iGO NextGen Navigacija

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
kad se krećete van puta promenite poziciju u podešavanjima van puta
ali ako je to samo jedan kraći deo van puta onda je besmisleno i menjati.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Pa u stvari i nije greška. Jer ti je sa tom plavom tačkom pokazao tvoju stvarnu poziciju, ali pošto si mu u opcijama čekirao da ti pokazuje lokaciju na karti da si na putu (eng. "on road") a kako nema kretanja on ti je pokazao smer koji mu je prvi algoritam izračunao.
Složio bih se sa tobom da je strelicu postavio u trasi puta. Bez obzira na smer. Jer, navigacija ne može znati kako je automobil parkiran, preciznije, kako je usmeren, gde je prednji deo, a gde zadnji.
Problem je u tome što sam se ja, na slici Street View se lepo može videti, nalazio u jednom pristupnom delu puta, a algoritam me, prema tvom tvrđenju, izmestio u suprotni pristupni deo puta, preskočivši dve trake javnog puta. Pitanje je, zašto me nije smestio "on road". Ipak, mislim da je ovo greška navigacije.
@buran, u svakom slučaju, tebi hvala na pokušaju da razjasnimo i ovaj fenomen...
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
O ovom problemu je vec bilo govora ovde:
http://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-gps-navigacija.571773/page-30
Problem je sto ponekad pokazuje tacku (stvarnu poziciju) u suprotnoj traci nekog bulevara ili autoputa i onda strelica pokazuje kontra smer, a samim tim i izracunava potpuno pogresnu kalkulaciju.
Primer: Autoput - smer od Konjarnika (plavog mosta) u pravcu ka Autokomandi i Mostaru, gde strelica toliko pobegne sa stvarne pozicije da navigacija prosto "poludi".
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
U UX folderu, u dodatku za Skin, kao i u DATA.ZIP fajlu, u folderu ui_nextgen/res/ nalaze se folderi postavki za različite rezolucije
Screenshot_2015-12-14-14-21-32.png

Jasno je da su definisane kao l, m, h, xh i xxh, od Low do XXHigh.
Zna li neko precizno, o kojim rezolucijama ekrana se radi?
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
to je po dpi razvrstano
160, 240, 320, 480

nema konkretnih rezolucija nego dpi
zato sad nema više onih glomaznih fajlova po 150 mb data.zip
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WOB
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
Lang_Serbian_Latin - Lang_Serbian_Cyrillic
Dopunio sam sa dodatnih 16 fraza za iGO NextGen i to prvenstveno za one koji koriste - the_skin_NextGen_by_pongo
Ova dva fajla kopirati u - iGO_NextGen/content/lang
Ovo je dopuna onoga sto je vec objavljeno u # 503
.
 

Prilozi

  • Lang_Serbian_Cyrillic.zip
    108,7 KB · Pregleda: 32
  • Lang_Serbian_Latin.zip
    105,6 KB · Pregleda: 54
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Ruski je stariji u stvari a razlike koje sam ja primetio su u tome sto ruski ne pravi sys.txt, nema integrisane licence q1 u sebi i recimo gjautility sa destinacijom koju on pravi radi.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
pitanja oko mapa postoji posebna tema. samo je potrebno malo više čitati. sve već to piše.
i pitanja oko licenci trebalo bi da se vodi u temi gde su karte
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Pitanje za mape, tj. za sadržaj (content) se nametnulo samo, kao posledica diskusije o licencama, šta radi, a šta ne radi.

Na temi iGO mape piše koji fajl se gde stavlja, ali se iskreno ne sećam da je na 184 strane bilo gde opisano šta u stvari sadrže Speed Profile, a šta History Speed fajlovi, što je u osnovi i bilo moje pitanje. Po nazivu je jasno da ima veze sa brzinom, ali na prvoj strani teme iGO mape, na koju se uvek pozivate, vezano za pravila rada iGO, nije napomenuto da se fsp i hsp međusobno isključuju, da su (ako su) u pitanju isti podaci, samo iz različitih izvora (provajdera) i sl.

Ako sam na 184 strane propustio post u kome je to objašnjeno, izvinjavam se. Pretragom ga nisam našao.

A što se licenci tiče, jeste, vezane su za mape, slažem se, ali konkretan problem sa licencama o kojima smo diskutovali vezan je isključivo za iGO NextGen, ostale verzije su praktično neosetljive na licence.

Zato mislim da nema potrebe za komentarima tipa "treba malo više čitati" i "sve je već napisano"
 
Natrag
Top