iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Pozdrav
treba mi brz odgovor posto krecem na put. Moze li taj IGO ili neka druga pruziti informaciju o trenutnom stanju u prometu ( Guzve, zastoji, granicni prijelazi, alternativni pravci, kamere ) Klasicni TMC je slab sto se toga tice. To mi je bitnije od samog navodjenja. Hvala
Trenutno stanje možeš videti na dvema mapama : Google Maps i HERE Maps. Pošto nemaš vremena da eksperimentišeš, moj ti je savet da instaliraš besplatnu navigaciju i moju omiljenu, HERE Maps. Google ima izvanredan Street View, ali su i mape, pa time i navigacija očajne. Bar je takva situacija u Beogradu. Adrese nisu tamo gde pokaže mapa...Pošto i jedne i druge daju, na Zapadu, pa i u Nemačkoj, ažurirane traffic podatke, mislim da je HERE Maps za tvoju upotrebu bez premca. Uostalom, te mape su sada u vlasništvu BMW, Audi, Dajmler...Jeste da je ovo tema za iGO_NextGen, ali ne znam da li je u njoj "zaživeo" ovaj servis. Dakle, instaliraj navigaciju HERE Maps i slobodno vozi, sa najnovijim obaveštenjima. Nisam probao, ali je na netu takva situacija. Evo ti slike mape Minhnena, sa ažurnim podacima o zagušenju, radovima na putu i sl. Srećan put !

P.S. Da ne bismo ovde chat-ovali, piši mi privatnom porukom ako ti je potrebna neka pomoć u vezi pomenute navigacije.
 

Prilozi

  • HERE.jpg
    HERE.jpg
    999,7 KB · Pregleda: 82
  • Minhen zastoji.jpg
    Minhen zastoji.jpg
    225 KB · Pregleda: 70
Član
Učlanjen(a)
20.04.2013
Poruka
45
Hvala na brzom odgovoru. Trenutna situacija na prelazu Salzburg Minhen je ocajna, pokusavam naci alternativu. Hvala jos jednom.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Truck mod u navigaciji iGO_NextGen

Zaista ne znam gde bih postavio ovaj komentar. Da li u glavnoj temi navigacije, ili u mapama. Primetio sam da kod mene, ipak, Truck Mod ne radi baš kako bi trebalo. Ovo je situacija na dva telefona.

T_1.jpg


Kao što se vidi, izbor vozila "Kamion" je sa nepotpunim menijem. Samo je data max brzina. Kada se zatraži ruta pogodna za testiranje, navigacija kao prvu alternativu ponudi onu koja je ispravna. Nažalost, ostale su sumnjive. Treća alternativa (slike 3 i 4) je nekorektna. Ne vodi kroz deo koji je zabranjen za kamione, preko Topčiderske Zvezde, ali kasnije ide kroz podvožnjak na ulazu u Košutnjak. Radi se o Truck mapama i HERE_2015.Q2 i HERE_2015.Q3. Pošto nemamo licencu za Q3, to me ne čudi. Ali, zašto se to dešava i sa Q2, za koju imamo i truck licencu. Nema ni uobičajenih upozorenja, koja će se videti na sledećoj slici. Iako, navigacija u realnoj vožnji pokušava da izbegne ovaj puta, vraćanjem sa Topčiderske Zvezde...

T_2.jpg


Slučajno mi je na trećem telefonu ostala verzija na kojoj nisam menjao mape. Ovde je Truck mapa HERE_2015.Q1 i dvadesetak licenci. Među njima i ona za Q1. Kao što se na slici vidi, sve je korektno, onako kako i treba da bude. Samo jedna alternativa, sa izbegavanjem Topčiderske Zvezde i podvožnjaka pre Košutnjaka. Tu je i upozorenje sa jutrošnje vožnje, četvrta slika. Naravno, vozač može ignorisati upozorenje i, na svoju ruku, nastaviti vožnju. Tada linija kretanja menja boje u crvenu, slike u prilogu.
Iskopirao sam sadržaje ove dve "verzije", koje i nisu različite verzije. Isti je apk fajl, isti DATA, identičan ux folder...Ništa mi nije jasno. Jedino telefoni nisu isti. Međutim, loš rad sa prve velike slike se ponavlja i na telefonima, od kojih jedan koji ima istu Android verziju, 4.4. (KitKat) kao i ovaj sa "ispravnim" radom, a drugi je verzije 4.1.1 (Jelly Bean).

Na telefonu gde Truck ispravno radi sa Q1 sam probao sa mapama Q2 i dodatom licencom za Q2 truck. Ponudi prvu alternativu od 7.3km ali kada tapnem na alternative, aplikacija se "neočekivano" isključi, tj. program prekine. Prethodno se vidi da se nude različite alternative, dakle neispravne.

Da li kod ostalih članova
, na bilo kojoj android verziji, radi ispravno Truck Mod, sa svim elementima kao na prvoj velikoj slici. Ako može, voleo bih i slku sa alternativama da vidim. Hvala !

EDIT
Posebno me zbunila činjenica da, kada na telefon sa Android verzijom 4.1.1 ostavim samo mape HERE_2015.Q1 i iskopiram licence sa telefona gde Q1 ispravno rutira Truck mod, aplikacija ne radi dobro (u Truck Modu) ni sa ovakvom postavkom. Iako je apk fajl isti, iGO NextGen_9.19.1.484935+sys.apk, ipak postoji neka razlika posle instalacije. Koliko sam video, na telefonu gde ispravno rutira, bio je samo jedan ux više, GPS-2D-3D_button...
Dakle, kod mene samo na jednom telefonu, na izgled ista, aplikacija ispravno tretira mod za kamione. I to samo sa mapom HERE_2015.Q1 i truck licencom za nju.
 

