaciju. Inače ja i dalje eksperimentišem a cilj mi je da pronađem licence za što više stvari, a da bude što manje licenci.

... Što se tiče tvog akineki i bresjanacp zapažanja o fantomskim licencama rekao bih da vam se desilo sledeće - negde pored nextgen foldera ste imali folder license u čijem rutu se i jesu nalazile te fantomske licence. To vam se desilo zato što aplikacija skenira sadržaj cele particije u potrazi za sadržajima i ako ih nađe tamo gde ih očekuje onda ih i inicijalizuje. Dakle potrebno je da se ili folder ne zove license ili da unutar njega napravite još jedan npr. "New folder" i tada ih aplikacija neće naći (zato što skenira samo jedan sloj u dubinu).

@vladcepesh i ja se slažem da veliki broj licenci ne utiče negativno na odzivnost aplikacije ali takođe mislim da je bolje umanjiti njihov broj jer u suprotnom imamo haos. Meni je baš drago što ovako zajednički tražimo najbolje rešenje... više nas... To napokon znači da umemo nešto da uradimo zajednički a da ne moramo da čekamo na gotova rešenja od tebe i nenada na prvom mestu. Sledeće nam je na redu da istražimo ux folder... A posle toga ćemo se već setiti nečega ;)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1449751498092.zip
    2 KB · Pregleda: 48
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.994
https://my.pcloud.com/publink/show?code=VZE7AzZWetJPPe8Ijhk3sQh6qzSpFR8DDMy
Nephodne licence. Potrebno je da se registrujete na pcloud jer servis vise nije besplatan.
ZENEC licenca koju ja imam aktivira sve NNG i Petrol station 3D orijentire. Pozz.

Nije neophodno sve "dizati" na neke hostove sto je dovoljno "malo".
Ja cesto sve sto moze da "stane" u 1 MB zip-ujem i tako postavim da bi sto lakse svima bilo pristupacno.
Evo, upravo je to uradio i @marxista u svom # 535.

@navigas
Sve licence koje imas sa .lic ekstenzijom brisi. Mogu dovesti do "obaranja" navigacije.
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
@akineki probao sam tvoju kombinaciju i ona je dobra za nezahtevnog korisnika ali ipak ima puno nedostataka. Ne rade čak ni svi Here. 3dl, takođe ni. 3dc... Zatim ne radi pola fonema i baš ni jedan tmc... Raster takođe... I još toga. Evo, sadržaj koji ja trenutno imam na tabletu kako bih sve ovo proveravao, tvoje licence ne pokrivaju za više od 70 stavki a onih mojih 7 licenci ne pokrivaju manje od 30 stavki.

Inače do sad sam našao još dve licence koje su mi pokrile falk, rich i adac poi ali još uvek nisam isproveravao baš sve licence koje su mi dopale ruku... Možda bude još nešto do kraja.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Nije neophodno sve "dizati" na neke hostove sto je dovoljno "malo".
Ja cesto sve sto moze da "stane" u 1 MB zip-ujem i tako postavim da bi sto lakse svima bilo pristupacno.
Evo, upravo je to uradio i @marxista u svom # 535.
Slazem se, moze objasnjenje postupka.
@akineki probao sam tvoju kombinaciju i ona je dobra za nezahtevnog korisnika ali ipak ima puno nedostataka. Ne rade čak ni svi Here. 3dl, takođe ni. 3dc... Zatim ne radi pola fonema i baš ni jedan tmc... Raster takođe... I još toga. Evo, sadržaj koji ja trenutno imam na tabletu kako bih sve ovo proveravao, tvoje licence ne pokrivaju za više od 70 stavki a onih mojih 7 licenci ne pokrivaju manje od 30 stavki.
Upravo tako, ja sam nezahtevan korisnik i gledam da navigaciju svedem na sto manju meru. Nisu mi neophodni fenomeni, tmc, raster karte, falk, rich i adac... Ono sto sam naveo, to i radi, i meni je to dovoljno, ukljucujuci i Here 3dl i 3dc. Pozz.

EDIT 1: @marxista uzmi licencu update_#2
Mega_Free_1_Year_Update_FEU_NQ_2015_Q2_Update_#2_.lyc
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
... Što se tiče tvog akineki i bresjanacp zapažanja o fantomskim licencama rekao bih da vam se desilo sledeće - negde pored nextgen foldera ste imali folder license u čijem rutu se i jesu nalazile te fantomske licence. To vam se desilo zato što aplikacija skenira sadržaj cele particije u potrazi za sadržajima i ako ih nađe tamo gde ih očekuje onda ih i inicijalizuje. Dakle potrebno je da se ili folder ne zove license ili da unutar njega napravite još jedan npr. "New folder" i tada ih aplikacija neće naći (zato što skenira samo jedan sloj u dubinu).