Prilozi

  • ffscreen_00025.jpg
    ffscreen_00025.jpg
    128,4 KB · Pregleda: 52
  • ffscreen_00027.jpg
    ffscreen_00027.jpg
    86,6 KB · Pregleda: 54
  • ffscreen_00028.jpg
    ffscreen_00028.jpg
    109,4 KB · Pregleda: 52
  • ffscreen_00029.jpg
    ffscreen_00029.jpg
    117,8 KB · Pregleda: 53
  • ffscreen_00030.jpg
    ffscreen_00030.jpg
    109,9 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
I kod mene se ponasa potpuno isto sa licencom i truck mapama Here_2015.Q2. Jedino sto mi pada na pamet je da odgovor lezi u nekoj od tih 20 licenci koje si imao na tom trecem telefonu. Probaj jednu po jednu da dodajes, naravno ostavi samo Serbia_Here_2015.Q2.ftr i Serbia_Here_2015.Q2.fbl uz odgovarajucu Truck_47_countries_LMU_2015_Q2 licencu koju imas, pa testiraj.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
@navigas
Android 4.1.2 - Mape HERE 2015.Q3.
Kamionski mod radi ali su neaktivne licence.
Pogledajte prilog 85442
I kod mene se ponasa potpuno isto sa licencom i truck mapama Here_2015.Q2. Jedino sto mi pada na pamet je da odgovor lezi u nekoj od tih 20 licenci koje si imao na tom trecem telefonu. Probaj jednu po jednu da dodajes, naravno ostavi samo Serbia_Here_2015.Q2.ftr i Serbia_Here_2015.Q2.fbl uz odgovarajucu Truck_47_countries_LMU_2015_Q2 licencu koju imas, pa testiraj.

Aktiviranje Truck moda u iGO_NextGen

Zahvaljujući sugestiji koju mi je dao @nenadsenn, uspeo sam da definišem parametre za kamionski mod (Truck). U Podešavanja-Prioriteti puta-Vozilo-Kamion, dođe se do znaka "^" (dole desno), nudi se "Podešavanje". Tada se pored svih stavki otvori i znak "3 crte" (znak za menu). Desno od "Kamion" se tapne na taj znak i ako ostane situacija kao maloj slici 1, tapne se ponovo na "^", izabere "Vraćanje na podrazumevano", pa "U redu". Ako nedostaje potrebna licenca za ovu opraciju, ostaje nedefinisan Truck mod. Zato se tada, i pored ispravne licence za određenu Truck mapu, nudi pogrešno rutiranje, kao na slici :

L_1.jpg


Kada sam "metodom ubadanja" pogodio pravu licencu za ispravno aktiviranje "Kamion" moda, Becker_BJE10.lyc, kamionski mod je bio "otključan", tj aktiviran. Na donjoj slici se vide ispravni ekrani nakon izbora "Vraćanje na podrazumevano". Tada se na testnoj relaciji, od Kneza Miloša 90 do Kneza Višeslava 88, dobijaju identične alternativne rute, kao što je i ispravno.

L_2.jpg


Ovo sam probao i u telefonu android OS 4.1.1, sa mapama HERE_2015.Q1 i HERE_2015.Q2 i u telefonu sa OS 4.4 sa istim mapama. Tada i odgovarajuće Truck licence imaju svrhu.

Ako neko nema Becker licencu, ona je data u prilogu. Nadam se da će prikazani postupak funkcionisati kod svih koji imaju ovaj problem.

@nenadsenn, hvala na pomoći !

Inače, da nismo jurili besmisleni minimalni broj licenci, zvani "bambi" izazov, ovaj problem ne bi postojao. Svaka instalacija iGO_NG bi radila korektno. Dakle, sledeći put ću razmisliti da li nešto radim "u korist svoje štete". Na prvoj slici je ipak ostao taj "bambi" broj licenci :), uvećan za Becker. Jedino su ubačene Truck_Q1 i Q2. Ostaje nam da sačekamo Truck_Q3.

P.S. Svima koji slave, ili idu na Slavu, želim lep provod !
 

Prilozi

  • Becker_BJE10.zip
    2,8 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
02.12.2013
Poruka
6
Da.
Nekoliko dana radim na tome. Zelim da to bude glasovno upozorenje kao sto radi na iGO Primo.
Blizu sam rjesenja. Testirao sam 8 vrsta kamera - upozorenja i rade kako bi trebalo.
Sve to trebam da jos istestiram u realnim uslovima pa tek onda da se postavi.
Do tada - pazljivo vozite.
Sta bi sa ovim?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
Da. Poslao sam nekim clanovima da i oni testiraju.
Kod nekih ima problema tako sto se upozorenje ili javi ili samo djelimicno krene pa prekine.
Dok i ako se sve ne rijesi necu ni postavljati.
Do tada imate onaj zvucni signal - beep. A moze se i to iskljuciti ako smeta.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Odlična navigacija. Sve radi super osim reljefa (.dem). Kako da ovo naštimam da radi?
 
Natrag
Top