Eee, greška. Licence su sadržane u apk fajlu i prilikom instalacije se raspakuju u folder programa (root/data/data/com.xxx kako god). Prilikom prvog pokretanja program se "instalira" u iGO_NextGen folder, gde osim sys.txt upisuje i te licence.
Telefon mi nije root-ovan, pa ne mogu da pokažem sadržaj root-a telefona, ali evo sadržaja apk fajla.
Screenshot_2015-12-10-17-53-08.png Screenshot_2015-12-10-17-53-13.png
Znači, BrownDog je verovatno "spakovao" ove licence u apk.
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Ja koristim Gena_iCarNav.apk u koji nisu upakovane te licence pa sam zato izvukao taj gore zaključak. Na brzaka sam, uz prethodno obrisan folder license, instalirao browndogov apk i desilo se baš kao što ste opisali.

I eto priznajem da sam pogrešio - prosto nisam imao razloga da pretpostavim da će neko gurati i licence u .apk, Rusi tako eto npr. Ne rade. :D

Ajde sad, kako ne bi bilo da sam lupio kad sam izneo tu pretpostavku, probaj da to simuliraš pa ćeš videti da su i tako mogle da se pojave fantomske licence... Uradi cut-paste foldera license u rut particije, pokreni aplikaciju i videćeš da će se licence uredno inicijalizovati.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Svaka cast za drugara @bresjanacp. Sada samo da neko spakuje apk fajl bez licenci, pa neka svako koristi licence koje mu odgovaraju.
@marxista
Kako se taj ruski apk ponasa sa onom tackicom koja stalno bezi sa putanje (GPS modul) i rekalkulacijom rute prilikom zaustavljanja na raskrsnici.
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Nažalost isto kao i browndogov .apk... pazi, jeste to nextgenov nedostatak ali je u direktnoj vezi sa "lošim" gps risiverom. Gle moje iskustvo, na onoj 3g tesli i na samsung tab 3 "8 luduje kursor samo tako a na nekom starom noname kinezu zakucana, ne mrda?! Pokušavam sebi da objasnim i jedino što vidim jeste to da je na kinezu sirfstar prijemnik i nema glonass za razliku od ova druga dva. Zato mislim da tu ili smeta glonass ili je sirfstar mnogo bolji.

Da, verovatno sam koristio neku slabiju verziju mega licence kada sam probavao tvojih pet licenci pa zato nisam imao sve buildings. ☺

Svejedno probaj ovo što kačim, završio sam ekspeimentisanje i napravio pregledno opisan paketić od 10 licenci gde, kao nezahtevan korisnik, već sa dve do četiri licence možeš da imaš potpuno funkcionalnu navigaciju.
bec83438e85ce54352f5a91d94e44223.jpg


Redne brojeve sam stavio po prioritetu kakvim ga ja vidim. U svakom slučaju olakšano je snalaženje.


I moj je bambi
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1449776977710.zip
    25,6 KB · Pregleda: 49
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
[B]@marxista[/B]
Moze li upload tog ruskog apk fajla :)

EDIT 1: Pozdravljam tvoj trud i te licence su stvarno OK za onoga ko koristi sve naprednije funkcije, ali ostajem pri misljenju da je za prosecnog korisnika sasvim dovoljno 5 licenci za koriscenje mapa, poi-a i building-a ova dva proizvodjaca, ukljucujuci i dem, fda i hnr fajlove.
Ostavimo da svako kreira licence prema svojim potrebama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Moze! Opet i tu je stvar ukusa, ko sta voli. Pisao sam ovde vec vise puta. Neko voli da ima sto vise dodataka, dok drugi traze jednostavnost i funkcionalnost bez suvisnih opcija. Ajde za pocetak da vidimo one dodatke koji se dupliraju ili koji su slicni. Npr. favorites_search i local search, junctionview i enhanced_junctionview, gja_speedcam i speedcam... Zatim verovatno su neke opcije vec dodate u skinovima, pa samim tim nema potrebe za njima u ux folderu, itd.
http://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-gps-navigacija.571773/page-50
#491

Evo, na opasku urednika, zipovao sam licence i smestio ih u datoteku. Problem je bio sto datoteka ne prepoznaje 7zip, vec samo winzip. Mozda i 7zip moze da se doda u opcije prepoznavanja. Pcloud link vise nije aktivan. Pozz.
 

Prilozi

  • 5 licenci.zip
    11,2 KB · Pregleda: 43
Natrag
Top